شماره تماس : 02128426511

کسب محتوا برای وبلاگ شرکت شما مستلزم ایجاد مرتب مقالاتی است که مخاطبان شما را جذب و درگیر می کند. و مهم نیست که تیم نویسندگی شما چقدر ماهر و ماهر باشد، الهام آنها بی نهایت نیست و مواقعی وجود خواهد داشت که ارائه ایده های محتوای تازه بسیار دشوار است.

با این حال، جای نگرانی نیست. راه های زیادی برای ایجاد ترافیک با استفاده از محتوای قدیمی شما وجود دارد. در واقع، تقریبا نیمی از کارشناسان ادعا می کنند که 60 تا 80 درصد از ترافیک ارگانیک آنها از پست های وبلاگ قدیمی می آید، در حالی که نزدیک به 10 درصد از آنها گزارش می دهند که این تعداد حتی بیشتر است. با این حال، حدود 15٪ از کارشناسان اظهار داشتند که تعداد آنها از این نظر بسیار کمتر است و پست های قدیمی آنها کمتر از 20٪ از ترافیک کلی آنها را به دست می آورند.

کسب ترافیک بیشتر

چطور این تفاوت ها اینقدر زیاد است؟ بدیهی است که موفقیت محتوای قدیمی بیشتر به کیفیت صرف مقالات بستگی دارد، اما عملکرد آن را نیز می توان با استفاده از چند ترفند و تاکتیک بهبود بخشید که به شما کمک می کند محتوا را بهینه کنید. بیایید این موارد را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم.

چه نوع محتوایی برای بهینه سازی مجدد ایده آل است؟

هر محتوایی پتانسیل لازم برای بهینه سازی مجدد را ندارد. اگر همه معیارها به سادگی نشان می‌دهند که برای خوانندگان شما جالب نیست و نمی‌تواند ترافیک ایجاد کند، اگر برای همه کلیدواژه‌های مهم رتبه پایینی دارد، و اگر شخصا از کیفیت آن ناراضی هستید، باید تسلیم شوید. روی آن یا یک موضوع کاملاً جدید در همان موضوع بنویسید.

نوع مقاله‌هایی که باید روی آن‌ها تمرکز کنید باید آن‌هایی باشند که مقداری ترافیک کسب می‌کنند، مقالاتی که قبلاً به اشتراک گذاشته شده‌اند و مرتبط است، و آنهایی که استانداردهای شخصی شما را برآورده می کنند. علاوه بر این، آنها باید قبلاً توسط موتورهای جستجو رتبه بندی خوبی داشته باشند و در حالت ایده آل باید جایگاه خود را در صفحه اول SERP گوگل به دست آورده باشند. فقط کمی فشار دادن به این صفحات برای رساندن آنها به 5 صفحه برتر یا حتی در جایگاه برتر می تواند به معنای تفاوت بزرگ باشد، زیرا این می تواند منجر به افزایش شدید در سهم ترافیک و نرخ های CTR.

کسب ترافیک بیشتر

به‌روزرسانی با داده‌های جدید

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که محتوای خود را تازه تر کنید. این به معنای به‌روزرسانی مقالات با داده‌های جدید، آمار یا حتی پاراگراف‌های جدید است که روندهای فعلی یا رویدادهای جاری مرتبط با موضوع را پوشش می‌دهد.

به‌روزرسانی مقاله‌های شما باعث می‌شود Googlebot بیشتر وب‌سایت شما را بخزد، و معروف است که Google تازه بودن محتوای شما به عنوان یک پارامتر مهم رتبه بندی برای الان تقریبا 10 سال علاوه بر این، این امر ارتباط مقالات شما را بهبود می‌بخشد و میانگین زمان در سایت را افزایش می‌دهد، که این نیز یک عامل رتبه‌بندی حیاتی است.

در نهایت، کاربرانی که به طور خاص آمارهای جدید را جستجو می کنند، معمولا وبلاگ نویسان یا روزنامه نگارانی هستند که اغلب مایلند صفحه شما را به عنوان منبع ذکر کنند. این به معنای پیوندهای برگشتی و اشتراک‌های اجتماعی جدید است که افراد بیشتری را به وب سایت شما می آورد و همچنین اثرات تلاش های سئوی شما را بهبود می بخشد.

بازبینی پیوندها

کار بعدی که باید انجام دهید این است که منابع خود و همچنین سایر پیوندهای موجود در مقالات خود را بررسی کنید. لینک های خروجی شکسته که منجر به صفحات 404 می شوند می توانند به تجربه کاربر آسیب جدی وارد کنند و باعث می شوند محتوای شما کمتر قابل اعتماد به نظر برسد. شما حتی باید پیوندهای خروجی را که واقعاً کار می‌کنند، اما به منابع کمتر مرتبط پیوند می‌دهند، بررسی کنید و بررسی کنید که آیا می‌توانید منابع معتبرتری پیدا کنید.

بازرسی کامل پیوندهای داخلی از اهمیت بیشتری برخوردار است. پیوند داخلی یک راه عالی برای هدایت خوانندگان به محتوای دیگری است که ممکن است به آن علاقه داشته باشند و جریان “آب پیوند” را افزایش دهد که می تواند اعتبار صفحات شما را افزایش دهد. همچنین، اگر صفحات شما به شدت به هم مرتبط باشند، پیدا کردن و فهرست‌بندی آن‌ها برای گوگل آسان‌تر است.

برعکس، وقتی کاربر در صفحه شکسته قرار می گیرد، فوراً آن را ترک می کند، که موتورهای جستجو همیشه آن را به عنوان یک شاخص بد می بینند. و خزنده‌های گوگل واقعاً به لینک‌های 404 رتبه‌بندی نمی‌کنند و تعداد زیادی از آنها می‌توانند به طور خودکار رتبه سایت شما را کاهش دهند.

بهینه سازی کلمه کلیدی

بدیهی است که کیفیت واقعی و مرتبط بودن محتوای شما مهم‌ترین عوامل در بهبود رتبه‌بندی و افزایش ترافیک به وبلاگ شما. با این حال، عبارت دقیقی که استفاده می‌کنید نیز می‌تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند و به صفحات شما فشار کمی برای رسیدن به بالاترین رتبه‌ها بدهد. به همین دلیل است که گاهی اوقات لازم است که عبارت را تطبیق دهید تا محتوا بیشتر دیده شود.

این فرآیند بهینه سازی کلمه کلیدی نامیده می شود. به این معنی است که محتوای خود را بهینه کنید تا عبارات دقیقی را شامل شود که یا زیاد جستجو می شود یا به سادگی بیشترین بازدید کننده را به همراه دارد.

البته، این به معنای پر کردن قطعات خود با این کلمات کلیدی نیست تا حدی که مضحک و ناخوانا به نظر برسد. شما باید بسیار مراقب باشید که این کلمات کلیدی را طوری بگنجانید که طبیعی به نظر برسد و بر نکته ای که می خواهید بیان کنید یا پیامی که مایل به ارسال آن هستید تأثیری نمی گذارد. چند مکان استراتژیک در مقاله وجود دارد که توسط گوگل ارزش گذاری شده است و اینجاست که باید به دنبال درج این عبارات باشید – عنوان، زیرنویس ها، برچسب های عنوان، توضیحات متا و پاراگراف مقدمه. در اینجا نظر کارشناسان سئو در مورد تعداد کلمات کلیدی که باید در هر یک از پست های خود هدف قرار دهید، آمده است:

کسب ترافیک بیشتر

علاوه بر این، هنگام انجام تحقیق کلمات کلیدی، انجام دهید فقط کورکورانه پرس و جوهای جستجوی محبوب را بدون تلاش برای درک معنای واقعی آنها کپی نکنید. همانطور که موتورهای جستجو هوشمندتر می شوند، آنها بیشتر و بیشتر بر روی معنایی و هدف کاربر تمرکز می کنند، که همیشه چندان واضح نیست.

بنابراین، بسیار مهم است که فقط روی درج عبارات خاص متمرکز نشوید، بلکه روی شناسایی هدف جستجوی اصلی کاربران، پاسخ به سؤال آنها و رسیدگی به نیازهای آنها به مستقیم ترین شکل ممکن تمرکز کنید. همچنین، سعی کنید از کلمات کلیدی خاص تر و طولانی تر و در صورت امکان از اصطلاحات رقابتی کمتری استفاده کنید که هنوز اغلب جستجو می شوند.

شامل چند رسانه ای

گاهی اوقات، بهبود عملکرد محتوا به سادگی افزودن یک تصویر یا یک ویدیو به بلوک های متنی است که به سختی قابل خواندن هستند. حجم محتوای آنلاینی که هر روز ایجاد می‌شود بسیار زیاد است، کاربران از مصرف آن بسیار خسته شده‌اند، بنابراین باید به آن‌ها اجازه دهید کمی به چشمان خود استراحت دهند و به آنها کمک کنید آنچه را که خوانده‌اند هضم و درک کنند.

کارایی این روش به خوبی ثابت شده است. به عنوان مثال، پست های فیس بوک با تصاویر 2.3 برابر بیشتر درگیر شوید و هر 75 تا 100 یک بار عکس درج کنید کلمات دو برابر بیشتر از زمانی که این کار را هر 150 تا 175 کلمه یک بار انجام دهید، به اشتراک گذاشته می شود.

Reoptimise old content: increased engagement with images

گنجاندن اینفوگرافیک در محتوای خود نیز یک تاکتیک عالی است. آنها می توانند بسیار آموزنده باشند، برخی از حقایق بسیار پیچیده را منتقل کنند و به شما کمک کنند تا خلاصه ای عالی از برخی نکات مهم را انجام دهید. و آنها همه این کارها را انجام می دهند و در عین حال سرگرم کننده هستند. اینفوگرافیک‌های ساده، ساده و با طراحی خوب به شما کمک می‌کنند تا تعداد زیادی ترافیک و بک لینک کسب کنید.

برطرف کردن مشکلات UX

اکنون، تمام مراحل بهینه سازی ذکر شده تا حدودی به تجربه کاربر مربوط می شود. با این حال، ایجاد تغییرات کلیدی در UX به معنای محدود، که به معنای مدیریت صحیح عناصر طراحی در سایت و قالب‌بندی است، برای بهره‌گیری حداکثری از محتوای شما نیز ضروری است.

قانون طلایی طراحی وب سایت و قالب بندی مقالات است تا بازدیدکنندگان بتوانند آن را بخوانند و به آرامی و بدون زحمت در آن حرکت کنند. پارامترهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. سایت شما باید پاسخگوی تلفن همراه باشد، فضای سفید کافی، فونت خوانا و زیرنویس ها و CTAهای واضح و قابل مشاهده داشته باشد، تا فقط تعدادی از این پارامترها را نام ببریم.

مهمتر از همه، شما باید وب سایت را به اندازه کافی سریع کنید. وب سایت هایی که بارگیری آنها بیش از 7 ثانیه طول می کشد، به طور متوسط ​​بیش از 50٪ است، در مقایسه با تنها 11٪ برای کسانی که تمایل به بارگیری در 3 ثانیه یا کمتر دارند. و هر ثانیه حیاتی است. مردم کمتر و کمتر صبور می شوند و اگر به آنچه انتظار دارند نرسند فورا آنجا را ترک خواهند کرد. با توجه به اینکه Google هم سرعت بارگذاری صفحه و هم نرخ پرش را به عنوان فاکتورهای مهم رتبه بندی می گیرد، این می تواند یک فاجعه واقعی برای دید آنلاین شما ایجاد کند.

کسب ترافیک بیشتر

به‌علاوه، باید عملکرد کلی هر محتوایی را که می‌خواهید دوباره بهینه کنید، به دقت تجزیه و تحلیل کنید. این به معنی مطالعه داده های رفتار کاربراست. > و این فراتر از سرعت بارگذاری صفحه است. استفاده از ابزارهایی مانند نقشه های حرارتی، پخش مجدد جلسه، تجزیه و تحلیل رفتار اسکرول، و معیارهای پیشرفته مانند کلیک های خشم یا لانه پرنده می تواند به شما در شناسایی ویژگی های مشکل ساز UX کمک کند که باید اصلاح شوند. در نهایت، گوش دادن به بازخورد مستقیم از خوانندگان خود در نظرات یا DM می تواند در این زمینه برای شما مفید باشد.

محتوای خود را در قالبی متفاوت تغییر دهید

دو راه برای بهره‌گیری بیشتر از محتوای قدیمی‌تان وجود دارد، اولین راه این است که آن را بازسازی کنید و کمی آن را صیقل دهید تا کارایی آن را به حداکثر برسانید. مورد دوم، استفاده از ایده های استفاده شده از قبل و بسته بندی مجدد آنها در قالب دیگری است.

این روش بسیار راحت است زیرا اساساً می توانید چندین مولد ترافیک مختلف را از یک ایده واحد بدست آورید. به عنوان مثال، می توانید یک مقاله با عملکرد خوب را به یک وبلاگ تبدیل کنید. یا یک ویدیوی متحرک. استفاده از قدرت ویدیو می تواند به شما در کسب ترافیک کمک زیادی کند – به همان اندازه که 87% از بازاریابان ویدیو ادعا می‌کنند که ویدیوها ترافیک وب‌سایتشان را افزایش داده‌اند. همچنین می‌توانید مقالات با کیفیت را به اینفوگرافیک، پادکست یا کتاب الکترونیکی تبدیل کنید.

کسب ترافیک بیشتر

فقط به خاطر داشته باشید که فرمت‌های مختلف زبان متفاوت، طول/مدت متفاوت و رویکردی کاملاً متفاوت را می‌طلبند. گاهی اوقات تبدیل ایده های خود به یک رسانه متفاوت می تواند کاملاً گیج کننده باشد، بنابراین باید به دنبال نظرات متخصصان و افراد عادی باشید که آیا محتوای جدید شما را روان و قابل درک می دانند یا خیر. به بازخورد آن‌ها گوش دهید و این محتوای جدید را قبل از انتشار تا حد امکان روان کنید.

نتیجه گیری

بهینه سازی مجدد محتوای شما یک فرآیند بی پایان است. شما باید به طور مداوم عملکرد آن را تجزیه و تحلیل کنید، روندها را دنبال کنید، به روز رسانی های جدید را در مورد موضوعات مرتبط دنبال کنید و محتوا را مطابق با آن ویرایش کنید.

محتوای قدیمی یک معدن طلا است که اگر به اندازه کافی به بازنگری ها و نوسازی های مداوم اختصاص داشته باشید، گاهی اوقات می توان به طور نامحدود از آن بهره برداری کرد. در نهایت، فراموش نکنید که محتوای به روز شده خود را در رسانه های اجتماعی و سایر کانال هایی که استفاده می کنید به اشتراک بگذارید تا واقعاً پتانسیل بهینه سازی مجدد محتوا را به حداکثر برسانید.

تعداد بازید : 21

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1