شماره تماس : 02128426511

“vc_column-inner”>

منابع زیادی وجود دارد که به شما اطمینان می‌دهد که بازاریابی ایمیلی هنوز شکلی بی‌نظیر از بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند مشتریان زیادی را به سمت شما بیاورد و همه آنها درست هستند. اگر در مورد بازاریابی ایمیلی مطالعه کرده اید، احتمالاً این واقعیت را از دست نداده اید که 59٪ از شرکت های B2B ترجیح می دهند از بازاریابی ایمیلی برای ایجاد سرنخ استفاده کنند. علاوه بر آن، ایمیل مارکتینگ به دلیل در تبدیل 40% بهتر از فیس بوک و توییتر در بازاریابی دیجیتال است.

امروزه یافتن الهام و شروع کار با کمپین های ایمیل کار سختی نیست. می‌توانید راهنماهای مفیدی درباره بازاریابی ایمیلی پیدا کنید. وبلاگ ما، و شما حتی می توانید نکاتی در مورد نوشتن ایمیل در زمان سختی پیدا کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا یاد بگیرید چگونه خطوط موضوعی جلب توجه را بنویسید و چگونه به مشتریان خود خطاب کنید، اما می تواند نتیجه دهد.

با این حال، در اینجا باید اشاره کنم که خریداران امروزی پیام های شخصی و انسانی را ترجیح می دهند. به سادگی ایجاد یک ایمیل و ارسال آن به لیست پستی شما دیگر کار نمی کند. اگر گیرنده احساس نمی کند که ایمیل برای او طراحی شده است، محصول شما نادیده گرفته می شود. خوشبختانه، ابزارهای بازاریابی ایمیلی وجود دارند که می‌توانند محتوا را برای هر مخاطب بر اساس داده‌هایی که قبلاً جمع‌آوری کرده‌اید تغییر دهند.

در این مقاله، ویژگی‌های ضروری یک ابزار بازاریابی ایمیلی خوب را بررسی می‌کنیم، و را چگونه می‌توان هنگام جستجوی ابزار مناسب برای شما متمایز کرد.

ویژگی‌های ابزارهای بازاریابی ایمیلی

برنامه های بازاریابی ایمیلی به کاربران امکان ایجاد، اجرا و نظارت بر کمپین ها را می دهند. برخی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ با سازندگان ایمیل، گزینه‌های زمان‌بندی و سایر ابزارهای اتوماسیون که می توانند شما را از کارهای تکراری و کار در تعطیلات آخر هفته نجات دهند. با این ابزارها، بازاریابان می توانند بینش بهتری نسبت به معیارهای کلیدی به دست آورند و استراتژی خود را برای بهترین نتایج به روز کنند.

ادغام CRM

با این حال، اگرچه ممکن است تعصب داشته باشم، اولین توصیه من این است که هر ابزاری را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که می توانید آن را با CRM خود ادغام کنید. اگر یک ابزار مستقل است، می‌توانید از یک پلتفرم یکپارچه‌سازی مانند Zapier برای اتصال آن استفاده کنید. با CRM شما هنوز بهتر است، ابزاری را انتخاب کنید که شامل یکپارچگی بومی با CRM شما باشد، مانند ابزار بازاریابی واقعا ساده سیستم.

ممکن است بپرسید چرا این بسیار مهم است؟ چرا، زیرا می توانید به داده های ذخیره شده در CRM خود دسترسی داشته باشید تا شخصی سازی و بخش بندی خود را مدیریت کنید به بعد می آید.

هر بار که برای مخاطبی پست می‌کنید، نحوه تعامل آنها با آن پیام به CRM بازمی‌گردد. این به شما بینشی می دهد که آنها به چه چیزهایی علاقه دارند و به چه چیزهایی علاقه ندارند. همچنین این گزینه را خواهید داشت که روی هر داده دیگری که نگه دارید، بخش بندی کنید. برای مثال، خرید قبلی، رویدادی که در آن شرکت کرده‌اید، بخش صنعت آن‌ها و هر فیلدهای سفارشی که ممکن است ایجاد کرده باشید. .

استفاده از ابزارهای بازاریابی ایمیلی باید آسان باشد

سهولت استفاده یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که بازاریابان باید در ابزار بازاریابی ایمیلی به دنبال آن باشند. سهولت استفاده از ترکیبی از راه حل های خوب طراحی شده و هوشمندانه ناشی می شود که نرم افزار ساده ای را ایجاد می کند که می تواند کارهای زیادی را برای کاربر انجام دهد. ابزارهای بازاریابی ایمیلی که استفاده از آنها آسان است، درک خوبی از فرآیند مورد نیاز دارند و معمولاً شامل طراحی بصری هستند.

در Really Simple Systems هدف ما ارائه چنین تجربه ای با پلتفرم بازاریابی یکپارچه ما است. ما درک می‌کنیم که برای کسب‌وکارهای کوچک، کاربر باید بتواند ایمیل‌هایی با ظاهر حرفه‌ای ایجاد و ارسال کند، بدون اینکه از کارکنان متخصص برای طراحی و توسعه پشتیبانی شود. ابزار بازاریابی ساده جدید ما شامل یک جادوگر کمپین است که کاربران را در کل فرآیند بازاریابی ایمیلی راهنمایی می کند. در چهار مرحله آسان، می‌توانید یک ایمیل ایجاد کنید، فهرستی از مخاطبین را به ایمیل اضافه کنید، تاریخ و زمان را برنامه‌ریزی کنید، سپس پیام خود را ارسال کنید.

شخصی سازی

با این ایده که هر کاربر محتوایی را می‌خواهد که مخصوصاً برای او طراحی شده است، شخصی‌سازی ویژگی‌ای است که هر ابزار بازاریابی باید شامل آن باشد. خوشبختانه، امروزه اکثر ابزارهای بازاریابی ایمیلی به کاربران اجازه می‌دهند تا ایمیل‌هایی ایجاد کنند که تا حدی شخصی‌سازی شده‌اند.

اساساً شخصی‌سازی ایجاد خطوط موضوعی و محتوای ایمیل عمومی است که هر کاربر را با نام و ترجیحات خود خطاب می‌کند. ممکن است اجرای آن دشوار به نظر برسد، اما با تگ های شخصی سازی و تقسیم بندی لیست، دستیابی به ایمیل های شخصی سازی شده آسان است. بنابراین، هنگامی که به دنبال ابزار بازاریابی ایمیلی مناسب هستید، می‌توانید بررسی کنید که آیا آنها ابزارهای بخش‌بندی تماس با فهرست‌های ایستا و پویا دارند که به راحتی قابل مدیریت هستند یا خیر.

برچسب‌های شخصی‌سازی

برچسب‌های شخصی‌سازی با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده در مورد مشتری شما در ایمیل یا خط موضوع قرار می‌گیرند. مانند ادغام نامه، داده های شخصی به هنگام ارسال پیام به آن اعمال می شود. برای مثال، ممکن است در هر ایمیلی که ارسال می‌کنید از یک برچسب استفاده کنید تا مخاطب را با نام کوچک‌شان خطاب کنید و آن را شخصی‌تر کنید.

این نوع ایمیل‌ها را به راحتی می‌توانید در صندوق ورودی خود پیدا کنید. مثال ما در اینجا برای افرادی است که باید به یک رویداد پاسخ دهند. ما یک برچسب نام اضافه کرده ایم اما بقیه ایمیل برای همه گیرندگان یکسان است.

سلام {first.name}، 

پاسخ به رویدادهای پرطرفدار این هفته – مناسب برای مهارت‌های بالا، مشاوره شغلی و الهام گرفتن!

فردی که ایمیل را دریافت می‌کند، آن را به این صورت می‌بیند:

بازاریابی ایمیلی

تقسیم بندی پایگاه داده

تقسیم بندی لیست به شما امکان می دهد گروه های کوچکتری را بر اساس داده های جمع آوری شده از مخاطبین خود ایجاد کنید. اگر از یک ابزار یکپارچه استفاده می کنید، فهرست ها را می توان بر اساس موقعیت جغرافیایی، تصمیمات خرید، سن، جنسیت و تقریباً هر یک از داده های موجود در CRM سازماندهی کرد.

همه این اطلاعات می تواند به شما در ایجاد ایمیل های شخصی برای گروه های مختلف کاربران کمک کند و کمپین های معناداری ایجاد کنید که نیازهای آنها را برطرف کند. برخی از برنامه‌ها ممکن است شامل فهرست‌های پر جمعیت پویا باشند، به این معنی که فهرست در زمان ارسال پستی به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود. اگر روزانه مشترکین جدیدی اضافه می شوند، می تواند بسیار مفید باشد.

اتوماسیون برای استراتژی ایمیل شما

با اتوماسیون، به جای ارسال ایمیل یکسان برای همه افراد در لیست پستی، اتوماسیون به شما امکان می دهد کاملاً برعکس عمل کنید.

هنگامی که ایمیل‌های خودکار را تنظیم می‌کنید، آنها توسط اقدامات گیرندگان فعال می‌شوند. به عنوان مثال، هنگام خرید یک محصول خاص، یک ایمیل تأیید دریافت می کنید، یا اگر چیزی را در سبد خرید خود جا گذاشته اید، یک یادآوری دریافت می کنید. این ایمیل ها به طور خودکار در پاسخ به اقدامات شما در یک وب سایت خاص یا نحوه پاسخ شما به ایمیل قبلی ارسال می شوند.

اتوماسیون را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد و بدین معنی است که می توانید سطح بالایی از شخصی سازی را در پیام قرار دهید. همچنین می‌توانید از اتوماسیون برای امتیازدهی به امتیازهای جدیدتان استفاده کنید و قوانینی را اضافه کنید که بهترین‌ها را برجسته می‌کند.

انتخاب یک ابزار بازاریابی ایمیلی که شامل اتوماسیون باشد، بسته به خلاقیت شما، دنیای جدیدی از بازاریابی ایمیلی را باز می کند.

در اینجا چند ایده در مورد نوع پیام‌هایی که ممکن است با اتوماسیون استفاده کنید وجود دارد که می‌تواند به شرکت شما در دستیابی به نتایج بهتر کمک کند:

  • ایمیل خوش آمدگویی برای مشترکین جدید
  • ایمیل پیشنهاد آزمایشی رایگان
  • پیام خوش آمدگویی برای افرادی که برای محصول شما ثبت نام کرده اند
  • پیامی که می تواند بازخورد محصول یا خدمات را جمع آوری کند
  • اطلاعیه درباره انقضای اشتراک آنها
  • ایمیل سورپرایز تولد
  • وبلاگ یا تبلیغ محصول جدید

ما نمونه ای از صندوق ورودی خود برای شما گذاشته ایم. در اینجا می توانید ببینید که چگونه SEMRush در پاسخ به یک وبینار آموزشی که در آن شرکت کرده اید ایمیل خودکار برای ما ارسال می کند. دکمه CTA “ادامه یادگیری” نامیده می شود، اما ما همچنین این گزینه را داریم که برای به روز رسانی های بیشتر آنها را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی دنبال کنیم، یا اگر محتوایی که دریافت می کنیم دیگر برای ما جالب نیست، آنها را لغو دنبال کنیم.

بازاریابی ایمیلی

ابزارهای طراح ایمیل

با توجه به تعداد ایمیل هایی که مردم هر روز دریافت می کنند، بازاریابان متوجه شده اند که باید برای طراحی ایمیل هزینه بیشتری بپردازند. با این حال، ایجاد یک ایمیل خوب می تواند زمان و دانش زیادی را صرف کند. هنگام انتخاب یک ابزار بازاریابی ایمیلی، مگر اینکه یک طراح به راحتی در دسترس داشته باشید، یکی را انتخاب کنید که دارای قالب ساده کشیدن و رها کردن باشد.

برخی ابزارها همچنین به شما این امکان را می‌دهند که سبک‌های مختلفی از یک ایمیل را ایجاد و ارسال کنید، بنابراین می‌توانید مخاطبان خود را آزمایش کنید و ببینید کدام طراحی بهتر عمل می کند.

طبق تحقیقات اخیر Litmus 46% از افراد ایمیل های خود را در تلفن های همراه باز می کنند، بنابراین لازم است ایمیل هایی ایجاد کنید که پاسخگو باشند. در همه دستگاه‌ها.

تصمیم با شماست

باید به شما یادآوری کنیم که اگر کسب و کار شما هنوز کوچک است، خرید ابزارهای بازاریابی گران قیمت با ویژگی های زیاد فایده ای ندارد. توصیه ما این است که با راه حل های ساده شروع کنید و روی ایجاد پایگاه داده از افرادی که به محصولات شما علاقه مند هستند، کار کنید. لیست ها را خریداری نکنید و مراقب باشید که با درج گزینه لغو اشتراک برای افراد، از نقض قوانین حفاظت از داده ها جلوگیری کنید. برای جلوگیری از تله‌های هرزنامه، باید به یاد داشته باشید که موضوع را با محتوای ایمیل خود مطابقت دهید و از عبارات هرزنامه اجتناب کنید در پیام.

ویژگی‌هایی مانند شخصی‌سازی و اتوماسیون می‌توانند مفید باشند، اما به این معنا نیست که وقتی شروع به استفاده از آن‌ها می‌کنید، کار شما تمام شده است. مطمئناً برای انجام کارهای تکراری وقت گیر به زمان بسیار کمتری نیاز خواهید داشت، اما همچنان باید مراقب ایجاد ایمیل های هرزنامه باشید. بهترین راه برای انجام آن، ایجاد یک استراتژی بازاریابی ایمیلی با نیازهای مخاطبان در ذهن شماست.

ما امیدواریم که در انتخاب ابزار بازاریابی ایمیلی مناسب برای کسب و کار شما مفید بوده باشیم و اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، دریغ نکنید با ما تماس بگیرید.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1