شماره تماس : 02128426511

توسعه استراتژی حفظ مشتری سیستماتیک

اگر می خواهید یک برند موفق را حفظ کنید، داشتن یک رابطه سالم با مشتریان بسیار مهم است. در واقع، هزینه جذب مشتری جدید تا 10 برابر بیشتر از هزینه نگهداری یک موجود.

علاوه بر این، مشتریان مکرر 67٪ بیشتر از مشتریان جدید هزینه می کنند. نرخ حفظ مشتری بالاتر منجر به بهبود حمایت از مشتری و وفاداری مشتری می شود.

اما اگرچه تمرکز بر حفظ مشتری سود قابل توجهی دارد، بسیاری از برندها از این مزیت کامل استفاده نمی کنند. اگر هنوز می‌پرسید «چرا حفظ مشتری؟»، بیایید ارزش کاملی که برای برند شما دارد را بررسی کنیم.

تعادل حفظ مشتری و جذب مشتری

در نظرسنجی انجام شده توسط Invesp، حدود 44٪ از کسب و کارها اعتراف کردند که «تمرکز بیشتری بر جذب مشتری دارند». در مقایسه، 18٪ از کسب و کارها بیشتر روی حفظ مشتری.

بیشتر برندها ترجیح می دهند به جای تمرکز بر حفظ و جذب مشتریان فعلی خود، بر جذب سرنخ های جدید تمرکز کنند. بنابراین، دلیل این اختلاف چیست؟

بخشی از آن ممکن است این واقعیت باشد که مشتریان بالقوه در بالای قیف فروش شما قرار دارند. این جایی است که سفر خریدار آغاز می شود. اما این مرحله ای است که هنوز در این مرحله اولیه در حال کاوش و کشف گزینه ها هستند.

هنوز تا خرید نهایی راه زیادی وجود دارد. در مقایسه با مشتریان فعلی شما، این افراد موانع بسیار بیشتری برای ورود دارند. و فراموش نکنیم، تمرکز بر این مشتریان جدید هزینه بیشتری دارد. اگر می‌خواهید برند خود را رشد دهید، نمی‌توانید یکی از قوی‌ترین دارایی‌های آن یعنی مشتریان راضی خود را نادیده بگیرید.

حفظ مشتری

خریدهای بیشتر

قبل از اینکه یک سرنخ جدید خرید کند، معمولاً چند تعامل با نام تجاری شما لازم است. اگر می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید، منطقی‌تر است که روی بازدیدهای مداوم مشتریان مکرر حساب کنید.

اجازه دهید فروشگاه های تجارت الکترونیک را به عنوان مثال در نظر بگیریم. فقط 8٪ از مشتریان یک فروشگاه تجارت الکترونیک مشارکت دارند 40 درصد از درآمد آن است. در فروشگاه های آجر و ملات هم همینطور است. وفادارترین مشتریان شما دارای ارزش طول عمر بالاتر (LVT) برای کسب و کار شما هستند.

با تشویق خریداران وفادار به بازگشت، می‌توانید از درآمدهای بالاتری که توسط آنها به دست می‌آیند، سرمایه‌گذاری کنید. برای مثال، می‌توانید برنامه وفاداری که شامل هزینه‌های رایگان یا تخفیف‌های سخاوتمندانه بر اساس مبلغ صرف شده یا تعداد خرید می‌شود.

این گزینه برای ارسال ایمیل‌های هدفمند وجود دارد که خدمات یا محصولات مرتبط با علایق یا خریدهای قبلی آنها را برجسته می‌کند. همچنین می‌توانید از قدرت بازاریابی چاپی استفاده کنید برای کسب کسب و کار تکراری و مشتریان را حفظ کند. مواردی مانند کارت‌های «تشکر» رایگان و شخصی‌سازی‌شده می‌توانند کمک زیادی به شما کنند.

تکرار کمک به مشتریان برای ورود مشتریان جدید

پیروان وفادار برند شما می‌توانند قانع‌کننده‌ترین نیروی جذب مشتری باشند. ارتشی از مشتریان خوشحال و تکراری حتی بهترین کمپین بازاریابی را شکست می دهد.

افراد همیشه به خانواده و دوستان بیشتر از اعتماد آنها به تبلیغات اعتماد کنید. می توانید روی وفادارترین مشتریان خود حساب کنید تا تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. مشتریان مکرر شما بزرگترین حامیان برند شما هستند.

هر چه خریدهای بیشتری انجام دهند و تجربه بهتری داشته باشند، احتمال بیشتری دارد که محصولات یا خدمات شما را به دیگران اطلاع دهند. می‌توانید با راه‌اندازی یک برنامه ارجاع، این فرآیند را تشویق کنید.

موفقیت در تعطیلات

روزهای فروش ویژه و تعطیلات در طول سال بخش قابل توجهی از درآمد یک برند متوسط ​​B2C را نشان می دهد. بسیاری از مشاغل در فصل تعطیلات پایان سال بیشترین درآمد را دارند.

علاوه بر این، گزارش فوق توسط Adobe نشان داد که در طول تعطیلات در آمریکا، خرید از مشتریان بازگشتی بین 22٪ تا 30٪ افزایش می یابد. در اروپا این رقم 23 درصد است. وقتی صحبت از مشتریان جدید می شود، افزایش خرید در طول تعطیلات 17٪ در آمریکا و فقط 4٪ در اروپا است.

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، می‌توانید با ارائه پیشنهادهای ویژه تعطیلات به مشتریان مکرر از این مزیت کامل استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید به آن‌ها دسترسی زودهنگام به معاملات جمعه سیاه بدهید.

بینش بازار

اگر می‌خواهید درباره مخاطبان هدف خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، مشتریان مکرر شما بهترین منبع اطلاعات هستند. برای درک بهتر اینکه چگونه و چرا سرنخ‌های شما به مشتریان شما تبدیل می‌شوند، می‌توانید الگوهای خرید بهترین مشتریان خود را مطالعه کنید.

با مطالعه مشتریان مکرر خود، می توانید بیاموزید که کدام نوع از مصرف کنندگان بیشتر از محصولات یا خدمات شما استفاده می کنند. آنها می توانند به شما در کشف فرمول ایجاد علاقه مندان به برند وفادارتر کمک کنند. همچنین فروش متقابل به مشتریان موجود نسبت به مشتریان جدید.

آنها می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه محصولاتی در خط تولید شما وجود ندارد. با جمع آوری بازخورد منظم از مشتریان مکرر، می توانید محصولات و همچنین توصیه های محصول را بهبود بخشید. می توانید از بازخورد مشتریان مکرر خود برای بهبود کلی کسب و کار خود استفاده کنید.

وقتی نوبت به بهبود خط‌مشی‌ها و رویه‌های شما می‌رسد، مشتریان مکرر بهترین مرجع شما هستند. اگر متوجه نقایصی در کسب و کار شما شوند، به احتمال زیاد مستقیماً به شما مراجعه می کنند تا اینکه ناامیدی خود را به صورت آنلاین ابراز کنند.

حفظ مشتری=”>

مشتریان وفادار خریدهای ممتاز را پرداخت می‌کنند

مشتریان وفادار شما برای کسب و کار شما ارزش قائل هستند. به همین دلیل آن‌ها حاضرند قیمت‌های بالاتری را برای محصولات یا خدمات شما بپردازند. مشتریان مکرر اعتماد دارند که کیفیت بهتری نسبت به قیمت هایی که دریافت می کنید ارائه خواهید کرد. مشتریان جدید معمولاً بسیار بیشتر از قیمت آگاه هستند.

کاهش هزینه های بازاریابی

همانطور که ذکر شد، کار بر روی حفظ مشتریان فعلی خود ارزان تر از به دست آوردن مشتریان جدید است. کاهش هزینه های بازاریابی یکی از دلایل اصلی این امر است.

وقتی پایگاه بزرگی از مشتریان وفادار دارید، می توانید پول کمتری را برای تبلیغات محصولات خود و ایجاد آگاهی از برند خرج کنید. معرفی محصولات یا خدمات جدید به مشتریان قدیمی آسان تر است.

اگر مشتریان زیادی دارید که از قبل با محصولات و خدمات شما آشنا هستند، نیازی به صرف هزینه زیادی برای پشتیبانی مشتری نخواهید داشت. همچنین می توانید برای تبلیغات دهان به دهان رایگان روی مشتریان مکرر حساب کنید.

آنچه برای افزایش حفظ مشتری نیاز دارید

اکنون که می دانید چرا حفظ مشتری مهم است، وقت آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه به آن دست یابد. چند راه وجود دارد که می‌توانید کسب‌وکارهای تکراری کسب کنید، برنامه‌های وفاداری و موارد رایگان که برخی از آنها هستند.

اما، اگر واقعاً می‌خواهید مطمئن شوید که مشتریانتان با شما همراه هستند، به یک رویکرد سیستماتیک نیاز دارید. برای شروع تلاش‌های حفظ مشتری، به موارد زیر نیاز دارید:

استراتژی حفظ

برای دستیابی به هدف حفظ مشتریان، به برنامه ای نیاز دارید که به طور خاص برای این منظور طراحی شده باشد. برای مثال، این طرح می‌تواند حول رزرو بازاریابی ارجاعی شما باشد. یا بهبود تجربه مشتری. نگه داشتن مشتریان به طوری که آنها بیشتر خرج کنند نیز می تواند یک استراتژی حفظ باشد.

تاکتیک های حفظ

برای دستیابی به استراتژی حفظ خود، باید از تاکتیک های حفظ استفاده کنید. اینها اقدامات یا اقدامات خاصی هستند که با هدف افزایش حفظ مشتری انجام می شوند. به عنوان مثال، بررسی حضور مشتریان چند هفته پس از آخرین خرید آنها می تواند به عنوان یک تاکتیک حفظ حساب شود.

ابزارهای نگهداری

برای انجام عملکردهای حفظ مشتری، به ابزارهای حفظ نیاز دارید. این ابزارها می‌توانند شامل مکانیک‌های گیمیفیکیشن مانند امتیاز، نشان‌های کسب درآمد، تابلوهای امتیازات و غیره باشند. چت زنده نیز می‌تواند ابزاری برای حفظ در نظر گرفته شود.

غذای آماده

از تبلیغات دهان به دهان رایگان گرفته تا ارائه بازخورد ارزشمند، مشتریان مکرر می توانند ارزش قابل توجهی برای کسب و کار شما ایجاد کنند. سیستم حفظ مشتری مناسب برند شما را برای موفقیت تنظیم می کند. اکنون که اهمیت حفظ مشتری را می دانید، می توانید راه هایی برای استفاده از مزایای آن پیدا کنید.

جنیفر ویلسون نویسنده Qeedle است .com او فرآیندهای تجاری و مدیریت عملیات را از درون می داند. از آنجایی که او تمام چالش‌های اداره یک کسب‌وکار کوچک را به طور مستقیم درک می‌کند، این مأموریت او این است که به موضوعاتی بپردازد که بیشترین ارتباط را با کارآفرینان دارند و راه‌حل‌های قابل اجرا ارائه دهد.

تعداد بازید : 30

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1