شماره تماس : 02128426511

داده ها را می توان به راحتی با استفاده از CRM جمع آوری و نگهداری کرد. با این حال، یک CRM فراتر از فضای ذخیره سازی تماس است. همچنین می تواند به صورت منطقی داده ها را بر اساس تقسیم بندی خودکار یا دستی تعریف شده ارائه و اولویت بندی کند.

تقسیم‌بندی خودکار مخاطبین با استفاده از CRM نه تنها آسان، بلکه مؤثر نیز هست، زیرا هر گروه تیمی، اعم از کارکنان بازاریابی، نمایندگان فروش، نمایندگان خدمات و/یا مدیران حساب، می‌توانند به راحتی مخاطبین را بر اساس نیازهای خود فیلتر کنند. .

هر کاربر CRM باید بتواند داده های مخاطب را با استفاده از تقسیم بندی خودکار مخاطب، فیلتر، سازماندهی و مشاهده کند. با این حال، یک سیستم CRM خوب دو نوع مختلف تقسیم بندی تماس را امکان پذیر می کند: یکی فیلترهای از پیش تعریف شده ای است که به طور خودکار داده های تماس را بر اساس آمارهای جمعیتی تقسیم بندی می کند، و دومی برچسب های دستی تعریف شده است که به طور خودکار داده ها را بر اساس معیارهای مختلف تقسیم بندی می کند.

ابتدا باید نحوه استفاده از برچسب ها را برای تقسیم بندی مخاطبین بهبود بخشید.

بیایید در مورد پنج بخش بندی تماس مبتنی بر برچسب که جداسازی داده ها را خودکار می کند، بحث کنیم.

1. بر اساس جمعیت شناسی

تقسیم بندی مخاطبین شما بر اساس نیازهای جمعیتی مختلف مانند مکان، اندازه شرکت و درآمد می تواند مفید باشد. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که برچسب های مختلفی مانند ایالات متحده، بریتانیا، اروپا/اروپا، آسیا، اندازه 25-50، سایز 100 و بیشتر، شرکت میلیارد دلاری و غیره اضافه کنید. در حین تقسیم‌بندی، می‌توانید هر برچسبی را انتخاب کنید و می‌توانید مخاطبین را با آن برچسب‌ها در کنار هم گروه‌بندی کنید. بسیاری از CRM ها امکان انتخاب چندین برچسب را نیز فراهم می کنند که می تواند مفید باشد.

این امر مخصوصاً برای نمایندگان فروش مهم است زیرا آنها فقط می توانند کشور یا منطقه خاصی را انتخاب کنند و مخاطبین آن منطقه را در داشبورد CRM خود دریافت کنند. وقتی نمایندگان می خواهند با شرکت هایی که 25 تا 50 کارمند دارند تماس بگیرند، به راحتی می توانند بر اساس این برچسب جدا شوند. برای مثال، با Agile CRM، بیشتر برچسب‌های جمعیتی از پیش تعریف شده‌اند و از فیلترهای برچسب برای تقسیم‌بندی آسان مخاطبین استفاده می‌کنید.

2. بر اساس مرحله چرخه خرید

تقسیم بندی سرنخ ها بر اساس چرخه خرید می تواند واقعاً مفید باشد. نمایندگان فروش می توانند بررسی کنند که کدام سرنخ در کدام مرحله است و بر اساس آن ارتباطات فروش را برنامه ریزی کنند. در اینجا برچسب‌ها می‌توانند بر اساس مراحل مختلف پرورش پیشرو باشند. . اگر سرنخ‌هایی دارید که در مرحله تصمیم‌گیری هستند، می‌توانید بر روی چنین سرنخ‌هایی برچسب تصمیم داشته باشید.

این کار، برنامه‌ریزی کمپین‌های ایمیل را بر اساس برچسب‌ها و بخش‌های ارتباطی نیز برای نمایندگان فروش آسان‌تر می‌کند. به جای اینکه با مراجعه به تاریخچه ارتباطات مختلف، سرنخ ها را انتخاب کنید، فقط می توانید با استفاده از این برچسب فیلتر کنید و همه مخاطبین را در یک صفحه خواهید داشت.

3. بر اساس الگوهای رفتاری

برچسب دیگری که می‌توانید استفاده کنید، بر اساس بازدید از صفحه وب خاص یک سرنخ است. این دوباره زمانی مفید است که شما تعداد زیادی سرنخ از وب سایت خود بازدید می کنید، اما نمی دانید کدام یک بیشتر به خدمات یا محصول شما علاقه مند بوده اند. می‌توانید از تجزیه‌وتحلیل‌های وب استفاده کنید تا رفتار وب سرنخ‌ها را به تصویر بکشید و بر اساس آن یک برچسب قرار دهید.

اگر یک سرنخ از صفحه قیمت‌گذاری شما بازدید می‌کند، یک برچسب صفحه قیمت‌گذاری به آن سرنخ اضافه کنید و سپس آن را از آنجا ببرید. این کار باعث می‌شود که شما بالقوه‌های علاقه‌مند را از آن‌هایی که علاقه‌مند نیستند جدا کنید. با استفاده از این برچسب، می‌توانید امتیازدهی به سرنخ‌هایی را که از صفحه قیمت‌گذاری بازدید کرده‌اند، خودکار کنید. با استفاده از تقسیم‌بندی برچسب در Agile CRM، با استفاده از یک برچسب – بخش تماس و امتیازدهی سرنخ، قدرت دو را دریافت می‌کنید.

4. بر اساس مخاطبین رقیب

اگر مخاطبینی را از حساب توییتر بسیاری از رقبای خود اضافه می‌کنید، می‌توانید یک برچسب رقیب به این مشتریان بالقوه اضافه کنید. این زمانی مفید است که از این سرنخ ها برای برنامه های پرورش اولیه خود استفاده می کنید. با استفاده از این برچسب، می‌توانید تشخیص دهید که این سرنخ‌ها از محصول رقیب شما استفاده می‌کنند، بنابراین می‌توانید بر اساس آن، پیشرفت خود را ایجاد کنید.

اگر می‌دانید مشتری احتمالی شما از محصول رقیب شما استفاده می‌کند، می‌توانید ویژگی‌ها یا به‌روزرسانی‌هایی را در طرح خود اضافه کنید که به شما کمک می‌کند نشان دهید که محصول شما در مقایسه با محصول رقیب شما چقدر سودمند است.

5. بر اساس محصولات

سرنخ هایی که به بسیاری از محصولات شما علاقه مند هستند، اگر چندین خط تولید داشته باشید، تقسیم بندی آنها ممکن است دشوار باشد. برای آسان‌تر کردن فرآیند تقسیم‌بندی، می‌توانید برچسب‌های محصول مختلف را به هر یک از سرنخ‌ها برای دسته‌بندی بهتر اضافه کنید. در صورتی که سرنخ هایی دارید که از چندین محصول استفاده می کنند، می توانید بیش از دو برچسب برای هر سرنخ مجاز کنید. Agile CRM به شما این امکان را می دهد که به تعداد لازم برچسب به یک مخاطب اضافه کنید.

این تقسیم‌بندی برچسب به شما در شناسایی سرنخ‌ها و مشتریانی که به پیشنهادات خاص شما علاقه دارند کمک می‌کند. همچنین، می‌توانید به راحتی به این مشتریان یا مشتریان بر اساس ترجیحات آن‌ها به فروش مجدد یا متقابل بفروشید.

برچسب‌هایی که می‌توانند تقسیم‌بندی مخاطبین را خودکار کنند می‌توانند برای تیم‌ها در یک کسب‌وکار مفید باشند، زیرا هر تیم ممکن است متفاوت باشد. معیارهایی مانند نوع SLA، نوع محصول، مرحله خرید و موارد دیگر. با استفاده از CRM، اگر می دانید چگونه از برچسب ها استفاده کنید، می توانید روند تقسیم بندی را آسان کنید. این به این دلیل است که می‌توانید یک بخش و دسته‌بندی کامل تعریف‌شده توسط کاربر داشته باشید که فیلتر کردن داده‌های مخاطب را برای آنها آسان‌تر می‌کند.

تعداد بازید : 27

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1