شماره تماس : 02128426511

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای هر سازمانی که در فروش و بازاریابی شرکت می‌کند، به یک ابزار ضروری تبدیل شده است. برای سال‌های زیادی پس از تبدیل شدن CRM به یک مفهوم رایج، راه‌حل‌های نصب شده اختصاصی تنها گزینه بودند و عمدتاً توسط شرکت‌های بزرگی که می‌توانستند آن‌ها را بپردازند، استفاده می‌شدند و از مجموعه ویژگی‌های گسترده‌شان استفاده می‌کردند.

اما تکامل راه‌حل‌های مبتنی بر ابر، دنیای CRM را به روی سازمان‌هایی با اندازه‌های مختلف باز کرد. حتی اگر تیم فروش شما متشکل از آن دو نفر در دفتر پشتیبان باشد، می توانید تمام مزایای یک راه حل CRM را به دست آورید و شروع به بازی در لیگ های بزرگ کنید.

در اینجا چند رقم جالب در مورد پتانسیل رشد CRM آورده شده است:

سوال این است که با وجود بسیاری از راه حل های CRM موجود، چگونه راه حل مناسب را انتخاب می کنید و چگونه می توانید مطمئن شوید که راه حل شما قابل اعتماد و موثر است.

خوشبختانه، ما شما را با این چک لیست مفید برای ارزیابی راه حل بالقوه CRM تحت پوشش قرار داده ایم.

Integrations

چقدر نرم افزار CRM شما با منابع اصلی داده های مشتری شما – تلفن همراه، اجتماعی و ایمیل ادغام می شود. ?

گزارشی از Innoppl Technologies اشاره کرد که 65 درصد از نمایندگان فروش که نرم افزار CRM تلفن همراه را استفاده کردند، به سهمیه فروش خود در مقایسه با تنها 22 درصد از تکرارها روی راه‌حل‌های CRM غیر موبایلی که به راه‌حل‌های خودشان رسیده‌اند، گیر می‌کنند.

یکپارچه‌سازی تلفن همراه در سال 2018 یک الزام مطلق است، در غیر این صورت داده‌های مهم مشتری را از دست می‌دهید. به توانایی خودتان برای دسترسی به CRM از تلفن یا رایانه لوحی خود اشاره نکنید. یک CRM خوب همچنین به شما این امکان را می‌دهد که از طریق پیامک با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید و زمان‌هایی که ممکن است از ایمیل خود دور باشند، از بین می‌رود.

ادغام

CRM اجتماعی به همان اندازه کلیدی است، زیرا گنجینه ای از بینش مشتری است که می تواند به شما کمک کند. شناسایی، پرورش و تبدیل سرنخ ها CRM شما باید بتواند به فعالیت تماس در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشد و به شما امکان ارسال پست و تعامل با مشتریان در چندین سایت را بدهد.

در نهایت، ادغام ایمیل یک امر کاملا ضروری است. شما باید بتوانید هر مکالمه ای را که تیم های فروش و بازاریابی شما با سرنخ ها و مخاطبین دارند ردیابی کنید و تقویم ها را برای ارسال یادآوری ها و برنامه ریزی قرار ملاقات ها همگام سازی کنید.

همه این ادغام‌ها را می‌توان با پلاگین‌های ساده انجام داد، که ارتباط یکپارچه را امکان‌پذیر می‌سازد… اگر از نرم‌افزار مناسب CRM استفاده می‌کنید، یعنی.

Accessibility

در سال 2008، فقط 12 درصد از کسب‌وکارها از راه‌حل‌های نرم‌افزار CRM مبتنی بر ابر استفاده می‌کردند، این رقم در سال 2017 به 87 درصد افزایش یافت. پشت این جهش عظیم چیست؟ گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، و میزان فزاینده کسب‌وکاری که از طریق دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، راه‌حل‌های مبتنی بر ابر دسترسی بسیار بیشتری نسبت به راه‌حل‌های نصب شده ارائه می‌دهند و بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند.

Data Quality

اطمینان از کیفیت داده‌ها عاملی برای شکست در قابلیت اطمینان نرم‌افزار CRM است. داده ها به موتور کمک می کند و اثربخشی ارتباطات شما با مشتریان را تعیین می کند. باید به‌روز، برگرفته از منابع معتبر، و تکراری نباشد.

آیا فیلدهای فرم شما به درستی به اطلاعاتی که نیاز دارید ترجمه می شوند؟ آیا آنها سؤالات درستی می پرسند تا بینش لازم برای برقراری ارتباط صحیح با مشتریان و مشتریان خود را به شما بدهند؟ آیا سیستم به سرعت به به‌روزرسانی‌های مشتری پاسخ می‌دهد؟

داده‌های ناخواسته یا فیلدهای نادرست به بینش‌های قدیمی منجر می‌شوند که زمان و تلاش همه را تلف می‌کند. مطمئن شوید که نرم‌افزار CRM شما مانند دستگاه تنظیم‌شده‌ای که برای تقویت فروش و بازاریابی خود نیاز دارید، زمزمه می‌کند.

Reporting

گزارش‌دهی قدرتمند تضمین می‌کند که نه تنها بر اساس داده‌های دقیق، قابل اعتماد و به موقع عمل می‌کنید. همچنین اطمینان حاصل می کند که می توانید کارایی نرم افزار CRM خود را به دقت اندازه گیری کنید.

شما باید بتوانید به صورت یکپارچه داده ها را در قالب دلخواه خود از CRM خود صادر کنید، از جمله فیلتر کردن مناسب و نمودار. هنگامی که باید به شخصیت خریدار خاصی توجه کنید یا مشکلات احتمالی را در مورد یک سرنخ خاص مشخص کنید، باید بتوانید به راحتی گزارشی ایجاد کنید که بینش مورد نیاز را به شما ارائه دهد.

علاوه بر این، باید بتوانید بینش گسترده‌ای در مورد خط لوله فروش خود، وضعیت معاملات در حال انجام، و مجموعه وسیعی از معیارهای مختلف که برای شما مهم هستند و به شما امکان می‌دهند تصمیمات مبتنی بر داده‌ها بگیرید، به دست آورید.

Security

وقتی با نمایه‌های داده‌های مشتری غنی مانند آنهایی که توسط یک راه‌حل قدرتمند CRM ارائه می‌شود کار می‌کنید، امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است. اطلاعاتی مانند اطلاعات تماس، پرداخت‌ها و سابقه خرید باید محرمانه باقی بماند و فقط برای کاربران مجاز قابل دسترسی باشد.

امنیت Cloud در طول سال‌ها بسیار بهبود یافته است، بنابراین می‌توانید مطمئن شوید که اطلاعات ایمن هستند حتی اگر در یک مخزن داخلی قرار نگیرند. نرم افزار CRM شما باید اقدامات امنیتی مناسبی برای جلوگیری از نقض اطلاعات مشتری داشته باشد. این کمک می کند تا مطمئن شوید که قابلیت های ردیابی سرنخ شما موثر باقی می مانند.

هنگام خرید CRM، شیوه‌های امنیت داده آن‌ها را بررسی کنید. در مورد گواهینامه های امنیت داده بپرسید. داده‌های مشتریان شما باید مانند یک گل ظریف با دستکش‌های سفید رفتار شود.

در نهایت، هر CRM که در نظر می گیرید، فقط به اندازه سرویسی است که از آن پشتیبانی می کند. فروشنده CRM شما باید کارکنان پشتیبانی بی‌درنگ را برای کمک به فرآیند ورود، از جمله انتقال داده‌ها، آموزش کارکنان، بررسی‌های منظم و پشتیبانی مداوم به شما ارائه دهد. باید واضح باشد که فروشنده شما علاقه خاصی به موفقیت شما با استفاده از محصول خود دارد.

برای مثال، بررسی کنید که چگونه CRM چابک بهترین ها را ارائه می کند. خدمات کلاس به مشتریان خود از پیاده سازی تا پشتیبانی مداوم.

پایان

بازار نرم افزارهای CRM به رونق خود ادامه می دهد، زیرا سازمان ها با هر ساختار و اندازه ای به این واقعیت دست می یابند که می توانند با هزینه مناسب به راه حل های CRM در سطح سازمانی دسترسی داشته باشند. به احتمال زیاد، شرکت شما در حال حاضر از یکی استفاده می کند. اما آیا برای نیازهای شما مناسب است؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

از این چک لیست مفید و توصیه های اضافی AgileCRM برای آزمایش نرم افزار CRM خود استفاده کنید و انتخاب درستی برای کسب و کار خود داشته باشید.

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1