شماره تماس : 02128426511

در طول نگرانی‌های کنونی بهداشت جهانی که کروناویروس جدید ایجاد می‌کند، خودمان را مانند مشتریانمان در فکر راه‌هایی می‌دانیم که بتوانیم برای بهبود اقتصادی و اجتماعی از اختلال شدید آماده شویم.

این اولین پست از یک سری دو قسمتی است که به شما امکان می‌دهد تا داده‌های خود را تأیید، بهینه کنید و از آن برای کاهش افزونگی، بهبود دقت و ایجاد محتوای عالی برای کسب‌وکار خود استفاده کنید. ما می خواهیم شما را با نکاتی برای پیمایش بهینه سازی مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) آماده کنیم، در حالی که شما یک لحظه فرصت دارید تا خودتان را جمع آوری کنید و زمینه را برای چشم انداز آینده خود ایجاد کنید.

در حالی که ما معمولاً نکات و راهنماهایی را در مورد استفاده از CRM برای بهبود کسب و کار و تجربه مشتری ارائه می دهیم، هدف این پست تأیید، به روز رسانی و تکمیل داده هایی است که از مشتری خود جمع آوری می کنید. بارها وجود دارد که یک CRM می تواند به یک مخزن اطلاعات با قابلیت اطمینان متفاوت تبدیل شود.

اگر در مواقعی متوجه شدید که داده ها با توجه به افزایش هزینه هر خرید، تصویر ناقصی از مشتری شما ارائه می دهند، ممکن است زمان بهتری برای پیشبرد برنامه شما وجود نداشته باشد.

در این مجموعه دو قسمتی، ما برخی از زمینه‌های خاصی را که می‌توانید به‌عنوان مدیر یا بازاریاب برای بهبود دقت، کارایی و سودمندی اطلاعات داخلی خود بررسی کنید، بیان می‌کنیم. نقاط داده مانند ویژگی های بخش بندی و اطلاعات ردیابی باید برای حداکثر اثربخشی در طول این فرآیند ارزیابی، پالایش و آماده شوند. در این پست، راهنمای ما برای شناسایی مشکلات در CRM خود را در سراسر این پست دنبال کنید.

فرایند بررسی و ارزیابی انواع مختلف اطلاعاتی که CRM شما در دسترس قرار می‌دهد، نیازمند تلاش بر روی دیدگاه‌های مختلف از یک مجموعه داده است.

گاهی، باید اعتبار را بررسی کنید، و در مواقع دیگر، باید نقاط داده جدیدی را برای اطلاع دادن به شخصیت مشتری خود و موارد دیگر کشف کنید. با این حال، در هر مورد، شما تمرکز بی‌وقفه‌ای روی بهبود بازاریابی و فروش خود از طریق بینش‌های مناسب و قدرتمند دارید.

چگونه رکوردهای اضافی را حذف کنیم

شما ممکن است اهمیت حذف داده های اضافی از سوابق خود را درک نکنید.

با این حال، ورودی‌های محتوایی که در ۹۰ روز فعال نشده‌اند می‌توانند برای کسب‌وکار شما هزینه داشته باشند و دقت ارتباطات شما را کاهش دهند و نه تنها بر یکپارچگی سوابق شما تأثیر بگذارند، بلکه بر کارآیی آن‌ها در قبال فروش از سرنخ های بازاریابی این به معنای حذف سوابق برای مشتریانی است که معیارهای زیر را دارند. آنها دارند:

 • هیچ ایمیلی باز نشد.
 • از سایت بازدید نشده است.
 • با هیچ یک از دارایی های دیجیتال ما درگیر نیستیم.
 • به هیچ تماسی پاسخ داده نشد.

CRM چابک برای حل ساده این ورودی‌ها طراحی شده است و کار شما را برای پاک کردن داده‌هایتان بسیار آسان‌تر می‌کند!

به عنوان مثال، می‌توانید مشتریانی را که به تلاش‌های بازاریابی ایمیلی شما پاسخ نمی‌دهند حذف کنید، حساب‌ها و اطلاعات آنها را پس از دوره‌های عدم فعالیت لغو کنید. روش‌های بسیار دیگری برای تأیید صحت و صحت داده‌ها وجود دارد. امتحان کنید:

 • مرحله ۱: با فیلتر کردن کاربرانی که اشتراک ندارند و آدرس‌های برگشتی، پایگاه داده خود را از کاربرانی که پاسخگو نیستند، پاک نگه دارید.
 • مرحله ۲: گزارشی از سوابق غیرفعال را با استفاده از عملکرد گزارش CRM خود تهیه کنید تا در داشبورد هر عضوی برای حذف نمایش داده شود.

نحوه تایید متقابل داده های تکراری، نامعتبر، قدیمی و ناقص

اولین قدم برای از بین بردن داده های نامعتبر و تکراری، یافتن دو برابرها و خطاها از طریق CRM است. با انجام این کار، خطاهای محاسباتی را کاهش می دهید، مدت زمان مورد نیاز برای تولید نتایج را کاهش می دهید و دقت داده های خود و همچنین نمایش مشتری خود را افزایش می دهید.

داده های تکراری

داده‌های تکراری در بسیاری از مناطق مختلف از فرآیند واردات، صادرات و ادغام ظاهر می‌شوند. هنگامی که مرتب سازی داده ها برای موارد تکراری زمان بر است، این می تواند منجر به ناامیدی شود. این مراحل را برای کاهش تکرار انجام دهید:

 • مرحله ۱: از رابط کشیدن و رها کردن AgileCRMs برای ساده‌سازی فرآیند مدیریت تماس استفاده کنید.
 • مرحله ۲: یک CRM مانند AgileCRM را انتخاب کنید که به تیم بازاریابی و فروش اجازه می‌دهد دیدگاهی جامع از مخاطبین، سرنخ‌ها و مشتریان به اشتراک بگذارد.
 • مرحله ۳: از Dedupe.ly برای یافتن و ادغام موارد تکراری با تطبیق نام، آدرس ایمیل، شرکت‌ها و موارد دیگر از طریق تطبیق دقیق یا مبهم، استفاده کنید.

داده نامعتبر

داده‌های نامعتبر در نتیجه داده‌های نادرست یا قالب‌بندی نادرست به دست می‌آیند. شما می توانید از این طریق میزان بروز خطاها را کاهش دهید:

 • مرحله ۱: یک اعتبارسنجی برای فیلدهای ایمیل و تلفن برای فرم‌های وب قرار دهید.
 • مرحله ۲: با کاهش ارسال فرم‌های خودکار و جعلی از طریق reCAPTCHA، بازدیدکنندگان را از ارسال داده‌های نامرتب جلوگیری کنید.
 • مرحله 3: از یک ابزار تجزیه و تحلیل برای تنظیم فیلترهایی برای CRM خود استفاده کنید که بازدیدکنندگان یا ضبط بازدیدکنندگان را از دامنه های مشکل دار مسدود می کند.
 • مرحله 4: با درخواست ایمیل تأیید برای درگیر شدن در هنگام ثبت نام، یک انتخاب دوگانه در فرم‌های خود اعمال کنید.

داده های قدیمی

داده های قدیمی را می توان به راحتی از طریق یک فرآیند ساده پیدا و حذف کرد:

 • مرحله ۱: فیلتر خود را بر اساس تاریخ ایجاد برای رکورد یا از طریق مهر تاریخ دیگری ایجاد کنید.
 • مرحله ۲: گزارشی از سوابق قدیمی را با استفاده از عملکرد گزارش CRM خود تهیه کنید تا در داشبورد هر عضو برای تریاژ نمایش داده شود.
 • مرحله 3: داده ها را به صورت انبوه حذف یا بایگانی کنید.
 • مرحله ۴: تعمیر و نگهداری ماهانه را نه تنها برای مدیریت سوابق قدیمی، بلکه برای بررسی داده‌های ناقص، گمشده و نامعتبر برنامه‌ریزی کنید.

داده ناقص

مقادیر ناقص و ورودی‌های داده ناقص باید در اسرع وقت حذف شوند تا باعث ایجاد مزاحمت و مختل کردن کل اطلاعات شما در مشتری شما شود. اکثر CRMها ویژگی هایی را برای درک و ارزیابی داده های خود بر اساس شرایط ارائه می دهند.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از ورودی‌های ناقص جلوگیری کنید، فیلدهای داده ضروری را شناسایی کنید تا بتوانید سوابق تماس را به طور کامل پر کنید:

 • مرحله ۱: تعیین کنید کدام زمینه‌ها برای عملیات، فروش و بازاریابی شما ضروری هستند.
 • مرحله ۲: مطمئن شوید که فرم وب شما این اطلاعات خاص را می‌خواهد.
 • مرحله ۳: برای ورود دستی، ابتدا قبل از جزئیات مرتبه دوم، داده‌های ضروری را جمع‌آوری و وارد کنید.

نحوه تقسیم بندی مخاطب

بخش‌های شما بر اساس صنعت و مشتری که در آن قرار دارید متفاوت خواهد بود، اما اغلب شامل حداقل چهار بخش می‌شوند، مانند:

 • جمعیتی: تقسیم‌بندی جمعیتی باعث در نظر گرفتن سن، نژاد، مذهب، درآمد، تحصیلات و موارد دیگر می‌شود. آنها را می توان به صورت ترکیبی یا به تنهایی برای ردیابی مشتریان خود استفاده کرد، و داده های این دسته ها برای حفظ کاربردشان نیاز به تجزیه و تحلیل و بررسی دقیق دارند.
 • جغرافيايي: ديدگاه جغرافيايي مشتريان، ديدگاه شما را نسبت به مشتريان به مكان و دايره شرايط خاص آنها محدود مي‌كند. تأیید این داده‌ها به اطمینان از اینکه پیشنهادهایی که به مشتریان خود ارسال می‌کنید مرتبط هستند و همچنین با شرایط آنها خاص هستند، کمک می‌کند.
 • رفتاری: عادات خرید، روند خرج کردن، وضعیت کاربر، و تعاملات برند، همه انواع مختلف تقسیم بندی رفتاری مشتریان شما را تشکیل می دهند. این توصیفگرها همراه با تقسیم‌بندی جغرافیایی و تقسیم‌بندی جمعیتی، می‌توانند به شدت بر قیف فروش و تلاش‌های بازاریابی شما تأثیر بگذارند.
 • روانشناختی: یک تقسیم بندی روانشناختی مخاطبان شما را بر اساس ویژگی های شخصیتی آنها تقسیم می کند. به عنوان مثال، علایق، نگرش ها، ارزش ها و سبک زندگی را در نظر می گیرد. این برای بسیاری از مشاغل مفید است زیرا به آنها کمک می کند محصولات را بر اساس احساسات و علایق مشتری خود بفروشند.
 • فرموگرافیک: در نهایت، ممکن است نیاز داشته باشید که طبقه‌بندی‌های جالب‌تری از مشتریان خود را کشف کنید. به عنوان مثال، توصیف فیرموگرافیک مشتری شما بر اساس ویژگی های سازمانی مشتریان تجاری به کسب و کار است. تأیید این داده‌ها و اطمینان از کامل بودن آن می‌تواند به دلیل شکیبایی محدود صاحبان کسب‌وکار با شخصی‌سازی ضعیف، ریسک بالایی داشته باشد.

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید بخش بندی را در داده های CRM خود پیاده سازی کنید

 • مرحله ۱: ویژگی‌های سفارشی ایجاد کنید تا مخاطبین را بر اساس عنوان، مکان یا نوع علاقه‌شان به کسب‌وکارتان برچسب‌گذاری کنید.
 • مرحله ۲: با تیم خود سیستمی را برای ثبت نگرش ها و رفتارهای مشتریان خود ایجاد کنید.
 • مرحله 3: فیلدهایی را برای تاریخ های آخرین فعالیت، آخرین تاریخ خرید و موارد دیگر ایجاد کنید تا علاقه و رفتار مربوط به محصول خود را اندازه گیری کنید.

نحوه استفاده از گردش کار در CRM

از آنجایی که به دنبال خودکارسازی فرآیندهای ساده و پیچیده کسب و کار خود در CRM خود هستید، باید استراتژی را برای زمانی که این گردش‌های کاری به صورت دستی راه‌اندازی یا شروع می‌شوند در نظر بگیرید. (مثلاً این مورد در مورد بازاریابی ایمیلی و ارسال الگوی ایمیل است.) ممکن است لازم باشد فرآیندها، مراحل و پیام های جدیدی را برای این گردش کار پیکربندی کنید. به عنوان مثال، می توانید:

 • مرحله 1 – از AgileCRM برای پرورش صدها سرنخ با یک لایه گردش کاری که سرنخ ها را واجد شرایط می کند و بر اساس فعالیت و رفتار آنها ارتباط برقرار می کند، استفاده کنید.
 • مرحله ۲ – اضافه کردن سرنخ‌ها به صورت دستی را متوقف کنید، با گرفتن خودکار سرنخ‌ها از طریق ادغام با Google Spreadsheets و Gravity Forms، در زمان زیادی صرفه‌جویی کنید.
 • مرحله 3 – با تکیه بر مکالمات فعال و پشتیبانی، وظایف مختلفی را در CRM خود ایجاد کنید. به سادگی پیامی را تگ کنید تا در یک کار برای تیم پشتیبانی، فروش یا بازاریابی کپی شود.

بررسی این فرآیندهای تجاری ناسازگاری ها، اقدامات حذف شده و نیاز به بهبود را آشکار می کند. به محرک ها و شرایط خاص این گردش کار نگاه کنید و آنها را با موفقیت کلی فرآیندهای خود مقایسه کنید.

نحوه استفاده از CRM Tracking، ادغام و گزارش ها

ردیابی به داشبورد CRM پویا و همچنین قیف‌های فروش و بازاریابی واضح و دقیق نیاز دارد، در حالی که ادغام‌های CRM به یک راه مفید و ساده برای نشان دادن بازگشت سرمایه نیاز دارند. این مراحل را برای استفاده از ردیابی، ادغام و گزارش‌ها دنبال کنید:

 • مرحله ۱: از درک خود از قیف‌های فروش و بازاریابی برای تعیین اهداف و هزینه‌های تبدیل استفاده کنید تا بتوانید یک تحلیل ROI ساده ایجاد کنید.
 • مرحله ۲: بررسی کنید کدام یکپارچه‌سازی‌ها واقعاً مفید و در خدمت کسب‌وکار شما هستند و صرفاً فعال کردن همه ادغام‌های موجود را انتخاب نکنید.
 • مرحله 3: CRM خود را طوری طراحی کنید که ورودی‌ها را بر اساس معیارها، زمینه‌ها و ویژگی‌های خاص جمع‌آوری کند تا گزارش‌هایی تولید کند که تیم شما می‌تواند فوراً بر اساس آنها عمل کند، مانند فهرست «تماس گرم».

نتیجه گیری

همه‌گیری کنونی باعث توقف کوتاهی در فعالیت معمول ما می‌شود. زمان بسیار خوبی برای:

است

 • در حالی که برای بازگشت اقتصادی و اجتماعی مشتریان ایده آل خود آماده می شوید، دارایی های داده خود را کامل و شخصی کنید.
 • این زمان را صرف ارتقای داده‌های خود کنید و به مشتریان خود ارزش بیشتری، بازاریابی محتوای بهتر و تجربه برند پربارتر ارائه دهید.
 • بهترین تکنیک‌های ارزیابی و تأیید داده‌ها را به خود آموزش دهید تا بتوانید کسب‌وکار خود را حتی در زمانی که دیگران دچار تزلزل می‌شوند، بهبود بخشید.

اگر در حال حاضر از نرم افزار CRM خود راضی نیستید، چیز جدیدی را امتحان کنید: یک CRM رایگان. برای شروع کار با All-in-One Agile CRM که می تواند رابطه شما با مشتری و استراتژی شما برای دستیابی به آنها را بهبود بخشد، Agile CRM را به صورت رایگان در یک دوره آزمایشی 30 روزه امتحان کنید.

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1