شماره تماس : 02128426511
class=”wpb_wrapper”>

این را تصویر کنید: شما یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) که می تواند به شما در ایجاد روابط بهتر، بهبود بهره وری و افزایش تبدیل کمک کند.

شما سرشار از هیجان هستید تا زمانی که متوجه شوید متقاعد کردن ذینفعان برای تغییر اغلب دردناک است و می‌تواند مانع از بهترین نیت‌ها شود. کارکنان معمولاً تغییرات سازمانی را به عنوان تعداد معدودی (مدیران) می بینند که اراده خود را بر بسیاری (کارمندان) تحمیل می کنند. علاوه بر این، تغییرات و ناشناخته ها باعث افزایش اضطراب و عدم اطمینان برای سهامدارانی می شود که اطلاع ندارند.

راه حل؟ رویکرد مدیریت تغییر CRM از طریق اصول حیاتی و استفاده از استراتژی های موثر برای مدیریت فرآیند.

این مقاله مروری کوتاه بر مدیریت تغییر خواهد داشت و به چهار اصل و هفت استراتژی که می‌توانید برای پشتیبانی از سوئیچ CRM موفق استفاده کنید، عمیق‌تر می‌پردازد.

مدیریت تغییر چیست؟

مدیریت تغییر به چارچوب هایی برای مدیریت سهامداران در طول تغییرات شرکت اشاره دارد. این چارچوب‌ها بر نظریه‌های روان‌شناسی، مهندسی، علوم رفتاری و سایر رشته‌ها برای اطمینان از انتقال روان تکیه دارند.

صرف نظر از چارچوبی که انتخاب می‌کنید، اهداف اصلی مدیریت تغییر عبارتند از: 

 • ذینفعان را به اطلاعات و ابزارهایی که برای راحت بودن نیاز دارند مجهز کنید.
 • تغییرات را به طور موثر در میان بگذارید – برای مثال، مزایا و برنامه انتقال را به اشتراک بگذارید.
 • دلایل منحصربه‌فردی که چرا افراد تغییر را می‌پذیرند را درک کنید.

مدیریت تغییر بر روی افراد در طول انتقال تمرکز می‌کند، زیرا آنها به عنوان کاربران نهایی، موفقیت سیستم CRM جدید شما را تعیین می‌کنند. می توانید داشته باشید بهترین پلتفرم CRM در بازار است، اما اگر سهامداران از آن استفاده نکنند، بازگشت سرمایه (ROI) شما متضرر خواهد شد.

چرا مدیریت تغییرات خوب هنگام تعویض CRM برای شما مفید است

مدیریت تغییر ابزار قدرتمندی برای پشتیبانی از اجرای جدید CRM است. هنگامی که به خوبی انجام شود، می تواند موفقیت سازمان شما را بهبود بخشد، استرس را کاهش دهد و به شما کمک کند از رقبای خود بهتر عمل کنید.

چگونه: 

 • کاهش خستگی. محققان گارتنر دریافتند که تا 73% از کارکنان در طول تغییرات شرکت، سطوح استرس متوسط ​​تا بالا را تجربه می کنند. با این حال، چارچوب های مدیریت تغییر می تواند به شما کمک کند عوامل خستگی را شناسایی کنید تا بتوانید با آنها مبارزه کنید. به عنوان مثال، می توانید با یک برنامه ارتباطی موثر، خستگی ناشی از اضطراب را کاهش دهید.
Change Management Support change with effective communication
 • نرخ موفقیت بهبود یافته. مک‌کینزی دریافت که شرکت‌هایی که کارکنان خود را در برنامه‌ریزی تغییرات اولیه گنجانده‌اند، به اهداف خود رسیده‌اند 75٪ مواقع<.>
 • افزایش راحتی ذینفعان. تقریبا 62% از کارمندان از ترک مناطق امن خود اجتناب کنند. در حالی که نمی‌توانید عادات افراد را تغییر دهید، استراتژی‌های مدیریت تغییر به ذینفعان کمک می‌کند تا تغییرات خوب را درک کرده و تشخیص دهند – به عنوان مثال، استفاده از یک CRM قدرتمند جدید.
 • عملکرد تجاری بهتر. استراتژی‌های مدیریت تغییر به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بدون ایجاد اختلال در بهره‌وری یا افزایش اضطراب کارکنان، زمانی که فرصت‌های رشد را شناسایی می‌کنند، چرخش کنند. این واقعیت شرکت ها را قادر می سازد 2.5 برابر از نظر مالی بهتر از رقبا است و آنها را 6 برابر بیشتر احتمال دارد به اهداف خود برسند یا از آنها فراتر روند .

%0A

%0A

%0A%0A%0A

4 اصل مدیریت تغییر

مدل های مدیریت تغییر بسیاری وجود دارد، از مدل لوین گرفته تا مدل 7-S مک کینزی. در حالی که آنها در روش های خود متفاوت هستند، اکثر مدل ها در چهار اصل اساسی مشترک هستند.

1. تغییر

را درک کنید

درک تغییر به شما کمک می‌کند تا بهتر برای آن برنامه‌ریزی کنید و آن را برای سهامداران تبلیغ کنید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

در اینجا چند سؤال وجود دارد که باید از خود بپرسید: 

 • حوزه تغییر چیست؟
 • دلایل ایجاد تغییر چیست؟ سیستم CRM فعلی شما چه مشکلی دارد؟
 • چگونه بر سهامداران تأثیر خواهد گذاشت؟
 • کارکنان چگونه می توانند خود را آماده کنند؟
 • چند وقت این شرکت CRMها را تغییر خواهد داد؟

دانستن این پاسخ ها به شما کمک می کند تا کارکنان محتاط را متقاعد کنید و مطمئن شوید که گام های مناسب برای رسیدن به هدف خود را بردارید.

2. تغییر طرح

ویژگی‌های فرآیند مدیریت تغییر شما با سایر سازمان‌ها متفاوت است، اما برخی از عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • چه کسی حامی اصلی خواهد بود؟ این شخص رهبری است که اجازه می دهد و مسئول تغییر است. اجرای CRM جدید یک تغییر پرخطر است، بنابراین اسپانسر شما احتمالاً یک مدیر ارشد خواهد بود. بسیار مهم است که حامی تغییر را درک کند، به آن باور داشته باشد و مزایای آن را برای دیگران تبلیغ کند.
 • چه کسی به شما در اجرای این تغییر کمک می‌کند؟ برای اجرای انتقال نرم‌افزار CRM به چندین نفر نیاز دارید. برای مثال، می‌توانید از یک نفر از هر بخش بخواهید مطمئن شود که تیم آنها تغییرات را درک کرده و با آن هماهنگ است.
 • به چه نقاط عطفی نیاز دارید؟ انتقال از سیستم CRM موجود پیچیده است، بنابراین باید آن را به مراحل قابل دستیابی تقسیم کنید. شکستن آن به شما کمک می کند تا به وضوح با سهامداران ارتباط برقرار کنید و تنظیمات بالقوه را برجسته می کند و تغییرات را هموار می کند.
 • چگونه خرید را افزایش خواهید داد؟ بدون خرید، حتی سودمندترین تغییرات نیز نتایج دلخواه شما را به همراه نخواهد داشت. سعی کنید مستقیماً به نگرانی های کارکنان بپردازید و به کارکنان نشان دهید که چگونه از این تغییر سود می برند.
By Failing to prepare, you are preparing to fail

3. تغییر را اجرا کنید

در حالی که برنامه ریزی حیاتی است، باید برنامه خود را اجرا کنید تا شاهد یک تغییر موفق باشید. برنامه شما وظایف شما را مشخص می کند، اما به طور کلی، اجرا از شما می خواهد:

 • حامی اصلی خود را انتخاب کنید.
 • مسئولیت را در صورت لزوم تفویض کنید.
 • ارتباط تغییر CRM را با سهامداران شروع کنید.
 • برای هر کارمند مطالب آموزشی و پشتیبانی ایجاد کنید.
 • معیارهایی را انتخاب کنید که برای تعیین موفقیت تغییر استفاده خواهید کرد.
 • کمپین خرید خود را راه اندازی کنید.

4. ارتباط با تغییر

ارتباط در مدیریت تغییر بسیار مهم است، زیرا اگر مردم دلیل وقوع تغییر را درک نکنند، به احتمال زیاد به آن اعتراض خواهند کرد.

برخی از راه‌های انتقال مؤثر تغییر عبارتند از: 

 • تغییر را توضیح دهید و به افراد نشان دهید که چگونه با آنها مرتبط است.
 • انتقال را به ماموریت و اهداف شرکت خود پیوند دهید تا به آن هدفی بالاتر بدهید.
 • نگرانی های ذینفعان را جمع آوری کنید، سپس به اشتراک بگذارید که چرا داشتن این نگرانی ها غیر ضروری است.

مهمتر از همه، هر کارمند باید بداند که چرا، چه زمانی و چگونه تغییر رخ می دهد و چگونه بر آنها تأثیر می گذارد.

7 تغییر استراتژی مدیریت برای استفاده در هنگام تعویض CRM

اکنون که تصویر بزرگ‌تری را در پشت چارچوب‌های مدیریت تغییر می‌دانید، بیایید به هفت استراتژی برای یک انتقال موفق بیشتر بپردازیم.

1. یک قهرمان تغییر انتخاب کنید

قهرمان تغییر کسی است که به تغییر CRM اعتقاد دارد و تمام تلاش خود را برای ترویج و حمایت از آن انجام می دهد. یک قهرمان تغییر را به عنوان حامی اصلی منهای اختیارات تأیید تغییرات و مسئولیت تضمین موفقیت آن در نظر بگیرید.

یک قهرمان تغییر ممکن است داوطلب شود، یا می‌توانید خودتان آنها را انتخاب کنید. مدیران اغلب این نقش را به کارمندان با عملکرد بالا می دهند و به آنها اجازه می دهند مهارت های بیشتری به دست آورند و مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرند.

قهرمان تغییر انتخابی شما باید:

 • به کارکنان همکار احترام بگذارید، بنابراین آنها به نظر قهرمان اعتماد دارند.
 • تکنولوژی و CRM را درک کنید تا بتوانند بدون گیج کردن دیگران به سوالات پاسخ دهند.
 • اهداف و دلایل شرکت را برای تغییر درک کنید تا بتوانند از اجرا پشتیبانی کنند.
 • از تبلیغ نظر خود در مورد تغییر، حتی در مواجهه با سهامداران معترض، نترسید.

2. در مورد یک سیستم CRM جدید به عنوان یک تیم تصمیم بگیرید

درگیر کردن کل تیم در فرآیند پیاده‌سازی، تعهد به تغییر را افزایش می‌دهد و تضمین می‌کند که سازمان شما از CRM منطبق با نیازهایش استفاده می‌کند.

می‌توانید این کار را به چند روش انجام دهید: 

 • از سهامداران بخواهید در مورد ویژگی‌هایی که می‌خواهند در CRM جدید ببینند رای دهند – برای مثال، ادغام های بازاریابی. سپس یک مدیر یا تیم مدیریتی می توانند بر اساس بهترین تناسب انتخاب کنند.
 • از ذینفعان بخواهید در مورد CRM مورد علاقه خود از میان گزینه هایی که در فهرست نهایی انتخاب کرده اید رأی دهند.
 • یک گفتگوی ناشناس را از طریق یک سند مشترک میزبانی کنید تا CRMهایی را که تیم شما فکر می کند مناسب هستند، کشف کنید. به ذینفعان اجازه دهید تا دور دوم را تجزیه و تحلیل کنند، سپس از همه بخواهید در مورد CRMهای ذکر شده در سند رأی دهند.

هر روشی را که انتخاب می‌کنید، نباید اجازه دهید که انتخاب‌ها صرفاً توسط نظرات کارکنان ارشد، «متخصصان» یا کارمندان مؤکد انجام شود زیرا ذینفعان ممکن است برای جلوگیری از تعارض از آن پیروی کنند.

اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، ما راهنمای انتخاب CRM مناسب.

3. برای اجرای CRM اهداف تعیین کنید

انتقال به یک سیستم CRM جدید یک کار مهم است، بنابراین باید آن را به اهداف قابل مدیریت تقسیم کنید. داشتن اهداف کوچکتر همچنین می تواند به شما کمک کند تا زمان سازمان خود را بهتر مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که در مسیر رسیدن به هدف کلی هستید.

این ایده خوبی است که اهداف خود را به دو دسته تقسیم کنید: 

 1. اهداف پیشرفت — با نام مستعار مراحلی که باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود بردارید. به عنوان مثال، شما می خواهید برنامه اجرایی خود را یک هفته از امروز به پایان برسانید. .
 2. اهداف موفقیت. در اینجا، باید معیارهایی را انتخاب کنید که موفقیت تغییر را تعیین کند. برای مثال، می‌توانید پذیرش کاربر، CRM را در نظر بگیرید. تعامل، عملکرد، قابلیت سفارشی‌سازی، استفاده، تماس‌های میز کمک و غیره 

صرف نظر از هدفتان، ایده خوبی است که از یک چارچوب موثر برای ایجاد آن استفاده کنید، مانند مدل هدف SMART.

SMART Goals

4. مسئولیت ها را محول کنید تا همه مشارکت کنند

مهم نیست چقدر کوچک باشد، مشارکت و مشارکت کارکنان سطوح تعامل را افزایش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بر نگرانی‌های دیگر تمرکز کنید.

علاوه بر حامی اصلی و قهرمان تغییر، می‌خواهید چند عامل تغییر نیز منصوب کنید. مانند نقش‌های دیگر، نمایندگان شما باید با تغییرات همراه باشند و احترام همکاران را داشته باشند.

برای مثال، می‌توانید یک نماینده از هر بخش را به عنوان نقطه تماس اصلی برای هرگونه نگرانی مدیریت ارتباط با مشتری منصوب کنید. این نمایندگان برای تبدیل شدن به کارشناسان موضوع باید آموزش های تخصصی را طی کنند تا بتوانند از اعضای تیم پشتیبانی کنند.

هنگام واگذاری وظایف خود، از چارچوبی مانند شکل زیر از BetterUp پیروی کنید.

5. برگزاری جلسات آموزشی پس از انتقال

از آنجایی که کمبود دانش یکی از دلایل مهم اضطراب برای ذینفعان است، ارائه آموزش مداوم CRM حیاتی است. به علاوه، تلاش برای آموزش همه چیز در مورد نرم افزار به طور همزمان برای یادگیری طولانی مدت بی تاثیر است.

راه حل؟ جلسات آموزشی منظم را برنامه ریزی کنید و برای افرادی که به پاسخ های سریع نیاز دارند، منابع سلف سرویس تهیه کنید.

برخی از روش‌های آموزش عبارتند از: 

 • دوره های ویدئویی کوتاه در جنبه های مختلف پلت فرم جدید CRM.
 • ایمیلی که نکات هفتگی کاربران قدرتمند یا روش‌های جدید استفاده از نرم‌افزار را پوشش می‌دهد.
 • جلسات گروهی که در آن کارکنان وظایفی را انجام می دهند که به کار روزانه آنها تبدیل می شود.
 • ارائه منابع CRM برای خواندن کارمندان.

بیش از همه، جلسات آموزشی باید به جای ارائه آموزش، بر تجربه کارمند تمرکز کنند. شما همچنین می خواهید درک را اندازه گیری کنید تا بتوانید از عملکرد کارکنان اطمینان داشته باشید.

علاوه بر بهبود استفاده از CRM، آموزش منظم کارکنان را درگیر نگه می‌دارد و فرهنگ تیمی فشرده را تقویت می‌کند.

Motivational Benefits of Team Training

6. انتقال CRM خود را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی یک اصل حیاتی در مدیریت تغییر و بخش مهمی از انتقال موفقیت آمیز CRM است.

در اینجا برنامه اجرای موفق CRM شامل موارد زیر است:

 • تاریخ آغاز به کار برای CRM جدید.
 • اهداف سازمانی برای تغییر.
 • حامی، قهرمان و نمایندگان منتخب شما.
 • یک جدول زمانی با نقاط عطف کلیدی.
 • استراتژی ارتباطی شما.
 • ملاحظات برای پاک کردن داده های موجود و انتقال آن به CRM جدید. /li>
 • برنامه ای برای آموزش CRM تیمی.
 • تست ادغام‌های CRM.

7. یک طرح اضطراری ایجاد کنید

چه بخشی از یک سازمان کوچک یا بزرگ باشید، تعویض ارائه دهندگان CRM اغلب پیچیده است. به همین دلیل است که شما باید یک طرح اضطراری – یک طرح B – برای پیمایش موانع احتمالی داشته باشید.

در اینجا به این صورت است: 

 • تشخیص دهید چه چیزی باعث شروع برنامه شما می شود. به تمام سناریوهایی فکر کنید که شما را مجبور می کند برنامه اصلی خود را رها کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک ذینفع بیمار شود یا نقش خود را رها کند. به محتمل ترین محرک ها توجه کنید، زیرا اینها مواردی هستند که باید به آنها رسیدگی کنید.
 • در مورد راه حل ها تصمیم بگیرید. برای هر محرک احتمالی، راه حل هایی را با ذینفعان کلیدی طوفان فکری کنید. اگر سازمان قبلاً اختلال مشابهی داشته است، مطمئن شوید که با کسی که مشکل را حل کرده صحبت کنید. از آنها بپرسید که چه کاری انجام دادند، چه کار کرد، و چه کارهایی می توانستند به طور متفاوت انجام دهند.
 • به ذینفعان کلیدی اطلاع دهید. اطمینان حاصل کنید که ذینفعان کلیدی از نقش خود در طرح اضطراری آگاه هستند و آن را درک می کنند. معمولاً، این افراد حامی، قهرمان و نمایندگان شما خواهند بود – یا در صورتی که گزینه های اصلی شما در دسترس نباشد، جایگزین شوند.

چرا ReallySimpleSystems باید CRM جدید شما باشد

نرم‌افزار CRM بخش حیاتی از عملیات روزانه بسیاری از سازمان‌ها است، بنابراین تغییر پلت‌فرم‌ها می‌تواند ذینفعان را مضطرب کند، بهره‌وری را مختل کند و درآمد را در طول تغییر کاهش دهد.

اما اگر از اصول و استراتژی‌های مدیریت تغییر در بالا پیروی کنید، مطمئناً سهامداران را به دست خواهید آورد و انتقال آرام را تضمین خواهید کرد.

راز واقعی مدیریت تغییر موفق، انتخاب CRM مناسب است. CRM مناسب به سازمان شما کمک می کند: 

 • روابط پایدار بسازید.
 • کارآمدتر و سازنده تر شوید.
 • معاملات بیشتری ببندید و از درآمد بیشتری لذت ببرید.

به‌علاوه، به شما کمک می‌کند این کارها را از طریق یک سیستم ساده و در عین حال قدرتمند انجام دهید.

می‌خواهید روابط B2B خود را به سطح بعدی ببرید؟ برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام کنید از ReallySimpleSystems برای کشف قدرت یک CRM که به شما کمک می کند هوشمندتر کار کنید.

تعداد بازید : 26

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1