شماره تماس : 02128426511

پیدا کردن CRM اجتماعی مناسب برای کسب‌وکارتان به معنای فراتر رفتن از این سؤال اساسی است که «آیا این CRM شامل یکپارچه‌سازی رسانه‌های اجتماعی می‌شود. ؟” به سؤالات دقیق تر در مورد نحوه عملکرد آن ادغام های اجتماعی، معنای آنها برای تعامل با مشتری، و اینکه چگونه تیم های فروش، بازاریابی و پشتیبانی شما می توانند از جنبه های اجتماعی یک CRM به صورت روزانه استفاده کنند. و سپس مسئله بهبود بازگشت سرمایه اجتماعی مطرح می شود.

احساس می‌کنید کمی تحت تأثیر امکانات CRM اجتماعی هستید؟ نگران نباش ما یک چک لیست سریع CRM اجتماعی ایجاد کرده‌ایم تا به انتخاب، استفاده و بهبود یک CRM اجتماعی به فرآیندی بسیار آسان کمک کند.

Social Suite in Social CRM

انتخاب یک CRM اجتماعی

کدام کانال ها؟: آیا CRM شامل یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی با کانال های مناسب برای کسب و کار شما می شود؟ اول از همه هنگام انتخاب یک CRM اجتماعی، باید مطمئن شوید که با کانال های اجتماعی اصلی شما مانند فیس بوک و توییتر یکپارچه می شود. اگر از کانالی متفاوت برای فروش و تولید سرنخ نسبت به پشتیبانی مشتری استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که هر دوی آن‌ها گنجانده شده است.

ارتباط بلادرنگ: آیا می توانید از طریق CRM با مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید؟ آیا می توانید بدون خروج از داشبورد CRM خود به یک مشتری بالقوه DM ارسال کنید (برای آنها پیام مستقیم بفرستید؟ اگر نه، وقت آن است که به جای دیگری نگاه کنید.

ردیابی: آیا تعاملات اجتماعی در صفحات تماس ردیابی می‌شوند، یا شما باید این تعاملات را به صورت دستی پیگیری کنید؟ آیا جدول زمانی تماس شامل به روز رسانی های اجتماعی است؟ در غیر این صورت، ممکن است اطلاعات ضروری در مورد مشتریان و سرنخ‌های خود را از دست بدهید.

نظارت: این کادر در چک لیست رسانه های اجتماعی اغلب نادیده گرفته می شود. آیا می توانید مکالمات اجتماعی در مورد برند و صنعت خود را از داخل CRM نظارت کنید؟ نرم افزارهای نظارت بر اجتماعی مانند Hootsuite قبلاً به عنوان افزودنی به CRM توصیه می شد، اما CRM های اجتماعی اکنون شامل مجموعه های اجتماعی هستند که می توانید مکالمات اجتماعی، هشتگ ها و کلمات کلیدی را در آن نگه دارید. نظارت اجتماعی برای بهبود زمان پاسخگویی به مشتری ضروری است، اما همچنین می‌تواند منبع فوق‌العاده‌ای از سرنخ‌های جدید باشد که قبلاً به محصول، برند یا صنعت شما ابراز علاقه کرده‌اند.

گرفتن سرنخ: آیا می‌توانید سرنخ‌های اجتماعی را به CRM بکشید یا این اطلاعات جدا باقی می‌مانند؟ برای تعداد کمی از انواع کسب‌وکار، داشتن یک CRM اجتماعی که به شما اجازه نمی‌دهد سرنخ‌های اجتماعی را جذب کنید، اشکالی ندارد، اما برای کسب‌وکارهایی که به رشد فکر می‌کنند، ایجاد مخاطبین CRM از آن سرنخ‌های اجتماعی کاملاً ضروری است. اگر CRM اجتماعی شما شامل امتیازدهی سرنخ باشد، خیلی بهتر است. این امر در دراز مدت زمان زیادی را ذخیره می کند.

دیدگاه مشتری: آخرین مورد در فهرست چک CRM اجتماعی ممکن است در نهایت مهم‌ترین مورد باشد. بعد از اینکه تمام کادرهای دیگر چک لیست را تکمیل کردید، وقت آن است که یک سوال بزرگتر بپرسید: آیا استراتژی CRM اجتماعی شما نیازها و خواسته های مشتری را برآورده می کند؟ و آیا امکان تعامل خودکار را فراهم می‌کند، یا آیا تلاش‌ها را به صورت دستی تکرار می‌کنید؟

Social CRM with Marketing Automation

مجموعه ای از مطالعات عمده توسط موسسه IBM برای تجارت Value “شکاف های قابل توجهی بین آنچه که کسب و کارها فکر می کنند مصرف کنندگان به آن اهمیت می دهند و آنچه که مصرف کنندگان می گویند از تعاملات رسانه های اجتماعی خود با شرکت ها می خواهند.” کسب‌وکارها عموماً فکر می‌کنند که رسانه‌های اجتماعی مکانی برای درآمدزایی (سرنخ‌ها و فروش‌های جدید) هستند، در حالی که مصرف‌کنندگان عموماً فکر می‌کنند که اگر می‌خواهند با یک شرکت در ارتباط باشند (در واقع اکثر آنها اینطور نیستند)، باید از قبل اعتماد کنند. شرکت، و 2) “ارزش ملموس” از مبادله خارج شود.

راه رفع این شکاف، اجرای کمپین های رسانه های اجتماعی به آرامی و پایدار، نظارت بر مکالمات اجتماعی و همچنین افزایش تعامل هدفمند با اجرای کمپین های اتوماسیون بازاریابی است که شامل کانال های رسانه های اجتماعی می شود. با گذشت زمان اعتماد ایجاد کنید. کمپین های ارزش محور ایجاد کنید. و مشتریان را تشویق کنید تا با شرکت شما یک سفر اجتماعی داشته باشند، نه اینکه فقط روی پیوندی در یک پست اجتماعی کلیک کنند.

آیا CRM اجتماعی جدید شما می‌تواند همه این کارها را انجام دهد؟

Agile CRM یک CRM اجتماعی پیشرو در صنعت است. این به شما امکان می دهد ویجت های Google Plus، Twitter، Facebook و TowerData (Rapleaf) را مستقیماً به صفحات تماس در CRM اضافه کنید. به‌علاوه، می‌توانید مکالمات اجتماعی را نظارت کنید و با مشتریان از طریق اجتماعی از Agile’s Social Suite تعامل داشته باشید و اقدامات توییتر (مانند توییت‌های زمان‌بندی‌شده) را به کمپین‌های اتوماسیون بازاریابی در CRM اضافه کنید.

چگونه CRM اجتماعی را برای کسب و کار خود اجرا می کنید؟ اینجا نظر بدهید یا با CRM چابک در توییتر تماس بگیرید. ما گوش می دهیم!

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1