شماره تماس : 02128426511

رویدادهای قانع کننده چیست؟

اگر مشتری بالقوه ای دارید که آنچه را که می بیند دوست دارد و از قیمت آن راضی است، اما به نظر نمی رسد سفارش را انجام دهد، پس به رویدادهای جذاب نیاز دارید. یک رویداد متقاعد کننده چیزی است که تصمیم را مجبور به اقدام می کند.

درک فرآیند تصمیم گیری مصرف کننده

از شروع، رویدادهای متقاعدکننده شما باید فرآیند تصمیم گیری مشتری احتمالی شما را در نظر بگیرند.

تصمیم گیری مصرف کننده فرآیندی گام به گام است که در آن مشتریان شما ابتدا از نیازهای خود آگاه می شوند و آنها را شناسایی می کنند، سپس اطلاعاتی را در مورد چگونگی رفع این نیازها تحقیق می کنند، در نهایت گزینه های موجود خود را ارزیابی می کنند، سپس تصمیم خرید می گیرند و در نهایت خرید خود را بررسی می کنند.

درک موارد بالا برای هر کسب و کاری مهم است، اما چگونه این فرآیند را بهینه می‌کنید؟

پاسخ در ایجاد رویدادهای متقاعد کننده نهفته است.

کمک به تصمیم گیری مشتری

همانطور که قبلاً ذکر شد، بسیاری از مشتریان بالقوه شما زمانی که به دنبال خرید هستند فرآیندی را در ذهن دارند:

 1. تحقیق
 2. ارزیابی
 3. انتخاب
 4. در مورد قیمت توافق کنید
 5. خرید

اگر خوش شانس باشید، مشتریان احتمالی شما ممکن است مهلتی برای تعیین زمان نیاز به محصول یا خدمات داشته باشند، یا ممکن است آن را «در اسرع وقت» بخواهند. همه این افراد بالقوه را دوست دارند زیرا می دانند دارند چه می کنند و وقت هیچ کس را تلف نمی کنند.

سایر مشتریان بالقوه چندان سازماندهی نشده اند و ممکن است تکنیک فروش شما را به چالش بکشند. آنها ممکن است ضرب الاجل نداشته باشند. آنها حتی ممکن است ندانند به چه چیزی نیاز دارند، یا اصلاً محصول شما را می خواهند. بودجه آنها ممکن است بد تعریف شده باشد. این افراد بالقوه برای تصمیم گیری نهایی خرید به کمک نیاز دارند – با «کمک» به شکل « یک رویداد متقاعد کننده»!

رویدادهای متقاعد کننده مشتری

با بازگشت به موضوع، برخی از افراد بالقوه رویدادهای متقاعدکننده خود را ایجاد خواهند کرد. در اینجا چند نمونه هستند:

 • شروع یک سال مالی جدید: گاهی اوقات آنها می خواهند راه حل آماده باشد، یا حداقل تا آغاز سال مالی جدید تصمیم گرفته شود.
 • هدف مدیریتی: به خریدار هدف داده شده است تا راه حل را تا تاریخ معینی اجرا کند.
 • قانون: قوانین جدید، اغلب مربوط به انطباق، دستور می دهد که یک سیستم در تاریخ معینی برقرار باشد
 • یک مشکل فعلی: مشتری بالقوه و کسب و کار آنها یک مشکل مداوم دارند که باعث درد می شود و باید در اسرع وقت برطرف شود. تامین کننده فعلی آنها قراردادشان را فسخ کرده یا فسخ کرده است و در تاریخ معینی منقضی می شود.
 • سال بودجه در حال پایان است: آنها باید پول را تا پایان سال مالی خرج کنند، همانطور که در بودجه امسال است اما ممکن است در سال آینده نباشد. به ویژه شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی این مشکل را دارند، اگر قبل از پایان سال مالی پول را خرج نکنند، آن را از دست می دهند.

رویدادهای متقاعدکننده عملی

اما اگر تاریخ رویداد جذاب آنها نه ماه دیگر باشد، چه؟ سپس می توانید سعی کنید آن را به جلو ببرید. در اینجا یک مثال برای شما آورده شده است:

“اگر می خواهید سیستم CRM در اول ژانویه فعال شود، باید یک ماه برای آموزش کاربر، یک ماه دیگر برای آزمایش بتا، سه ماه برای راه اندازی فرصت دهید. و ما باید مشاوران خود را از سه ماه قبل رزرو کنیم. و یک ماه طول می کشد تا یک سفارش خرید توسط سیستم خرید شما تایید شود. بنابراین نه ماه از امروز می گذرد – بهتر است همین حالا روی آن PO کار کنید!»

Small business creating sales events

چگونه رویدادهای جذاب ایجاد کنیم

اگر مشتری مهلتی برای تصمیم گیری ندارد و به نظر نمی رسد در آینده نزدیک برای سفارش دادن انگیزه داشته باشد، باید یک رویداد جذاب برای او ایجاد کنید. اینکه دقیقاً چه چیزی ممکن است به کاری که کسب و کار شما انجام می دهد بستگی دارد، اما در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • در ماه آینده افزایش قیمت وجود دارد، اگر می‌توانید سفارش را تا پایان ماه برای من ارسال کنید، می‌توانم آن را در ماه آینده با قیمت امروز به شما ارائه دهم.
 • آخر سال ما در این ماه است، ما مشوق‌های خاصی برای تعطیل کردن کسب‌وکار تا آن زمان داریم، اگر اکنون امضا کنید، من می‌توانم 12.5٪ تخفیف به شما ارائه دهم.
 • مدل مورد نظر شما تا دو ماه دیگر با مدل جدیدی جایگزین می‌شود، می‌توانم این مدل را با تخفیف به شما بدهم.
 • فروش پایان فصل! همه چیز با 25% تخفیف!
 • نرخ ارز تغییر کرده است، ماه آینده گران تر خواهد شد.
 • من نمی‌توانم کارکنان خدمات را بدون PO از شما رزرو کنم، و آنها پروژه‌های بزرگی در راهند. ما باید آنها را به پروژه شما اختصاص دهیم وگرنه آنها را از دست خواهیم داد.
 • کارخانه برای تعطیلات تابستانی سالانه تعطیل می‌شود، باید یک ماه قبل از آن سفارش شما را دریافت کنیم.

CRM به شناسایی فرصت های رویداد جذاب کمک می کند

اکنون می‌دانید که چگونه رویدادهای قانع‌کننده را انجام دهید، اما شناسایی این فرصت‌ها زمانی که از CRM استفاده می‌کنید بسیار آسان‌تر می‌شود. >.

به عنوان مثال، با استفاده از Really Simple Systems CRM، می توانید:

در نتیجه، سیستم CRM بصری ما به شما کمک می‌کند مشتریان بالقوه خود را در هر مرحله از فروش راهنمایی کنید و به شما امکان می‌دهد رویدادهای متقاعدکننده‌ای را در زمان مناسب ایجاد کنید.

قبل از رفتن

از ارائه یک تخفیف بدون تاریخ پایان قابل قبول مراقب باشید. اگر اکنون می توانید 10٪ تخفیف ارائه دهید، چرا نمی توانید آن را در ماه آینده یا ماه بعد ارائه دهید؟ برای اینکه چرا این پیشنهاد دوام نخواهد داشت، به یک دلیل قابل باور نیاز دارید. همینطور برای تخفیف های سه ماهه، تا پایان سه ماهه بعدی فقط سه ماه دیگر باقی خواهد ماند.

اگر خلاقانه فکر کنید، می‌توانید رویدادهای متقاعدکننده قابل قبولی برای کسب و کار منحصربه‌فرد خود داشته باشید. مشتری به محصول شما نیاز دارد، به آنها لطف کنید و به آنها کمک کنید تا از حصار خارج شوند!

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1