شماره تماس : 02128426511

دسترسی به اطلاعات دقیق و قابل اعتماد مشتری تقریباً برای هر کسب و کاری ضروری است. داده‌های مشتری اطلاعات مهمی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد و پیشنهادات ارزشمندی در مورد چگونگی شناسایی، نزدیک شدن و مشارکت دادن آنها برای علاقه مند کردن آنها به یک محصول یا یک قطعه محتوا.

و به نظر می رسد که این موضوع در آینده اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. مصرف کنندگان مدرن خواستار تجربیات شخصی هستند و مطمئناً آنها را دریافت می کنند. صاحبان کسب‌وکار و وب‌سایت متوجه شده‌اند که شخصی‌سازی چقدر مهم است، بنابراین اگر به بازدیدکنندگان خود پیشنهادی مشابه ندهید، به ناچار مزیت رقابتی خود را از دست خواهید داد.

بدون داده‌های مشتری با کیفیت بالا، حتی شروع شخصی‌سازی محتوا، پیام‌ها و تعاملات خود با کاربران غیرممکن است. و نمایه سازی پیشرونده می تواند به شما کمک کند تا بر بسیاری از موانع در جمع آوری اطلاعات مفید در مورد مشتریان غلبه کنید. بنابراین، رایج‌ترین مشکلات جمع‌آوری داده‌های کاربر چیست و چگونه نمایه‌سازی پیشرونده می‌تواند به شما کمک کند؟

Progressive profiling

مشکلات در جمع آوری داده های کاربر

مطمئناً آسان نیست که دست خود را روی داده های قابل اعتماد و عملی مشتری بگذارید. بهترین و ساده ترین راه این است که به مردم اجازه دهید به شما بگویند که چه کسانی هستند، چرا وب سایت شما را مرور می کنند و به چه چیزی علاقه دارند.

از نظر تئوری عالی به نظر می رسد، اما در عمل چندان آسان نیست. احتمالاً هیچ فردی در جهان وجود ندارد که فکر کند “اوه، من نمی توانم منتظر بمانم تا این فرم 17 فیلدی را پر کنم و اطلاعات شخصی من را بخواهم”. مردم برای این کار وقت ندارند، اغلب ارزشی در آن نمی بینند، و به دلیل خوبی احساس می کنند که مزاحم و ناامن است. بنابراین آنها معمولاً فقط از این بخش رد می شوند، یا به سادگی وب سایت را ترک می کنند، یا حتی فرم را با اطلاعات جعلی پر می کنند.

پروفایل پیشرو می‌تواند به شما کمک کند تا از این مشکلات اجتناب کنید و فرآیند اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی را برای کاربران آسان‌تر، روان‌تر و آزاردهنده‌تر کند. همچنین به شما فرصتی می‌دهد که ابتدا اعتماد ایجاد کنید و از کاربران بخواهید که فرم‌ها را پر کنند، که به طور قابل‌توجهی شانس شما را برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و دقیق مشتری افزایش می‌دهد.

نمایه پیشرونده چیست؟

پروفایل پیشرونده روشی برای جمع آوری داده است که مستلزم جمع آوری تدریجی داده ها با استفاده از فرم های وب پویا است. این به سادگی به این معنی است که شما بلافاصله تمام داده های مشتری را جمع آوری نمی کنید، بلکه این فرآیند را به چند تکه تقسیم می کنید.

به عنوان مثال، اولین باری که کاربر از وب سایت شما بازدید می کند یا محتوایی را دانلود می کند، شما فقط نام و آدرس ایمیل او را می خواهید. سپس، دفعه بعد فرصت دارید مکان و موقعیت شغلی آنها را بپرسید، و دفعه بعد سعی کنید نام شرکت و شماره تلفن آنها را دریافت کنید.

در تئوری، می‌توانید این کار را هر چند بار که می‌خواهید تکرار کنید، اما پس از 3-4 مجموعه سؤال، احتمالاً بیشتر اطلاعات مورد نیاز را خواهید داشت. تیم بازاریابی شما می‌تواند پیام‌های خود را مطابق با آن سفارشی کند، در حالی که تیم فروش شما می‌داند چگونه به بهترین وجه به یک سرنخ خاص نزدیک شود و کدام محصول را ارائه دهد.

با تقسیم این رویه به چند مرحله و گسترش آن در طول زمان، کاربران بسیار بیشتری را جذب خواهید کرد که این فرم‌های بسیار کوتاه را پر کنند و از تعقیب آنها اجتناب کنند.

همچنین بسیار مهم است که هیچ فیلدی وجود نداشته باشد که به طور مکرر، بارها و بارها ظاهر شود، زیرا این کار کاربران را عصبانی می کند و کاملاً غیرحرفه ای به نظر می رسد. تمام داده‌هایی که تا کنون وارد شده‌اند در CRM یا سایر ابزارهای اتوماسیون بازاریابی ذخیره می‌شوند، بنابراین دیگر نیازی به پرسیدن همان سؤال نیست.

قبل از اینکه کمی بیشتر در مورد مزایای نمایه سازی پیشرونده صحبت کنیم، ابتدا به نحوه اجرای دقیق این ویژگی و آنچه باید توجه ویژه ای داشته باشید نگاه کنیم.

Progressive profiling

چگونه از پروفایل پیشرونده استفاده کنیم؟

برای اجرای موفقیت آمیز پروفایل پیشرونده، ابتدا باید این 4 سوال را از خود بپرسید:

  1. چگونه تعامل را آغاز کنیم؟ کدام سؤالات را ابتدا باید از کاربر بپرسید؟
  2. پاسخ‌های کاربر به سؤالات اولیه شما چگونه بر انتخاب سؤالاتی که بعداً از آنها می‌پرسید تأثیر می‌گذارد؟
  3. دقیقاً کدام لحظات را برای پرسیدن سؤالات (بیشتر) از آنها انتخاب می کنید؟
  4. چگونه پاسخ های کاربر بر اقدامات بعدی شما تأثیر می گذارد؟

ما سعی خواهیم کرد به این 4 سوال با 4 پاراگراف جداگانه پاسخ دهیم.

1. انتخاب درست سوالات ابتدایی

اولین سوالات باید عمومی ترین سوالات باشند. از تعداد زیادی از آنها نپرسید، زیرا بدیهی است که این موضوع کل نمایه سازی مترقی را از بین می برد. از 3-4 فیلد استفاده نکنید، فقط برای اینکه افراد را وادار به ثبت نام کنید یا به سادگی نوعی تعامل با شرکت شما را آغاز کنید.

پرسیدن نام و ایمیل آنها در این مرحله بیش از اندازه کافی است. به این ترتیب کاربر یک سرمایه گذاری کوچک و ناخودآگاه و تعهد به کسب و کار شما انجام می دهد و این ممکن است آنها را تشویق کند تا در آینده به سوالات بیشتری پاسخ دهند.

مصرف‌کننده‌ای که این قسمت‌ها را پر می‌کند، حداقل به محصول یا شرکت شما علاقه نشان می‌دهد. آن‌ها هنوز از داشتن سرنخ‌های واجد شرایط دور هستند، اما هنوز هم می‌توانید با آن کار کنید و می‌توانید با این مشتری جدید شروع به تقویت رابطه خود کنید.

2. پرسیدن و شخصی سازی سوالات بیشتر

سوالاتی که بعداً می‌پرسید به نحوه پاسخ کاربر به سؤالات اول بستگی دارد. و روشی که آنها به دسته دوم سؤالات پاسخ می دهند نیز باید بر سؤالات بعدی شما تأثیر بگذارد.

برای مثال، یک دامنه ایمیل ممکن است قبلاً چیزی در مورد محل کار کاربر به شما بگوید. در این مورد، نیازی به پرسیدن نام شرکت از او نیست، اما می‌توانید درباره نقش آن‌ها سؤال بپرسید. یا اگر در مورد موقعیت شغلی آنها بپرسید، گاهی اوقات می توانید به راحتی استنباط کنید که آنها به کدام محصول علاقه مند هستند، بنابراین واقعاً لازم نیست در مورد آن سؤال کنید.

به‌علاوه، هنگامی که نام و ایمیل آنها را پیدا کردید، شما (یا ابزار CRM خود) می‌توانید اطلاعات شخصی و تجاری بیشتری را از کانال‌های اجتماعی مختلف دریافت کنید. این کار شما را حتی آسان‌تر می‌کند و اکنون می‌توانید روی چند سؤال واقعاً خاص تمرکز کنید – به عنوان مثال، اینکه آیا آنها قبلاً از خدمات رقیب شما استفاده می‌کنند، چه چیزی در مورد آن دوست ندارند، یا اینکه چقدر آماده سرمایه‌گذاری در یک راه حل جدید.

همچنین، باید از سؤالات گیج کننده و باز پرهیز کنید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است فرآیند را روان کنید. سعی کنید در صورت امکان چندین گزینه را به کاربران ارائه دهید. این باعث می‌شود آنها مشتاق‌تر شوند تا فرم‌ها را پر کنند و شما را با اطلاعات دقیق‌تر و دقیق‌تر مشتری تجهیز کنند.

Asking and personalizing further questions%0A%0A

%0A%0A%0A

3. زمان‌بندی درست

اکنون به مشکل سوم می رسیم – نحوه انتخاب لحظات دقیق برای ارائه سؤالات جدید به بازدیدکنندگان. این تصمیم باید با اطلاعات رفتار مشتری اضافی مطلع شود. هر نرم افزار CRM مناسبی که با وب سایت خود ادغام می کنید باید بتواند اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد رفتار آنلاین کاربران در اختیار شما قرار دهد.

به عنوان مثال، بسیار مهم است که کاربر از چه صفحاتی در وب سایت شما بازدید کرده است، چه مدت زمانی را در هر صفحه صرف کرده است، و چه محصولاتی را بررسی کرده است، و چه زمانی. سپس می‌توانید محرک‌هایی را تنظیم کنید که بر اساس فعالیت آنها در وب‌سایت یا نحوه واکنش آنها به کمپین‌های ایمیلی شما، دقیقاً در لحظه مناسب سؤالات درست را از آنها بپرسند.

البته، عوامل و قطعات متحرک متعددی در اینجا وجود دارد، بنابراین غیرممکن است که یک استراتژی یکسان برای همه تعریف کنید. شما باید رویکرد خود و قوانین و گردش کار خاص خود را طراحی کنید. همیشه به علایق، نیازها و نیات ظاهری کاربر و همچنین جایگاه دقیق آنها در سفر مشتری توجه کنید. همه این پارامترها برای تعیین بهترین زمان برای پرسیدن سوالات بیشتر و ادامه موفقیت آمیز فرآیند نمایه سازی پیشرونده بسیار مهم هستند.

4. تعیین اقدامات بعدی بر اساس پاسخ های کاربر

اکنون، هدف کل این مجموعه تدریجی داده‌های کاربر، شناسایی سرنخ‌ها، واجد شرایط بودن آنها، و درگیر کردن آنها با پیشنهادات و پیام‌های مناسب است.

بنابراین باید از قبل بدانید که وقتی این داده ها را دارید، چه کاری انجام می دهید. ابزار اتوماسیون بازاریابی و فروش به شما این امکان را می دهد که محرک هایی را برای اقدامات شخصی سازی شده متفاوتی که می توانید بر اساس اطلاعات به دست آمده انجام دهید، تنظیم کنید. اگر لحظه مناسبی را از دست دادید، محتوایی را پیشنهاد دهید که می‌تواند آن‌ها را بیشتر به سمت پایین سوق دهد قیف فروش یا محصولی را پیشنهاد دهید که ممکن است به آن علاقه داشته باشد، آن لحظه ممکن است هرگز برگردد.

بنابراین بسیار مهم است که یک برنامه دقیق در مورد مراحل دقیقی که پس از بدست آوردن داده های مورد نظر بردارید و آن را با اطلاعات مربوط به رفتار آنلاین کاربر ترکیب کنید، طراحی کنید. این آخرین و مهم‌ترین مرحله برای تبدیل کاربر است و بدون آن، شما اساساً وقت خود را تلف کرده‌اید.

مزایای پروفایل پیشرونده

تا کنون، مهمترین مزیت نمایه سازی مترقی این است که فرآیند جمع آوری اطلاعات مشتری را آسان تر، کارآمدتر و کارآمدتر می کند. دلایل متعددی وجود دارد که چنین است:

  1. با فرم‌های کوتاه‌تر و فیلدهای کمتر، متقاعد کردن افراد برای اشتراک‌گذاری داده‌هایشان بسیار آسان‌تر است. در پایان روز، نرخ تبدیل برای خود صحبت می کند. کاهش تعداد فیلدها از 11 به 4، تبدیل‌ها را افزایش می‌دهد توسط 120% خیره کننده. علاوه بر این، تحقیق دیگری نشان داد که نرخ تبدیل با 3 فیلد در علامت 25%، اما با بیش از 6 فیلد، این نرخ تنها به 15% کاهش می یابد.

و وقتی به آن فکر می‌کنید، کاملاً منطقی است که نمایه‌سازی پیشرونده تبدیل‌ها و فروش شما را بهبود بخشد. یعنی، برخی از کاربرانی که تصمیم به خروج دارند، ممکن است واقعاً به محصول شما علاقه مند بوده باشند، اما به سادگی از فرم های بزرگی که باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن پر می کردند، نا امید شده باشند.

  1. نمایه سازی پیشرو به طور قابل ملاحظه ای تجربه کاربر و مشتری را بهبود می بخشد. افراد بسیار کمتری وب سایت شما را ترک خواهند کرد تا دیگر برنگردند و مطمئناً به لطف این استراتژی، نرخ پرش شما کاهش می یابد.
  2. شرکت شما حرفه ای تر و قابل اعتماد تر به نظر می رسد. اولا، از ظاهری مزاحم و بیش از حد فضول پرهیز خواهید کرد. همچنین، اگر ابتدا محتوای ارزشمند و اطلاعات مفیدی را به کاربران خود ارائه دهید قبل از اینکه در ازای آن چیزی بخواهید، امتیاز دریافت خواهید کرد. بازدیدکنندگان به این نکته احترام می گذارند که قبل از تلاش برای دریافت اطلاعات دقیق آنها منتظر بودید تا به وب سایت یا محصول شما علاقه واقعی نشان دهند.

پروفایل پیشرو ابزاری عالی است که می‌تواند به شما در به دست آوردن اطلاعات بیشتر مشتری و استفاده بیشتر از آن کمک کند. کاربرد داده های مشتری گسترده و متنوع است. این به شما کمک می‌کند تا سرنخ‌ها را واجد شرایط کنید، محتوا و پیام‌های شخصی‌سازی شده را ارائه دهید، با مشتریان خود و نیازها و علایق آن‌ها آشنا شوید و سفر خریدار را تا حد زیادی تسریع کنید.

البته، برای جمع‌آوری این داده‌های مهم و استفاده از آن به نفع خود، به چیزی بیش از نمایه‌سازی پیشرونده نیاز دارید. شما همچنین به یک استراتژی جمع‌آوری داده‌های گسترده‌تر، نرم‌افزار CRM قابل اعتماد که به شما در اجرای آن کمک می‌کند، وب‌سایتی که UX با کیفیت بالا ارائه می‌کند، و همچنین یک محصول واقعاً خوب که می‌تواند در وهله اول مشتریان را جذب کند، نیاز دارید.

پروفایل پیشرو فقط یک ترفند کوچک است که قطعا می تواند به شما در موفقیت در این تلاش ها کمک کند. فرصت استفاده از آن را از دست ندهید.

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1