شماره تماس : 02128426511

بنابراین، علیرغم قضاوت تا حدی مبهم من، فکر کردم زمان آن رسیده است که مقایسه Salesforce را انجام دهم تا خودم ببینم چگونه مقایسه می شود.

بنابراین، اجازه دهید آن را ادامه دهیم…

شروع به کار

من یک بازاریاب هستم نه یک فرد فنی، اگرچه در مورد CRM به سختی سبز هستم. در طول حرفه‌ام و به نام تحقیقات رقبا، سیستم‌های مختلف زیادی را آزمایش کرده‌ام، بنابراین انتظار دارم که نسبت به مشتریان جدید معمولی مزیت کمی داشته باشم.

پس از گذر از یک وب‌سایت کاملاً درهم و برهم، سرانجام آنچه را که به دنبالش هستم پیدا کردم – دکمه “آزمایش رایگان”. اکنون، می‌دانم که Salesforce یک محصول متفاوت برای کسب‌وکارهای کوچک دارد، SalesforceIQ، اگرچه از وب‌سایت مشخص نیست که این محصول متفاوت است و صرفاً کاهش قیمت نیست.

محافظت از داده

خاموش شدن زودهنگام و کاملاً نگران کننده، محتوای قراردادهای ثبت نام مورد نیاز برای پیشرفت به مرحله آزمایشی بود. انجام آزمایشی به معنای رضایت دادن Salesforce برای دسترسی به داده‌های من و سپس موافقت با میزبانی داده‌های من در ایالات متحده بود. از آنجایی که این اقدام ناقض قوانین حفاظت از داده اتحادیه اروپا است، و بنابراین غیرقانونی است، جای تعجب است که Salesforce مشتریانی در بریتانیا و اروپا دارد!

در ماه‌های آینده، این رویه به عنوان اتحادیه جدید اتحادیه اروپا  باعث نگرانی بیشتر خواهد شد. مقررات عمومی حفاظت از داده (GDPR) در ماه مه 2018 لازم‌الاجرا می‌شود. Really Simple Systems در تلاش است تا از انطباق با قانون جدید برای کسب و کار و مشتریانمان اطمینان حاصل کند.

اولین برداشت من این بود “اوه، این است؟” یک رابط کاربری واقعا کسل کننده وجود دارد و هیچ چیز بسیار جذابی برای شروع وجود ندارد. این سیستم با تنظیم «لیست‌هایی» کار می‌کند که فرآیندهای مختلف CRM را مدیریت می‌کنند، خواه مدیریت تماس یا فروش. می‌توانید فهرست‌هایی را برای سرنخ‌ها، فرصت‌ها، حساب‌های خود و غیره ایجاد کنید. اگرچه به‌ویژه شهودی نیست، مشاهده سریع پیوند منابع و ویدیوهای راهنما شما را شروع می‌کند.

SalesforceIQ Sceenshot

اولین برداشت من این بود “اوه، این است؟” یک رابط کاربری واقعا کسل کننده وجود دارد و هیچ چیز بسیار جذابی برای شروع وجود ندارد. این سیستم با تنظیم «لیست‌هایی» کار می‌کند که فرآیندهای مختلف CRM را مدیریت می‌کنند، خواه مدیریت تماس یا فروش. می‌توانید فهرست‌هایی را برای سرنخ‌ها، فرصت‌ها، حساب‌های خود و غیره ایجاد کنید. اگرچه به‌ویژه شهودی نیست، مشاهده سریع پیوند منابع و ویدیوهای راهنما شما را شروع می‌کند.

وارد کردن داده

در حالی که بارگیری صفحات بسیار کند است، استفاده از تابع داده وارد کردن نسبتاً آسان است، زمانی که دکمه را پیدا کنید! یک ویژگی «کشیدن و رها کردن» برای نقشه‌برداری از فیلدها وجود دارد که به خوبی کار می‌کند.

گزارش

گزینه‌های گزارش زیادی وجود دارد که بسیار خوب هستند، اگرچه فقط در نسخه‌های گران‌تر موجود هستند. گزارش‌های پیش‌بینی و خط لوله فقط در طرح کسب‌وکار سطح بالا با ۱۲۵ دلار برای هر کاربر در ماه موجود است. با این حال، طرح‌بندی گزارش‌ها خواندن داده‌ها را بسیار دشوار می‌کند، زیرا به یک نمای گرافیکی و یک پنجره پیمایشی کوچک برای نمای داده تقسیم می‌شوند، بنابراین اگر داده‌ها یا کاربران زیادی دارید، نمی‌توانید همه چیز را به یکباره ببینید.

خلاصه IQ Salesforce

اگرچه این جذاب‌ترین یا شهودی‌ترین CRM نیست، اما بدون شک می‌توانید SalesforceIQ را برای مدیریت موفقیت‌آمیز مشتریان و فرآیند فروش خود سفارشی کنید. این نسبتاً اساسی است اگرچه برخی از ویژگی های خوب وجود دارد. اما بهایی دارد. طرح شروع ورودی با 25 دلار برای هر نفر بسیار محدود است (فقط یک “فهرست” گنجانده شده است) و به زودی باید با 75 دلار برای هر کاربر در ماه به برنامه رشد ارتقا دهید. سپس یک جهش بزرگ به طرح کسب و کار با ۱۲۵ دلار برای هر کاربر در ماه برای دریافت ویژگی‌های گزارش اضافی و دسترسی API وجود دارد. تنها گزینه اشتراک برای یک قرارداد سالانه است، بنابراین این به معنای تعهد اولیه بزرگ است.

آزمایش محصول استاندارد Salesforce، Salesforce Lightening، تجربه متفاوتی بود، اما نه به روش خوبی! ورود به سیستم برای اولین بار با یک صفحه نمایش بسیار شلوغ و گزینه های بیشتری نسبت به آنچه که می توانید یک چوب را تکان دهید، مواجه می شوید. از بسیاری جهات، شهودی تر از IQ است، اما با وجود چند باگ سیستم کاملاً گیج کننده است.

Salesforce Accounts Page

Salesforce Lightening آخرین نسخه با رابط کاربری جدید است. این بسیار الهام‌بخش نیست، اما می‌توانید به رابط قدیمی کلاسیک بروید. کلاسیک بسیار قدیمی به نظر می رسد، اگرچه می توانم تصور کنم که بسیاری از افراد ممکن است صفحه نمایش های فشرده تر و تنوع رنگ بیشتری را نسبت به آنچه با Lightening ارائه می شود ترجیح دهند.

یک دوره آزمایشی سخاوتمندانه 30 روزه وجود دارد، اما پس از دو روز، چون به درخواست ایمیل برای برقراری تماس فروش پاسخ ندادم، پیامی دریافت کردم که می‌گویم دوره آزمایشی من خاتمه یافته است. این نسبتاً سنگین به نظر می رسید! با متقاعد کردن فروشنده که هنوز سیستم را آزمایش می‌کردم، حسابم بازیابی شد.

مشکل اصلی من با Salesforce هنگام وارد کردن یک فایل داده بود. شما فقط می توانید فایل های CSV را وارد کنید و هیچ نقشه خودکار فیلد وجود ندارد. فیلدهای داده من نسبتاً استاندارد بودند، اما Salesforce در نگاشت آنها به فیلدهای موجود، به عنوان مثال، مشکل داشت. تطبیق نام شرکت با نام حساب.

Salesforce data import tool

گزینه‌های نقشه‌برداری ارائه شده‌اند، اما آزمایش تقریباً در این مرحله متوقف شد، زیرا دکمه مورد نیاز برای تکمیل عملکرد نقشه‌برداری در زیر بنر پایین صفحه پنهان شده بود (عکس از صفحه را ببینید). برای دور زدن این موضوع، مجبور شدم نام فیلدها را در فایل داده‌ام تغییر دهم تا با نام فیلدها مطابقت داشته باشد و دوباره شروع کنم.

این بار به صفحه‌ای رسیدم که وارد کردن داده‌هایم را به من تبریک گفت. به جز اینکه هنوز هیچ داده ای بارگیری نشده است. یک پرس و جو به تیم پشتیبانی Salesforce منجر به دریافت پیامی شد که دانلود ابزار پیشرفته داده بارگیری آنها را توصیه می کرد. این برای وارد کردن یک دوجین سوابق آزمایشی بسیار فنی به نظر می‌رسید، بنابراین من در بارگیری آنها به صورت جداگانه برای اجرای آزمایشی گیر کردم.

خلاصه Salesforce Lightening

Salesforce یک سیستم پیچیده است و راه اندازی آن برای رفع نیازهای تجاری شما احتمالاً به برخی پشتیبانی فنی نیاز دارد. در غیر این صورت به زمان و صبر زیادی نیاز خواهید داشت. به نظر می رسد پشتیبانی زیادی در طول آزمایشی ارائه شده است، اگرچه کاربران گزارش می دهند که پس از فروش به سرعت از بین رفته اند. بدون شک این نقطه ای است که درخواست های شما توسط مرکز پشتیبانی با منبع خارج در هند بررسی می شود. منابع موجود کمی زیاد و اغلب کاملا فنی هستند. فکر نمی‌کنم آنها واقعاً انتظار داشته باشند که افراد فروش و بازاریابی این راه‌اندازی را انجام دهند، زیرا به نظر می‌رسد این موارد برای متخصصان پیاده‌سازی طراحی شده‌اند.

بار دیگر اشتراک فقط در یک قرارداد سالانه با پیش پرداخت در دسترس است. هزینه طرح حرفه ای 75 دلار برای هر کاربر در ماه است (جالب است که همان طرح رشد SalesforceIQ)، طرح Enterprise 150 دلار برای هر کاربر در ماه و نامحدود 300 دلار برای هر کاربر در ماه هزینه دارد.

نظرات کاربران

با نگاهی به آنچه کاربران Salesforce می‌گویند، مطمئناً پیام‌های متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، احساس این است که Salesforce خوب است اما گران است و شما به یک تیم IT شایسته نیاز دارید تا آن را راه اندازی کنید تا برای شما کار کند. با این حال، بازخورد در مورد پشتیبانی مشتری بسیار بد است و مشتریان نیز مشکلاتی را در آموزش کارکنان برای استفاده از آن گزارش می‌کنند.

بهترین برای کسب و کارهای کوچک؟

اگرچه Salesforce پیشرو بازار CRM است (19.7٪ از سهم بازار) به نظر ناعادلانه است که پیشنهاد کنیم حتی سیستم SalesforceIQ برای مشاغل کوچک مناسب است. سیستم های دیگری نیز وجود دارند که به مراتب بهتر نیازها و ساختار کسب و کارهای کوچک را برآورده می کنند. شاید اگر از Salesforce در یک سازمان بزرگتر استفاده کرده اید، ممکن است ترجیح دهید با آنچه می دانید باقی بمانید، اما هزینه ها ممکن است این امر را به شدت محدود کند.

مقایسه نیروی فروش با سیستم های واقعاً ساده

Salesforce ویژگی‌های خوبی دارد، اما برای اکثر صاحبان مشاغل کوچک بسیار زیاد است. این برای سازمان‌های بزرگ با تیم‌های بزرگ و فرآیندهای فروش پیچیده طراحی شده است که برای شرکت‌های کوچک‌تر مرتبط نخواهد بود.

در مقایسه، «سیستم‌های واقعا ساده» به‌طور خاص برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​طراحی شده است و در مورد اینکه چه کسی و چگونه از سیستم استفاده می‌کند، فکر می‌شود.

Really Simple Systems Dashboard Widgets

رابط جدید نسخه 5 بسیار واضح و شهودی است، بنابراین شما برای یافتن نحوه انجام کارها در اطراف جستجو نمی‌کنید. منابع پشتیبانی به راحتی قابل دسترسی، ساده و غیر فنی هستند. و برنامه های قیمت گذاری در واقع به این معنی است که شما می توانید یک سیستم CRM موثر با هزینه بسیار کم و حداکثر یک ماه تعهد داشته باشید.

مستقر بودن در بریتانیا به این معنی است که Really Simple Systems تحت قانون حفاظت از داده اتحادیه اروپا و انگلستان عمل می‌کند و تضمین می‌کند که همه داده‌های شما به طور ایمن در اتحادیه اروپا نگهداری می‌شوند. قانون جدید GDPR که در ماه مه 2018 معرفی می‌شود، ذخیره‌سازی داده‌ها و اقدامات امنیتی مورد نیاز را افزایش می‌دهد و Really Simple Systems در تلاش است تا از انطباق اطمینان حاصل کند.

این را خودتان امتحان کنید

شرم آور است که قدرت بازار و بودجه بازاریابی Salesforce به این معنی است که در بررسی ها و رتبه بندی های نرم افزار چنین برجسته ای دارد، زیرا این همیشه به نفع خریدار نیست. متأسفانه، توصیه های مستقل به ظاهر فراوان همیشه فقط این نیست، بلکه برای ارتقاء هزینه پرداخت می شود. خوشبختانه، فرصت استفاده از سیستم‌های آزمایشی به این معنی است که می‌توانید به چندین محصول نگاه کنید و قبل از خرید، آنچه برای کسب‌وکارتان مهم است را بسنجید. توصیه من این است که قضاوت خود را انجام دهید، تحت تأثیر موضوعات بازاریابی قرار نگیرید و قبل از خرید، آنچه را که مشتریان دیگر می گویند بخوانید.

و اگر تماس‌های ما را قبول نکنید، سعی نمی‌کنیم دوره آزمایشی شما را کوتاه کنیم!

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1