شماره تماس : 02128426511

همه سرنخ ها برابر نیستند

داشتن اطلاعات محدود در مورد اهداف مشتریان شما می تواند مانع از کار بازاریابان شما شود. با داده‌های آنلاین، می‌توانید با استفاده از یک سیستم اتوماسیون که می‌تواند نمرات اختصاص دهید و سرنخ های خود را با استفاده از الگوهای رفتار مشتری رتبه بندی کنید. امتیاز دهی می تواند تشخیص دهد که آیا یک فرد با برند شما تعامل دارد و تا چه حد. با این کار، تیم بازاریابی شما به جای انجام تماس‌های بی‌پایان، پاسخی به «چه کسی، چه، چه زمانی و چگونه» خواهد داشت.

استفاده از همگام سازی دو جهته بین سیستم اتوماسیون و نرم افزار CRM تیم های بازاریابی و فروش شما را در یک راستا نگه می دارد و در مورد آخرین فعالیت مشتری شما به روز می شود.

کوتاه کردن فرآیند فروش

بسته به نوع شرکت، چرخه‌های فروش می‌تواند آنقدر طولانی باشد که مشتری علاقه خود را از دست بدهد و گزینه بهتری پیدا کند. در طی پنج سال گذشته، می‌توانیم افزایش 22 درصدی یک چرخه فروش معمولی، یکی از دلایل آن این است که تصمیم گیرندگان بیشتری در فرآیند خرید دخیل هستند.

از آنجایی که گزینه‌های امروزی بسیار رقابتی و گسترده هستند، فضای زیادی برای قطع ارتباط و از دست دادن علاقه وجود دارد. با استفاده از اتوماسیون، می توانید زمان صرف شده را به حداقل برسانید و مرتبط ترین محتوا را به سرنخ احتمالی خود ارسال کنید. این کار مشتری را در کنار شما نگه می‌دارد و به شما کمک می‌کند معامله را امضا کنید.

به انتهای بشکه سرب برسید

هدف‌گذاری مجدد کمپین‌های ایمیل شما می‌تواند یکی از راه‌های دستیابی به سرنخ‌های قبلی باشد که هیچ علاقه‌ای نشان نداده‌اند. مردم تمایل دارند امکان بازیافت سرنخ های قدیمی را نادیده بگیرند، اما فقط به این دلیل که در گذشته نمی خواستند چیزی از شما بخرند به این معنی نیست که اکنون آن را نمی خواهند.

ارسال متناوب محتوای آموزنده به صندوق ورودی مشتریان احتمالی شما چیزی است که به راحتی با اتوماسیون بازاریابی قابل دستیابی است. وقتی شخصی محتوای شما را می خواند، وجود دارد 60٪ احتمال دارد که آنها به تنهایی محصول را جستجو کنند (یعنی اگر محتوای شما به اندازه کافی خوب باشد).

با ادغام نرم افزار CRM، هر اطلاعات مشتری و فعالیت ثبت خواهد شد و تیم فروش شما فوراً هشدار داده خواهد شد.

البته، از “بله کردن” سرنخ های خود با ایمیل های تصادفی خودداری کنید. ایمیل‌های شخصی‌شده ۲۲ درصد شانس بیشتری برای باز شدن دارند، که در نهایت درآمد شما را 18 برابر افزایش می دهد.

همسویی بازاریابی و فروش

انتقال سرنخ های زودرس یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که باعث عدم تعادل تیم های بازاریابی و فروش می شود. بازاریابان B2B تمایل دارند سرنخ ها را عجله کنند و مستقیماً آنها را به فروش منتقل کنند، اما بیش از نیمی از سرنخ ها فاقد صلاحیت هستند و تیم فروش بلافاصله آنها را از دست می دهد. یک سیستم اتوماسیون می تواند معیارهای کمی ساده ای را اعمال کند که تعیین می کند آیا سرنخ ها آماده هستند یا نه. در این لحظه، یکپارچگی روان با یک سیستم CRM، تمام داده های مربوط به سرنخ را به تیم فروش می دهد. این به هر دو تیم اجازه می دهد تا به طور همزمان به کار خود ادامه دهند و هیچ فرصت درآمدی را هدر ندهند.

اگرچه نرم‌افزار CRM به تنهایی حفظ مشتری را مدیریت نمی‌کند، اما بینشی از تمام فعالیت‌های مشتری و ابزارهایی برای مدیریت تعامل آنها در اختیار شما قرار می‌دهد.

مهم‌ترین سوالی که می‌توانید بپرسید این است که چه چیزی مشتریان شما را وادار به تکرار خرید می‌کند و وقتی الگوی رایج خرید آنها شکسته شد، چه کاری انجام دهند.

جلوگیری از ریزش

بدیهی است که از خروج مشتریان خود جلوگیری کنید. این کار با مقایسه لیست مشتریان شما با لیست محصولات فروخته شده در شش ماه گذشته انجام می شود. وقتی به مشتریانی رسیدید که برای مدتی غیرفعال بوده اند، مطمئن شوید که با آنها تماس بگیرید و سعی کنید از خروج آنها جلوگیری کنید.

ارسال پیشنهادهای ویژه

ابتدا، مشتریانی را پیدا کنید که برای مدت طولانی چیزی نخریده‌اند و آنها را با مشترکین خبرنامه خود مقایسه کنید. این باید به شما ایده ای از افرادی بدهد که فعالانه به محصول شما علاقه مند هستند اما به دلایلی آن را نخریده اند.

ارسال پیشنهادات و تخفیف‌های ویژه در این لحظه ممکن است این کار را انجام دهد!

برای خریداران بزرگ خود انگیزه ارسال کنید

تشخیص بهترین مشتریان سخت نیست. چیزی که حتی ساده تر است این است که آنها را در کنار خود نگه دارید. دلیلی وجود دارد که آنها با شما هستند و آن هم به این دلیل است که آنها راضی هستند. برای اطمینان از اینکه این تا زمانی که ممکن است ادامه پیدا کند، انگیزه هایی را برای ایجاد احساس خاص در آنها بفرستید.

افکار نهایی

با ادغام CRM در اتوماسیون بازاریابی خود، می توانید به وضوح ارزیابی کنید که کدام اقدامات موفقیت آمیز بوده و کدام یک موفق به انجام آن نشده اند. این به شما کمک می‌کند تصویر بزرگ‌تر را ببینید و از مشاهده تنها بخش خاصی از اطلاعاتی که ممکن است گمراه‌کننده باشند اجتناب کنید – مانند دیدن نرخ کلیک بالای ایمیل‌تان و موفقیت‌آمیز بودن کمپین حتی اگر کسی خرید نکرده باشد. با جریان مداوم اطلاعات تازه، از داشتن داده‌های قدیمی و تکراری جلوگیری می‌کنید و به تیم خود زمان بیشتری می‌دهید تا روی هدف واقعی خود تمرکز کنند: فروش.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1