شماره تماس : 02128426511

یکی از عناصر کلیدی استراتژی محتوای شما، خط مشی دسترسی به محتوا است.

آیا محتوای شما به صورت رایگان برای همه در دسترس است، هیچ رشته ای پیوست نشده است؟ آیا کاربران برای مشاهده محتوای شما نیاز به ارائه اطلاعات شخصی دارند؟ یا آیا مستقیماً برای امتیاز دسترسی به محتوای خود از مشتریان هزینه می کنید؟ هر یک از رویکردهای فوق می‌تواند بسته به اهداف بازاریابی که دنبال می‌کنید قابل اجرا باشد.

رویکردی که امروز می‌خواهیم درباره آن بحث کنیم، محتوای دروازه‌دار است. محتوای دروازه‌دار یک خط‌مشی دسترسی به محتوا است که نوعی مانع را بین کاربران بالقوه و محتوایی که می‌خواهند به آن دسترسی داشته باشند، مشخص می‌کند.

اغلب به عنوان یک استراتژی تولید سرنخ در بازاریابی B2B استفاده می شود. در ازای حقوق دسترسی به محتوا، کاربران ملزم به ارائه اطلاعات در مورد خود هستند و آنها را به عنوان سرنخ های بازاریابی واجد شرایط می دانند.

محتوای دروازه‌دار بیشتر از ایجاد یک مانع بین کاربران و محتواست. هنگام تصمیم‌گیری اینکه کدام محتوا را در پشت دروازه قرار دهید، و همچنین «کلید» مناسب برای باز کردن آن، باید مراقب باشید. نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که محتوای دروازه‌ای یک استراتژی قابل دوام برای برخی از انواع بازاریابی دیجیتال (تولید سرنخ)، اما نه برای سایرین (SEO) است.

برای کمک به شما برای استفاده حداکثری از محتوای دروازه‌دار به عنوان یک استراتژی بازاریابی، راهنمای ما را در مورد موضوع در پاراگراف‌های زیر بررسی کنید.

محتوای دروازه‌دار در مقابل محتوای غیرمجاز

آیا هدف اصلی شما ایجاد سرنخ یا افزایش آگاهی از برند است؟ این سوالی است که باید از خود بپرسید تا بین استفاده از محتوای دروازه‌دار و غیردارنده تصمیم بگیرید. در حالت ایده‌آل شما می‌خواهید هر دو را انجام دهید، بنابراین بهترین راه برای انجام آن این است که از هر استراتژی در جایی که مناسب است استفاده کنید.

یکی از راه‌های مدیریت آن این است که مراحل مختلف قیف بازاریابی خود را در نظر بگیرید. در هر مرحله، می‌توانید از محتوای دروازه‌دار در مقابل محتوای غیرقابل انتخاب، با درجات اثربخشی متفاوت استفاده کنید. بیایید سه مرحله کلیدی، آگاهی، توجه و تصمیم را در نظر بگیریم:

آگاهی

افراد بالقوه در مرحله آگاهی از سفر خریدار می‌خواهند مشکل خاصی را حل کنند، اما هنوز مطمئن نیستند که آیا کسب‌وکار شما می‌تواند راه‌حلی ارائه دهد یا خیر. در این مرحله، بیشتر مشتریان بالقوه اطلاعات کمی از برند شما دارند و به احتمال زیاد به اطلاعات شخصی حساس به شما اعتماد نمی‌کنند. در نتیجه، محتوای خود را بسته نگه دارید در این مرحله به احتمال زیاد کار نمی کند. برعکس، حفظ محتوای خود بدون موانع در این مرحله به عنوان نشانه حسن نیت تلقی می شود و باعث جلب اعتماد شما می شود.

توجه

مشتریان بالقوه در مرحله بررسی سفر خریدار قبلاً به چندین گزینه برای حل مشکل خود نگاه کرده اند و امیدواریم نام برند شما را در لیست انتخاب های خود یادداشت کرده باشند. در اینجا می توانید از هر دو راه بروید. اگر ارزش خوبی ارائه دهید، محتوای دروازه‌دار می‌تواند کارساز باشد. Ungated همچنین می تواند کار کند، اما مطمئن شوید که این واقعیت را برجسته کنید که شما چیزی را به صورت رایگان ارائه می دهید، در حالی که رقبای شما احتمالاً برای همان سطح خدمات هزینه خواهند داشت.

تصمیم

افرادی که در مرحله تصمیم گیری از سفر خریدار هستند، به طور فعال لیست راه حل های بالقوه خود را با سنجیدن مزایا و معایب محدود می کنند تا به یک برسند. تصمیم نهایی. محتوای دروازه‌دار در این مرحله حداکثر موثر است زیرا مشتری بالقوه باید اطلاعات خود را به اشتراک بگذارد (و همچنین پول خرج کند) تا خرید را تکمیل کند، بنابراین ” مالیات» مورد نیاز برای دسترسی به محتوای دروازه‌دار به عنوان یک مانع تلقی نمی‌شود.

به طور خلاصه، هم محتوای دروازه‌دار و هم محتوای غیرمجاز در محتوای شما جای دارند. استراتژی، اما اثربخشی آنها بر اساس مرحله قیف تبدیل متفاوت است.

محتوای دروازه‌دار

انواع محتوای دروازه‌دار

در اصل، هر شکلی از محتوا را می توان در پشت دروازه قفل کرد. با این حال، در عمل، مشتریان بالقوه در رابطه با انواع محتوایی که مایل به کار برای آن هستند، انتظارات خاصی دارند. در اینجا 4 نوع وجود دارد که معمولاً می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید.

1. کاغذ سفید

کاغذ سفید معمولاً یک گزارش طولانی در مورد موضوعی است که به کاربر نهایی مرتبط است. کاغذهای سفید اغلب حاوی آمار، نظرات کارشناسان، مثال ها و توصیه های عملی در مورد چگونگی مقابله با مشکل خاصی است که مشتری با آن مواجه است. کاغذهای سفید به دلیل ارزش درک شده خود، محتوای دروازه ای عالی را ایجاد می کنند. «کلید» مورد نیاز برای دسترسی به آنها معمولاً یک آدرس ایمیل معتبر است – هزینه کمی از دیدگاه مشتری، اما برای برند شما بسیار ارزشمند است.

2. کتاب الکترونیکی

یک کتاب الکترونیکی شبیه به کاغذ سفید است، اما ماهیت جامع‌تری دارد و از نظر طراحی پیچیده‌تر است. کتاب‌های الکترونیکی می‌توانند حاوی محتوایی با ارزش کامل وب‌سایت باشند که ارزش درک شده آن‌ها را در بین مشتریان بالاتر می‌برد. یک کتاب الکترونیکی می تواند به عنوان یک معرفی عالی برای کل برند شما باشد. کتاب‌های الکترونیکی را می‌توان به قطعات تقسیم کرد و از طریق ایمیل به مشتریانی که مایل به اشتراک‌گذاری آدرس ایمیل و نام خود هستند، تحویل داد.

3. الگو

الگو یک شکل تعاملی از محتوا است که فواید عملی فوری را برای کاربران فراهم می کند. قالب ها نیز قابل استفاده مجدد هستند که ارزش آنها را بیشتر می کند. این باعث می‌شود که الگوها در بررسی و تصمیم‌گیری بسیار مفید باشند مراحل قیف تبدیل.

4. وبینار

یک وبینار یک سخنرانی یا مجموعه ای از سخنرانی ها در مورد یک موضوع است که معمولاً به شکل یک جریان ویدیو یا دانلود ویدیو. وبینارها نه تنها برای مشتریان بالقوه ارزش ایجاد می کنند، بلکه برای ایجاد تعامل نیز عالی هستند، به خصوص اگر تعاملی باشند. وبینارها به محصولاتی کامل نزدیک شده اند، که آنها را برای استفاده به عنوان محتوای دروازه ای ایده آل می کند.

بهترین روش‌های محتوای دروازه‌دار

محتوای دروازه‌دار بیشتر از قفل گذاشتن یک محتوای موجود است. برای استفاده حداکثری از محتوای خود، توصیه های زیر را در نظر بگیرید.

1. انجام تجزیه و تحلیل رقبا

یک چیزی که باید همیشه در هنگام انتشار محتوا در نظر داشته باشید، این است که رقبای شما همان کار را انجام می دهند. این به این معنی است که محتوای دروازه‌دار شما باید سطح کیفیت مشخصی را حفظ کند تا شانس باز شدن را داشته باشد. برای اینکه بفهمید رقبای شما با محتوا چه می کنند، باید تحلیل رقبا را انجام دهید. . این شامل جستجوی پیشنهادات محتوای آنها و حتی ثبت نام برای محتوای دروازه ای آنها است. از نظر محتوا نیز به آنچه که به صورت رایگان هدیه می دهند توجه کنید. گاهی اوقات می‌توانید با ارائه رایگان چیزهایی که رقبای شما در پشت دروازه نگه می‌دارند، سود قابل توجهی به دست آورید، و بالعکس.

محتوای دروازه‌دار

2. ارائه ارزش فوری

بزرگترین انگیزه برای مشتریان احتمالی برای ثبت نام برای محتوای دروازه‌دار، ارزش درک شده آن است، تأکید بر درک شده. فقط قرار دادن محتوای خود کافی نیست و امیدواریم مشتریان بالقوه متوجه شوند که آیا ارزش دارد یا نه. شما باید از قبل آنها را متقاعد کنید که در حال انجام یک معامله خوب هستند. این را می توان با مرتبط کردن محتوای خود انجام داد. ، عملی و لذت بخش برای مصرف. همیشه در مورد محتوای دروازه‌دار خود آگاه باشید. اگر نوید یک مطالعه مبتنی بر واقعیت را در مورد یک صنعت خاص می‌دهید، باید به قول خود عمل کنید، نه اینکه محتوای خود را فقط با نظرات پر کنید.

3. طراحی یک صفحه فرود موثر

به طور معمول، هنگامی که کاربر یک دکمه CTA برای پیشنهاد محتوا، آنها به سمت یک صفحه فرود سفارشی هدایت می شوند. این باعث می شود طراحی یک صفحه فرود موثر یکی از بهترین راه ها برای تقویت محتوای شما باشد. ایجاد یک صفحه فرود متقاعد کننده نیاز به زمان و تلاش دارد، اما یک تیتر قانع کننده، یک کپی قوی و یک فرم پاسخگو تا حد زیادی کمک خواهد کرد. موثرترین صفحات فرود آنهایی هستند که در آن هر عنصر در ارتباط با مشتری برای پر کردن آن فرم کار می کند.

4. سرنخ های بخش تولید شده از محتوای دروازه ای

استفاده مؤثر از محتوای دروازه‌دار فقط شامل جدا کردن افراد از داده‌های شخصی آنها نیست. همیشه باید یک قدم بیشتر برنامه ریزی کنید و از اطلاعات به دست آمده از سرنخ ها برای تقسیم بندی آنها به لیست ها استفاده کنید. این کار ایجاد کمپین‌های بازاریابی و فروش شخصی‌شده با هدف قرار دادن آن سرنخ‌های خاص را آسان‌تر می‌کند.

محتوای دروازه‌دار%0A%0A

%0A%0A%0A%0A

5. محتوای دروازه‌دار را تبلیغ کنید

ایجاد محتوای دروازه‌دار کار زیادی می‌طلبد، و برای توجیه هزینه، می‌خواهید آن را تا حد امکان از طریق همه کانال‌های موجود تبلیغ کنید. اگر منابع محدودی دارید، ابتدا از رسانه های اجتماعی استفاده کنید. گزیده‌هایی از محتوای دروازه‌دار خود را منتشر کنید و یک CTA به صفحه فرود در وب‌سایت خود با نسخه کامل ارائه دهید. اگر به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود با اینفلوئنسرها کار می کنید، از آنها به عنوان سخنران برای اطلاع رسانی به دنبال کنندگان در مورد پیشنهاد خود استفاده کنید.

6. اندازه گیری عملکرد محتوا

هنگامی که یک محتوای دروازه‌دار منتشر کردید و تعداد کمی مشترک پیدا کردید، باید به نظارت بر عملکرد آن ادامه دهید. مهمترین چیزی که باید اندازه گیری شود پتانسیل تبدیل محتوای دروازه ای شما است، یعنی توانایی آن برای ایجاد فروش. یکی دیگر از مزایای اندازه‌گیری عملکرد محتوا این است که بازخورد ارزشمندی را برای تلاش‌های آینده شما برای ایجاد محتوا ارائه می‌دهد.

محتوای دروازه‌دار به عنوان دروازه موفقیت

محتوای دروازه‌دار یک عنصر اساسی از استراتژی تولید سرنخ مؤثر است. این به شما کمک می کند تا بدون نیاز به ساخت خطوط لوله تولید سرب پیچیده، سرنخ های با کیفیت تولید کنید. می‌توانید از محتوای موجود خود دوباره استفاده کنید و به سادگی آن را پشت یک دیوار پرداخت یا یک فرم ایمیل قرار دهید و نتایجی مشابه ایجاد محتوا از ابتدا دریافت کنید.

تعداد بازید : 27

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1