شماره تماس : 02128426511

اگر در این زمان از سال به اندازه کافی در اینترنت جستجو کنید تقریباً هر چیزی را که بخواهید (یا نخواهید) پیدا خواهید کرد. t آرزوی) برای سال آینده پیش بینی شده است. یک جستجوی مختصر امروز به من «پیوند سر انسان» و «جنگ جهانی 3» را به عنوان پیشرفت‌های احتمالی برای سال 2017 نشان داد!

در مورد ایمن تر روندهای بازاریابی دیجیتال، من به آنچه برای سال 2016 پیش بینی شده بود نگاه می کنم و آنچه را برای سال 2017 تغییر کرده است، می بینم.

راستش را بخواهید، خیلی تغییر نکرده است! مطمئناً، اگر به پیشرفت‌های واقعی نگاه کنید، راه‌حل‌های با فناوری پیشرفته فراوانی خواهید یافت که بازاریابی دیجیتال را متحول می‌کند (ظاهراً!). از آنجایی که اینها معمولاً فقط توسط شرکت‌های بزرگ مقرون به صرفه هستند، سال‌ها طول می‌کشد تا برای کسب‌وکارهای کوچک فیلتر شوند، بنابراین من نگران آن‌ها خواهم بود. با این حال، برای آن دسته از ما که بودجه متوسطی داریم، هنوز فهرست کاملی از روندها وجود دارد که باید با آن همراه شوید.

Researching digital marketing

بازاریابی محتوا پیش می رود

بازاریابی محتوا در سال 2016 عمدتاً توسط Google مورد توجه قرار گرفت. تغییرات در الگوریتم‌های جستجوی Google (یعنی مرغ مگس خوار) به معنای افزایش توانایی جستجو در مراحل کلیدی پیچیده‌تر و در نتیجه فرصتی برای ارائه پاسخ در محتوای ما است. ایجاد مقالات آنلاین که نیازهای مخاطبان هدف شما را برآورده می کند، به یک محرک اصلی برای اکثر استراتژی های بازاریابی تبدیل شده است.

همانطور که همه ما با خلق مشترک و curation، چالش سال 2017 در این دریای وسیع اطلاعات مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به حجم محتوایی که هر روز منتشر می شود، روند سال 2017 به سمت محتوای “کمتر” و بیشتر است. به نظر می‌رسد همه ما دامنه توجه یک مورچه را داریم، بنابراین مقاله‌های کوتاه‌تری با محتوای خاص‌تر لازم است تا ما را درگیر خود نگه دارد. این به این معنی است که محتوا را فقط به آنچه برای مخاطب هدف شما مهم است ویرایش کنید و ویدیو را اضافه کنید – ویدیو را فراموش نکنید!

البته، آنچه می نویسید (یا ضبط می کنید) و مدت زمان آن بستگی به این دارد که چه کسی می خواهید آن را بخوانید. همیشه کسانی هستند که اطلاعات عمیق می خواهند و کسانی که احساس می کنند 140 کاراکتر بیش از حد کافی است.

رسانه‌های اجتماعی در اشکال مختلف خود چندین سال است که با آمدن، رفتن و تکامل شبکه‌ها، روند سال نو را پیش‌بینی می‌کنند. مزایای زیادی در نحوه استفاده ما از این فناوری وجود دارد، اما بیشتر و بیشتر موارد اجتماعی به دلیل جنبه های منفی آن سرفصل خبرها می شود.

از قلدری سایبری و سکستینگ گرفته تا رادیکال‌سازی و امنیت داده‌ها، بحث و جدل کم نیست. همچنین به نظر می رسد خستگی زیادی وجود دارد.

Digital marketing trends to social media%0A%0A

%0A

%0A

چند سالی است که به بازاریابان گفته می‌شود که باید یک استراتژی اجتماعی داشته باشند، و برای برخی کسب‌وکارها رسانه‌های اجتماعی به خوبی کار کرده‌اند. با این حال، برای بسیاری دیگر شواهد محدودی از بازگشت سرمایه وجود دارد. برای اولین بار در سال 2017، پیش‌بینی‌های روند بازاریابی نشان می‌دهد که اکنون این امر شناسایی شده است.

هیچ پیشنهادی وجود ندارد که اجتماعی باید نادیده گرفته شود، اما برای سال 2017، قرار است آن را بخشی از یک استراتژی همه‌کانالی قرار دهیم. شما باید در جریان تکامل و مد ثابت باشید و بفهمید چه کسی از چه چیزی استفاده می کند. مطمئن شوید که می‌دانید کدام برنامه‌ها به مخاطبان هدف شما مرتبط هستند و کدام‌ها نیستند.

تجربه Omnichannel

Omnichannel یکی دیگر از کلیدواژه‌هایی است که در سال 2016 مورد استفاده قرار گرفت. این در مورد ایجاد یک تجربه مشتری یکپارچه، صرف نظر از کانال یا دستگاه بازاریابی است. همانطور که تاکید بر تجربه مشتری افزایش می یابد، احتمالاً این اصطلاحی است که ما برای چند سال آینده به شنیدن آن ادامه می دهیم. و البته، با توسعه فناوری، تعداد کانال هایی که نیاز به هماهنگی دارند بیشتر می شود.

بر خلاف بازاریابی چند کاناله، omnichannel مشتری را در قلب استراتژی قرار می دهد. بنابراین مهم است که در دستگاه‌ها انعطاف‌پذیری داشته باشید و نحوه استفاده مشتریان از فناوری را تشخیص دهید.

همه اینها مهم به نظر می رسد، اما در واقعیت، احتمالاً بیشتر برای سازمان های بزرگ مطرح است. برای مشاغل کوچک، داشتن بیش از یک یا دو پرسنل بازاریابی در شرکت به ندرت پیش می‌آید و کانال‌های هماهنگی مشکل کمتری دارد. با یک تیم 50 نفره فقط در بخش دیجیتال می توانم ببینم این ممکن است پیچیده تر باشد.

در سال‌های اخیر، Really Simple Systems با ارائه نکردن برنامه این روند را کاهش داده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که ما در حالت “en mode” هستیم. با پیشرفت فناوری ابر و طراحی پاسخگو و افزایش هزینه نگهداری برنامه ها، برنامه در راه است. بیرون مدل‌های جدیدی از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها هر هفته به بازار می‌آیند و آن را به نبردی برای به‌روز نگه‌داشتن برنامه‌ها تبدیل می‌کنند.

Digital marketing: using apps

از آنجایی که شبکه‌های تلفن همراه به سمت 5G حرکت می‌کنند، قابلیت «تلفن‌های» ما اکنون آنقدر پیشرفته است که نیازی به برنامه‌ها نیست. یک وب‌سایت با طراحی خوب باید قابلیت اجرا بر روی تلفن همراه بدون از دست دادن عملکرد را داشته باشد.

رشد مسدودکننده‌های تبلیغات

راستش را بخواهید، تعداد کمی از وبلاگ‌ها را خواهید یافت که روندهای مسدودکننده‌های تبلیغاتی را در سال 2016 پیش‌بینی کرده باشند، اما با وجود رشد گسترده آنها، به سختی تعجب آور است. من را یک بدبین صدا کنید، اما این ممکن است کاری باشد که بیشتر مقاله‌های مربوط به پیش‌بینی‌های بازاریابی دیجیتال توسط انتشارات بازاریابی دیجیتال ایجاد می‌شوند.

از آنجایی که این سایت‌ها به درآمد حاصل از تبلیغات بنری متکی هستند، احتمالا کمتر تمایلی به ذکر افزایش مسدودکننده‌های تبلیغاتی دارند! اما بخواهید یا نخواهید، مسدودکننده‌های تبلیغات اینجا هستند، بنابراین ناشران و تبلیغ‌کنندگان باید راه حلی بیابند.

امنیت و حفاظت داده

2016 شاهد افزایش چشمگیر مسائل امنیت داده ها در کنار تلاش برای افزایش حفاظت از داده ها بوده است. اخیراً افزایش سطح هک، چه آنها هکرهای «روسی» و چه نوجوانان گیک، خبرهای بین المللی را به خود اختصاص داده است. این به معنای افزایش اقدامات امنیتی لازم برای اطمینان از ناموفق بودن هکرها است. با این حال اکنون شنیدن در مورد نقض داده ها آنقدر عادی است که دیگر نگران چنین اخباری نیستیم.

هم‌زمان، قانون جدیدی توسط اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است که قصد دارد حفاظت از داده‌ها را برای افراد در اتحادیه اروپا تقویت و یکسان کند. مقررات عمومی حفاظت از داده (GDPR) در مه 2018، اما باعث می‌شود کسب‌وکارها حفاظت از داده‌های شخصی را جدی‌تر بگیرند.

برای بازاریابان دیجیتال این احتمالاً نحوه جمع‌آوری، پردازش و ذخیره داده‌ها را تغییر می‌دهد. مشتریان حقوق جدیدی خواهند داشت که هدف آنها حمایت بیشتر از آنهاست و ما باید این موارد را در طول دوره انتقال در سال 2017 در نظر بگیریم.

با چیزهای ترسناک، من در مورد داده های بزرگ، هوش مصنوعی (AI)، واقعیت افزوده (AR)، اختلال دیجیتال و به جرات می توانم بگویم، محاسبات کوانتومی صحبت می کنم! پیش‌بینی‌های زیادی در مورد اینکه چگونه این موضوعات دلهره‌آور زندگی ما را تغییر خواهند داد، وجود دارد، اما برای بسیاری از ما، آنها هنوز تا حدودی دور هستند. یا آنها هستند؟ هوش مصنوعی در حال حاضر در اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌شود، جایی که الگوریتم‌های پیچیده ارتباطات مشتری را مدیریت می‌کنند و سرنخ‌های جدید را بدون دخالت انسان پردازش می‌کنند.

Digital marketing: data security

کامپیوترهای ما در حال یادگیری نحوه پاسخگویی در شرایط مختلف و انتخاب بهترین سرنخ ها برای توجه بیشتر (انسانی) هستند.

در سیستم‌های واقعاً ساده وقتی ویژگی «قوانین» جدیدی را برای خودکارسازی به کار می‌بریم، از شکل ساده‌ای از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم. سال آینده پرورش دهید.

و پس از موفقیت Pokemon GO، به ما گفته می‌شود که واقعیت افزوده، یا AR، باید جدید برای بازاریابان باشد. حتی خرده فروشان پیشنهاد می کنند که به زودی همه ما از AR برای “آزمایش” لباس و آرایش و استفاده از دید 360 درجه استفاده خواهیم کرد. در حال حاضر، به نظر می رسد که این به تعدادی کمپین حیله گر محدود می شود، اما بدون شک مزایای جدی برای برخی از صنایع وجود دارد.

اما، این احتمال وجود دارد که چند سال آینده در مورد این موضوعات صحبت کنیم تا اینکه شاهد پذیرش گسترده باشیم.

نیازی به گفتن نیست که پیش‌بینی‌های بازاریابی دیجیتال در سال 2016 دقیق‌تر از هر چیزی بود که در سیاست پیش‌بینی می‌شد. بیایید امیدوار باشیم که سال 2017 هیچ غافلگیری بزرگی را به همراه نداشته باشد و به ما فرصتی دهد تا نفس خود را تازه کنیم!

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1