شماره تماس : 02128426511

اخبار20 ژانویه 2020نیک لئونگ

سال نوی چینی قدیمی‌ترین جشن سنتی در چین است، اما فقط تعداد کمی از مردم داستان پشت این تعطیلات را می‌دانند. سال گذشته به افسانه نژاد بزرگ که شامل دوازده حیوان زودیاک است، گفتم، اما با شروع دوباره چرخه در سال 2020، من می خواهم منشا سنت های سال نو چینی را کشف کنم.

هیولا سال نو (نیان)

بسیاری از آداب و رسوم و فعالیت های امروزی در سال نو چینی را می توان به داستان هیولا نیان ردیابی کرد.

طبق افسانه چینی باستان، یک هیولای وحشی به نام “نیان” وجود داشت. نیان که خود را زیر اقیانوس پنهان می کرد، تنها در پایان سال قمری برای شکار مردم و حیوانات به خشکی می رفت. بنابراین، در شب سال نو، همه مردم یک روستای کوچک برای جلوگیری از حمله نیان به کوه‌های دور افتاده فرار می‌کنند.

اما یک سال در حالی که همه ساکنان در حال آماده شدن برای فرار به کوه بودند، پیرمردی به روستا رسید. از آنجایی که تدارکات فرار صحنه هرج و مرج بود، بیشتر افراد تازه وارد را نادیده گرفتند. با این حال، یک مادربزرگ نزد پیرمرد آمد تا به او غذا بدهد.

او در مورد وحشت هیولا نیان به مرد گفت و سعی کرد او را متقاعد کند که با بقیه روستا فرار کند. پیرمرد در عوض درخواست کرد که یک شب در خانه پیرزن بماند، با این وعده که به عنوان پول آن موجود را بیرون خواهد کرد.

مادبزرگ از قول پیرمرد قانع نشد و به دنبال بقیه روستاییان به کوه رفت و مرد را تنها گذاشت.

CNY Nian

در نیمه شب، هنگامی که نیان وارد دهکده شد، تغییر ظریف جو را احساس کرد: در گذشته، کل روستا در تاریکی پوشیده شده بود، در عوض یک خانه روشن شده بود. به آرامی به خانه نزدیک شد، دید که ساختمان با کاغذ قرمز پوشیده شده و شمع های زیادی در داخل خانه روشن شده است.

جانور در برابر همه چیزهای عجیب می لرزید و فریاد می زد. خشمگین شد و به سمت در جلو رفت. در همان لحظه صدای ترقه بلندی در حیاط پیچید و نیان را در مسیر خود متوقف کرد. پیرمرد از این لحظه استفاده کرد و در را باز کرد و با لباس قرمز بیرون آمد، در حالی که از خنده غرش می کرد. نیان از جان خود ترسید و از روستا گریخت.

هنگامی که روستاییان برگشتند، از یافتن هیچ خرابی شگفت زده شدند. به زودی، پیرمرد متوجه شد که صدای بلند، رنگ قرمز و نورهای روشن کلیدهای جادویی برای ترساندن هیولا هستند.

بنابراین، در هر شب سال نو، مردم خانه‌های خود را با شمع‌های قرمز رنگ تزئین می‌کنند و برای دفع ارواح شیطانی آتش بازی می‌کنند. بسیاری از این سنت‌ها امروزه نیز اجرا می‌شوند.

موش اولین حیوان زودیاک است. در طول مسابقه بزرگ، موش گاو را فریب داد تا او را سوار کند. وقتی به خط پایان رسیدند، موش به پایین پرید و جلوتر از گاو فرود آمد و اولین حیوان زودیاک چینی شد.

در فرهنگ چینی، موش‌ها به عنوان نشانه‌ای از ثروت و مازاد دیده می‌شوند.

Year of the Rat 2020

کسب و کار در سال موش

زمان مطالعه سالانه ثروت تجاری ما فرا رسیده است!

اگرچه سال بروج موش به طور سنتی کمترین خوش شانسی است سال 2020 که معمولاً مملو از فال‌های بد و حوادث ناگوار است، عملکرد قابل قبولی برای موش‌ها خواهد داشت. این به دلیل تطبیق پذیری طبیعی موش است. آنها به راحتی در هر محیطی رشد می کنند و می توانند به سرعت با موقعیت های مختلف سازگار شوند.

اگرچه سال در بسیاری از زمینه ها چالش برانگیز خواهد بود، کسب و کار به خوبی پیش خواهد رفت. موفقیت در محل کار شکوفا خواهد شد و هر نوع مزیتی را به همراه خواهد داشت. کار سخت پاداش خواهد گرفت. مهارت های هوشمندانه، سریع اندیشی، برنامه ریزی و خوش بینی شما و کسب و کارتان را به جلو می برد. اگرچه سال مشکلات خود را خواهد داشت، اما این عوامل مثبت می توانند آن را به سالی موفق برای رشد کسب و کار تبدیل کنند.

CRM در سال 2020

با شروع مجدد زودیاک، شاید زمان آن رسیده باشد که نرم افزار مدیریت مشتری خود را نیز مرور کنید. مهم است که نیازهای CRM خود را برنامه ریزی و ارزیابی کنید و از موفقیت پیاده سازی اطمینان حاصل کنید. یک سیستم همه کاره به کسب و کار شما این امکان را می دهد که در طول موانع پیش بینی نشده چابک تر شود.

سال نو مبارک!新年快乐!

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1