شماره تماس : 02128426511

CRM1 مارس 2022میهایلو رادیوویچ

=”wpb_wrapper”>

مدیریت تیم خود با نرم افزار CRM عصای جادویی نیست، اما می‌تواند به تعدادی از مشکلات که دردسرهای زیادی ایجاد می‌کنند کمک کند، مانند:

  • ارتباط بین کانالی گیج کننده
  • جریان کاری آشفته
  • فقدان ایده های محتوا
  • فقدان اطلاعات و بازخورد مشتری
  • تفاوت های شدید و خلق و خوی بسیار متفاوت در تیم
  • پایگاه دانش داخلی آشفته
  • بی نظمی در ارتباطات بیرونی
  • مهلت مقرر
  • شناسایی مقصران از دست دادن ضرب الاجل
  • پی بردن به اینکه مقصر از دست دادن ضرب الاجل هستید.

و خیلی چیزهای دیگر. این خیلی زیاد است.

بدیهی است که یک CRM نمی تواند تمام این مشکلات را به طور کامل حل کند. این منبع گران‌قیمتی از داده‌های ارزشمند مشتری است، گردش کار را سرعت می‌بخشد و آن‌ها را هموارتر می‌کند، و ظرفیت‌های اتوماسیون عالی آن به بازاریابان کمک می‌کند تا به جای صرف زمان برای کارهای تکراری و خسته‌کننده، روی جنبه خلاقانه کار تمرکز کنند.

علاوه بر این، تیم‌ها معمولاً از شخصیت‌های متفاوت و منحصربه‌فرد تشکیل می‌شوند که به معنای تعداد زیادی قطعات متحرک است و شگفتی‌های زیادی را به دنبال دارد. برای به حداکثر رساندن عملکرد آنها، باید آنها را وادار کنید تا به عنوان یک کل عملکردی کار کنند، که هرگز آسان نیست.

بیایید با جزئیات بیشتر ببینیم این دقیقا چگونه کار می‌کند.

Managing Your Team With CRM Software Bar Graph

تدوین استراتژی محتوا

همانطور که قبلاً ذکر شد، احتمالاً بزرگترین مزیت نرم افزار CRM دسترسی به مجموعه عظیمی از داده های قابل اعتماد و دقیق مشتری است. این داده‌ها باید تصمیم‌های شما را در مورد نوع پیام‌هایی که ارسال می‌کنید اطلاع دهند و به ویژه برای توسعه استراتژی محتوای گسترده‌تر.

با CRM، می‌توانید بررسی کنید که چه نوع محتوایی افراد را به وب‌سایت مشتری یا شرکت می‌آورد، این افراد چه کسانی هستند، به چه چیزهایی علاقه‌مند هستند، از کدام کانال‌ها استفاده می‌کنند و چگونه به بازاریابی شما واکنش نشان می‌دهند. تلاش ها. سپس می‌توانید سبک و لحنی را که برای پرداختن به آنها و تعامل با آنها استفاده می‌کنید، تنظیم کنید.

به این ترتیب، همچنین می‌دانید چه کسی را هدف قرار دهید تا پایگاه مشتری را گسترش دهید. علاوه بر این، داده‌های CRM به شما کمک می‌کند موضوعات مناسب را پیدا کنید و محتوای خود را بهینه کنید تا به شدت با مخاطبان هدف طنین‌انداز شود. با نگاه کردن به کانال‌ها یا کلمات کلیدی که قبلاً به وب‌سایت مشتری می‌آمدند، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که برای آنها جذاب و جذاب است. در نهایت، می‌توانید از CRM برای شناسایی روندهای دوره‌ای استفاده کنید تا بتوانید تقویم ایجاد کنید و محتوای متمرکز بر لیزر تولید کنید.

تنظیم دقیق و شخصی سازی محتوای خود

به لطف چنین داده های دقیق مشتری، می توانید هدف گذاری و پیام رسانی خود را واقعاً پیشرفته کنید. شما اساساً تمام داده های مخاطبان را در یک پایگاه داده مرکزی دارید و یک سیستم امتیازدهی سرنخ شما را قادر می‌سازد تا از نزدیک هر یک از سرنخ‌های خود را در طول سفر مشتری خود دنبال کنید.

این به شما امکان می دهد ایمیل ها و تبلیغات یا هر نوع پیام دیگری را بسته به مرحله سفر و تعاملات گذشته شخصی سازی کنید. با نگاه کردن به قیف و مکان‌یابی سرنخ‌ها در داخل آن، می‌توانید پیام‌هایی را که برای تک تک آن‌ها یا برای هر بخش از مخاطبان خود ارسال می‌کنید شخصی‌سازی کنید. هر مرحله از سفر خریدار به رویکرد متفاوتی نسبت به مشتری یا مشتری بالقوه نیاز دارد و دسترسی به این نوع اطلاعات می تواند نتایج تیم شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این امر به ویژه برای تیم های داخلی B2B مهم است زیرا آنها با سرنخ های بسیار کمتری نسبت به B2C کار می کنند و ارزش آنها بسیار بالاتر است. آن‌ها از این واقعیت خوششان می‌آید که یک نمای کلی از کل خط لوله وجود دارد، که ورودی مهمی را برای تیم شما از نظر اینکه برای چه کسی می‌نویسند و چه زمانی باید واکنش نشان دهند، ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، به لطف این بینش های مشتری، می توانید انواع بخش ها را ایجاد کنید. شما می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس اطلاعات شخصی، علایق خاص یا رفتار آنلاین گذشته خود به گروه‌هایی تقسیم کنید و سپس این بخش‌ها را با پیام‌های خاصی مورد هدف قرار دهید. این داده‌ها همچنین اطلاعات مفیدی را در مورد اینکه کجا می‌توانید به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید و نحوه قرار گرفتن در معرض بیشتر در اختیار شما قرار می‌دهد.

Managing Your Team With CRM Software Key Benefits

اتوماسیون فعالیت های کاری

بهینه سازی سازمان داخلی

احتمالاً هیچ تیم و شرکتی در جهان وجود ندارد که از کمکی برای سازمان داخلی استفاده نکند.

اولاً، CRM به لطف قابلیت‌های اتوماسیون، به تفویض وظایف کمک می‌کند. می تواند وظایف را بر اساس عوامل عینی، مانند ارزش سرنخ یا تعاملات گذشته، تعیین و اولویت بندی کند. با CRM، لازم نیست به این فکر کنید که کدام یک از اعضای تیم شما کدام مشتری را مدیریت می‌کند یا از قبل با چه مقدار کار بر روی آن‌ها کار گذاشته است – فقط اجازه می‌دهید نرم‌افزار آن را به خاطر بسپارد و به طور عینی بهترین تصمیمات ممکن را برای تفویض اختیار اتخاذ کنید.

همچنین یک مرکز مرکزی برای ذخیره و دسترسی به تمام اسناد، پایگاه دانش داخلی، ارتباطات تیمتان، و همچنین سوابق مربوط به مهلت‌ها، مسئولیت‌ها و وظایف تکمیل شده خواهید داشت. یعنی سازماندهی اطلاعات بزرگترین چالش برای 64 درصد از آژانس های تبلیغاتی و رسانه ای است و نرم افزار CRM احتمالا بهترین راه برای غلبه بر آن است.

CRM به اتوماسیون کارهای خلاقانه نیز کمک می کند. این برنامه زمان بندی پست های بین کانالی را بسیار آسان تر می کند زیرا می توانید از یک داشبورد در بسیاری از پلتفرم ها پست کنید. همچنین تیم شما را قادر می‌سازد تا از استفاده کند. محتوای مبتنی بر ماشه که وقتی کاربر اقدام خاصی را انجام می‌دهد، مانند رها کردن سبد خرید یا تماشای ویدیوی توضیح‌دهنده محصول، فعال می‌شود.

خودکار کردن این بخش از کار باعث می شود تیم شما به نتایج بهتری دست یابد و در عین حال آنها را از یک سری کارهای کسل کننده و یکنواخت رهایی بخشد.

Challenges For Managing Your Team With CRM Software

تسهیل ارتباطات بین بخش

برای شرکت های بزرگتر، همکاری بین تیم ها بسیار مهم است. این برای فروش، خدمات مشتری، مدیران حساب، تیم توسعه کسب و کار و حتی مدیریت شما یا مشتریان شما صدق می کند. ارتباط در اینجا باید سریع، روان و کارآمد باشد. مخصوصاً وقتی صحبت از هر نوع ارتباطی باشد که به مشتری و از طرف مشتری باشد – در اینجا، هر کلمه و هر دقیقه مهم است.

اکثر پلتفرم‌های CRM دارای ویژگی‌های همکاری تیمی پیشرفته‌ای هستند که نویز در ارتباطات بین تیم‌ها را کاهش می‌دهد، ارتباطات را به یک کانال کاهش می‌دهد و همه آن‌ها را در یک مکان ذخیره می‌کند. بازخورد سایر بخش‌ها باید بسیاری از تصمیمات مهم شما را بیان کند، بنابراین ارزش ارتباط آسان و مستقیم با سایر تیم‌ها را دست کم نگیرید.

تجزیه و تحلیل عملکرد و بازخورد

شناسایی فضای بهبود

سیستم‌های CRM یک نمای کلی و تحلیل واضح از عملکرد و کارایی هر عضو تیم ارائه می‌دهند. البته، کمی کردن مهارت، تلاش و عملکرد در یک تیم می تواند مشکل ساز باشد. راه‌های بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید به تلاش‌های تیم خود کمک کنید و گاهی اوقات، هیچ ابزاری نمی‌تواند آن را اندازه‌گیری کند.

با این وجود، این بدان معنا نیست که باید از این گزارش‌ها غافل شوید، زیرا آنها همچنان اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌دهند. این فراتر از این است که به سادگی بفهمیم کسی سست یا ناتوان است. وقتی به دنبال مسائلی در تیم خود هستید، باید عمیق‌تر از آن باشید.

نتایج ضعیف می‌تواند به معنای چیزهای زیادی باشد – برای مثال، شاید شما به سادگی برخی افراد را در موقعیت‌های اشتباه یا پروژه‌های اشتباه داشته باشید، و سازماندهی مجدد و به هم زدن آنها می‌تواند مشکل را حل کند. اگر کسی به نظر نمی رسد که مناسب باشد، شاید این نقش برای او مناسب نباشد و زمانی که مسئولیت های مختلف به او داده شود، پیشرفت می کنند.

همه افراد چندوجهی نیستند. برخی از آنها مهارت های محدود اما بسیار قوی دارند و برای اینکه بیشترین بهره را از آنها ببرید، باید اعضای تیم خود را بشناسید و نقاط قوت و ضعف آنها را به وضوح شناسایی کنید. تجزیه و تحلیل CRM می تواند برای این منظور بسیار مفید باشد.

Managing Your Team With CRM Software Measurement Difficulties

همچنین، استفاده از یک رویکرد مبتنی بر نتیجه می تواند به شما کمک کند تا با تفاوت های آشتی ناپذیر مقابله کنید. گاهی اوقات، وقتی مطمئن نیستید که چه کسی درست می‌گوید و چه کسی اشتباه می‌کند، اجازه دهید داده‌های قوی تصمیم بگیرند. بهتر نیست همیشه به سراغ راه حلی بروید که تعداد شما را بیشتر کند (مثلاً اگر بتواند به برند آسیب دائمی برساند)، اما اغلب اینطور است.

و هر زمان که تیم شما نمی‌تواند دست از مبارزه بردارد، فقط نگاه کردن به تجزیه و تحلیل و بازخورد می‌تواند تصمیمات شما را بسیار ساده‌تر و زندگی شما را بسیار آسان‌تر کند.

افزودن یک کارمند جدید به تیم شما می تواند بسیار استرس زا باشد، به خصوص برای کارمند. اما اگر پایگاه دانش داخلی شما به هم ریخته باشد و راهنمای حضور نداشته باشید، ممکن است برای سایر اعضای تیم بسیار خسته کننده باشد. ” rel=”noopener nofollow”>یا SOPها را پاک کنید.

احتمال این است که تازه واردها مجبور شوند از اطراف خود بپرسند، صحبت کنند و دیگران را آزار دهند و به طور کلی برای درک آنچه از آنها می خواهید تلاش کنند. بسیار مهم است که هر استخدامی جدید به منبعی از حقیقت دسترسی داشته باشد، با فایل‌ها و پیوندهایی که به‌طور منظم و به‌طور مستقیم مرتب شده‌اند.

CRM راه حلی عالی است که می توانید از آن برای ذخیره و سفارش این اسناد استفاده کنید تا بتوان آن را به راحتی پیدا و درک کرد. این به ویژه برای تیم‌هایی با مشتریان و پروژه‌های مختلف بسیار صدق می‌کند که در آن‌ها گیج شدن و غرق شدن بسیار آسان است.

رهبری یک تیم یک علم دقیق نیست و شما هرگز نمی توانید کار خود را کاملاً قابل پیش بینی کنید. از این نظر، انتظار این که نرم افزار تمام مشکلات شما را حل کند کمی غیر منطقی است. برای مدیریت موفقیت آمیز یک تیم، باید شایستگی و مهارت های افراد را نشان دهید تا اعتماد تیم خود را به دست آورید و جرقه آنها را زنده نگه دارید.

با این حال، یک CRM می تواند به شما کمک کند مدیریت خوب خود را با یک راه حل دیجیتالی که تلاش های تیم شما را بهینه می کند و عملکرد آنها را افزایش می دهد، ارتقا دهید. اشکالی ندارد که مانند یک مهندس به جنبه های خاصی از یک شغل نزدیک شوید زیرا خلاقیت تیم شما را از بین نمی برد و شانس خوبی وجود دارد که آنها را توانمندتر و سازنده تر کند.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1