شماره تماس : 02128426511

به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار کوچک، باید وظایف و تیم‌های مختلفی را مدیریت کنید – مشتریان، فروش، تامین‌کنندگان، بازاریابی – این فهرست ادامه دارد.

عمل متعادل کننده اغلب منجر به سردرگمی، سوء تفاهم و عدم ارتباط می شود. این کارها بیشتر وقت شما را می گیرد که در غیر این صورت می توان از آن برای بهبود کسب و کارتان استفاده کرد.

یکی از راه‌های بهتر برای مدیریت روابط با مشتری و صرفه‌جویی در زمان اضافی، استفاده از فناوری مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است. یک نرم افزار CRM توانا می تواند به شما در مدیریت موثر مخاطبین و صرفه جویی در زمان کمک کند.

در اینجا 3 دلیل اصلی برای انتخاب نرم افزار CRM آمده است:

کارهای خودکار

ممکن است تیم خاصی را به عنوان مسئول ارتباط با مشتریان منصوب کرده باشید و تصمیم کلی در مورد نحوه اجرای آن گرفته باشید. با این حال، در سطح خرد شما نیاز به اعتماد دارید که هر یک از اعضای تیم وظایف خود را در هر تعامل با مشتری انجام دهند. یک اشتباه می تواند منجر به از دست دادن مشتری فعلی یا آینده شود.

با استفاده خوب از CRM، بسیاری از این وظایف را می‌توان به‌طور خودکار اجرا کرد پس از یک مشتری اقدام خاصی انجام می دهد. به عنوان مثال، اگر تا به حال محصولی را از آمازون خریداری کرده باشید، می دانید که این شرکت اغلب پس از تحویل کالا، نظرسنجی رضایت مشتری را ارسال می کند. به این فکر کنید که اگر این ایمیل‌های نظرسنجی دستی بودند، شرکت باید چند نفر را استخدام کند.

در عوض، آمازون از اتوماسیون CRM برای ارسال نظرسنجی های ایمیلی استفاده می کند. هر بار که فروش وجود دارد، CRM یک روال را اجرا می کند و تعیین می کند که آیا نظرسنجی باید ارسال شود یا خیر. حتی اگر کسب‌وکارهای کوچک با هر ایمیل نظرسنجی ارسال نکنند، باز هم می‌توانند از اتوماسیون برای بسیاری از کارهای دستی استفاده کنند. به عنوان مثال، ایجاد محتوا و بازاریابی.

ارتباطات بهبود یافته

این سناریو را در نظر بگیرید. یکی از کارمندان شما برای تاریخ و زمان خاصی با مشتری ملاقاتی ترتیب داده است. مشتری تماس می گیرد تا جلسه را لغو کند، اما کارمند دیگری پیام را می گیرد و یادداشت می گذارد. همکار هرگز یادداشت را نمی بیند و در نهایت از ملاقات با مشتری بالقوه دیگر خودداری می کند تا از تعارض زمانی جلوگیری کند. وقتی اولین مشتری حاضر نمی شود، کارمند با او تماس می گیرد و به او گفته می شود که جلسه را لغو کرده است. بنابراین او سعی می‌کند مشتری دوم را برای یک جلسه همراه کند، اما به او گفته می‌شود که این مشتری بالقوه کسب‌وکارش را به جای دیگری برده است.

این یک مورد کلاسیک از عدم ارتباط است که از فرآیندهای دستی ناشی می شود. پیام به سادگی از بین رفت. در نتیجه، هر دو مشتری این تصور را داشتند که شرکت در آشفتگی است.

یک CRM به همه کارکنان اجازه می دهد همیشه در یک صفحه باشند. این یک پایگاه داده مرکزی ایجاد می کند که در آن اطلاعات مهم به طور مداوم به روز می شود، و تضمین می کند که هیچ چیز ارزش دانستن هرگز توسط اعضای تیم شما مورد توجه قرار نگیرد.

کیفیت خدمات بهبود یافته

همانطور که گفته شد، یک CRM به شرکت شما اجازه می دهد تا به طور خودکار با پایگاه مشتری شما در طول رابطه تجاری شما تعامل داشته باشد.

یکی از مهم ترین بخش های این رابطه از نظر رشد کسب و کار شما، بازخوردهایی است که از مشتریان خود دریافت می کنید.

با این حال، وقتی اکثر مردم “بازخورد” را می شنوند، تمایل دارند به مرحله نهایی یک تعامل فکر کنند. اما چیزهای بسیار بیشتر از این در آن وجود دارد.

اطلاعات ارزشمندی وجود دارد که می توانید از تک تک جلساتی که با مشتریان خود دارید، از آن ها بردارید. داده‌های بازخورد جمع‌آوری‌شده می‌تواند بینشی در مورد آنچه شرکت شما باید انجام دهد تا توانایی خود را برای برآوردن نیازهای مشتری بهبود بخشد، ارائه دهد.

البته، شما همچنین می‌توانید پس از پایان بخش اعظم کسب‌وکارتان، اطلاعاتی را از مشتریان درخواست کنید.

در هر صورت، بدون CRM، این اطلاعات احتمالاً فقط در جلسات ماهانه (یا حتی فصلی) مورد بحث قرار می گیرند. علاوه بر این، در این جلسات زمان کافی برای فرو رفتن به اندازه کافی در داده های جمع آوری شده برای ایجاد تفاوت معنادار وجود ندارد.

یک CRM می‌تواند این اطلاعات را در هر زمانی در دسترس شما و کارمندانتان قرار دهد تا آن‌ها را تحلیل و بررسی کنید.

با دسترسی فوری به نمایه‌های مشتری و بازخورد، تیم‌ها اعلان بی‌درنگ درباره این داده‌ها دریافت خواهند کرد. بعداً، این داده‌ها را می‌توان براساس تصمیم‌های تیم‌ها مورد استفاده قرار داد و باعث بهبود مداوم در خدمات مشتری شد.

سیستم‌های CRM، به سادگی، بسیاری از کارهای ساده را از کار اداری معمولی شما حذف می‌کنند.

زمانی که مشغله کاری خودکار نباشد، کارمندان احساس می‌کنند مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، که منجر به کاهش رضایت شغلی و سایر اثرات منفی می‌شود.

با این حال، هنگامی که کارهای خسته کننده مانند تنظیم جلسات، جستجو در میان فایل ها و تماس با مشتریان با سوالات نظرسنجی دیگ بخار همه به طور خودکار انجام می شود، سرپرستان می توانند وظایف پیچیده تر و مفیدتری را به کارکنان خود اختصاص دهند.

این به نوبه خود، محیط کاری ایجاد می کند که در آن همه احساس ارزشمندی و احترام می کنند. وقتی این اتفاق می افتد، شرکت رشد می کند.

SMB’s فرصت هایی که از یک CRM خوب به دست می آیند. برای توییت کلیک کنید

توجه: تونی کاربر پرشور Agile CRM است و مایلیم از او به خاطر مشارکت در این مقاله قدردانی کنیم.

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1