شماره تماس : 02128426511

CRM19 آوریل 2021میهایلو رادیوویچ

مزایای CRM برای شرکت های B2B

سیستم‌های CRM می‌توانند برای کسب‌وکارهای مختلف بسیار سودمند باشند. چه شرکت شما کوچک باشد یا بزرگ، و چه با سایر مشاغل کار کند یا مستقیماً با مشتریان، آنها می توانند به شما در کسب درآمد و صرفه جویی در زمان کمک کنند.

در اصل، نرم افزار CRM به کسب و کارها کمک می کند تا مشتریان در هر مرحله از سفر خرید و همچنین تقویت روابط در مرحله پس از خرید. به طور خاص، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های مشتری، تبدیل این داده‌ها به بینش‌های عملی، کمک به خودکارسازی گردش کار و ارتباطات را ساده کنید و تجربه کلی مشتری را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

ویژگی های اصلی B2B 

حالا، چرا این نوع نرم افزار برای شرکت های B2B مناسب است؟ قبل از پاسخ به این سوال، اجازه دهید نگاهی به چند ویژگی کلیدی سازمان‌های B2B بیندازیم:

  • چرخه‌های فروش B2B بسیار طولانی‌تر از چرخه‌های B2C هستند
  • آنها معمولاً با مخاطبان هدف کوچکی ارتباط برقرار می کنند
  • آنها با سرنخ های کمتری سروکار دارند
  • سفر خریدار پیچیده تر از B2C است
  • مشتریان آنها بر اساس عقل و تجزیه و تحلیل دقیق تصمیم خرید می گیرند نه احساسات
  • معمولاً چندین تصمیم گیرنده بسیار شایسته در خریدهای B2B دخیل هستند
  • میانگین ارزش معامله بیشتر از B2C است

شایان ذکر است که یک سیستم CRM همچنین می تواند برای مشاغل B2C بسیار مفید باشد، زیرا می تواند به فرآیندهای خاص B2C در بخش های مختلف کمک کند. اما چگونه می تواند برای یک شرکت B2B مفید باشد و معرفی نرم افزار CRM در سازمان B2B شما چه تاثیری خواهد داشت. کسب و کار شما؟

شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در زمینه‌های مختلفی مانند فروش، بازاریابی و خدمات مشتری شاهد پیشرفت‌هایی باشید. CRM همچنین به هموارسازی گردش کار در سازمان شما و اتخاذ تصمیمات بلندمدت آگاهانه تر کمک می کند.

اجازه دهید نحوه عملکرد آن را با جزئیات بیشتر ببینیم.

Benefits for CRM for B2B

1. مزایای فروش

به طور کلی، احتمالاً بزرگترین مزیت استفاده از CRM، دسترسی به حجم وسیعی از داده‌های حیاتی مشتری است. این نرم افزار قادر است این موارد را جمع آوری و پردازش کند تا آنها را به بینش های عملی تبدیل کند که به فروشندگان کمک می کند تا تصمیمات فروش سریع و آگاهانه بگیرند.

تماس با مدیریت

به عنوان مثال مدیریت تماس را در نظر بگیرید. این یک جنبه کلیدی از هر فرآیند فروش است، به خصوص در B2B که در آن بستن یک معامله معمولاً به معنای دستیابی به همان سرنخ چندین بار در مراحل بسیار متفاوت سفر خریدار. یک سیستم CRM پایگاه داده منظمی را ارائه می دهد که شامل تاریخچه چت/تماس با سرنخ ها در چندین کانال است. و همه آنها از یک داشبورد در دسترس هستند. این کار نویز ایجاد شده در ارتباطات چند کاناله را حذف می کند و فرآیند را به طور چشمگیری ساده می کند.

شرایط صلاحیت سرپرست 

همچنین می‌تواند در امتیازدهی و اولویت‌بندی سرنخ مفید باشد. CRM داده های دقیقی را در مورد جایی که سرنخ در سفر خریدار در حال حاضر قرار دارد ارائه می دهد و پتانسیل آن را برای حرکت بیشتر به جلو تخمین می زند. این بر اساس پارامترهای مختلف در رفتار آنلاین آنها انجام می شود، از جمله فعالیت رسانه های اجتماعی، سابقه مرور، و تعاملاتی که آنها با وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما داشته اند.

به این ترتیب، فروشندگان همیشه می‌دانند که چگونه اولویت‌های خود را تعیین کنند، چه کسی و چه زمانی باید با آنها ارتباط برقرار کنند، و چگونه به پیشرو نزدیک شوند. اطلاعات قابل اعتماد در مورد اینکه آیا رهبر در مرحله آگاهی است یا نزدیک به تصمیم گیری قطعی است، در این زمینه حیاتی است.

پیگیری پیشرفت سرنخ ها

همچنین نظارت بر پیشرفت یک مشتری بالقوه در قیف فروشبسیار ساده تر است. > این به تشخیص میزان فعال بودن سرب و تعیین زمان مناسب برای پیام بعدی از بخش فروش کمک می کند.

به‌علاوه، داده‌های مشتری به‌طور مداوم در طول مرحله پس از خرید نیز به‌روزرسانی می‌شوند، بنابراین تشخیص زمان مناسب برای ارائه تمدید قرارداد یا تلاش برای افزایش-فروش. بنابراین به احتمال زیاد شاهد افزایش نرخ حفظ مشتری خود خواهید بود.

impact of CRM on business

به خاطر داشته باشید، بدون هیچ گونه اجرای CRM، 79% از سرنخ های بازاریابی هرگز به فروش تبدیل نمی شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که کارایی تیم فروش خود را به حداکثر برسانید. همچنین بسیار مهم است که تیم بازاریابی و فروش خود را به درستی هماهنگ کنید تا بتوانند بهترین استفاده را از تلاش های یکدیگر ببرند. ما در عرض یک دقیقه خواهیم دید که چگونه یک سیستم CRM مناسب می‌تواند این امر را نیز انجام دهد.

2. مزایای بازاریابی

قبل از آن، بیایید ببینیم که CRM چگونه بازاریابی شما را به طور کلی بهبود می بخشد. باز هم به این واقعیت برمی گردیم که نرم افزار CRM داده های حیاتی مشتری را در اختیار شما قرار می دهد. این به تلاش های بازاریابی شما از طرق مختلف کمک می کند.

مشکلات هدفمندی

در ابتدا، هدف‌گیری شما را بهبود می‌بخشد. شما می توانید افرادی را هدف قرار دهید که به طور بالقوه می توانند به محصول شما علاقه مند باشند یا حتی در گذشته چنین علاقه ای نشان داده اند. وقتی به اطلاعات جمعیتی، موقعیت جغرافیایی و رفتار آنلاین مشتریان دسترسی دارید، این کار به راحتی انجام می شود. به این ترتیب در هزینه های خود صرفه جویی می کنید زیرا تبلیغات شما فقط در زمان مناسب به افراد مناسب نشان داده می شود.

شخصی سازی

سیستم های CRM در جنبه کلیدی بازاریابی دیجیتال امروزی – شخصی سازی – کمک می کنند. این برای B2B و B2C به طور یکسان صدق می کند. در واقع، 93٪ از بازاریابان B2B ادعا می‌کنند که شخصی‌سازی محتوا به آنها کمک کرده تا درآمدشان را افزایش دهند. علاوه بر این، 42% از آنها گزارش داده اند که در این زمینه جای پیشرفت دارند.

بنابراین شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری در تجربیات و پیام‌های بیش از حد شخصی‌شده ادامه خواهند داد. نرم افزار CRM می تواند به شما کمک کند نه تنها افراد مناسب را هدف قرار دهید، بلکه آنها را با پیام مناسب هدف قرار دهید. و به لطف حجم زیاد داده های مشتری، دوباره این کار را انجام می دهد. به عنوان مثال، نزدیک شدن به مشتریان بالقوه در مراحل مختلف سفر خریدار با تبلیغات و محتوایی که دقیقاً برای آن مرحله طراحی شده است، می‌تواند در موفقیت تلاش‌های بازاریابی شما تغییراتی را در جهان ایجاد کند.

Personalised content on website

تراز فروش و بازاریابی

در نهایت، CRM در تقویت ارتباط بین بخش های فروش و بازاریابی کار بسیار خوبی انجام می دهد. الف>. در طول فعالیت های روزانه خود، هر دو بخش می توانند اطلاعاتی را به دست آورند که می تواند برای دیگری ارزشمند باشد.

به عنوان مثال، تیم فروش از طریق دست اول می آموزد که چه چیزی باعث می شود مشتریان خرید کنند و این اطلاعات برای تیم بازاریابی بسیار مفید است. از سوی دیگر، تیم بازاریابی اطلاعاتی را در مورد اینکه چه نوع محتوا یا پیامی باعث شده یک سرنخ خاص به محصول علاقه نشان دهد، جمع‌آوری می‌کند و این می‌تواند برای نماینده فروش اهمیتی حیاتی داشته باشد. با نرم‌افزار CRM، هر دوی این تیم‌ها به راحتی به مجموعه‌ای از داده‌هایی که در طول زمان جمع‌آوری کرده‌اند، به خوبی سازماندهی شده دسترسی دارند.

3. خدمات مشتری

اکنون، داشتن تمام اطلاعات در مورد اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند، سفر آنها چگونه بوده و مشکلات احتمالی آنها در گذشته می تواند برای پشتیبانی مشتری شما بسیار مفید باشد. نرم‌افزار CRM می‌تواند این هوش حیاتی را در هر زمان به نمایندگان خدمات مشتری ارائه دهد و آنها را قادر می‌سازد خدمات با کیفیت متناسب با نیازهای یک مشتری خاص ارائه دهند.

چرا این بسیار مهم است؟ خوب، همانطور که قبلاً دیدیم، انتظارات مصرف کنندگان در مورد تجربیات شخصی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. و این به ویژه در مورد فروشندگان B2B صدق می کند، زیرا آنها معمولاً با تعداد کمی از مشتریان با ارزش بالا کار می کنند که در قبال پول خود فقط بهترین ها را انتظار دارند.

Changes in B2B Buyers

علاوه بر این، CRM یک نمای کلی ساده، یکپارچه و ظریف از اطلاعات مشتری را به نمایندگان ارائه می دهد. این مطمئنا به آنها کمک می کند تا خدمات بهتری ارائه دهند. در واقع، 84 درصد از متخصصان خدمات مشتری ادعا می کنند که دیدگاه یکپارچه از اطلاعات مشتری کلید ارائه یک تجربه عالی است. و تجربه عالی مشتری کلید افزایش نرخ حفظ مشتری است.

علاوه بر این، داده های به دست آمده توسط خدمات مشتری برای تیم های فروش و بازاریابی بسیار ارزشمند است. داده‌های رایج‌ترین خواسته‌های مشتریان، پردازش شده و تبدیل به بینش معقول می‌تواند در فرآیندهای فروش و تبلیغات بسیار مهم باشد. در اینجا، بار دیگر، CRM می‌تواند به تقویت ارتباطات بین بخش‌های مختلف کمک کند و دسترسی آسان به مجموعه بزرگی از داده‌های مشترک را برای هر کسی در سازمان که می‌تواند از آن بهره‌مند شود، فراهم می‌کند.

4. مسائل سازمانی

CRM می تواند نقش مهمی در حل بسیاری از مشکلات سازمانی در شرکت شما داشته باشد. بیشتر قدرت آن در این زمینه ناشی از این واقعیت است که می تواند فرآیندها و فعالیت های مختلف را خودکار کند.

اتوماسیون

برای مثال، می‌تواند ضبط خودکار داده‌ها را انجام دهد. این بدان معنی است که برای یادداشت و مرتب کردن همه داده ها مجبور نیستید به فروشندگان یا نمایندگان خدمات مشتری تکیه کنید، که اغلب منجر به خطا و سردرگمی می شود. CRM می‌تواند به‌طور خودکار انواع اطلاعات تماس مختلف را جمع‌آوری کند، آن‌ها را مطابقت دهد، موارد تکراری را تشخیص دهد و یک لیست تماس تمیز، سازمان‌یافته و بدون خطا تولید کند. این در سازمان‌های B2B که باید تک تک رهبران را با دقت زیاد پرورش دهند بسیار مهم است.

انواع دیگری از داده ها نیز وجود دارد که می تواند به طور خودکار جمع آوری و مرتب شود. برای مثال، این شامل به‌روزرسانی قیمت‌ها یا موجودی است. یک مرور ساده و یکپارچه از مخاطبین، سرنخ ها، موجودی، قیمت ها، تراکنش ها و فعالیت های در حال انجام زندگی را برای همه افراد شرکت بسیار آسان تر می کند.

تعویض وظیفه

علاوه بر این، یک سیستم CRM به تفویض خودکار وظایف رسیدگی می کند. این جریان کار را هم در یک تیم واحد و هم در بخش های مختلف سرعت می بخشد و هموار می کند. این کار بسیاری از موانع و مشکلات سازمانی را از بین می برد.

یعنی، نرم‌افزار به‌طور خودکار از پروتکل‌های تعیین‌شده پیروی می‌کند، به طوری که وقتی یک کار انجام می‌شود، به‌طور خودکار کار بعدی را به کارمند بعدی اختصاص می‌دهد و به آن‌ها اطلاع می‌دهد که قرار است چه کاری انجام دهند و به آن‌ها در مورد آنچه انجام شده است اطلاع رسانی می‌کند. تا کنون انجام شده است. حتی می‌تواند وظایف مختلف را براساس داده‌های عینی و پروتکل‌های تعیین‌شده قبلی اولویت‌بندی کند.

Marketing Technologies used

نظارت بر عملکرد کارکنان

نصب نرم افزار CRM برای صاحبان مشاغل، مدیران و مدیران نیز مفید خواهد بود. همراه با داده های مشتری، یک CRM اطلاعات زیادی در مورد عملکرد کارکنان جمع آوری و هضم می کند.

همه اینها در یک مکان است – فعالیت ها و دستاوردهای آنها، حجم کاری و کارایی آنها، و همچنین بازخورد مشتریان. و با بررسی کامل جریان فرآیندهای کاری، می‌توانید شکاف‌های احتمالی در این فرآیندها ناشی از پروتکل‌های معیوب را که باید اصلاح شوند، بررسی کنید.

چند نکته نهایی

در نهایت، جمع‌آوری همه این داده‌ها در یک مکان به شما این امکان را می‌دهد که تصمیمات آگاهانه و مبتنی بر داده‌ها را در مورد استراتژی‌های بلندمدت مختلف بگیرید. داشتن این همه بازخورد در مورد نگرانی ها و خواسته های مصرف کنندگان، در مورد نقاط قوت و ضعف محصولات شما، و همچنین تلاش و عملکرد تیم شما می تواند بسیار ارزشمند باشد.

این بیش از چهار حوزه ذکر شده است: فروش، بازاریابی، خدمات مشتری، و مسائل سازمانی. همچنین می‌توانید از اطلاعات جمع‌آوری‌شده برای بهبود برنامه‌ریزی محصول، تجدیدنظر در استراتژی استخدام یا اصلاح بازار هدف خود استفاده کنید.

در مجموع، CRM مطمئناً با ارائه مقادیر زیادی از داده‌های مشتری و کمک به شما در خودکارسازی گردش‌های کاری، مزایای زیادی برای سازمان B2B شما به همراه خواهد داشت. چرخه های طولانی فروش را هم برای خریداران و هم برای فروشندگان آسان تر می کند – برای خریداران با ارائه یک تجربه عالی برای مشتری، و برای فروشندگان با افزایش شانس بستن قرارداد در پایان آن.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1