شماره تماس : 02128426511

همه ما می دانیم که پیام متنی SMS چیست. به یاد دارم که در اوایل دهه 2000 مجبور بودم هر شماره را در تلفن قدیمی نوکیا چندین بار برای هر حرف بزنم. اکنون، اکثر مردم گوشی‌های هوشمند با صفحه‌کلید کامل دارند که به آنها امکان ارسال سریع پیام‌های متنی، شامل تصاویر، فایل‌های دیگر و غیره را می‌دهد.

از آنجایی که اکثر مردم تلفنی دارند که می‌تواند پیام‌های متنی را دریافت کند، ارسال پیام‌های متنی به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی چند کاناله. و انجام این کار سودمند است، با توجه به اینکه تا سال 2020، برآوردها پیش بینی می کنند که 4.7 میلیارد نفر در سراسر جهان از طریق تلفن های هوشمند به اینترنت دسترسی خواهند داشت. به علاوه، کل فرآیند را می توان با استفاده از راه حل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خودکار کرد.

در زیر به چند نکته و ترفند برای ارسال پیام‌های متنی SMS از راه‌حل CRM شما می‌پردازیم.

استفاده از محرک‌ها برای ارسال پیام‌های متنی

اگر از نرم افزار CRM با قابلیت ارسال پیامک استفاده می کنید، می توانید از محرک های مبتنی بر رفتار برای خودکار کردن ارسال پیام. همچنین می‌توانید پیام‌های متنی را از قبل تهیه کنید تا زمانی که مشتریان و مشتریان بالقوه رفتارهای خاصی را نشان می‌دهند، سیستم به طور خودکار پیام را بشناسد و ارسال کند.

این یک تکنیک عالی برای ارسال پیام درست در زمان مناسب، به فرد مناسب است. پیام‌های متنی مبتنی بر راه‌انداز به شما کمک می‌کنند درگیری مشتری را افزایش دهید با ارسال پیامی مربوط به اقدامی که اخیراً انجام داده‌اند.

به عنوان مثال، اگر شخصی برای یک دوره آزمایشی رایگان از محصول شما ثبت‌نام کرد و شما شماره تلفن او را دریافت کردید، می‌توانید یک گردش کار برای ارسال خودکار پیام متنی برای خوشامدگویی به او و ارائه هرگونه اطلاعات مهمی که لازم است بداند ایجاد کنید.

ترکیب پیام‌های متنی در کمپین‌های بازاریابی

کمپین‌های بازاریابی دیجیتال می‌توانند مجموعه‌ای از نقاط تماس مختلف را از طریق کانال‌های مختلف شامل شوند. این موارد عبارتند از:

  • ایمیل ها
  • رسانه های اجتماعی
  • ویدیوها
  • موبایل
  • پیامک متنی
  • و بیشتر…

با استفاده از CRM مناسب، می‌توانید به راحتی یک گردش کار برای خودکار کردن شروع هر نقطه تماس تنظیم کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید یک ایمیل به مشتری بالقوه ارسال می‌کنید و پیوندی به صفحه فرود با یک وب می‌فرستید. فرمی که تخفیف ارائه می کند. سپس مشتری احتمالی شما روی آن لینک کلیک کرده و به صفحه تخفیف شما می رسد. با این حال، آنها برای استفاده از تخفیف، فرم را تکمیل نمی کنند. گردش کار کمپینی که در CRM خود تنظیم کرده‌اید این را می‌بیند و به مرحله بعدی که شما تعریف کرده‌اید می‌رود: یک پیام متنی خودکار برای آن شخص ارسال می‌کند و به او راهی برای استفاده از تخفیف بدون تکمیل فرم ارائه می‌دهد.

تنظیم گردش کار برای ارسال پیامک

با یک CRM همه کاره، مانند CRM چابک، قابلیت‌های کامل CRM و همچنین بازاریابی، فروش، و از اتوماسیون در همان پلتفرم پشتیبانی می کند. با استفاده از چنین راه حلی، تنظیم یک گردش کار برای ارسال خودکار پیام های متنی بسیار آسان و ساده است. چنین گردش کاری می تواند به همان اندازه که می خواهید ساده یا پیچیده باشد.

با یک سازنده گردش کار کشیدن و رها کردن، شما به سادگی اقداماتی را که می‌خواهید گردش کار انجام دهد، زمانی که انجام می‌شوند و بر اساس کدام عمل تعیین می‌کنید. شما می توانید یک گردش کاری داشته باشید که به سادگی یک سری از سه پیام متنی خوش آمدگویی را برای مشتریان جدید ارسال می کند.

یا می‌توانید یک گردش کاری بسیار پیچیده راه‌اندازی کنید که یک کمپین بازاریابی چند کاناله را در بر می‌گیرد. این می تواند شامل ترکیبی از هر نوع نقطه تماسی باشد که می خواهید در کمپین خود وارد کنید.

پیام متنی برای فروش

نمایندگان فروش شما معمولاً همزمان با تعداد زیادی از مشتریان بالقوه دستکاری می کنند. ممکن است برای آنها سخت باشد که همه چیز را دنبال کنند و شخصاً به هر سؤالی که وارد می شود پاسخ دهند.

با استفاده از پیام‌های متنی پاسخگوی خودکار، نمایندگان شما می‌توانند وقتی سؤالات متداول مطرح می‌شوند، ارسال پاسخ‌های پیام متنی از پیش‌نویس‌شده را خودکار کنند. نمایندگان به سادگی روی پیام از پیش‌نویس‌شده‌ای که می‌خواهند ارسال کنند کلیک کنند و CRM به‌طور خودکار آن را ارسال می‌کند. .

ارسال پیام های متنی انبوه

هنگامی که می خواهید یک پیام متنی ارسال کنید، ظرفیت شما محدود به ارسال یکبار نیست. در برخی موارد، ممکن است بخواهید همان پیام متنی را برای بخشی از مخاطبان خود ارسال کنید. اگر تبلیغاتی در مورد محصول خاصی دارید که می‌فروشید، می‌توانید یک پیام متنی انبوه به گروه خاصی از مشتریان احتمالی که تشخیص داده‌اید مناسب آن محصول هستند ارسال کنید.

پیام را پیش‌نویس می‌کنید، مخاطبان هدف خود را با استفاده از فیلترهای سیستم تعریف می‌کنید و ارسال را فشار می‌دهید. سپس آن پیام برای همه افراد موجود در لیست مخاطبان هدف شما ارسال می شود.

به‌علاوه، CRM شما می‌تواند همه افرادی را که روی پیوندی که در پیام متنی ارائه می‌دهید کلیک می‌کنند، ردیابی کند. این به شما امکان می دهد اثربخشی پیام های متنی خود را اندازه گیری کنید.

پیام های متنی شخصی شده

شخصی‌سازی در بازاریابی یکی از سریع‌ترین روندهای رو به رشد در بازاریابی است. امروز. و می‌توانید از شخصی‌سازی استفاده کنید تا پیام‌های متنی خود را برای گیرنده مرتبط‌تر و جذاب‌تر کنید.

می‌توانید پیام خود را با اطلاعات شخصی مخاطبان خود با استفاده از هر برچسب سیستمی که انواع خاصی از داده‌های رفتاری یا جمعیتی مربوط به هر گیرنده را ذخیره می‌کند، پر کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید نام، موقعیت جغرافیایی، صنعت و موارد دیگر را وارد کنید تا پیام‌هایتان شخصی‌تر و مرتبط‌تر با نیازهای هر گیرنده باشد. این منجر به سطوح بالاتر تعامل و بازگشت سرمایه بالاتر در راه حل CRM شما می شود.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه افراد زیادی هرکجا که می‌روند تلفن همراه حمل می‌کنند، انتخاب ارسال پیامک به عنوان بخشی از تلاش‌های بازاریابی یا فروش، یک تاکتیک عالی برای جذب مخاطبان شماست.

با وجود CRM مناسب—و پیشنهاد می کنیم از یک CRM همه کاره استفاده کنید—به راحتی می توانید ارسال پیام های متنی را خودکار کنید. به علاوه، CRM مناسب به شما امکان می‌دهد پیام‌های خود را شخصی‌سازی کنید و اطمینان حاصل کنید که پیام شما با هر گیرنده همخوانی دارد.

اگر قبلاً از پیام‌های متنی به عنوان بخشی از تلاش‌های فروش و بازاریابی خود استفاده نمی‌کنید، امروز روز شروع است. اگر این مفهوم برای شما جدید است، می‌توانید درباره نرم‌افزار CRM با قابلیت ارسال پیامک بیشتر بیاموزید.

آیا از پیام‌های متنی در کمپین‌های بازاریابی یا هر ظرفیت دیگری در ارتباط با CRM خود استفاده می‌کنید؟ اگر چنین است، در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1