شماره تماس : 02128426511

=”vc_row wpb_row vc_row-fluid”>

CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یک مهم برای مشاغل مدرن و دلیل خوبی دارد. این قدرتمند، موثر و بخش عمده ای از جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مشتری است. چنین نرم‌افزاری به شما امکان می‌دهد بهتر درک کنید و به مخاطبان هدف خود بفروشید.

اما اگر می‌خواهید از قدرت نرم‌افزار CRM نهایت استفاده را ببرید، باید بدانید که چگونه CRM مناسب برای نیازهای سازمان خود را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از نرم افزار CRM برای سازمان شما

در هسته خود، محصولات نرم افزاری CRM مزایای عمده بسیاری را به شرکت هایی مانند شما ارائه می دهند. به عنوان مثال، نرم افزار CRM:

 • به شما امکان می دهد خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهید. از طریق مدیریت مخاطبین خود و جمع آوری اطلاعات مهم مشتری، بازاریابی و فروشندگان شما بهتر می توانند نیازهای فردی یا جمعی مشتریان منفرد یا مخاطبان هدف کامل را برآورده کنند.
 • به شما کمک می کند فروش بیشتری داشته باشید. بسیاری از ابزارهای CRM به شما امکان می دهند فرایندهای فروش را ساده کنید، وظایف خاص را خودکار کنید، و داده های فروش را برای اثربخشی بازاریابی بیشتر تجزیه و تحلیل کنید.
 • حفظ مشتری را افزایش می دهد. از طریق بهبود حفظ مشتری، کسب و کار شما در درازمدت پول بیشتری به دست خواهد آورد و باید برای جذب مشتریان جدید برای خرید محصولاتش هزینه کمتری بکند.
 • تجزیه و تحلیل دقیق را ارائه می دهد. نرم‌افزار CRM اطلاعات مهم مصرف‌کننده را زمینه‌ای می‌کند و ابزارهای آماری و داده‌محور را در اختیار شما قرار می‌دهد که نه تنها برای بقا، بلکه برای رشد در اقتصاد مدرن به آن نیاز دارید.

نرم افزار CRM مشابه ارتباط با بیمار یا نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها، که اغلب ابزارها یا عناصر هر دو را ترکیب می کند. البته، ابزارهای مختلف CRM برای مشاغل مختلف و نیازهای منحصر به فرد مناسب هستند.

woman pointing at the crm software talking to coworker

3 نوع اولیه نرم افزار CRM

سه نوع اصلی نرم افزار CRM وجود دارد که می توانید خریداری و استفاده کنید. اینها محصولات نرم افزاری CRM عملیاتی، تحلیلی و مشارکتی هستند.

سیستم های CRM عملیاتی رایج ترین محصولات CRM موجود است. آنها فرآیندهای مختلف ارتباط با مشتری را ساده می کنند و به شما کمک می کنند تا آنها را در برنامه های تجاری مرکزی خود اعمال کنید. سیستم های CRM عملیاتی را به عنوان ابزارهای ترکیبی در نظر بگیرید که به شما کمک می کند تا عملیات تجاری را ساده کنید و تعاملات و فروش با مشتری را متمرکز کنید.

البته، نرم‌افزار CRM عملیاتی همچنین می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد مشتریان، کارمندان و سرنخ‌ها یا مشتریان احتمالی شما ذخیره کند. از آنجایی که اکثر نرم‌افزارهای CRM عملیاتی از یک پلتفرم مشترک استفاده می‌کنند، همه کارکنان شما 24 ساعته به اطلاعات اصلی نرم‌افزار دسترسی دارند.

به طور کلی، اگر تیم شما نیاز به درک بهتر مخاطبان هدف خود داشته باشد، نرم افزار CRM عملیاتی یک انتخاب عالی است. این به تیم شما کمک می کند تا داده های مشتری را جمع آوری کند و روابط با مشتری را برای

معایب

 • نرم افزار CRM عملیاتی برای اثربخشی کامل نیاز به ورود اطلاعات مناسب و دقیق دارد که می تواند زمان بر باشد، به خصوص برای شرکت های کوچکتر.

نرم افزار CRM تحلیلی بر تمرکز دارد دریافت داده‌های مشتری و سپس تجزیه و تحلیل آن داده‌ها در روندها یا بینش‌های عملی. در تئوری، تیم شما می‌تواند از این اطلاعات بینش برای بهبود تجربیات مشتریاستفاده کند.، بازاریابی موثرتری داشته باشید و سایر اهداف تجاری خود را دنبال کنید.

نرم‌افزار تحلیلی CRM می‌تواند داده‌ها را از کانال‌ها و منابع مختلف، از جمله ترجیحات مشتری، پیش‌بینی، گرایش‌ها، نقاط تماس و موارد دیگر دریافت کند. همه چیز به تجارت، صنعت و مشتریان شما بستگی دارد.

charts graphs and stats for analytics with pen and calculator

مزایا

 • نرم‌افزار تحلیلی CRM در جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های بسیار عالی است. اگر حجم زیادی داده از یک پایگاه مشتری گسترده دارید، CRM تحلیلی ممکن است بهترین انتخاب باشد.
 • این نرم‌افزار می‌تواند به تیم بازاریابی یا رهبری شما کمک کند تا استراتژی‌های جدیدی را برای به دست آوردن سرنخ‌های جدید یا بازاریابی مؤثرتر برای مشتریان فعلی ایجاد کنند.

نرم افزار CRM تحلیلی برای بهبود کارایی در فروش و بازاریابی، به شما کمک می کند در هزینه ها صرفه جویی کنید و از طریق تلاش های بهتر پول بیشتری کسب کنید.

معایب

 • نرم‌افزار CRM تحلیلی می‌تواند کاملاً فنی و سخت باشد بدون اینکه کارکنان اختصاصی آن را اجرا کنند. اگر به نرم‌افزار شخص ثالثی که شخصاً توسعه نداده‌اید تکیه کنید، این دو برابر است.
 • علاوه بر این، نرم افزار CRM تحلیلی به شدت به ورود دقیق داده ها وابسته است. بنابراین، اگر داده‌ها اشتباه وارد شوند، توصیه‌ها یا بینش‌های نرم‌افزار مشکوک می‌شوند (که بیشتر در مجموعه داده‌های بزرگ رایج است).

نرم افزار CRM مشارکتی

نرم افزار CRM مشارکتی (که نرم افزار استراتژیک CRM نیز نامیده می شود) بر اشتراک گذاری داده های مشتری تأکید دارد. این به تیم‌ها و بخش‌های مختلف اجازه می‌دهد تا داده‌های مشتری یکسانی را به اشتراک بگذارند، بنابراین اطمینان حاصل می‌شود که همه دانش یکسانی دارند.

نتیجه؟ در تئوری، سازمان شما رویکرد جامع تری برای توسعه و مدیریت روابط با مشتری خواهد داشت. به عنوان مثال، نرم افزار CRM عملیاتی بیشتر بر بازاریابی و فروش تمرکز دارد. نرم افزار CRM مشارکتی بیشتر بر خدمات مشتری و تسهیل روابط بلندمدت با مشتریان.

اکثر سیستم‌های CRM مشترک از ابزارهای مدیریت تعامل و مدیریت کانال استفاده می‌کنند. ابزارهای مدیریت تعامل، نقاط تماس مختلف بین مشتریان و کسب و کار را از طریق کانال های ارتباطی ردیابی می کنند. در همین حال، ابزارهای مدیریت کانال، اطلاعات را از ابزارهای مدیریت تعامل می‌گیرند و سپس بهترین یا مؤثرترین کانال‌های ارتباطی را برای استفاده برای یک مشتری خاص شناسایی می‌کنند.

team fistbumping over data and laptops from crm

مزایا

 • سیستم های CRM مشارکتی جریان اطلاعات بین بخش ها و تیم ها را بهبود می بخشد. این می تواند به تیم شما کمک کند که احساس کند همه آنها در یک طرف هستند و برای اهداف یکسانی کار می کنند.
 • سیستم‌های CRM مشارکتی همچنین می‌توانند موانع ارتباطی بین سیلوهای مختلف را برای رفع بهتر نیازهای مشتری یا مدیریت روابط بلندمدت با مشتری از بین ببرند.

معایب

 • از آنجایی که سیستم های CRM بسیار وابسته و مشارکتی هستند، هر تیمی باید از آنها به درستی استفاده کند. اگر یک بخش یا سیلو واحد از نرم افزار CRM مشترک به درستی، می تواند نتایج را برای بخش های دیگر به خطر بیندازد.
 • نرم افزار CRM مشارکتی را می توان بسیار پیچیده و فنی دانست. در صورت استفاده نادرست، تجربیات مشتری ممکن است آسیب ببیند.

انتخاب نرم افزار CRM مناسب برای کسب و کار شما

دانستن اینکه کدام یک از این سه نوع نرم افزار CRM برای سازمان شما مناسب است می تواند دشوار باشد. برای بهترین نتایج:

 • اندازه سازمان خود را در نظر بگیرید. کسب و کارهای بزرگتر ممکن است از نرم افزار CRM تحلیلی یا مشارکتی بهره مند شوند، در حالی که کسب و کارهای کوچکتر ممکن است سیستم های CRM عملیاتی را انتخاب کنند.
 • در نظر بگیرید که چند تیم دارید. هرچه تیم ها و بخش های مستقل کسب و کار شما بیشتر باشد، نرم افزار CRM مشارکتی مفیدتر است.
 • تصمیم بگیرید که آیا می خواهید روی بازاریابی، فروش یا خدمات مشتری تمرکز کنید. نرم افزار CRM عملیاتی برای دو هدف قبلی بهتر است، در حالی که نرم افزار CRM مشارکتی برای هدف آخر بهتر است. نرم افزار CRM تحلیلی می تواند هر دو هدف را انجام دهد.

نرم‌افزار مناسب CRM می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند تا سود خود را بدون توجه به صنعت یا جایگاه خود به حداکثر برساند. برای بهترین نتایج، هر نوع اولیه نرم افزار CRM را در نظر بگیرید، سپس به دنبال محصولی باشید که متناسب با نیازهای کسب و کار شما باشد.

از طرف دیگر، می‌توانید سیستم‌های واقعا ساده را امتحان کنید. ما نرم افزار CRM با استفاده آسان به شما امکان می دهد به راحتی و کارآمد فرآیندهای خدمات مشتری، فروش و بازاریابی را با انبوهی از ویژگی های مفید ترکیب کنید. امروز آن را بررسی کنید یا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید!

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1