شماره تماس : 02128426511

آموزش و پشتیبانی

از خود بپرسید که آیا پایگاه کاربر CRM من آموزش خود را به پایان رسانده است و آیا آنها احساس پشتیبانی می کنند؟

پذیرش کاربر CRM می تواند پروژه پیاده سازی CRM را ایجاد یا شکست دهد. انواع آموزش CRM باید با توجه به نیازهای سیستم CRM و نوع منابعی که در دسترس شما هستند تعیین شود. ممکن است پس از یک دوره تعیین شده، کارکنان شما همچنان در تلاش برای دستیابی به سیستم باشند.

در این مورد، ارزش سرمایه گذاری در جلسات آموزشی اضافی یا استفاده از تکنیک های گیمیفیکیشن را دارد تا آن را سرگرم کننده تر کند. اگر ارائه‌دهنده CRM شما می‌تواند مواد پشتیبانی تکمیلی، مانند راهنماهای گام به گام ارائه دهد. ، وبینارها یا ویدئوها، مطمئن شوید که اینها در سراسر شرکت به اشتراک گذاشته شده است. بازخورد خوب کاربران و نرخ پذیرش بالا نشانه‌های اجرای موثر CRM است!

Following 3 steps to evaluating CRM implementation

CRM فقط به اندازه داده های شما خوب است

هنگامی که کارکنان شما شروع به استفاده از ویژگی‌های سیستم می‌کنند، یک ممیزی داده‌های CRM خود را در نظر بگیرید. 70 درصد از کاربران CRM می گویند سیستم آنها دسترسی بهتری به داده های مشتری ارائه می دهد. البته این به داده های تمیز متکی است. هیچ اطلاعات تکراری یا اشتباهی نباید وجود داشته باشد و سوابق مشتریان باید دقیق باشد و به روز نگه داشته شود. -تاریخ. هنگام بررسی اجرای CRM خود، اقداماتی را برای نظارت بر منابع داده و ادغام خود انجام دهید زیرا کاربران با سیستم بیشتر آشنا می شوند. استاندارد بالای ورودی داده نشان می دهد که کاربران نه تنها با سیستم درگیر هستند، بلکه مراقب فرآیندهای خود هستند که نشانه امیدوارکننده ای است که اجرای CRM شما به درستی مدیریت شده است.

در نهایت، زمانی که در معیارهای کسب و کار منعکس شود، می‌دانید که اجرای CRM شما موفقیت آمیز بوده است. آمار نشان می دهد که استفاده از CRM می تواند بهره وری یک فروشنده را تا 15 درصد افزایش دهد و پرسنل فروش احتمال بیشتری برای رسیدن به سهمیه فروش خود دارند. با این حال، محتاط باشید؛ اگر تیم فروش شما از زمان اجرا افزایش زیادی در رشد داشته است، قبل از اینکه نتیجه‌گیری کنید، همه عوامل بالقوه دیگر را در نظر بگیرید. شما باید به معیارهای عملکردی نگاه کنید که ممکن است تجزیه و تحلیل عمیق‌تری را به همراه داشته باشد، مانند تماس تا قرار ملاقات تا تبدیل یا نرخ باز شدن ایمیل و پاسخ، و اگر این معیارها نیز افزایش یافته‌اند، می‌توانید مطمئن‌تر باشید که CRM شما به ارزش شرکت می‌افزاید.

برای بررسی ROI، مهم است که به پیش‌بینی بودجه اجرای CRM. آیا هزینه هایی مانند کاهش بهره وری در طول دوره شروع به کار در نظر نگرفته اید؟ آیا تخمین پایه شما بالا بود؟ امیدواریم با جمع آوری یک برآورد مالی واقع بینانه در ابتدا، بتوانید به اسناد اصلی خود مراجعه کنید تا به ذینفعان کلیدی نشان دهید که پروژه پیاده سازی شما نتایجی را ارائه کرده است که همه از ابتدا به آن امیدوار بودید.

لورن استافورد متخصص انتشارات دیجیتال در Discover CRM جایی که آخرین اخبار، منابع و تحقیقات مربوط به سیستم‌های CRM را جمع‌آوری می‌کنند.

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1