شماره تماس : 02128426511

 

ارزش مشتری خود را بهینه کنید

اگر یک نماینده فروش با موفقیت یک فروش را می بندد و احساس می کند کار تمام شده است، ممکن است بخواهید با آن کارمند صحبت جدی داشته باشید. اشتباه نکنید، فروش اولیه بسیار سخت است در بیشتر موارد، و کارمندان شما باید افتخار کنند، اما این بدان معنا نیست که آنها می توانند از تشویق مشتری برای خرید بیشتر دست بکشند.

<.>یک مطالعه نشان می‌دهد که ۷۰ درصد پاسخ‌دهندگان می‌گویند حفظ مشتریان بسیار ارزان‌تر از ایجاد مشتریان جدید است، و اینها اهداف اصلی شما برای فروش و فروش متقابل هستند. </.>

مشتری که قبلاً برای مدتی با شما بوده است، احتمالاً پیشنهاد شما را برای خرید محصولات مشابه بیشتر یا ارتقاء به محصولات بهتر قبول خواهد کرد. نشان دادن همه ویژگی‌ها و ارتقاءهای دیگر به آنها بسیار ساده‌تر از ارائه آنها به کسی است که حتی به بسته اولیه آن عادت ندارد.

بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای، بیایید به این تکنیک‌های فروش، مزایایی که ارائه می‌دهند و نحوه بهبود آنها با استفاده از نرم‌افزار CRM عمیق‌تر بپردازیم.

فروش متقابل و پرفروش

هر دوی این تکنیک ها می توانند فروش شما را افزایش دهند اما به روشی متفاوت.

با فروش متقابل، شما اقلامی را ارائه می‌دهید که طبیعتاً با انتخاب اول مشتریان شما مطابقت دارند. به عنوان مثال، اگر به آنها چوب ماهیگیری بفروشید، پیشنهاد منطقی بعدی شما باید نایلون ماهیگیری و چند چکمه ماهیگیری باشد.

اگر قبلاً انتخابی انجام داده‌اند، برای شما آسان‌تر است که اقلام بیشتری را که نیاز دارند به آنها بفروشید.

دستیابی به فروش بالا کمی سخت‌تر است، زیرا اساساً می‌گویید «این کالا واقعاً شیک است، اما آیا این مدل بزرگ‌تر و بهتر را نمی‌خواهید؟»

با مثال مشابه چوب ماهیگیری، اگر می‌خواهید فروش بیشتری داشته باشید، می‌توانید نوع متفاوت و گران‌تری را با ویژگی‌های بیشتر و مواد با کیفیت بالاتر ارائه دهید.

Upselling اغلب از نمودارهای مقایسه استفاده می‌کند تا خریدار بتواند تمام مزایای کالای گران‌تر را تجسم کند.

Cross-Selling and Upselling

در هر دوی این موارد، هدف این است که مشتریان خود را در مورد محصولات یا ویژگی‌های مختلف خدمات خود مطلع کنید و در عوض ارزش سفارش آنها را افزایش دهید.

مزایا

مزایای این تکنیک‌ها بیشتر از افزایش فروش است.

  • رضایت مشتری شما افزایش خواهد یافت.
  • با انجام درست کار خود و مشتریان خود را هدف قرار دهید با محصولاتی که واقعاً به آنها نیاز دارند، آنها احساس می کنند که شما واقعاً به آنها اهمیت می دهید.
  • مشتریان خوشحال نیز تمایل دارند مدت طولانی تری در اطراف خود باقی بمانند، بنابراین ارزش طول عمر مشتری شما (CLV) افزایش می یابد.

معایب

استفاده از این تکنیک ها می تواند اشکالاتی داشته باشد. اگر دائماً چیزهایی را به مشتریان خود ارائه دهید که آنها نمی خواهند، آنها آشفته می شوند و به طور کامل خرید را متوقف می کنند.

به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل مشتری بسیار مهم است. داده مربوط به کمپین های بازاریابی متقابل و پرفروش شما. با انجام این کار، متوجه خواهید شد که کدام مشتری باید با چه روشی رفتار شود.

جمع آوری و بخش بندی داده ها

با درک داده‌های فروش موجود خود، می‌توانید رفتار آینده مشتریان خود را پیش‌بینی کنید.

ابتدا مشتریان خود را با CRM خود تقسیم کنید تا آنها پذیرای بیشتری باشند به پیشنهادات فروش متقابل یا فروش متقابل شما. تقسیم بندی را می توان به روش های مختلفی مانند جمعیت شناسی، سن، شغل، جنسیت یا مکان انجام داد.

امتیاز سرب امتیاز دیگری است که به شما کمک خواهد کرد. با استفاده از آن، می توانید امتیازات خود را به دست آورید یا حتی مشتریان فعلی با امتیاز بسته به “عملکرد” ​​آنها. با این داده ها، می توانید شخصیت های خریدار را برای مشتریان خود ایجاد کنید که به شما در درک اهداف و نیازهای آنها کمک می کند. همچنین به شما نشان می‌دهد که کدام محصولات و خدمات را می‌توانید بفروشید یا متقابل بفروشید.

این داده به شما می گوید:

  • تکرار و نوع فروش (فروش تک، فروش مکرر، مبتنی بر قرارداد، غیر تکراری)
  • روندهای احتمالی از فروش تکراری
  • چه خدمات و محصولات مکمل یکدیگر هستند
Cross-selling and Upselling - Customer Journey

%0A

%0A

%0A%0A%0A%0A

نظارت بر سفرهای مشتری بسیار مهم است زیرا به شما می گوید زمان مناسب برای فروش مجدد یا متقابل چه زمانی است. بهترین زمان برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان زمانی است که محصول یا خدمات شما شروع به نمایش نتایج می کند و مشتریان شما شروع به صحبت در مورد آن می کنند.

اگر این کار را در هر نقطه دیگری از سفر آنها انجام دهید، به احتمال زیاد تلاش‌های شما بی‌فایده خواهد بود، زیرا محصول هنوز ارزش خود را ثابت کرده است.

سیب های بد را مشخص کنید

با دنبال کردن سفرهای مشتری خود، می‌توانید کسانی را که باید از آنها دوری کنید نیز بیابید. این افراد Revenue Reversers و Service Denderers نامیده می شوند.

ریوررهای درآمد ظاهری یک خریدار واقعی دارند، اما اگر کمی عمیق‌تر شوید متوجه خواهید شد که درآمدی که آنها ایجاد می کنند فقط برای مدت کوتاهی است. این خریداران معمولاً با استفاده از سیاست بازگشت شما، محصول شما را برمی گردانند و به نوبه خود، افزایش خیالی در درآمد ایجاد می کنند.

تقاضای خدمات از نوع افراد «می توانم با مدیر شما صحبت کنم؟» هستند. آنها معمولاً با خدمات مشتریان شما تماس می گیرند هر مشکل کوچکی که دارند، بدون اینکه ابتدا خودشان سعی کنند آن را حل کنند. از همه بدتر آن‌ها اعلامیه‌های خدمات شما را دنبال نمی‌کنند و در نهایت با اعلام تعطیلات شرکت، با تیم پشتیبانی شما تماس می‌گیرند. حتی زمانی که آنها محصولات/خدمات اضافی یا گران‌تری می‌خرند، در نهایت پول بیشتری را برای ارائه پشتیبانی‌ای که نیاز ندارند خرج می‌کنید.

وقتی متوجه شدید که مشتری شما مطابق یکی از این مدل‌ها رفتار می‌کند، مطمئن شوید که آن را در CRM خود علامت بزنید تا فروشندگانتان وقت خود را برای آنها تلف نکنند.

از همه ویژگی ها استفاده کنید!

نرم افزار CRM امروزه دارای ویژگی های مفید بسیاری است، بنابراین دلیلی وجود ندارد که از همه آنها در کمپین های فروش خود استفاده نکنید.

استفاده از واضح‌ترین ویژگی‌ها مانند مدیریت سرنخ و تقسیم‌بندی آسان است. اما اگر از دیگر ویژگی‌های مفید CRM مانند بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنید و مدیریت کمپین، تلاش‌های فروش متقابل و فروش متقابل شما نتایج بیشتری به همراه خواهد داشت.

ویژگی بازاریابی ایمیلی به شما امکان می‌دهد ایمیل‌هایی با ظاهری حرفه‌ای ایجاد کنید، که همراه با داده‌های مناسب در مورد مشتری شما یک پیام ایمیل فوق‌شخصی ایجاد می‌کند. با استفاده از آن، همچنین می‌توانید ایمیل‌های خود را برنامه‌ریزی کنید تا در لحظه‌ای که مشتری شما احتمالاً آن را بخواند، ارسال شود.

با مدیریت کمپین ، می توانید تمام مراحل کمپین خود را زیر نظر داشته باشید و تصمیم بگیرید که چه زمانی برای اعتصاب است. برخلاف نظارت بر سفر مشتریان خود، با نظارت کمپین، می‌توانید تعیین کنید کدام کمپین برای فروش و فروش متقابل موفق‌ترین است.

به‌جز ردیابی کمپین‌های ایمیل، کمپین‌های تبلیغاتی PPC و Google Ads شما نیز نظارت خواهند شد.

نتیجه گیری

برای موفقیت در فروش متقابل و پرفروش، باید تمام جزئیات کوچک چرخه عمر مشتری خود را بدانید. با این دانش، می‌توانید پیشنهادهای طبیعی ارائه دهید که به خریدهای قبلی مشتریان شما کمک می‌کند.

اگر یک نرم افزار CRM به درستی پیاده سازی شود، خطر از دست دادن مخاطب هدف خود را به حداقل می رساند و به شما در افزایش سود کمک می کند.

تعداد بازید : 29

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1