شماره تماس : 02128426511

بنیاد فروش مبتنی بر داده: نمایه مشتری ایده آل

یک نمایه مشتری ایده آل مجموعه ای از ویژگی هایی است که مشتری ایده آل شما را توصیف می کند. این مجموعه از انواع مختلفی از داده‌ها تشکیل شده است که با هم ترکیب می‌شوند و منجر به توصیف دقیقی می‌شود که می‌تواند به عنوان یک فیلتر فعال برای شناسایی بهترین فرصت‌ها برای فروش، در زمان واقعی استفاده شود.

نمایه مشتری ایده‌آل (ICP) می‌تواند برای واجد شرایط بودن سرنخ‌های بازاریابی، برای اولویت‌بندی فعالیت‌های مدیریت حساب یا برای یافتن شرکت‌های تجاری جدید که خدمات شما برای آنها جالب است، استفاده شود.

یک ICP از انواع مختلفی از ویژگی ها تشکیل شده است که می توانند هم ثابت و هم پویا باشند. در حالت ایده آل، ICP شما از هر دو تشکیل شده است. مانند صنعت و اندازه شرکت، اما همچنین حرکت و پویایی موقعیتی مانند استخدام یک تصمیم گیرنده جدید، موقعیت های باز فهرست شده در وب سایت، افتتاح یک انبار جدید یا شرکتی که بودجه دریافت می کند.

برای بدست آوردن یک ICP استثنایی، باید تمام منابع مختلف داده مرتبط با فروش خود را که می‌توانید در اختیارتان قرار دهید، نگاه کنید. این به این معنی است که با بازاریابی صحبت کنید، در گوگل آنالیتیکس صحبت کنید، با مشتریان خود صحبت کنید و در نهایت، نگاهی به داشته باشید. در CRM شما.

انواع داده برای فروش مبتنی بر داده

همانطور که گفتم، انواع مختلفی از داده‌ها وجود دارد که می‌توانید شناسایی کنید که به شما در بهینه‌سازی تلاش‌ها و رشد نتایجتان کمک می‌کند. بیایید آنها را یکی یکی مرور کنیم.

داده های عملیاتی

اول از همه، داده های عملیاتی از سیستم CRM شما وجود دارد (نرخ برد، فروش طول چرخه، تعداد لحظات تماس، تعداد موارد از دست رفته، اندازه متوسط ​​معامله و غیره). این همه اطلاعاتی است که شما و شرکتتان صرفاً با انجام فعالیت‌ها و نتایج فروش و ثبت گزارش جمع‌آوری می‌کنید.

جمع‌آوری و ساختاردهی داده‌های عملیاتی می‌تواند راهی عالی برای بهینه‌سازی تلاش‌های فردی و تیمی و دیدن اینکه چه معیارهایی را می‌توان بهبود بخشید.

اگر هنوز CRM ندارید یا می‌خواهید فعالیت‌های خود را جداگانه پیگیری کنید، می‌توانید به راحتی یک صفحه‌گسترده ایجاد کنید یا از قالبی مانند شکل زیر استفاده کنید. یا یک آزمایش CRM رایگان با Really Simple Systems داشته باشید.

CRM Template

داده‌های ترافیک

داده‌های ترافیک، داده‌های فعالیت بازدیدکنندگان از وب‌سایت و کانال‌های آنلاین شما هستند. بازدیدکنندگان شما چه کار می کنند؟ آنها به دنبال چه می گردند؟ آیا آنها آماده فروش هستند یا هنوز به دنبال گزینه هستند؟ با ابزارهایی مانند Leadfeeder یا Leadinfo می توان ترافیک را تا حدودی شناسایی کرد. با این حال، در حالت ایده آل، یک قیف بازاریابی راه اندازی کنید تا آدرس ایمیل بازدیدکنندگان خود را به تصویر بکشد. با انجام این کار، می توانید داده های ترافیک آنلاین خود را به داده های موجود در CRM خود متصل کنید و شروع به بررسی و استفاده از سفر خریدار مشتریان و مشتریان احتمالی خود کنید.

داده‌های ترافیک را می‌توان در Google Analytics یا از طریق یک برنامه بازاریابی مانند HubSpot پیدا کرد. غنی سازی این داده ها با سایر منابع داده، مانند داده های عملیاتی و شرکتی، برای سرمایه گذاری از پتانسیل آن ضروری است.

Data enrichment process

اطلاعات شرکت

سوم، برای بستن دایره داده، اطلاعات شرکت. اطلاعات شرکت به اشکال و اشکال مختلفی وجود دارد، اما اساساً اطلاعات شرکت شامل انواع مختلفی از داده ها در مورد شرکت ها و سازمان ها است. به عنوان مثال می توان به بخش صنعت، تغییرات اخیر شرکت، مکان، اندازه و گردش مالی آنها اشاره کرد. نمونه های دیگر شامل فناوری های مورد استفاده یا جاهای خالی باز است.

در ارتباط با دو منبع داده داخلی، اطلاعات شرکت به شما کمک می کند ساختار، مقیاس و همه فعالیت‌های تجاری را بهینه کنید و بنابراین از بینش‌های پنهان در منابع داده داخلی خود مانند وب‌سایت خود استفاده کنید. و CRM.

کلید بردار

داده ها به راحتی و در اطراف ما در دسترس هستند. جمع‌آوری، ساختارمند و سازمان‌دهی‌شده می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا همسو و رشد کنند.

سه نوع مختلف داده در رابطه با فروش وجود دارد:

 • داده های داخلی، عملیاتی
 • اطلاعات خارجی، شرکت یا در صورت ساختاربندی اطلاعات
 • اطلاعات فعالیت احتمالی

این سه نوع داده با هم ترکیب شده‌اند و به یک رویکرد تجاری کل نگر برای رشد فروش و تجارت اجازه می‌دهند.

نماینده فروش مبتنی بر داده همیشه برنده است

“فروش یک خرده فروشی است” درست است؟ خب دیگه نه! ممکن است یک «بازی اعداد» باشد، اما نه آنطور که شما فکر می‌کنید.

با اجرای یک استراتژی کسب و کار مبتنی بر داده، و شامل سه جریان داده که در بالا ذکر شد، شرکت ها می توانند از منابع خود بسیار کارآمدتر استفاده کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند با بودجه کمتر و ساعات کمتر از رقبای خود بهتر عمل کنند. همچنین به این معنی است که به عنوان یک فروشنده، می توانید از همتایان خود بهتر عمل کنید و اهداف را شکست دهید.

آنچه یک رویکرد مبتنی بر داده مستلزم آن است، چیزی بیش از اندازه‌گیری نتایج و سپس تعیین اقدامات زیر بر اساس این بینش‌ها نیست.

چرا مانند بازاریابی آنلاین و توسعه وب، این را برای فروش اعمال نمی کنیم؟

فروش داده محور برای چه کسانی مرتبط است؟

فروش مبتنی بر داده برای هر کسی که به دنبال بهینه سازی و بهبود خود یا فرآیندهای تجاری خود است مهم و مرتبط است. بله، این به معنی برای مشاغل کوچک نیز هست!

اگرچه فرآیندهای فروش بیشتر و بیشتری به صورت آنلاین توسط سفر مشتری بازاریابی داخلی و گسترده پشتیبانی می‌شوند، بسیاری از راه‌حل‌ها هنوز به لمس انسانی در فرایند فروش برای بستن معامله.

اکثر شرکت‌ها قبلاً عادت به بهینه‌سازی سفر مشتری ورودی با مشاهده داده‌های ترافیک و تجزیه و تحلیل اعداد دارند. ترکیب این داده‌ها با داده‌های فروش از CRM نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت و اطمینان حاصل می‌کند که فروش و بازاریابی به خوبی همسو هستند.

داده ها بازخورد فروش را نشان می دهد و به تعیین ارتباطات، بازاریابی و استراتژی کمک می کند. مشتری در زمان خرید کجاست؟ چه چالش هایی حل می شود؟ یک مشتری برای حل چالش به چه چیزی نیاز دارد؟ از این اطلاعات می توان برای تعیین استراتژی ارتباطات و بازاریابی، وثیقه فروش و کمک به نوشتن کتاب های فروش گسترده و غیره استفاده کرد.

با استفاده از این نوع بینش‌ها، می‌توانید یک استراتژی فروش، با استفاده از داده ها و اطلاعات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید به چه کسی، در چه زمانی و با چه پیام یا پیشنهادی بفروشید.<.>

فروش مبتنی بر داده به فروشندگان کمک می‌کند تا بفهمند کدام فعالیت‌ها یا عادت‌ها باعث موفقیت آنها می‌شوند و کدام‌یک آنها را از موفقیت باز می‌دارد. این هم به فعالیت ها و هم به توسعه استراتژی مربوط می شود. کدام شرکت ها و پروفایل ها برای شما جالب تر هستند؟ در واقع مشخصات مشتری ایده آل شما چیست؟

دوم، به فروشندگان کمک می کند تا نتایج خود را پیش بینی کنند و توسعه خط لوله واقع بینانه را حفظ کنند.

ثالثاً، داده‌های حاصل از فروش می‌تواند به بازاریابان در تصمیم‌گیری درباره استراتژی‌های مربوط به فروش و بهینه‌سازی سفر مشتری، قبل و بعد از فروش کمک کند. این به تراز کردن فروش و بازاریابی کمک می کند. تلاش .

</.>

در نهایت، عمل فروش مبتنی بر داده منجر به این می‌شود که دقیقاً بدانید که فروش و بازاریابی باید روی چه چیزی تمرکز کنند و کدام شرکت‌ها در بازار حساب‌های هدف شما هستند.

فرآیند فروش

یک دلیل برای اینکه هر فروشنده ای نتایج بهینه سازی فروش را دوست دارد

با فرض اینکه چیزی که می‌فروشید راه‌حلی برای یک مشکل موجود است، شرکت‌هایی در جهان وجود خواهند داشت که این مشکل را تا حد زیادی تجربه می‌کنند.

با تمرکز بر شرکت‌ها در میان این چالش، شما به‌عنوان یک فروشنده واقعاً می‌توانید ارزش افزوده داشته باشید. بنابراین، اول از همه، کار شما بسیار سرگرم کننده تر است!

با فهمیدن اینکه بهترین مشتریان شما چه کسانی هستند، کجا راحت ترین معاملات را انجام می دهید، و جلسات مهمانی با کدام مهمانی به راحتی رزرو می شود، شروع به لطف بزرگی به مشتریان و مشتریان احتمالی خود خواهید کرد که به خودی خود شروع به ایجاد خواهد کرد. برای شما منجر می شود.

علاوه بر این، مدیریت سیستماتیک خط لوله استراحت، قابلیت پیش بینی و موفقیت بیشتر را برای شما تضمین می کند. خواهید آموخت که برای دستیابی به اهداف خود به چند جلسه، معامله و غیره نیاز دارید.

به این ترتیب، رشد (خود یا سازمانتان) به جای خوش شانسی به یک برنامه ساده گام به گام تبدیل می شود. این به این معنی است که نتایج بیشتر برای کار کمتر. و دیگر هیچ استرسی برای ضربه زدن به اهداف ندارید!

راهنمای سریع برای فروش مبتنی بر داده

اگر می‌خواهید با فروش مبتنی بر داده شروع کنید، مهم است که از کوچک شروع کنید. با سازماندهی پایگاه داده خود، CRM خود شروع کنید. CRM شما از این پس جام مقدس شماست. شما آن را به روز نگه می دارید که گویی زندگی شما به آن وابسته است. با انجام این کار، می‌توانید یک نمایه مشتری ایده‌آل مبتنی بر داده‌های واقعی و بسیار مرتبط استخراج کنید و از آنجا، تلاش‌های فروش خود را بهینه کنید.

مرحله 1. فعالیت های خود را پیگیری کنید

با پیگیری روند فروش خود شروع کنید. نکاتی که می توانید آنها را پیگیری کنید عبارتند از:

 • تماس‌های شما
 • سرنخ هایی که دنبال کرده اید
 • جلسات برگزار شده شما
 • LinkedIn یا دیدارهای رویداد زنده: اطلاعات هر لحظه از تماس
 • قطعات محتوای مشترک
 • موارد تجاری مشترک
 • تخفیفات بسته شد
 • ارزش معاملات
 • مدت فرآیند فروش: داده‌های جلسات، لحظات تماس، داده‌های نقل قول و غیره.
 • تصمیم گیرندگان درگیر

شما می توانید تمام این نقاط داده را در CRM خود پیگیری کنید. مطمئن شوید که تمام فعالیت های خود را به طور مداوم و دقیق پیگیری می کنید. تنها در این صورت می توانید نقاط داده را به بینش های آموزنده تبدیل کنید.

همچنین، با تیم خود تصمیم بگیرید که چه چیزی را پیگیری کنید و تا چه حد. این اطمینان حاصل می کند که می توانید داده ها را ترکیب کنید و اطلاعات را از تجربیات مشترک استخراج کنید، به عنوان مثال. داده های بیشتر.

مرحله 2. درک و مقایسه اعداد فعالیت

داده‌های جمع‌آوری‌شده در نقطه‌ای شروع به نشان دادن الگوها می‌کنند. اطلاعات آماری که دریافت خواهید کرد عبارتند از:

 • نرخ بازدید تماس به جلسه: چند تماس منجر به چند جلسه می شود؟
 • بدون نرخ نمایش: چند جلسه در حال لغو شدن هستند یا (به ویژه در مورد جلسات آنلاین) نمایش داده نمی شوند؟
 • نرخ بازدید جلسه برای معامله: نرخ بازدید همه فرصت‌هایی که ایجاد کرده‌اید
 • طول فرآیند فروش بین مراحل مختلف
 • ارزش معاملات مختلف

مرحله 3. از بینش های کشف شده برای هدایت بازاریابی و فروش استفاده کنید

در حالت ایده آل شما می خواهید واقعا بتوانید الف) به CRM خود وابسته باشید و ب) از آن بیاموزید.

سپس می‌توانید این بینش‌های آموزنده را با سایر نقاط داده مقایسه کنید و بررسی کنید که آیا ممکن است همبستگی وجود داشته باشد:

 • کدام صنایع بیشترین معاملات را دارند؟
 • چگونه سرنخ‌ها به دست می‌آیند که منجر به بیشترین ارزش سفارش می‌شود؟
 • چرخه فروش در چه زمانی از سال کوتاهتر است؟
 • کدام بخش‌های صنعتی و مکان‌های جغرافیایی بهترین مشتریان را ارائه می‌کنند؟
 • آیا برای اینکه بتوانید بسته شوید، اغلب اوقات نیاز به قرار ملاقات حضوری است؟

نمایه مشتری ایده آل مجموعه ای از ویژگی هایی است که مشتری ایده آل شما را توصیف می کند. این نمایه می‌تواند برای بازارها و محصولات مختلف متفاوت باشد، اما همیشه از داده‌ها و تجزیه و تحلیل (بدون حدس و گمان!) و در حالت ایده‌آل از طریق فروش و همکاری بازاریابی ایجاد می‌شود.

فروش مبتنی بر داده: همه چیز با جستجو شروع می شود

اکنون که نمایه مشتری ایده‌آل خود را ایجاد کرده‌اید، می‌توانید از این دستورالعمل‌ها برای راهنمایی شما در میان میلیون‌ها فرصت خوب و بد استفاده کنید. و بله، همچنین در CRM شما. جستجو هنر شناسایی بهترین فرصت ها به منظور اولویت بندی اقدامات است.

جستجوی فروش که به درستی انجام می شود می تواند تفاوت بزرگی برای نتایج فروش شما ایجاد کند و پایه و اساس استراتژی فروش مبتنی بر داده شما است. صرفاً برای جستجوی ICP مشتق شده از داده های خود، چند ساعت در روز یا هفتگی را صرف کنید.

به هر حال، جست‌وجوی بخش مهمی از فروش کسب‌وکار جدید است، اما همچنین برای مدیریت حساب و موفقیت مشتری بسیار مهم است. در مشاغل مواجهه با مشتری، دانستن اینکه چه زمانی باید با کدام حساب‌ها در تماس باشید، باعث ایجاد تفاوت در خروجی فعالیت‌های روزانه شما می‌شود.

چیزهایی که باید مراقب آنها باشید

داده های نامربوط یا متناقض

پایگاه‌های داده می‌توانند انواع ناسازگاری‌ها را داشته باشند: سوابق تکراری، داده‌های ناقص، داده‌های نامرتب یا اطلاعات قدیمی نامربوط.

حتماً پاکسازی پایگاه داده را به برنامه هفتگی (تیم) خود اضافه کنید. اگر به دنبال یک پروژه بزرگتر هستید و به پاکسازی مداوم داده ها نیاز دارید، یا می خواهید پایگاه داده خود را با نقاط داده خارجی مرتبط با هدف فروش و بازاریابی خود غنی کنید، ممکن است ایده ای باشد که به اطلاعات فروش و داده های شرکت نگاهی بیندازید. ارائه دهندگان.

این نوع راه‌حل‌ها می‌توانند داده‌های انباشته شده در CRM شما را پاک‌سازی کنند، در صورت تغییر به‌طور خودکار آن‌ها را به‌روزرسانی می‌کنند و به شما کمک می‌کنند بالقوه‌هایی را پیدا کنید که نمایه مشابهی مانند مشتریان با بهترین عملکرد شما دارند.

سندرم اشباع داده

برخی از تیم‌ها داده‌های عالی و بینش عالی دارند، اما داشتن این بینش‌ها و عملی نکردن آن‌ها به جایی نمی‌رسد.

تیم‌هایی که بهترین عملکرد را دارند جلسات هفتگی و ماهانه دارند و به بررسی داستان‌های موفقیت و روند داده‌ها می‌پردازند تا مراحل بعدی خود را تعیین کنند. به این ترتیب می‌توانید واقعاً از رقبای خود جلوتر بمانید و مطمئن شوید که دقیق‌ترین دسترسی و موفقیت مشتری را تا حد ممکن به دست خواهید آورد.

بازاریابی و فروش تناسب

داده ها می توانند در رابطه بین بازاریابی و فروش باشند. با این حال، نکته کلیدی این است که هر دو طرف از قبل چند تصمیم بگیرند:

 • چشم انداز و ماموریت: به کجا می رویم و برای رسیدن به آنجا به چه چیزی نیاز داریم؟
 • اصطلاحات: بیایید هنگام بحث در مورد بالقوه، سرنخ ها، فرصت ها، MQL و SQL از همان کلمات استفاده کنیم.
 • انتظارات متقابل: در مورد توافقنامه SLA تصمیم بگیرید و جلسات منظمی داشته باشید تا انتظارات (برآورده شده) را در نظر بگیرید
 • دوست باشید، در یک اتاق بنشینید و با هم جشن بگیرید!

نتیجه گیری

تشخیص و استفاده از داده ها یک عنصر کلیدی برای موفقیت آتی تلاش های فروش و بازاریابی شما است.

گنجاندن داده‌های فروش در استراتژی‌های کسب‌وکار شما فقط منطقی است و به شما کمک می‌کند نتایج را در درازمدت بهبود بخشید.

 

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1