شماره تماس : 02128426511

CRM چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) از لحاظ تاریخی به عنوان ابزاری برای جمع آوری، ذخیره و مدیریت پایگاه داده ای از اطلاعات مشتری به منظور حفظ مشتریان و افزایش فروش استفاده می شد. با این حال، CRM ها در سال های اخیر بسیار بیشتر از آن شده اند، زیرا اکنون راهی برای ایجاد و حفظ روابط و تعاملات با مشتریان بالقوه و موجود شما هستند.

در سال 2020، به دنبال راه هایی برای افزایش CRM خود باشید تا فروش را افزایش دهید. به جای اینکه به سادگی فرآیندهای فروش و بازاریابی خود را بهبود بخشید، می خواهید به ارتباطات خودکار و افزایش دسترسی خود نگاه کنید. قبل از افشای آماری که به شما کمک می‌کند بفهمید CRM بهبودیافته شما در سال 2020 چقدر اهمیت خواهد داشت، بیایید نگاهی به روندهای سال 2020 بیندازیم.

روندهای CRM برای سال 2020

 • هوش مصنوعی
  برای اینکه به مشتریان خود اجازه دهید تجربه کاملی از مشتری داشته باشند، ممکن است لازم باشد رفتارهای خاص آنها را درک کنید و با آنها تماس دائمی داشته باشید. با یک تیم فروش کوچک، این ممکن است غیرممکن به نظر برسد. در سال 2020، هوش مصنوعی (AI) برای گنجاندن در CRM شما مهمتر از همیشه خواهد بود. این به شما کمک می کند اطلاعاتی مانند رفتارها و اقدامات انجام شده توسط مشتریان خود را جمع آوری کنید. به‌علاوه، می‌تواند به شما در ایجاد و مدیریت کمپین‌های قطره‌ای کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که در زمانی که برای اهداف تبدیل مؤثرتر است، در تماس هستید.
 • تجربه مشتری
  دیگر فقط داشتن یک محصول برتر کافی نیست. مشتریان برای جلب وفاداری خود، آرزوی یک “تجربه مشتری” را دارند. این شامل همه چیز از ارتباطات اولیه تا خدمات پس از فروش است. در سال 2020، این ممکن است تفاوت بین شما و رقبایتان را ایجاد کند.
 • ارتباط همه کاره
  نمایندگان فروش باید هر روز بیش از 1000 بار صفحه نمایش را بین کانال های ارتباطی جابه جا کنند. در سال 2020 با ظهور CRMهای همه کاره پیشرفته که می تواند به شما در برقراری ارتباط بسیار مؤثرتر هم در داخل و هم در خارج کمک کند، می توان تا حد زیادی کاهش داد.
 • CRM اجتماعی
  رسانه‌های اجتماعی بارها و بارها ثابت کرده‌اند که ابزار مؤثری برای تعامل با مشتریان فعلی و بالقوه شما هستند. در سال 2020، سعی کنید تعاملات رسانه های اجتماعی خود را در CRM خود ادغام کنید و راه هایی داشته باشید که مشتریان بتوانند از طریق رسانه های اجتماعی برای مسائل مربوط به خدمات با شما در تماس باشند.
 • CRM تلفن همراه
  قابلیت تلفن همراه بودن نمایندگان فروش شما یکی از کلیدهای افزایش فروش شما در سال 2020 خواهد بود.  با قابلیت دسترسی به اطلاعات مشتری از هر کجا و با وارد کردن اطلاعات در هر زمان، می‌تواند به آنها در تعاملاتشان کمک کند و به شما در پیش‌بینی فروش کمک کند.
 • CRM کاربرپسند
  به خاطر تیم فروش خود، باید مطمئن شوید که CRM شما در سال 2020 تا حد امکان کاربرپسند باشد.  نمایندگان فروش می توانند اگر CRM خود را کاربرپسند نکنید، به راحتی راه‌های ساده‌سازی شده خود را برای پیگیری تمام اطلاعات مشتریان خود پیدا کنید. همه از شما خوشحال خواهند شد.

آمار 2020

برای درک کامل این روندها، در اینجا نتایج تحقیقات تکمیل شده توسط کارشناسان صنعت در مورد CRM در سال 2020 آمده است:

 • تا سال 2020، 45 درصد از سازمان‌ها برای تقویت ابتکارات CRM روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری خواهند کرد (Avaya)
 • 68% از مصرف‌کنندگان نشان می‌دهند که در سال 2020 از جوامع مشتری (مانند انجمن‌ها یا اتاق‌های گفتگو) بیشتر استفاده می‌شود. (Walker)
 • CRM از بازار مدیریت داده پیشی خواهد گرفت و تا سال 2020 به بزرگترین بازار نرم افزار تبدیل خواهد شد. (فاتحان فناوری)
 • مشتری 2020 از تجربه دریافتی خود آگاه تر و مسئول تر خواهد بود. (Walker)
 • در سال 2018، 56 درصد از شرکت ها مخاطبان خود را بر اساس داده های CRM مانند تراکنش های خرید، آدرس پستی و اطلاعات خدمات مشتری هدف قرار دادند. انتظار می رود این میزان در سال 2020 به 69 درصد افزایش یابد. (Salesforce)
 • در پایان سال 2019، 86٪ از مشتریان مایلند برای تجربه بهتر مشتری، 25٪ بیشتر بپردازند. (Small Biz Genius)
 • بازاریابی CRM در سال 2020 به ارزش 73 میلیارد دلار خواهد بود. (Infoholic)

راه حل CRM 2020

خوشبختانه، یک راه حل همه کاره CRM وجود دارد که می تواند به شما در رقابت در سال 2020 به نام CRM چابک کمک کند که می تواند به شما کمک کند. تیم فروش در سال جدید وارد زمین شد. با توانایی خودکارسازی فروش، بازاریابی و خدمات خود در یک پلتفرم مقرون به صرفه، می‌توانید بر تجربیات مشتری خود تمرکز کنید و کار سخت را به دستیاران هوش مصنوعی بسپارید. بعلاوه، با یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه، هیچ خطری وجود ندارد که ببینید آیا این برای تیم فروش شما مناسب است یا خیر.

اجرای یک CRM که برای تیم شما برای مدیریت روابط با مشتری کارآمدتر باشد و نه فقط اطلاعات تماس آنها، حرکت بسیار مهمی برای تیم فروش شما در سال 2020 خواهد بود.  با یافتن یک ابزار جامع قوی و موثر -یک CRM، شما قادر خواهید بود خیلی بیشتر از فروش ساده انجام دهید. وفاداری طولانی مدت ایجاد خواهید کرد.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1