شماره تماس : 02128426511

روندهای بازاریابی دیجیتالی که نمی توانید نادیده بگیرید

مهم نیست کسب و کار شما چقدر کوچک باشد، برای حفظ حضور پررونق آنلاین و ایجاد هر رابطه با مشتری جدید، به روز بودن در مورد آخرین روندها و شیوه ها کاملاً ضروری است.

ما می دانیم که وقتی کسب و کار شما هنوز در مراحل رشد خود است، ادامه دادن می تواند دلهره آور به نظر برسد. در مورد انقلاب هوش مصنوعی، واقعیت افزوده، و دیگر امکانات چشمگیر که در حال حاضر از دسترس شما دور هستند، چیزهای زیادی خواهید شنید. در همین حال، ممکن است به طور کامل روندهای فعلی را نادیده گرفته باشید که اکنون می توانید عملاً از آنها برای بهبود استراتژی خود استفاده کنید.

برای کمک به تنظیم دقیق استراتژی خود در سال 2019، چرا ما 5 روند مهم روند بازاریابی دیجیتال را گرد هم آورده ایم. نمی توانید نادیده بگیرید.

بازاریابی ویدئو

بازاریابی ویدئویی به هیچ وجه روند جدیدی نیست. با این حال، این روندی است که هنوز برای مشاغل کوچک هنجاری نشده است – و تنها در سال های آینده رشد خواهد کرد. هرچه زودتر ویدیو را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید، جلوتر خواهید بود. تاکنون بررسی ها آمارهای چشمگیر را نشان می دهد:

  • 72٪ ​​از کسب و کارها گزارش می دهند که ویدیو نرخ تبدیل آنها را بهبود بخشیده است
  • 43% از مصرف‌کنندگان می‌خواهند در آینده محتوای ویدیویی بیشتری از بازاریابان ببینند
  • تا سال 2019 80 درصد از ترافیک اینترنت جهانی را ویدیو تشکیل خواهد داد

تولید مطالب ویدیویی هرگز به این اندازه در دسترس نبوده است. و از آنجایی که بسیار مورد تقاضا است، به یک تاکتیک حیاتی برای ایجاد روابط مشتری با مشتریان قدیمی و جدید شما تبدیل شده است.

Digital marketing trends

هیچ کمبودی در کانال‌های توزیع یا راه‌هایی برای استفاده خلاقانه از ویدیو وجود ندارد. در راستای خطوط طراحی وب، بازاریابی محتوا، توضیحات محصول، و کانال های رسانه های اجتماعی مانند به عنوان IGTV و ویدیوی فیس بوک.

(بهتر) شخصی سازی ایمیل

شخصی سازی در چند سال گذشته مورد توجه بازاریابی دیجیتال بوده است. با پیشرفت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، سفر مشتری اساساً دوباره اختراع می شود.

قبل از هر چیز دیگری، کسب و کارهای کوچک باید بازبینی مجدد استراتژی بازاریابی ایمیلی در رابطه با شخصی سازی. بازاریابی ایمیلی هنوز هم قوی است، تغییر عمیقی داشته است. ، و کسب و کارهای کوچک هنوز نتوانسته اند به عقب برسند.

ایمیل‌های عمومی و ارسال دسته‌ای می‌توانند به طور جدی تلاش‌های بازاریابی ایمیلی شما را مختل کنند، در حالی که نیازهای شخصی‌سازی در حال افزایش است. جمع‌آوری داده‌ها، تقسیم‌بندی فهرست‌ها و استفاده از نام‌های کوچک برای ایجاد ایمیل‌های «سفارشی‌شده» یک چیز است، اما باید یک قدم فراتر بروید. تلاش خود را بر به حداکثر رساندن پتانسیل سیستم مدیریت ارتباط با مشتری متمرکز کنید. برای ایجاد محتوای مرتبط برای مخاطبان خود و ارسال ایمیل های فعال بر اساس رفتار.

مصرف‌کنندگان به توصیه‌های شخصی‌شده نیاز دارند و اگر این توصیه‌ها را در لحظه مناسب ارائه دهید، موفقیت کمپین شما چند برابر خواهد شد. به همین دلیل است که شخصی‌سازی ایمیل در سال‌های آینده پویا خواهد بود و به میکرو لحظات.

بازاریابی میکرو اینفلوئنسر

اینفلوئنسر مارکتینگ به دوران ما در سطح فرهنگی برچسب زده است. همکاری بین مگا سلبریتی‌های اینترنتی و برندهای بزرگ تأثیری ماندگار بر چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی گذاشته است – خوب، به همان اندازه که چیزی در رسانه‌های اجتماعی ماندگار باشد. قبلاً مفهومی دور از دسترس برای مشاغل بدون بودجه سنگین، بازاریابی تأثیرگذار در حال تغییر است و تبدیل به یک استراتژی قابل قبول برای مشاغل کوچک و محلی می شود.

میکرو اینفلوئنسرها پرسونای رسانه‌های اجتماعی هستند که در حوزه تخصصی خود به‌عنوان متخصص در نظر گرفته می‌شوند و جامعه‌ای قوی پیرامون حضور خود پرورش می‌دهند. دنبال‌کنندگان آن‌ها کمتر از تأثیرگذاران مشهور است، اما متعهدتر و متعهدتر است.

از آنجا که بازی رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر تماماً در مورد تعامل و اعتبار است، میکرو اینفلوئنسرها به نیرویی مورد علاقه تبدیل شده‌اند.

در حال حاضر، خدمات آنها بسیار مقرون به صرفه تر از خدمات تأثیرگذاران با مخاطبان بیشتر است، و زمان مناسبی برای کسب و کارهای کوچک است که از فرصت استفاده کنند.

اکنون، این روندی است که باید به عنوان یک مفهوم و متناسب با شرایط خود آن را بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک کسب و کار محلی هستید، می توانید به دنبال فرصت هایی برای همکاری طولانی مدت و شراکت بین شخصیت های محلی باشید. روی تعداد دنبال‌کنندگان تمرکز نکنید، بلکه به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از نفوذ کسی برای ایجاد شهرت آنلاین خود و بهبود ارتباط با مشتری بازاریابی

استفاده کنید.

Chatbots

مطمئناً تعداد فزاینده‌ای از وب‌سایت‌ها با پنجره‌های چت و حتی مارک‌هایی را مشاهده کرده‌اید که از فناوری چت بات از طریق مسنجر فیس‌بوک استفاده می‌کنند.

از ربات‌های ساده طراحی‌شده برای ارائه پاسخ‌های از پیش تعریف‌شده، تا سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی چت بات ها که می توانند در مکالمات واقعی شرکت کنند، در حال تبدیل شدن به عنصر اصلی بازاریابی مکالمه هستند. از آن‌ها به‌عنوان نمایندگی خدمات مشتری، منابع انسانی و فروش استفاده می‌شود، اما با پیشرفت فناوری، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که چت‌ربات‌ها نقش‌های بزرگ‌تری در مدیریت شهرت و برندسازی داشته باشند.

محتوای زودگذر

محتوای زودگذر به ویژگی استوری های موجود در اسنپ چت، اینستاگرام و فیس بوک اشاره دارد (و YouTube نیز در حال ورود به آن است). استوری که به عنوان محتوای موقت نیز شناخته می‌شود، 24 ساعت طول می‌کشد و پس از آن خود تخریب می‌شود.

داستان‌ها پتانسیل بازاریابی عظیمی دارند، اگرچه به نظر می‌رسد ایجاد چیزی که قرار است مدت کوتاهی پس از آن ناپدید شود، با بازاریابی مخالف است. مخاطبان برخلاف پست‌های دائمی در رسانه‌های اجتماعی، این ویژگی را به دلیل بی‌معنی بودن و بی‌نقص بودن برای کمال دوست دارند. به همین دلیل است که برندهای باهوش محتوای زودگذر ایجاد می‌کنند تا تعامل در رسانه‌های اجتماعی را افزایش دهند، اعتماد ایجاد کنند، اصالت را نشان دهند، دسترسی خود را گسترش دهند و موارد دیگر.

محبوبیت فزاینده بازاریابی ویدیویی به‌ویژه در روند پخش ویدیوهای زنده توسط مارک‌ها از طریق Stories منعکس شده است. محتوای زودگذر فرصتی عالی برای نزدیک‌تر شدن به مخاطبان و نشان دادن جنبه انسانی به برندتان است، صرف نظر از اینکه در کدام صنعت هستید. اگر هنوز آن را درک نکرده‌اید، اکنون زمان آن است.

خلاصه برترین روندهای بازاریابی دیجیتال

بازاریابان کوچک و بزرگ نسبت به تکامل مستمر و سریع بازاریابی دیجیتال محتاط هستند. استراتژی‌ای که امروز کار می‌کند می‌تواند در یک چشم به هم زدن بی‌اثر و قدیمی شود. اما مهم است که این تعادل را بین نگاه کردن به آینده و جلو نگرفتن خود بیابید.

قبل از اینکه به جدیدترین و چشمگیرترین روندها فکر کنید، به استراتژی خود رجوع کنید تا ببینید کدام روش ها را ممکن است از دست داده باشید و چه مواردی نیاز به به روز رسانی دارد. اینها 5 روند بازاریابی دیجیتال هستند که ما آنها را به عنوان کاربردی و فوری معرفی کرده‌ایم، و امیدواریم که شما به آنها توجهی را که شایسته آنهاست جلب کنید.

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1