شماره تماس : 02128426511

راهنمای رسیدگی به تماس‌گیرندگان مشکل

هرکسی که در بخش فروش یا پشتیبانی – یا در واقع هر نقشی در ارتباط با مشتری – کار کرده باشد، به شما خواهد گفت که همه تماس‌گیرندگان بستری از گل سرخ نیستند. اگر چیزی طبق برنامه پیش نرود، حتی بهترین مشتریان و مشتریان بالقوه نیز ممکن است ناراحت شوند.

فروش دشوار و تماس‌های پشتیبانی می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود، اگر به درستی مدیریت نشود. بنابراین چگونه مطمئن می‌شوید که تیم‌های مشتری‌تان به بهترین وجه مجهز هستند تا اخم‌های تماس‌گیرندگان را وارونه کنند؟

بیایید برخی از مراحل را بررسی کنیم تا به تیم‌های فروش و پشتیبانی شما کمک کنیم تا تجربه‌ای عالی برای مشتری ارائه دهند، حتی زمانی که اوضاع خراب است.

8 (+2) گام برای ارائه تجربه مشتری عالی در تماس‌های دشوار فروش و پشتیبانی B2B

مرحله 0. کنترل خسارت قبل از تماس: آموزش رسیدگی به شکایات

قبل از اینکه یک فروشنده یا یکی از اعضای تیم پشتیبانی جدید هدست خود را برای اولین بار روی سر بگذارد، باید حداقل آموزش های اولیه در مورد نحوه رسیدگی به تماس های خود ارائه دهید.

حتی ممکن است به کارکنان مشتری خود یک «راهنمای سبک» بدهید تا به آنها کمک کند تجربه مشتری را که می‌خواهید ارائه دهید و بنابراین چگونه باید از طریق تلفن عمل کنند، درک کنند. این می‌تواند شامل نحوه پاسخگویی به تماس، روش‌های مناسب برای مراجعه به محصولات مارک‌دار، انواع زبان‌های غیرمجاز و غیره باشد. رفتن به نقش مشتری با نگرش صحیح ضروری است، بنابراین مطمئن شوید که تیم شما دقیقاً چه چیزی را می داند. “نگرش صحیح” است.

این آموزش همچنین باید شامل نحوه برخورد با تماس گیرندگان مشکل، عصبانی و حتی ناراحت باشد. درهم آمیختن دانش عمومی خدمات مشتری B2B و سبک برند خود شرکت شما. هر گونه آموزش باید یک فرآیند منظم و مداوم باشد، نه تنها یک بار.

Handling difficult callers

همچنین ضروری است که مسئولین تماس شما قدرت ارائه سطح مشخصی از اختیارات و ارائه پیشنهادات و تخفیف‌ها را داشته باشند – هم برای اصلاح شرایط سخت پس از فروش و هم تشویق تجارت جدید. اگر تیم شما مجبور است هر بار که نیاز به مذاکره در مورد تخفیف، بازپرداخت جزئی یا ارائه یک مبلغ مجانی کوچک دارد، از یک مدیر چراغ سبز دریافت کند، این فقط یک روند خسته کننده از نظر احساسی را طولانی تر می کند.

مرحله 0.5. از حواس پرتی خودداری کنید – هر چه که برای شما معنی دارد

به عنوان یک مدیریت تماس، ارائه یک تجربه عالی برای مشتری از طریق تلفن نیاز به تمرکز کامل شما دارد – به خصوص اگر تماس گیرنده ناراضی یا ناراحت است با این حال، دستیابی به تمرکز مطلوب یک چیز بسیار ذهنی است. شما باید با سطوح توجه درونی طبیعی خود (اما در محدوده محدودیت های فضای کاری خود) کار کنید تا محیط خود را به فضای کاری مثبت برای خود تبدیل کنید.

در اینجا چند نمونه از نحوه به حداکثر رساندن تمرکز در فضای کاری آورده شده است. اینها ممکن است برای همه قابل دوام نباشند، اما امیدواریم که شما را به فکر کردن در مورد محدودیت‌های محیط خود وادار کنند:

  • اگر متوجه شدید که صدای وزوز اداری حواس‌تان را پرت می‌کند، می‌توانید هدفون‌های کاهش‌دهنده نویز ارزان قیمت (البته با میکروفون) را امتحان کنید.
  • اگر تصاویر بصری حواس شما را پرت می‌کند، به دور از پیاده‌روهای شلوغ روبرو شوید و حواس‌پرتی را روی صفحه (های) رایانه شخصی‌تان به حداقل برسانید. اگر از CRM مبتنی بر مرورگر، سپس F11 دوست شماست!
  • گاهی اوقات، سر و صدای ذهنی بیشترین حواس را پرت می کند. خوشبختانه، کارهای سرگرم کننده زیادی وجود دارد که می توانید برای خود را برای تمرکز عمیق آماده کنید.

ایجاد یک فضای راحت و متمرکز فقط به نفع شما نیست. وقتی محدودیت‌های خود را تشخیص می‌دهید و با آن‌ها کار می‌کنید، بهتر می‌توانید به هر تماسی توجهی که شایسته آن است داشته باشید.

مرحله 1. کل اسکوپ را دریافت کنید

وقتی برای اولین بار تلفن را برای تماس گیرنده عصبانی برمی دارید، به احتمال زیاد او چیزهایی برای گفتن خواهد داشت. با دقت به آن‌ها گوش دهید که تمام تجربه‌شان را بازگو می‌کنند – این نه تنها زمینه مهمی را برای تماس‌شان به شما می‌دهد، بلکه ممکن است فرصت خوبی برای آن‌ها باشد تا کمی انرژی پرتنش را از خود دور کنند.

بنابراین تماس را شروع کنید، بدانید که آنها چه کسانی هستند و سپس فقط اجازه دهید آنها مشکل خود را به زبان خودشان به شما بگویند. داشتن CRM واقعا می تواند به شما کمک کند در اینجا – به شما امکان می دهد تا تاریخچه تعامل و سفارش آنها را مشاهده کنید. برای دیدن اینکه در گذشته چه مکالماتی با سایر اعضای تیم داشته اند؛ و احتمالاً هر گونه بلیت های پشتیبانی در حال انجام نیز . همه اینها به شما کمک می کند بیشتر به آنها کمک کنید.

وقتی آنها شروع به صحبت کردند، صحبت را قطع نکنید، مگر اینکه واقعاً مجبور باشید. سوالات و توضیحات را تا زمانی که یک شکاف طبیعی در گفتگو ایجاد شود، بگذارید. ما طبیعتاً دوست داریم صدایمان شنیده شود – به طوری که مؤثرترین نمایندگان فروش B2B از نظر آماری بیشتر گوش دهید تا اینکه صحبت کنند.

Sales training for handling difficult callers

گوش دادن فعال انجام از طریق تلفن ممکن است دشوار باشد، اما هنوز کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا ثابت کنید فعالانه به آن توجه می‌کنید. از تقویت کلامی غیر تکراری (مانند «من می فهمم»، «من دنبال می کنم» یا «تأیید») استفاده کنید و به طور فعال یادداشت برداری کنید تا بخش هایی از روایت را فراموش نکنید. هنگامی که یک آرامش طبیعی در مکالمه وجود دارد، سؤالات بپرسید و خلاصه های بازنویسی شده را تکرار کنید تا درک خود را تقویت کنید، مانند «پس می شنوم…»، «پس می فهمم…»، <.> “… درست است؟”

اگر فروشنده B2B هستید و دائماً اعتراضات فروش مشابهی را در مورد قیمت، زمان و تغییر می شنوید، راهنمای اخیر ما را بررسی کنید: 3 ایراد رایج فروش.

مرحله 2. احساسات تماس گیرنده را تأیید کنید و در صورت لزوم عذرخواهی کنید

اگر تا به حال به یک تماس‌گیرنده عصبانی گفته‌اید که «آرامش کنید»، می‌دانید که چگونه به طور کلی تأثیر معکوس دارد! به طور مشابه، دستورالعمل‌هایی مانند «نگران نباش» و «خوشحال باش» ممکن است صادقانه ارائه شوند، اما می‌توانند احساسات تماس‌گیرنده را بیشتر تقویت کنند و مکالمه را چالش‌برانگیزتر و ناخوشایندتر کنند.

احتمال این است که همه ما در مقطعی از گذشته آن مشتری عصبانی، آن تماس‌گیرنده نگران، آن کاربر ناراحت خدمات بوده‌ایم – این اتفاق می‌افتد. اگر بخواهید جای خود را با فرد حاضر در خط عوض کنید، به احتمال زیاد احساس مشابهی خواهید داشت. نشان دادن اینکه ناامیدی یا ناامیدی آن‌ها را درک می‌کنید می‌تواند به خنثی کردن یک موقعیت ناپایدار کمک کند.

بنابراین با دقت گوش دهید، مشکل آنها را تصدیق کنید و متوجه شوید که این وضعیت چگونه زندگی را برای آنها دشوار می کند. اگر باید عذرخواهی کرد، صمیمانه عذرخواهی کنید بدون اینکه تقصیر را در خانه کسی بگذارید – هیچ وقت روی کسی انگشت نگذارید یا بخش.

همانطور که شروع به تسکین احساسات تماس‌گیرنده می‌کنید، می‌توانید احساسات او را کنار بگذارید تا روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید.

مرحله 3. هرگز با آتش با آتش مبارزه نکنید

وقتی کسی عصبانی می‌شود، واکنش طبیعی برخی از افراد این است که به عقب برگردند یا حالت دفاعی و پیراهنی داشته باشند. اما عصبانی شدن یا ناراحت شدن از تماس گیرنده فقط وضعیت بد را بدتر می کند.

این کار به کمی تمرین نیاز دارد، اما سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و سطح سالمی از تماس را کنار بگذارید. تماس گیرندگان مطالبه گر معمولاً از موقعیت، شرکت، عواقب آن ناراحت هستند نه شما. به طور خلاصه: آن را شخصی نگیرید.

ما می دانیم که نقش پشتیبانی و فروش B2B می تواند کار سختی باشد. هر تماس گیرنده ممکن است فقط یک نفر از 50+ در روز باشد برای شما، اما به خاطر داشته باشید که این مشکل در حال ایجاد مشکل است تمام روز آنها (یا هفته، ماه یا سال) به اندازه ای است که ناراحت شوند. تماس آنها فقط چالش دیگری است که باید در روز کاری شما بر آن غلبه کنید، نه کسی که از او عصبانی شوید.

Handling difficult callers

مرحله 4. جایی برای فرضیات باقی ندهید

اگر در درک شما از موضوع شکافی وجود دارد – چه در اطلاعاتی که تماس گیرنده به شما داده است یا در سابقه رکورد CRM – همیشه به دنبال توضیح باشید. تلاش برای حل مشکل با اطلاعات ناقص می‌تواند فاجعه‌بار باشد، تماس گیرنده را بیش از پیش از این موقعیت ناامید می کند.

اگر نیاز دارید موضوع را به یکی از همکاران ارجاع دهید، شفاف سازی بسیار مهم است، زیرا ممکن است آنها موضوع را با فرضیات یا تفسیرهای خود اشتباه بگیرند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام نکات مهم کاملاً واضح هستند.

مرحله 5. از دکمه نگه داشتن بیش از حد استفاده نکنید

این نکته واقعاً می‌تواند در هر نقطه‌ای از مکالمه با تماس‌گیرنده دشوار به دست آید: عجله نکنید تا آنها را در حالت تعلیق قرار دهید و هرگز آنها را برای مدت طولانی در آنجا نگذارید. اگر قبلاً مجبور شده اند از طریق یک خدمه خودکار روباتیک بجنگند و مجبور شده باشند در صف منتظر بمانند تا با کسی صحبت کنند، به احتمال زیاد از انتظار بیشتر خوشحال نخواهند شد!

اگر صحبت کردن با فردی هدف نهایی است، دور نگه داشتن او از آن به هر طریقی فقط باعث عصبانیت او می شود.

Handling difficult callers

مرحله 6. زمان راه حل!

اکنون زمان آن است که به اصل موضوع بپردازیم. هنگامی که مشخص کردید چه چیزی در حال رخ دادن است / اشتباه شده است، می توانید شروع به درست کردن آن کنید. اگر احساس می‌کنید که تماس‌گیرنده را آرام می‌کند، سعی کنید و بدون سرزنش کردن درب منزل کسی را به طور دیپلماتیک توضیح دهید که چه اشتباهی رخ داده است. به جای ارائه دادن شخص دیگری به آنها برای فریاد زدن، هدف خود را به اشتراک بگذارید!

سپس با تماس‌گیرنده صحبت کنید که از نظر وضوح و/یا پشتیبانی بیشتر چه چیزی را می‌خواهد ببیند. احساس خشم و ناامیدی در تجارت اغلب ناشی از احساس درماندگی و ناامیدی است. بنابراین با اجازه دادن به آن‌ها انتظارات خود را بیان می‌کنید، کمی قدرت و اختیار را به آنها برمی‌گردانید.

حتی اگر پیشنهادات آنها کاملاً مورد بحث نباشد، شما تصوری از آنچه برای آنها مهم است و چگونه می توانید در نیمه راه با آنها روبرو شوید، دریافت خواهید کرد. آیا آنها می خواهند تمام پول خود را پس بگیرند؟ بازپرداخت جزئی به آنها یا ارائه چیزی به صورت رایگان ممکن است روی میز باشد. آیا به جای آن محصول متفاوتی می خواهند؟ ممکن است بتوانید راه حلی را توصیه کنید که همان عملکرد را با قیمتی کمتر دارد.

همانطور که در مرحله 0 در بالا ذکر شد، باید به همه کارکنان رسیدگی کننده تماس اختیار داده شود تا در چارچوب پارامترهای خاصی مذاکره کنند. سعی کنید با این محدودیت ها کار کنید تا بهترین نتیجه ممکن را برای تماس گیرنده خود ارائه دهید.

مرحله 7. چند گزینه ای

هنگامی که مشخص کردید تماس‌گیرنده چگونه می‌خواهد ادامه دهد، به او دو یا سه راه‌حل ممکن را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود او در صندلی رانندگی بماند، اما به مدیریت آنها کمک می‌کند. کمی انتظارات به جای اینکه در مورد نحوه ادامه دادن به آنها دیکته شود، آنها می توانند تصمیم بگیرند که کدام روش برای آنها مناسب تر است.

با تشکر از مشتری برای وقت گذاشتن و دادن فرصتی برای درست کردن کارها در پایان. آنها به راحتی می‌توانستند به یک ارائه‌دهنده دیگر بفرستند، پس حتماً سپاسگزاری کنید.

مرحله 8. مراحل بعدی را به وضوح بیان کنید و پیگیری کنید

اکنون با یک اقدام موافقت کرده‌اید، تماس را با بیانیه‌ای واضح از آنچه قرار است در آینده رخ دهد، ترک کنید. هرگز قولی را ندهید که 100% مطمئن نیستید انجام خواهد شد – وعده های شکسته فقط منجر به تماس های تلفنی عصبانی تر می شود!

پس از پایان تماس، مکالمه و برنامه اقدام مورد توافق خود را از طریق ایمیل تأیید کنید. ارسال یک ایمیل تأییدیه به تعامل یک دنباله کاغذی رسمی می‌دهد، بنابراین تماس‌گیرنده مجبور نیست فقط شما را به حرف شما بپذیرد.

بعد از اینکه راه حل آنها را ارائه کردید و به نظر می رسد همه چیز طبق برنامه پیش رفته است، پس از رفع گرد و غبار با فرد تماس بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز مطابق برنامه ریزی او بوده است. یک کار را در CRM خود تنظیم کنید تا انجام ندهید فراموش نکن!

وقتی نوبت به ارائه خدمات عالی به مشتریان می‌رسد، مهارت‌های بین فردی خوب مهم هستند، اما ابزارهای مناسب ضروری هستند. سیستم ساده CRM را امتحان کنید که برای رشد فروش B2B و تیم‌های پشتیبانی طراحی شده است: سیستم‌های واقعا ساده.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1