شماره تماس : 02128426511

پاسخ عنوان بزرگ و پررنگ است، بله. بازاریابی عملی هنوز یک زمینه بسیار جدید است و بیشتر کسب و کارها هنوز در حال بررسی راه های جدیدی هستند که می تواند به آنها در بهبود حفظ مشتری کمک کند. بازاریابان مدرن از فناوری و نرم افزار برای بهبود شیوه کار و اداره کسب و کار خود استفاده می کنند. ارتباط با مشتری نرم افزار مدیریت به طور گسترده ای برای جایگزینی روش سنتی انجام کارها.

حفظ مشتریان کار آسانی نیست، به خصوص در بازار امروز. باید اطمینان حاصل کنید که خدمات باکیفیت، تجربه خوبی به آنها ارائه می دهید و باید در تماس باشید. اگر این کار را انجام ندهید، شانس دومی نخواهید داشت. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا مشتریان خود را ردیابی کنند و جزئیات، مخاطبین و روابط خود را با شرکت‌ها مدیریت کنند.

technologies in marketing toolkit for Customer Retention

حفظ مشتری برای رشد شرکت شما در محیط تجاری پررقابت امروزی حیاتی است. مشتریانی که درگیر و وفادار هستند مشتاق ترین حامیان برند شما هستند. پیش‌بینی می‌شود 80 درصد از درآمدهای آتی شرکت از 20٪ از مشتریان فعلی.

آنها برای اقلام شما نظر می نویسند، مشتریان جدید را به شرکت شما معرفی می کنند و آنها را به همکاران خود پیشنهاد می کنند. مهمتر از همه، آنها بیشتر از مشتریان جدید برمی گردند و هزینه می کنند. قلب هر استراتژی حفظ مشتری، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شما است. بیایید ببینیم چگونه نرم افزار CRM مانند سیستم های واقعا ساده ممکن است به شما در ایجاد و حفظ روابط قوی با مشتری کمک کند.

 1. تجربه‌های کاربری سفارشی‌شده ایجاد کنید

در حالی که راه‌حل‌های هوش مصنوعی می‌توانند به تیم شما کمک کنند تا با خودکارسازی فرآیندهای خسته‌کننده‌تر، زیرک‌تر شوند، اما نمی‌توانند جایگزین انسان‌ها شوند و برای افزایش حفظ مشتری کافی نیستند. مشتریان می خواهند با شخصی صحبت کنند که به آنها گوش می دهد، مسائل آنها را درک می کند و راه حل های عملی ارائه می دهد. طبق مطالعات انجام شده، مشتریان بر این باورند که کسب و کارها ارتباط انسانی خود را در خدمات مشتری از دست داده اند.

شخصی‌سازی تجربیات کاربر یکی از مؤثرترین روش‌ها برای حفظ آنهاست. این زمانی است که نرم افزار و راه حل های CRM شما به کار می آیند. شرکت هایی که تجربه مشتری را بهبود می بخشند درآمد 84 درصد افزایش می یابد. مشتریان از طریق کانال های مختلفی از جمله ایمیل، تلفن، چت زنده و وب سایت شما با شما ارتباط برقرار می کنند. آنها همچنین با بسیاری از بخش ها مانند خدمات مشتری، بازاریابی و فروش تعامل دارند. یک سیستم CRM هر تعامل با نام تجاری شما را ثبت می کند و اطلاعات مشتری را در یک مکان ذخیره می کند.

در نتیجه، می‌توانید پروفایل‌های کاملی برای هر مشتری ایجاد کنید و به هر بخش اجازه دسترسی به اطلاعات مشابه را بدهید. تیم‌های فروش و بازاریابی شما می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند. برای ایجاد نقشه مسیر و افزایش حفظ مشتری. آنها توانایی تقسیم مخاطبان به گروه های کوچکتر و ارائه تلاش های بازاریابی بسیار هدفمند را دارند. مردم بیشتر درگیر ابتکارات بازاریابی خواهند بود که بر اساس خواسته‌های خاص آن‌ها شخصی‌سازی شده است، که جای تعجب ندارد.

2. راه هایی برای بهبود استراتژی بازاریابی خود را شناسایی کنید

اطلاعات بسیار زیادی در یک پلتفرم CRM در مورد اینکه مشتریان بالقوه چگونه شرکت شما را پیدا کردند، پیدا خواهید کرد. یک مشتری تکراری تمایل دارد 67٪ بیشتر از یک مشتری جدید خرج کند. مشتری. اکنون که همه آن اطلاعات حیاتی را در یک نقطه دارید، می‌توانید تشخیص دهید و ردیابی کنید که کدام تکنیک‌های بازاریابی بهترین بازگشت سرمایه را به شما می‌دهند.

marketing strategy customer retention%0A

%0A%0A%0A

علاوه بر این، دسترسی به تاریخچه مشتری و تعاملات فروش به تیم بازاریابی شما اجازه می‌دهد تا مشکلات اصلی مشتریان بالقوه و سوالات متداول شما را بهتر درک کند. مدیریت کمپین هایی که به این سؤالات پاسخ می دهند ثابت می شود نرم افزار بازاریابی یکپارچه CRM برای حفظ مشتری. دسترسی به این نوع از داده‌های مشتری، آنها را قادر می‌سازد محتوای مرتبط‌تر و تبلیغات هدفمندتری تولید کنند.

3. به مشتریان توجه کنید

برای افزایش حفظ مشتری و تبدیل آنها به سفیران برند، ابتدا باید خواسته ها، انتظارات و ترجیحات مشتریان خود را درک کنید. به همین دلیل است که باید با بازار هدف خود ارتباط برقرار کرده و از آن درخواست کنید. برای دریافت ورودی از شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید از ابزارهای رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

اگر می خواهید به مشتریان خود گوش دهید، باید سؤالات صحیح بپرسید. از طرف دیگر، مشتریان مدرن بیشتر پرحرف و مشارکتی هستند. آنها هیجان زده هستند که اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند تا تجربه مشتری شخصی شده.

بسیاری از برنامه های SaaS می توانند با ایجاد نظرسنجی، نظرسنجی و آزمون های سفارشی به شما کمک کنند. می‌توانید نظرسنجی‌های رضایت مشتری خود را با کمک ابزار CRM به سطح بالاتری ببرید.

4. پتانسیل روابط موجود را به حداکثر برسانید

علاوه بر ایجاد مشتریان جدید و بهبود حفظ مشتری، نرم افزار CRM برای کمک به فروشندگان در شناسایی و استفاده از بهترین فرصت ها وجود دارد. اطلاعات مربوط به تاریخچه مشتری و جزئیات تعامل می تواند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار فروشندگان قرار دهد تا به آنها کمک کند:

  • با ایجاد رابطه با هر مشتری، معاملات بیشتری را ببندید 
  • افزایش تعامل مشتری
  • ارتباطات مداوم را در مدت زمان طولانی حفظ کنید
  • سفر خرید را با پیش بینی نیازهای مشتریان شخصی سازی کنید
  • فرصت های فروش و فروش متقابل را شناسایی کنید
  • ارجاعات به موقع برنامه ریزی کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که حفظ مشتریان چندین برابر ارزان‌تر از جذب مشتریان جدید است، بنابراین حفظ مشتریان برای کاهش ریزش مشتری و به حداقل رساندن هزینه های جذب. وقتی کسب‌وکارها از سیستم CRM مناسب استفاده می‌کنند، داده‌ها را در اختیار دارند تا نرخ تبدیل را افزایش دهند و در عین حال هزینه‌ها را به حداقل برسانند.

5. با حذف سرنخ های بد در زمان صرفه جویی کنید

می توانید ببینید که یک سیستم CRM بسیار بیشتر از یک لیست مخاطبین است. یک CRM فروش بینش مهمی را در مورد بهبود عملکرد فروش با ترکیب اطلاعات ارزشمند مشتری به فروشندگان می دهد.

وقتی سیستم‌های CRM شما با نرم افزار اتوماسیون بازاریابی، کمپین بازاریابی ایمیلی شما، رسانه های اجتماعی و سایر ابزارهای تجاری.

در نتیجه، می‌توانید تعیین کنید که کدام سرنخ‌ها به احتمال زیاد به مشتری تبدیل می‌شوند و آنها را در زمان مناسب هدف قرار دهید.  تمرکز تلاش‌ها روی سرنخ‌های بد می‌تواند منجر به از دست دادن آنها شود. منابعی مانند هدر دادن بودجه و خلاقیت کارکنان. یک CRM موثر نه تنها باعث صرفه جویی زیادی در زمان و ناامیدی فروشندگان می شود، بلکه بهره وری کل شرکت شما را برای رشد مستقیم افزایش می دهد. تمرکز تلاش ها بر سرنخ های بد می تواند منجر به از دست دادن منابعی مانند هدر دادن بودجه و خلاقیت کارکنان شود.

6. تقویت پشتیبانی مشتری

خدمات مشتری هسته اصلی هر استراتژی حفظ مشتری است. مصرف کنندگان مدرن از نظر فن آوری باهوش و بسیار خواستار هستند. از شرکت شما انتظار می رود خدمات سریع و مرتبط به مشتریان را در هر کجا و هر زمان که نیاز داشته باشند ارائه دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از سیستم CRM مناسب به شکایات مشتریان به نحو مؤثرتری رسیدگی کنید. 96% مشتریان مشخص می‌کنند که خدمات خوب به مشتریان در انتخاب وفاداری آنها به یک برند مهم است.

how technology has transformed sales growth chart

به طور خاص، سیستم CRM شما تمام کانال‌های خدمات مشتری شما از جمله ایمیل، مرکز تماس، چت زنده و رسانه‌های اجتماعی را به هم متصل می‌کند. برای افزایش حفظ مشتری، بلیط های مراقبت از مشتری را به جای استفاده از کانال های پشتیبانی مشتری در همان زمان متمرکز می کنید. می‌توانید درخواست مشتری را به نماینده پشتیبانی مشتری مناسب اختصاص دهید و پس از ارسال درخواست، بدون توجه به کانالی که انتخاب می‌کند، سریع‌تر به آن رسیدگی کنید.

همچنین می‌توانید شروع به ارسال ایمیل‌های خودکار برای مشتریان کنید تا به آنها اطلاع دهید که درخواست خدماتشان چگونه پیش می‌رود. هنگامی که یک مصرف کننده درخواستی را ارسال می کند، می توانید سیستم خود را طوری تنظیم کنید که به او اطلاع دهد که ایمیلش دریافت شده است. سایر کانال‌های خدمات مشتری مرتبط، مانند شماره تلفن کسب‌وکار یا مقالات پایگاه دانش، نیز می‌توانند به آن‌ها پیوند داده شوند.

مهمتر از همه، نرم افزار CRM به شما امکان می دهد خدمات مشتری را سفارشی کنید. می‌توانید از آن برای ایجاد نمایه‌های مشتری گسترده استفاده کنید و به همه اعضای تیم پشتیبانی مشتری خود دسترسی به اطلاعات مشابه، مانند سؤالات خدمات قبلی، تراکنش‌ها، اطلاعات جمعیتی، اولویت‌ها و غیره را فراهم کنید. این به افزایش حفظ مشتری کمک می کند.

7. یک فرآیند فروش استاندارد بسازید

سیستم های CRM می توانند به تیم شما کمک کنند تا یک نقشه راه گام به گام را برای بستن معاملات دنبال کنند. تمام این تاکتیک ها با هدف کاهش طول چرخه فروش شما و به حداکثر رساندن ارزش هر معامله است. اگر فرآیند فروش ایجاد کنید، تمام داده‌های مورد نیاز برای بررسی تلاش‌های خود و کشف اینکه کدام روش فروش بهترین کار را دارد و باید بهبود یابد.

فهمیدن اینکه چه چیزی باعث فروش ناکارآمد می‌شود، بهترین راه‌حل چیست و چگونه تیم‌های فروش را برای انجام بهترین کاری که می‌توانند هدایت کنند، بسیار ساده‌تر است. نه تنها این، بلکه استانداردسازی به بهبود دقت پیش‌بینی فروش کمک می‌کند و فرآیندهای شما را انعطاف‌پذیر می‌کند.

customer retention sales laptop meeting

به مدیران فروش درک بهتری از نرخ برد تیمشان ارائه می‌کند و به آنها امکان می‌دهد پیش‌بینی کنند که چه تعداد معامله از تعداد معینی از سرنخ‌ها بسته می‌شود. این بدان معنی است که شما می توانید اهداف درآمدی واقعی تری را تعیین کنید و با اطمینان بیشتری برای کل تجارت خود برنامه ریزی کنید. در نهایت، یک یکنواخت چرخه فروش آموزش نمایندگان فروش جدید و کمک به آنها در دستیابی به اثر فوری را بسیار آسان تر می کند.

CRM با ردیابی و مدیریت اطلاعات، تعاملات و تاریخچه مشتری، به افزایش فروش و بهبود فرآیند حفظ مشتری کمک می کند. با استفاده از CRM حفظ مشتری، می‌توانید رفتار مشتریان خود را کنترل کنید، نیازهای آنها را پیش‌بینی کنید و به مشکلاتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهید.

یک نرم افزار مدیریت فروش و حفظ مشتری ارزشمند نیز به کاهش فرور کردن مشتری و بهبود رضایت مشتری، دو عاملی که تقریباً در هر کسب‌وکاری به نتیجه می‌رسند. امیدواریم بتوانید با کمک پیوند بسیار قوی تری با مشتریان خود ایجاد کنید و فروش را بهبود بخشید. سیستم‌های واقعاً ساده، یک CRM قدرتمند برای مشاغل با اندازه‌های مختلف.

guest writer customer retention=”>

شرادا پاتل یک نویسنده سرسخت در برادران SaaS که بهترین پست‌های کلاس را در طیف وسیعی از ابزارها و تکنیک‌های SaaS ایجاد می‌کند. او همچنین پست های کاملاً تحقیق شده و واقعی در مورد راه حل های استراتژیک برای SaaS تولید می کند.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1