شماره تماس : 02128426511

درک ارزش CRM برای مشاغل کوچک

آمارهای دولتی نشان می دهد که در سال 2018 بریتانیا حدود 5.7 میلیون کسب و کار بخش خصوصی داشت و از این تعداد 99.9 درصد به عنوان مشاغل کوچک و متوسط ​​(SMEs) طبقه بندی شدند. نیازی نیست که ریاضیدان باشید تا بفهمید که این فقط 0.1 درصد برای کسب و کارهای بزرگ یا سازمانی با 250 کارمند یا بیشتر باقی می ماند.

بنابراین خواندن این نکته جالب است که 0.1% از کسب و کارهای بزرگ کمتر از 40% نیروی کار بریتانیا و گردش مالی 48% از درآمد سالانه را استخدام می کنند. با این حال، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​همچنان بیش از 50 درصد از اقتصاد بریتانیا را نمایندگی می‌کنند و بیش از 60 درصد نیروی کار را به کار می‌گیرند، که آنها را به عنصری حیاتی برای شکوفایی کشور ما تبدیل می‌کند.

کسب و کار بخش خصوصی در بریتانیا بر اساس اندازه کسب و کار / تعداد کارمندان

UK Business Stats

در واقع، سالانه حدود 660000 شرکت جدید در بریتانیا ثبت می‌شوند که از نظر تنوع، انعطاف‌پذیری و سطح خدمات، مزایای زیادی برای صنعت به ارمغان می‌آورد. یکی از مزایای اصلی کوچک ماندن، توانایی واکنش سریع به شرایط در حال تغییر، شناسایی فرصت‌های جدید و سرمایه‌گذاری در بازارهای خاص است.

استفاده از فناوری ابری مانند نرم‌افزار CRM در استفاده از این فرصت‌ها مفید است. همین چند سال پیش چنین فناوری فقط برای شرکت‌های بزرگ مقرون به صرفه بود، اما دیگر اینطور نیست و به کسب‌وکارهای کوچک اجازه می‌داد تا رودررو با شرکت‌های بزرگ رقابت کنند. هنوز یک گزارش Capterra بیان می‌کند که تعداد زیادی از شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در بریتانیا هنوز ارزش سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار CRM را نمی‌دانند.

CRM برای آمار پذیرش مشاغل کوچک

تحقیق نشان می‌دهد که کمتر از یک سوم شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بریتانیا در حال حاضر از نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند و 34 درصد برنامه‌ای برای معرفی آن ندارند. اکثر این افراد می گویند که مشتریان خود را یا با استفاده از صفحات گسترده یا قلم و کاغذ قدیمی خوب پیگیری می کنند. با این حال، آن‌ها همچنین اظهار می‌کنند که بزرگترین مشکلاتشان داشتن داده‌های نادرست مشتری، مشکل در ردیابی تعاملات و پیگیری‌های مشتریانشان است، و احساس می‌کنند بازاریابی بیش از حد وقت‌گیر است که نمی‌توان آن‌ها را خسته کرد، که نشان‌دهنده عدم قدردانی از چه فناوری می تواند انجام دهد برای آنها.

سونیا ناوارته، تحلیلگر محتوا در Capterra، اظهار داشت: “بررسی ما نشان داد که شرکت‌ها که نرم افزار CRM ندارند به دلیل از دست دادن داده ها، از دست دادن فرصت های تجاری در آینده با مشکلاتی مانند دقت داده ها و ارائه خدمات خوب به مشتریان مواجه می شوند. از سوی دیگر، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بریتانیایی که از نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند، اظهار می‌کنند که این نرم‌افزار به آنها کمک می‌کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنند و روابط خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنند.»

طبقه‌بندی‌های تجاری بریتانیا

Micro = کمتر از 10 کارمند و کمتر از 2 میلیون پوند گردش مالی سالانه
کوچک = کمتر از 50 کارمند و کمتر از 10 میلیون پوند گردش مالی سالانه
متوسط ​​= کمتر از 250 کارمند و کمتر از 50 میلیون پوند گردش مالی سالانه
بزرگ = 250 کارمند یا بیشتر و گردش مالی سالانه 50 میلیون پوند یا بیشتر

چرا از نرم افزار CRM استفاده کنیم؟

مزایای CRM الف> بلامنازع هستند. در نهایت با هدف افزایش فروش و حفظ مشتری، این نرم افزار نه تنها فرآیندها را بهینه و خودکار می کند، بلکه فرصت خطا را نیز کاهش می دهد. علاوه بر این، فرآیندهای آینده را می توان از طریق گزارش ها و تجزیه و تحلیل داده ها بهبود بخشید.

یک سیستم CRM یک مرکز متمرکز برای مدیریت داده های مشتری و ردیابی تعاملات شما فراهم می کند. همه چیز در یک مکان است که باعث می شود هنگام صحبت با مشتریان و برای همکاری با همکاران، آنچه را که نیاز دارید سریع و آسان پیدا کنید. این کارایی را به همراه دارد که می‌تواند منجر به بهبود بهره‌وری، خدمات سریع‌تر، افزایش رضایت مشتری، روابط بهتر و البته فروش بیشتر شود.

این نظرسنجی نشان داد که 31 درصد از شرکت‌هایی که از نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند معتقد بودند که این ابزار به آنها کمک می‌کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنند و دید بهتری به کسب و کارشان می‌دهد. نگران‌کننده است، همچنین نشان می‌دهد که کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار CRM را دارند، فکر می‌کنند که هزینه آن بسیار بالاست.

UK CRM Adoption Survey Infographic

درک هزینه های CRM

نرم افزار CRM بسیار کمتر از آنچه فکر می کنید هزینه دارد. البته سیستم‌هایی هستند که دارای قیمت گزافی هستند و معمولاً برای SME مناسب نیستند، مانند Salesforce، اما گزینه‌های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، Really Simple Systems CRM با در نظر گرفتن SMEها طراحی شده است، بنابراین استفاده از آن آسان است و هزینه کسری از قیمت دارد. در واقع، می‌توانید با CRM رایگان شروع کنید و فقط پس از انجام این کار، باید به یک طرح پولی ارتقا دهید. از ظرفیت طرح رایگان فراتر رفت. پله بعدی پله، طرح Starter، فقط 9 پوند به ازای هر کاربر در ماه هزینه دارد، بنابراین به سختی ثروتمند است.

در حالی که من اذعان می کنم که همه به CRM نیاز ندارند، وجود دارد یک مورد قوی برای آن در اکثر مشاغل، به خصوص اگر در B2B کار می کنید. نتایج نظرسنجی Capterra نشان می‌دهد که جای تعجب نیست که 60 درصد از کسب و کارهای جدید در عرض سه سال شکست می خورند و 20 درصد ظرف تنها 12 ماه تعطیل می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره crm پیشنهاد میکنیم مقاله چگونه داده کاوی در CRM برای کسب و کار شما مفید خواهد بود را بخوانید.

چرا استارت آپ ها شکست می خورند؟

یکی از دلایل شکست کسب‌وکارهای کوچک کمبود پول نقد است، زیرا کسب‌وکارها در سال‌های اولیه تلاش می‌کردند تا درآمد خود را در برابر خروجی‌ها، سرمایه‌گذاری در سهام، کارکنان و تجهیزات متعادل کنند. با این حال، پول تنها عامل نیست و می‌تواند نتیجه مدیریت ضعیف، برنامه‌ریزی ناکافی، کمبود داده‌های عملکرد، و تفاوت ناکافی محصول باشد.

در حالی که نمی تواند هیچ کمکی به متمایز کردن محصول شما بکند، یک سیستم CRM خوب می تواند به شما کمک کند تا از سایر مشکلات دور شوید. شایان ذکر است که در یک بازار جهانی به طور فزاینده، کسب و کارهای زیادی وجود دارند که ارزش خود را دیده اند. Gartner به ما می گوید که بازار نرم افزار CRM با 15.6 درصد رشد به بیش از 39 میلیارد پوند رسیده است و یک چهارم درآمد نرم افزار کاربردی سازمانی در سراسر جهان را نشان می دهد.

بنابراین، برای بریتانیا مهم است که با رقابت های بین المللی همراه باشد. حتی اگر به طور کامل به یک بازار داخلی بفروشید، چیزی برای متوقف کردن رقبای خارجی، برگزیت یا بدون برگزیت، وجود ندارد.

انتخاب CRM مناسب

اگر شروع به فکر کردن در مورد سرمایه گذاری در یک سیستم CRM کرده اید، اکنون متوجه شده اید که انتخاب یک سیستم مناسب برای شما آسان نیست. گزینه‌های بی‌شماری و تنوع زیادی وجود دارد که می‌توانید به آن توجه کنید. برای کمک، راهنمای خریداران CRM را منتشر کرده‌ایم که می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید. و اگر بتوانیم کمک بیشتری کنیم، خوشحال می‌شویم از شما بشنوم.

 

تعداد بازید : 28

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1