شماره تماس : 02128426511

با توجه به اینکه موبایل در حال حاضر نقش اصلی را در محاسبات دارد، مشاغلی که هنوز با سیستم‌های CRM ثابت گیر کرده‌اند، نیاز به تغییر بزرگی دارند و باید برای دستیابی به تحرک خود را تحت فشار قرار دهند. عصر دیجیتال در حال افزایش است و محاسبات موبایلی سلاح بزرگ بعدی برای زرادخانه تجاری شماست. کارفرمایانی که می‌خواهند کارمندانشان خدمات بیشتری ارائه دهند، باید دسترسی به کار را فراهم کنند، به‌ویژه برای کارمندانی که ساعات کاری خود را خارج از دفتر می‌گذرانند و با مشتریان ملاقات می‌کنند و کسب‌وکار بیشتری کسب می‌کنند. بخوانید: کارکنان فروش شما.

طبق گروه پل، به طور متوسط، یک نماینده فروش روزانه 52 تماس برقرار می کند. با این حال، 15 درصد از این تماس ها در پست صوتی گیر می کنند. بر اساس همین آمار، 4.8 درصد از تماس‌های برگشتی پیشرو نیز در پست صوتی گیر کرده است.

نمایندگان فروش که در داخل و خارج از دفتر کار می‌کنند به تحرک در کار خود نیاز دارند تا بتوانند تماس‌ها و مشتریان ایمیل را در حال حرکت دریافت کنند. بدیهی است که CRMها از پاسخ‌های خودکار مراقبت می‌کنند، اما در بیشتر مواقع، سرنخ‌ها نیاز به کمک فوری دارند که نمی‌توان منتظر ماند. نمایندگان فروش می خواهند کارایی بهره وری را به ارمغان بیاورند، اما بیش از آن به کارایی فرآیند نیز نیاز دارند.

داشتن یک CRM تلفن همراه فقط به این معنی است که شما به همه چیز در حال حرکت دسترسی دارید و در راس همه چیز هستید. طبق تحقیقات Innoppl Technologies، 65 درصد از نمایندگان فروش کار برای کسب و کاری که CRM تلفن همراه را پذیرفته است، سهمیه فروش خود را با موفقیت به دست آورده است.

در مطالعه دیگری توسط Nucleus Research، CRM موبایل مشخص شد که بهره‌وری را تا 15 درصد افزایش می‌دهد.
یک نماینده فروش می‌تواند کارهای زیادی را با یک CRM موبایل انجام دهد و فقط بیشتر تولید نمی‌کند، بلکه در کار خود کارآمد است.

در اینجا نحوه کمک CRM تلفن همراه به نمایندگان فروش آمده است:

1. فرصت ها را غنیمت بشمارید و معاملات بیشتر را ببندید

داشتن یک CRM تلفن همراه به این معنی است که اطلاعات سرنخ جدید را از دست نمی‌دهید یا پاسخ‌های مستمر از سرنخ را به تأخیر نمی‌اندازید. شما می توانید در زمان خود کار کنید، تمام اطلاعات سرنخ جدید را در CRM خود به هنگام پیدا کردن آن (در یا خارج از دفتر) دریافت کنید. حتی زمانی که در اطراف سیستم خود نیستید، می‌توانید به سؤالات سرنخ خود پاسخ دهید. پایگاه داده کیلومترها دورتر نیست، اما درست در مقابل شماست، بنابراین از آن استفاده کنید.

به‌جای گذاشتن یک پاسخ سریع و گفتن «به زودی با شما تماس خواهم گرفت»، می‌توانید با پاسخ دادن به هر سؤالی که سرنخ‌ها دارند، با تجزیه و تحلیل سابقه ارتباط خود، پاسخ مناسب را دریافت کنید. در صورتی که یک سرنخ بخواهد معامله را ببندد و پیشنهادات بیشتری را درخواست کند، می‌توانید با مرور پیشنهادات معامله قبلی خود، آن را نیز بدون هیچ تاخیری مطرح کنید.

2. در بالای هر کاری باشید

یک CRM تلفن همراه کار نمایندگان فروش را آسان‌تر می‌کند تا از هر کاری که انجام می‌دهند آگاه باشند. اگر یک نماینده همکار به اطلاعاتی در مورد سرنخ نیاز داشته باشد یا اگر شما نیاز به ارتباط با سرنخ که در منطقه زمانی متفاوتی است یا اگر مدیرتان برای برخی اسناد مهم یا به‌روزرسانی تماس می‌گیرد، دائماً در مورد در دسترس بودن آنها نیست. به عنوان یک نماینده فروش، متوجه می شوید که به همه چیز در تلفن همراه خود دسترسی دارید و در صورت نیاز در دسترس خواهید بود.

این، به‌ویژه زمانی مفید است که رهبر شما در تلاش است با آنها تماس برقرار کند و می‌دانید که می‌توانید فعالانه با آنها ارتباط برقرار کنید یا آنها را تا زمانی که به مقصدی برسید که می‌توانید با آنها تماس بگیرید متوقف کنید.

داشتن یک CRM تلفن همراه فقط به این معنی است که شما به همه چیز در محل دسترسی دارید برو و تو در راس همه چیز هستی برای توییت کلیک کنید

3. هشدارهای بی‌درنگ برای پاسخ‌های هم‌زمان

یک شعار برای نمایندگان فروش وجود دارد. حتی یک تاخیر پنج دقیقه ای می تواند منجر به از دست رفتن فرصت شود. بنابراین فکر کنید اگر CRM تلفن همراه نداشتند، چند فرصت را از دست می دادند. یکی دیگر از دلایل سودمند بودن تحرک CRM این است که نمایندگان فروش می توانند پاسخ های بلادرنگ را به سرنخ ها یا نمایندگان همکار خود ارائه دهند، حتی زمانی که در حال حرکت هستند.

اگر به تازگی از تماس فروش خارج شده باشید و مجبور شوید برای ملاقات با مشتری از دفتر خارج شوید، ناگهان آخرین ایمیل سرنخ برای شما مجموعه دیگری از سؤالات را ارسال می کند. با CRM تلفن همراه، می‌توانید به سرعت به همه سؤالات سرنخ‌های خود اطمینان دهید و در حالی که در راه رسیدن به سؤال دیگری هستید، به آنها پاسخ دهید.

4. آماده باشید و متمرکز بمانید

نمایندگان فروش همیشه با چیزهایی دستکاری می‌کنند – ایمیل‌ها، تماس‌ها، تماس‌های آزمایشی، زمان‌بندی تقویم، جلسات و موارد دیگر. حتی اگر این تصور را دارید که همه چیز را درست انجام داده اید، ممکن است چیزی را از دست داده باشید. با این حال، با CRM تلفن همراه می توانید مستقیماً به پایگاه داده خود دسترسی داشته باشید و بررسی کنید که آیا چیزی را از دست داده اید یا خیر. فرض کنید یک تماس آزمایشی با سرنخ دارید اما مشغول انجام کارهای دیگر هستید. به جای اینکه سرنخ منتظر بمانید، می توانید یک نامه برای زمان بندی مجدد ارسال کنید.

می‌دانید که داده‌ها را در کف دست خود دارید، بنابراین می‌دانید که می‌توانید به یک جلسه بداهه با یک رهبر بروید و همچنان به خوبی آماده باشید. می‌توانید متمرکز بمانید، زیرا همه چیزهایی را که نیاز دارید، در کنار خود دارید.

داشتن یک CRM تلفن همراه ارزش زیادی دارد، زیرا کمتر به فشرده کردن همه چیز در یک زمان مشخص وابسته هستید. اکنون انتخابی دارید که بیشتر وارد شوید، پیگیری‌های مناسب را ارسال کنید و معاملات را در زمان کمتری ببندید.
CRM چابک کار از راه دور را آسان، سازنده و کارآمد می‌کند. برنامه جدید Agile CRM ابزار قدرتمندی است که به نمایندگان فروش کمک می کند تا مشتریان بیشتری را به دست آورند، حفظ کنند و به آنها خدمات ارائه دهند.

برنامه اندروید جدید ما پرورش سرنخ، تلفن، تعامل با وب، مدیریت تماس، زمان‌بندی قرار را ارائه می‌دهد. ، مدیریت معامله و موارد دیگر. نمایندگان فروش برای برقراری تماس های مهم خود یا ارسال فاکتورها یا اضافه کردن اطلاعات جدید در سرنخ نیازی به بازگشت به دفتر ندارند. آن‌ها می‌توانند کمپین‌های ایمیلی ایجاد و راه‌اندازی کنند، با مخاطبین تماس بگیرند، در حین تماس یادداشت‌برداری کنند، هشدارهای جلسه را دریافت کنند، اسناد را دانلود کنند و موارد دیگر را از CRM تلفن همراه خود.

شما می توانید برنامه را به صورت رایگان دانلود کنید و اگر از کاربران فعلی Agile CRM هستید، نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید. حتی بدون آن، شما 10 کاربر اول را به صورت رایگان دریافت می کنید و اگر می خواهید ویژگی های بیشتری را اضافه کنید، می توانید به برنامه های پولی دیگر بروید. Agile CRM CRM را برای کسب و کار شما مقرون به صرفه نمی کند، اما اکنون می توانید به راحتی جابه جا شوید. از هر کجا و در هر زمان به راحتی به پایگاه داده خود دسترسی داشته باشید.

بنابراین اگر هنوز برنامه را دانلود نکرده اید، همین امروز آن را دریافت کنید. و می توانید کسب و کار خود را در جیب خود حمل کنید.

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1