شماره تماس : 02128426511
class=”wpb_wrapper”>

کار از راه دور: آشوب را به نظم تبدیل کنید

در طول دهه گذشته، فناوری به ما این امکان را داده است که کارآمدتر از خانه کار کنیم. اتصالات اینترنتی بهتر، مدیران وظایف کاربر پسند، و ابزارهای پیشرفته امکانات بی پایانی را ایجاد کردند.

اکنون برقراری ارتباط و مدیریت وظایف با ابزارهای مدیریت پروژه کافی آسان تر از همیشه است. بر اساس تجزیه و تحلیل Global Workplace، تعداد افرادی که از خانه کار می کنند افزایش یافته است. 140٪ در یک بازه زمانی 15 ساله.

این وضعیت اکنون به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تغییر کرده است. به منظور محافظت از سلامت کارکنان خود، شرکت‌ها انتخاب می‌کنند که تیم‌های راه دور ایجاد کنند. چند روز. کارگران باید خود را با کار از خانه وفق دهند، و برای برخی، این کار چندان دشوار نیست. اما وقتی شما کسی هستید که کسب و کار را اداره می کنید و تیمی را مدیریت می کنید، آشفته می شود.

تبدیل هرج و مرج به نظم برای کسانی که کار از راه دور قبلاً در فرهنگ شرکت خود گنجانده نشده است می تواند سخت باشد. به عنوان یک شرکت با سال‌ها تجربه کار از راه دور، می‌خواهیم فهرستی از استراتژی‌های مفید برای مدیریت تیم‌های راه دور در طول شیوع کرونا را با شما به اشتراک بگذاریم.

1. یاد بگیرید که پیام های مختصر و واضح بنویسید

ماهر بودن در ارتباط نوشتاری یکی از ویژگی های ضروری هر کارمند از راه دور خوب است. برای رهبران تیم‌های راه دور حتی مهم‌تر است که روی مهارت‌های ارتباطی خود کار کنند.

اگر پیام‌هایی که برای همکارانتان ارسال می‌کنید مختصر و کاملاً فیلتر شده باشد، افراد تیم شما احساس سردرگمی یا غرق در اطلاعات نخواهند کرد. در دریای اعلان‌ها، چت‌های معمولی و شاید حتی کمی هرزنامه، مردم کارآمدی کمتری خواهند داشت و تمرکز کمتری روی کار خود دارند. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که همه پیام‌های مهم شما قابل مشاهده و دقیق هستند.

شرکت های نرم افزاری مختلف نسخه های عالی از راه حل های اینترانت را ارائه می دهند. این نوع نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا محتوا را به اشتراک بگذارند و مدیریت کنند، اسناد کارمندان را ایجاد کنند، پیشرفت را پیگیری کنند و اعلان های بلادرنگ دریافت کنند. این به دسته‌هایی با دستورالعمل‌ها، اسناد، تقویم‌ها، خط‌مشی‌ها، رویه‌ها و غیره سازمان‌دهی شده است و مهم‌تر از همه، می‌تواند تمام اسناد حیاتی را برای تیم‌های راه دور متمرکز کند. همه آن اسناد، کاتالوگ ها و راهنماهای مهم همیشه در دسترس هستند و با گزینه های جستجو به راحتی می توان آنها را پیدا کرد. به این ترتیب مدیر تیم مجبور نیست هر بار هر فرآیند و مجموعه قوانین را توضیح دهد. آنها فقط می توانند پیوند را ارسال کنند و برای سؤالات بیشتر در دسترس باشند.

در صورتی که بودجه شما در این لحظه به شما اجازه استفاده از این نوع نرم افزار را نمی دهد، همیشه می توانید به دو قانون اساسی ارتباط در یک تیم راه دور پایبند باشید: جملات واضح و شفافیت. راه طولانی را طی می کند.

2. مزایای ارتباط ناهمزمان را بشناسید

ارتباطات ناهمزمان آینده ارتباطات برای تیم های راه دور و تیم ها به طور کلی است. برخلاف ارتباطات همزمان، این نوع ارتباط در زمان واقعی اتفاق نمی افتد و به هر عضو تیم اجازه می دهد زمان بگذارد و در مورد پاسخ خود فکر کند.

Asynchronous Communication

اعضای تیم‌های راه دور معمولاً پویایی‌های متفاوتی دارند، و گذاشتن یادداشت‌هایی همراه با سؤال و منتظر ماندن برای بازخورد همکارانتان بسیار مفیدتر است. این به ایجاد یک محیط کاری کمتر استرس زا کمک می کند و به کارمندان زمان می دهد تا پاسخ ها و راه حل های کامل و سنجیده پیدا کنند.

شکل‌های مختلفی از ارتباط ناهمزمان وجود دارد، و می‌توانید از ابزارهایی مانند Loom و Soapbox برای ایجاد و ارسال ویدیوها یا ارائه‌های برنامه‌ریزی‌شده برای اعضای تیم خود استفاده کنید. ممکن است ایجاد محتوا برای جلسه شما زمان بیشتری طول بکشد، اما پیامی که می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید با سؤالات زنده یا سایر موارد حواس‌پرتی در زمان واقعی قطع نمی‌شود.

با استفاده از ابزارهای ویدئویی، امکانات بی پایانی دارید. به عنوان مثال، می توانید تصاویری را به پیام خود اضافه کنید یا صفحه نمایش را تقسیم کنید تا به نمایش خود کمک کنید. در صورتی که در حال ارائه نوعی مطالب آموزشی هستید، همکاران شما می توانند آن را بیش از یک بار تماشا کرده یا بخوانند، که مطمئنا برای یادگیری آنها مفید خواهد بود.

3. نحوه و زمان استفاده از تماس های ویدیویی برای تیم راه دور

اگرچه فناوری به ما امکان می دهد کنفرانس های آنلاین داشته باشیم، توصیه صادقانه ما این است که چت ویدیویی زنده را به حداقل برسانیم. می توانید از این گزینه یک بار در هفته یا حتی یک بار در ماه استفاده کنید. اگر به درستی مدیریت نشود، چت زنده گروهی می تواند سردرگمی و سوء تفاهم های زیادی را در تیم ایجاد کند.

video calling

کلر لو، مدیر عامل شرکت Know Your Team، پیشنهاد ایجاد یک “فهرست کارها” برای هر جلسه آنلاین. مهم است که این تماس ویدیویی را اعلام کنید و به همه اطلاع دهید که چه چیزی را باید برای این مکالمه آماده کنند. که کل فرآیند را تسریع کرده و کارآمدتر می کند. فقط به یاد داشته باشید که یک جلسه آنلاین خوب یک جلسه آنلاین کوتاه است.

توصیه تیم ما این است که یک ایمیل تکمیلی در مورد هر آنچه در جلسات زنده ذکر شده و توافق شده است ایجاد کنید. این به شما کمک می کند پیشرفت خود را پیگیری کنید و به افرادی که قادر به پیوستن به جلسه نیستند اطلاع دهید. و به این ترتیب از مزایای ارتباط همزمان و ناهمزمان به طور همزمان بهره مند خواهید شد.

4. تغییر نگرش نسبت به بهره وری

برای افرادی که در این لحظه از محیط کاری آفلاین به محیط آنلاین تغییر می کنند، ایده بهره وری تغییر خواهد کرد. بسیاری از رهبران و مدیران تیم نمی توانند ببینند که افراد چه زمانی کار می کنند، اما به خاطر داشته باشید که پیگیری دقیق فرآیند مهم نیست. در این لحظه، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که یک کار به خوبی انجام شده است.

شاید اگر کارگران از راه دور را به عنوان ماهیگیران در یک دهکده ماهیگیری توضیح دهیم، قابل درک تر باشد. هر روز صبح همه ماهیگیران قبل از اینکه خودشان به ماهیگیری بروند و با کشتی دور شوند یکدیگر را می بینند. وقتی کار تمام شد، آنها صید خود را به دهکده می آورند و می توانند در مورد اینکه همه چیز چطور پیش رفت، صحبت کنند. اساساً، کارگران از راه دور درست مانند ماهیگیران به تنهایی کار می کنند، و تنها چیزی که مهم است این است که تا پایان روز ماهی بیشتری بیاورید.

وظیفه یک رهبر تیم، در این مورد، تعیین اهداف واضح به آنها، دادن تجهیزات خوب و اجازه دادن به آنها برای انجام کارهایشان است. به هر حال، به همان اندازه که نمی خواهید تیم خود را در حالی که در دفاتر خود هستند مدیریت کنید، همچنین نمی خواهید سعی کنید آنها را مدیریت کنید زیرا آنها از راه دور کار می کنند. که ما را به تاکتیک مفید بعدی مدیریت از راه دور می رساند.

5. از مدیریت خرد خودداری کنید و OKR

را امتحان کنید

یک مدیر تیم از راه دور خوب می داند که چگونه مدیریت خرد را تشخیص دهد و از آن اجتناب کند. درست است، مدیریت خرد می‌تواند برای پروژه‌های کوچک‌تر مفید باشد، اما معمولاً منجر به داشتن یک مدیر بسیار کنترل‌کننده می‌شود که فضایی را ایجاد می‌کند که برای کارگران نه مولد و نه خوشایند است.

یک تکنیک مدیریتی به نام OKR وجود دارد (اهداف و نتایج کلیدی)، و زمانی که یک تیم از راه دور به یک هدف روشن و اثربخشی نیاز دارد، می تواند بسیار مفید باشد. این تکنیک مشارکتی است و می تواند نتایج قابل اندازه گیری و اهداف چالش برانگیزی را تعیین کند. در اینجا نحوه جایگزینی میکرومدیریت با OKR آمده است:

 • حداکثر 5 هدف مرتبط با مخاطب (یک نفر یا یک تیم) تنظیم کنید
 • آن اهداف را قابل اندازه گیری کنید و یک ضرب الاجل ایجاد کنید
 • برای هر هدف، باید حداکثر 4 نتیجه کلیدی وجود داشته باشد
 • همه اهداف باید دشوار اما قابل دستیابی باشند
Objectives and Key Results

با این حال، به خاطر داشته باشید که این نباید تماماً در مورد تعیین اهدافی باشد که دستیابی به آنها دشوار است. اگر تصمیم به استفاده از این تکنیک مدیریتی دارید، نمی توانید انتظار داشته باشید که تمام اهداف در مهلت مقرر تکمیل شوند. اگر حدود نرخ تکمیل 70-75% وجود داشته باشد، هدف محقق شده تلقی می شود. /a>.

با استفاده از این تکنیک یا با استفاده از نرم افزار مدیریت کار، تیم شما را یاد می گیرد پاسخگویی واقعاً به چه معناست و چگونه کار می کند. در نهایت، به یاد داشته باشید که اجتناب از مدیریت خرد در صورتی امکان پذیر است که یک مدیر یاد بگیرد که چگونه به تیم خود توضیح دهد که انتظارات چیست و چرا مهم هستند.

6. ابزارهای مفید برای تیم های راه دور

برای تیم‌هایی که تجربه کار از راه دور خود را شروع می‌کنند، مانند تیم توسعه اختصاصی از راه دور ، مهمترین چیز استفاده از نرم افزاری است که مقرون به صرفه و استفاده آسان است. در اینجا فقط برخی از مواردی هستند که تعادل خوبی در مورد قیمت و قابلیت استفاده دارند:

 • Google Drive – سرویس ذخیره سازی و همگام سازی فایل رایگان
 • آسانا – ابزار معروف نرم افزار مدیریت پروژه
 • Trello – راه حل مدیریت پروژه
 • کلیک کنید – نرم افزار رایگان مدیریت پروژه
 • Slack – پلت فرم پیام‌رسانی فوری با ربات‌ها و گزینه‌های کاربرپسند
 • سیستم های واقعا ساده – نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با استفاده آسان
 • Skype – برنامه مخابراتی رایگان برای چت تصویری
 • onWebChat – نرم افزار چت زنده رایگان و مینیمالیستی
Work from home

توجه داشته باشید که بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری می‌دانند که این روزها افراد نیازمندی وجود دارند که شروع به کار از راه دور کرده‌اند و خدمات رایگان. برخی از این خدمات ارزش امتحان کردن را دارند و می توانند به تیم شما کمک کنند تا بدون هزینه بر این بحران غلبه کنند. از این ابزارها می توان برای کمک به تیم شما برای غلبه بر لحظات سخت استفاده کرد و می توانید از این برنامه ها برای فعالیت های تیم سازی.

7. مدیریت کار از راه دور در سیستم های واقعا ساده

در این لحظه دقیق، کل تیم Really Simple Systems از خانه مشغول به کار هستند. قبل از همه‌گیری اینطور نبود، اما برای ما، کار کاملاً از راه دور آسان بود، زیرا ما قبلاً با کارگران از راه دور در سراسر جهان تجربه داریم. ما با استفاده از برخی از ابزارهای شناخته شده و مقرون به صرفه ای که در بالا ذکر کردیم، توانستیم سطح بالایی از بهره وری را حفظ کنیم.

ما از Slack و Gmail برای ارتباط داخلی و SnapEngage برای چت آنلاین استفاده می‌کنیم. پروژه‌های ما با Clubhouse مدیریت می‌شوند و خدمات مشتری، بازاریابی و فعالیت‌های فروش ما همگی تحت پوشش ویژگی‌های نرم‌افزار Really Simple Systems CRM هستند. ما می‌دانیم که هر کسب‌وکاری متفاوت است، اما می‌خواستیم به شما اطلاع دهیم که چگونه می‌توانید ابزارها را برای حفظ بهره‌وری و راضی نگه داشتن تیم خود ترکیب کنید.

“من معتقدم که ارتباط چهره به چهره برای مشاغل بسیار مهم است و چیزی است که ما را انسان می کند. ما آنقدر معنا را در حالات صورت و وضعیت بدن خود منتقل می کنیم که در برقراری ارتباط از طریق کلام نوشتاری یا حتی پخش ویدیو امکان پذیر نیست. با این حال، ابزارهای موجود مدیریت تیم‌های راه دور را به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کنند که می‌تواند پویایی جدیدی هم برای کسب‌وکار و هم برای افراد ایجاد کند.

هلن آرمور، سیستم‌های واقعاً ساده

به پایان رسید

ما نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که در ماه‌های آینده چه اتفاقی می‌افتد، اما می‌توانیم اشاره کنیم که مدیریت تیم‌های راه دور آینده مدیریت کسب‌وکار است. این می تواند متخصصان بهتری را به کسب و کار شما جذب کند و می تواند در هزینه های زیادی که قبلاً صرف رفت و آمد، هزینه های اداری و غیره شده بود صرفه جویی کند.

در سال‌های آتی، شرکت شما ممکن است تعداد بیشتری از نسل هزاره را استخدام کند، نسلی که به خاطر ترجیح کار از راه دور و شرکت هایی که انعطاف پذیری ارائه می دهند. بنابراین، می‌توان گفت که این تغییر می‌تواند ما را برای آینده‌ای موفق‌تر آماده کند.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1