شماره تماس : 02128426511

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) همه اطلاعات تماس و مشتریان احتمالی را که ذخیره می‌کنید در خود جای می‌دهد. این یکی از منابع حقیقت شما برای جذب مشتری بالقوه و رضایت مشتری است. اما یک پایگاه داده درهم و برهم با مسائل مربوط به یکپارچگی داده‌ها می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد، که در وهله اول با هدف داشتن یک CRM مغایرت دارد. در اینجا ما بهترین روش ها را برای حفظ یک پایگاه داده CRM تمیز پوشش می دهیم، بنابراین می توانید بازگشت سرمایه خود را برای نرم افزاری که انتخاب می کنید به حداکثر برسانید.

1. فقط هنگام وارد کردن لیست مخاطبین اطلاعات ضروری را وارد کنید

Only import essential data when importing contact lists

اگر لیستی از سرنخ ها را به CRM خود وارد می کنید، باید با احتیاط این کار را انجام دهید. داده های شما از کجا می آید؟ کدام فیلدها در آنجا استفاده شده اند و چگونه با فیلدهای CRM جدید شما مطابقت دارند؟ ممکن است تعدادی فیلد سفارشی داشته باشید که دیگر مرتبط نیستند. اگر چنین است، آن داده ها را وارد نکنید. فقط روی مهم ترین داده ها تمرکز کنید و آن ها را وارد کنید. این کار پایگاه داده شما را تمیز و درخشان می کند. درباره وارد کردن لیست مخاطبین به Agile CRM بیشتر بیاموزید.

2. قبل از وارد کردن لیست های مخاطبین

مطمئن شوید که همه داده ها در قالب مناسب هستند

Make sure all data is in the right format before importing contact lists

وقتی داده‌ها را از یک سیستم نرم‌افزاری به قصد وارد کردن آن به سیستم دیگر صادر می‌کنید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. معمولاً، این کار از طریق صادر کردن و وارد کردن صفحه‌گسترده csv. انجام می‌شود.

ضروری است که داده‌های موجود در فایل صادر شده با الزامات فرآیند وارد کردن داده‌های سیستم جدید شما مطابقت داشته باشد. این معمولاً به این معنی است که هر سرفصل ستون باید دقیقاً عنوان یکسانی داشته باشد و داده‌های زیر در قالب یکسانی باشد (یعنی تاریخ، تعداد، درصد، متن ساده و غیره). قبل از وارد کردن، مطمئن شوید که همه آنها در یک راستا قرار دارند. در غیر این صورت، خطاها و داده های زیادی را مشاهده خواهید کرد که به سیستم جدید شما وارد نمی شوند.

3. فیلدهای داده ضروری را شناسایی کنید تا از سوابق تماس جزئی جلوگیری کنید

Identify essential data fields to avoid partial contact records

اگر می‌خواهید در آینده برای این مخاطبین جدید بازاریابی کنید، بسیار مهم است که تعیین کنید کدام فیلدهای داده ضروری است. شاید شما تصمیم بگیرید که بدون نام، ایمیل و شماره تلفن، سرنخ یک سابقه تماس کامل را تشکیل نمی دهد.

تعیین کنید کدام فیلدها برای مدل کسب و کار شما مهم هستند و مطمئن شوید که فرم های وب آن اطلاعات را بخواهید. یا، اگر هنوز وارد کردن دستی داده‌ها انجام می‌شود، مطمئن شوید که کسانی که داده‌ها را جمع‌آوری و وارد می‌کنند، قبل از وارد کردن هر چیز جدیدی در CRM شما، آن داده‌های ضروری را جمع‌آوری می‌کنند.

4. اعتبار سنجی فیلدهای ایمیل و تلفن خود را در فرم ها

قرار دهید

Put validation on your email and phone fields on forms

بسیار معمول است که شخصی به وب سایت شما پیمایش می کند و اطلاعات نادرست را در فرم سرنخ شما وارد می کند تا محتوای شما یا پیشنهاد دیگری را دریافت کند. اما راه هایی برای جلوگیری از این امر وجود دارد. اجازه دادن به افراد برای تکمیل فرم‌های شما با داده‌های جعلی، یک پایگاه داده فوق‌العاده آشفته ایجاد می‌کند و مانع کارایی شما می‌شود.

برای رفع این مشکل، اقدامات اعتبارسنجی را در فیلدهای ایمیل یا شماره تلفن خود قرار دهید. CRM های امروزی به شما این امکان را می دهند که فوراً بررسی کنید که آیا آدرس ایمیل وارد شده واقعی و فعال است یا خیر. اگر نه، فرم را نمی توان ارسال کرد. تلفن هم همینطور پس این تدابیر را در نظر بگیرید. و فراموش نکنید که reCAPTCHA را در خود قرار دهید فرم هایی برای جلوگیری از هجوم ربات ها.

5. به طور معمول موارد تکراری را بررسی کنید

Routinely check for duplicates

سوابق تماس تکراری می‌تواند تأثیر مخرب‌تری بر تلاش‌های بازاریابی شما داشته باشد که تا به حال تصور می‌کردید. اگر دو یا چند رکورد برای یک مشتری دارید، کدام یک به روزترین است؟ سیستم از کدام یک برای ارسال ایمیل شخصی استفاده می کند؟

از آنجایی که شخصی‌سازی ایمیل به داده‌های CRM دقیق متکی است، سوابق تکراری سریع‌تر از دویدن یوسین بولت در دوی 100 متر خراب می‌شوند. موارد تکراری زمانی اتفاق می‌افتد که فردی فرم شما را چندین بار اما با اطلاعات متفاوت تکمیل کند. یا زمانی که شخصی به صورت دستی یک مخاطب جدید را وارد می کند و سهواً داده های مختلفی را وارد می کند. اگر دو سابقه تماس با جان دو دارید، اما نام یکی از آنها به عنوان «JON doh» درج شده است، ممکن است او به جای «جان» یک ایمیل شخصی به «JON» دریافت کند. در مورد اولین برداشت بد صحبت کنید.

6. مخاطبین بی پاسخ

را پاک کنید

Purge unresponsive contacts

من در وبلاگ های دیگر به این موضوع اشاره کرده ام، اما بسیار مهم است که پایگاه داده خود را از مخاطبینی که پاسخگو نیستند پاک نگه دارید. به عبارت دیگر، آن دسته از مخاطبینی که اشتراکشان را لغو کرده اند یا ایمیل هایی به آنها ارسال شده است، در حال پرشدن هستند. هر دو سناریو نشان می دهد که آنها نمی خواهند با شما صحبت کنند. بنابراین آنها را از پایگاه داده خود پاک کنید تا مطمئن شوید که ایمیل های شما به حساب های ایمیل زنده می روند و همچنین دقت خود را بهبود می بخشد. ردیابی ایمیل و گزارش.

7. ردیابی منبع سرنخ

Track lead source

سرنخ ها در پایگاه داده شما از کجا می آیند؟ لیست واردات؟ سرنخ های ارگانیک تولید شده از تلاش های ژنرال سرب شما؟ مهم است که بدانید سرنخ‌ها از کجا می‌آیند، زیرا این امر به شما امکان می‌دهد تا استراتژی مناسبی را برای تعامل با آن‌ها تقویت کنید.

کسی که داوطلبانه شرکت می‌کند با فردی که در فهرستی که خریده‌اید متفاوت است. و بنابراین، آنها باید به طور متفاوتی با آنها ارتباط برقرار کنند.

ردیابی منبع سرنخ در CRM به شما کمک می‌کند سازماندهی دقیقی در مورد اینکه هر سرنخ چه کسی است، از کجا آمده است و هدفش چیست. این یک بخش بسیار مهم در حفظ یک پایگاه داده CRM تمیز است و این روزها به راحتی در اکثر CRM ها انجام می شود.

نتیجه گیری

فناوری CRM به شما امکان می دهد با منابع کمتر کارهای بیشتری انجام دهید. شما می توانید روابط شخصی بسیار بیشتری با مشتریان و مشتریان بالقوه خود حفظ کنید. با این حال، همه اینها به اتوماسیون ارتباطات و غیره بستگی دارد. اگر داده‌هایی که در پایگاه داده خود دارید تمیز و دقیق نباشد، ارتباطات «شخصی‌شده» شما به سراغ افراد اشتباه می‌رود، چیزهای اشتباهی به آنها می‌گویند و در نهایت به اعتبار شما آسیب می‌زند. به عنوان یک شرکت.

انجام اقدامات لازم برای اطمینان از حفظ یک پایگاه داده CRM تمیز بسیار مهم است. انجام ندادن این کار می تواند موجی از پیامدهای منفی را به راه بیندازد که مانند جزر و مدی که نمی توانید از آن فرار کنید ادامه خواهد داشت. بنابراین، نکات بالا را دنبال کنید و یکپارچگی داده ها و حفظ یک پایگاه داده CRM تمیز را در اولویت اصلی کسب و کار خود قرار دهید.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1