شماره تماس : 02128426511

داده های کوته بینانه منجر به تصمیمات کوته بینانه می شود

بهترین تصمیمات تجاری از یک نمای کامل، یکپارچه و از بالا به پایین از کل وضعیت موجود شرکت، بدون حذف یا نقطه کور ناشی می شود. هنگامی که آن تصویر یکپارچه به راحتی در دسترس باشد، رهبران کسب و کار می توانند به راحتی تصمیمات استراتژیک و تصویری بزرگ بگیرند. نظارت بر پیشرفت؛ و در صورت نیاز مسیر را اصلاح کنید.

با این حال، زمانی که تصمیم گیرندگان با گزارش‌های تقسیم‌بندی‌شده برگرفته از داده‌های سلد ارائه می‌شوند، نمای بسیار کوتاه و کوته‌بینانه‌ای از هر عملکرد تجاری ارائه می‌کند. گره زدن این اطلاعات به یکدیگر در یک تصویر واحد و قانع کننده می تواند زمان بر و از نظر فنی دشوار باشد – اگر واقعاً امکان پذیر باشد. اگر تصمیمی سریع مورد نیاز باشد، ایده آل نیست.

حتی اگر بتوانید اطلاعات را از منابع متعدد ادغام کنید، این یک تمرین زمان و تلاش است که اگر اطلاعات به راحتی قابل اشتراک‌گذاری باشد، می‌توان کاملاً از آن اجتناب کرد. و قابل ارجاع متقابل بین بخش‌ها.

داده های تکراری به معنای کار، تلاش و خطاهای تکراری است

نگه داشتن اطلاعات دقیق، تمیز و به‌روز می‌تواند کار بسیار زیادی باشد. اگر چندین دپارتمان از پایگاه‌های داده جداگانه استفاده می‌کنند که اطلاعات یکسانی را در خود جای می‌دهند، خطاها، حذف‌ها و ناهماهنگی‌ها در این مجموعه داده‌ها آسان است.

پس چرا هر گروه را با نگه‌داشتن اطلاعات به‌ترتیب در نظر بگیرید، در حالی که ادغام این اطلاعات در یک مخزن مرکزی در دسترس و قابل مدیریت بسیار منطقی‌تر است؟ به جای مدیریت چندین پایگاه داده تا حدی یکسان، مدیریت یک مجموعه واحد مرکزی از داده ها و دسترسی به آن در صورت نیاز بسیار ساده تر خواهد بود.

با ادامه مشکل ادغام دستی در بالا، این احتمال وجود دارد که هنگام گردآوری داده‌ها در یک گزارش منسجم، خطاها وارد داده‌ها شوند. در مجموع، مدیریت اطلاعات مخفی می‌تواند اتلاف عظیمی از منابع باشد و یکپارچگی داده‌ها را از بین ببرد – و البته سردرد بزرگی را هم ذکر نکنیم!

داده‌های Siloed می‌توانند باعث ایجاد فرهنگ Siled شوند

یادتان هست که در مدرسه چه زمانی دستتان را دور کارتان می‌گذاشتید تا کسی نتواند نگاهی بیندازد؟ سیلوهای داده این کار را در محل کار و در مقیاس انجام می دهند.

وقتی هر گروه داده‌ها را ذخیره می‌کند و از اشتراک‌گذاری آن‌ها در خارج از اکوسیستم خود (یا در واقع در جایی که انجام این کار برای آنها از نظر فنی دشوار است) خودداری می‌کند، می‌تواند منجر به رفتار خودخواهانه بین بخش‌ها شود. ایجاد خصومت و بی اعتمادی در جایی که واقعاً باید همکاری و اشتراک وجود داشته باشد.

بهره وری دریچه گاز سیلوهای داده

همه زمانی بهتر کار می کنند که اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند. اگر «برون گروه» یک سیلو داده را وادار کنید که هر بار که نیاز است، داده‌های مهم را درخواست کند یا به‌طور دیگری آن‌ها را جستجو کند، یک مرحله دیگر، یک مانع دیگر، به فرآیند آن اضافه می‌کنید – به‌طور طبیعی بهره‌وری را خفه می‌کنید.

یک رویکرد تقسیم‌بندی‌شده به داده‌ها همچنین می‌تواند پتانسیل تیم شما را برای تجزیه و تحلیل داده‌های خلاقانه محدود کند. هنگامی که گروه‌های حذف شده فقط یک نسخه نزدیک‌بین و چشمک‌زن از اطلاعات خاص را می‌بینند، توانایی آن‌ها برای اجرای تفکر تصویری بزرگ خود مختل می‌شود. بدون زمینه، همچنین این خطر وجود دارد که داده ها نیز به اشتباه تفسیر شوند.

داده های بیشتر در مکان های بیشتر = امنیت داده کمتر

یک تک، مخزن مرکزی data بسیار راحت‌تر از بسیاری از پایگاه‌های داده مختلف که در دستگاه‌های مختلف یا ابزارهای نرم‌افزار ابری پخش شده‌اند، امن‌تر است. وقتی فقط با یک پایگاه داده کار می‌کنید، تعیین مرزهای فنی و مجوزهای دسترسی و انجام مسئولیت‌های خود تحت قوانین داده کشورتان بسیار ساده‌تر می‌شود.

اما وقتی داده‌های شرکت شما تکه تکه شده و در دستگاه‌ها، سرویس‌ها و مکان‌های بی‌شماری مختلف پراکنده می‌شوند، حفظ امنیت داده‌ها بسیار سخت‌تر می‌شود. همچنین می تواند به طور تصاعدی شانس شما را برای نقض داده ها افزایش دهد.

تعداد بازید : 30

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1