شماره تماس : 02128426511

سپر حریم خصوصی ایالات متحده نامعتبر است

EC مایل است از حقوق شهروندان خود برای حفظ حریم خصوصی محافظت کند، و این شامل محافظت از آنها در برابر جاسوسی های بی دلیل دولت است. دیوان دادگستری اروپا به تازگی حکم داده است که سپر حریم خصوصی ایالات متحده به اندازه کافی از شهروندان خود در هنگام ذخیره داده های آنها در ایالات متحده محافظت نمی کند.

خوانندگان ممکن است به یاد داشته باشند که سرنوشت مشابهی برای موافقتنامه بندر امن ایالات متحده رخ داد، تلاش قبلی برای به EC اطمینان دهید که داده های شهروندانش هنگام ذخیره در ایالات متحده ایمن هستند. جانشین آن، Privacy Shield، با عجله ساخته شد تا شرکت های EC هنگام ذخیره داده ها در ایالات متحده قانون را زیر پا بگذارند.

اکنون EC حکم داده است که Privacy Shield خوب نیست کافی است. مشکل اساسی هر دو قرارداد بندر امن و سپر حریم خصوصی این است که اگرچه شرکت‌های آمریکایی ممکن است متعهد به رعایت پادمان‌های قوی بر روی اطلاعات شخصی باشند، اما در معرض توانایی مقامات ایالات متحده برای نادیده گرفتن آنها و انجام نظارت گسترده‌ای هستند که EC آن را غیرقابل توجیه می‌داند. GDPR حق شهروندان اتحادیه اروپا را برای حفظ حریم خصوصی تقویت کرد، مفهومی که در ایالات متحده وجود ندارد برای شهروندان خودش چه برسد به خارجی ها.

از لحاظ فنی اکنون این بدان معنی است که هر شهروند EC می تواند از کسب و کاری که داده های خود را در ایالات متحده ذخیره می کند شکایت کند. در عمل، حداقل در کوتاه مدت، مقامات دو طرف اقیانوس اطلس می گویند که این مشکل قابل حل است. اتحادیه اروپا از ایالات متحده می خواهد که متعهد شود هرگز بر داده های شهروندان اتحادیه اروپا نظارت گسترده ای انجام ندهد و در واقع ایالات متحده را تابع قانون اتحادیه اروپا می کند. ایالات متحده این را نمی پسندد، او عادت دارد بقیه جهان را مجبور کند که از قوانین خودش تبعیت کند، مانند FACTA، اما از تعهد خود به هر مرجع حقوقی خارجی مانند دیوان بین المللی دادگستری اجتناب می کند.

این فضا را تماشا کنید زیرا EC ایالات متحده را مجبور می‌کند تا قوانین حفاظت از داده‌های EC را اجرا کند.

تعداد بازید : 27

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1