شماره تماس : 02128426511

پرداخت به ازای کلیک چیست؟

احتمالاً نام Pay-Per-Click (PPC) را شنیده اید. اما آیا این برای کسب و کار شما مناسب است و چگونه باید از PPC استفاده کنید؟ مانند اکثر کمپین های بازاریابی، جوانب مثبت و منفی وجود دارد و یک دیدگاه بی طرفانه برای تعیین مزایا مفید است.

PPC به طور خلاصه تبلیغات اینترنتی است – برجسته‌ترین شکل آن Google AdWords. شما می توانید از PPC برای ایجاد تبلیغی استفاده کنید که مخاطب خاصی را هدف قرار می دهد، یعنی مشتریان بالقوه شما، که به وب سایت شما لینک می دهند. شما به ازای هر کلیکی که از آگهی به وب سایت خود دریافت می کنید، پرداخت می کنید. تبلیغات PPC تبلیغاتی هستند که هنگام استفاده از عملکرد جستجو در بالای لیست موتورهای جستجو و در سمت راست صفحه نمایش شما ظاهر می شوند.

PPC چگونه کار می کند؟

وقتی شخصی «کلمات کلیدی» خود را جستجو می‌کند، تبلیغ‌کنندگان پیشنهاد می‌دهند تا تبلیغات را در صفحه نتایج جستجو قرار دهند. کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که با محصول آنها مرتبط هستند و ممکن است یک مشتری بالقوه برای یافتن محصول خود از آنها استفاده کند.

به عنوان مثال، اگر شما یک شرکت فروش لوازم التحریر اداری در ساوتهمپتون بودید، ممکن است از عبارت کلیدی “مواد ثابت ساوتهمپتون” یا شاید به طور خاص تر “کارتریج های چاپگر ساوتهمپتون” استفاده کنید. شما می‌توانید هر بار یک پنی در مقابل سایر تبلیغ‌کنندگان پیشنهاد بدهید تا آگهی خود را در نتایج جستجو قرار دهید – هرچه پول بیشتری پیشنهاد دهید، آگهی شما در بالاترین صفحه ظاهر می‌شود و احتمال اینکه مشتریان آگهی شما را ببینند بیشتر است. به وب سایت خود کلیک کنید.

چقدر باید برای PPC پیشنهاد بدهم؟

بسته به آنچه می فروشید، هزینه موقعیت آگهی شما متفاوت خواهد بود. اگر محصول یا خدمات شما بسیار خاص است و به راحتی می توانید مخاطبان خود را هدف قرار دهید، ممکن است هزینه ها فقط چند پنی در هر کلیک باشد. اگر در یک بازار اشباع شده هستید، احتمالاً تعداد زیادی از شرکت‌های دیگر برای کسب رتبه‌های برتر در فهرست صفحه رقابت می‌کنند، بنابراین هزینه هر کلیک می‌تواند گران باشد.

البته، ارزش این سرنخ ها به آنچه می فروشید بستگی دارد. اگر کارتریج چاپگر است، نمی خواهید برای هر کلیک 4 پوند خرج کنید. اگر فراری باشد این پول به خوبی خرج می شود.

کنترل هزینه ها

با تنظیم بودجه روزانه می توانید هزینه تبلیغات خود را کنترل کنید. پس از تکمیل بودجه، تبلیغات شما دیگر نمایش داده نمی شود. در حالی که مجموعه سطح باید برای بودجه بازاریابی شما واقع بینانه باشد، همچنین باید مبالغ پیشنهادی را که در آگهی خود تعیین کرده اید در نظر بگیرید.

اگر تعداد کلیک‌های تبلیغاتی شما 4/4 دلار در هر بار هزینه داشته باشد، بودجه روزانه 10 پوندی/10 دلاری چندان دوام نخواهد آورد. اگر هر کلیک چند پنی است، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که چند مشتری جدید می توانید مدیریت کنید.

به همین دلایل مهم است که در کلمات کلیدی خود خیلی عمومی نباشید. برای مثال، اگر بسته‌های مهمان‌نوازی شرکتی را می‌فروشید، باید جزیی‌تر از «بسته‌های مهمان‌نوازی شرکتی» باشید یا تعداد زیادی از مشتریانی که فقط به دنبال ایده‌ها هستند، بازدیدکنندگان را جذب می‌کنید. پین کردن کاری که انجام می دهید، به عنوان مثال. مهمان نوازی شرکتی اسب دوانی Ascot، تعداد جستجوهای بالقوه را کاهش می دهد و فقط به مشتریانی می رسد که واقعاً محصول شما را جستجو می کنند.

مزایای PPC

سرعت به بازار

اگر به دنبال دستیابی سریع به مشتریان جدید هستید، PPC می تواند یک ابزار عالی باشد. جایگزین، بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو برای یافتن محصولات جدید، زمان می‌برد و در صورت نیاز به ورود سریع به بازار، PPC تقریباً می‌تواند مخاطب را تضمین کند.

هدف گیری

می‌توانید از آگهی‌های خود استفاده کنید تا در مورد بازار هدف خود و منطقه جغرافیایی که به دنبال پوشش آن هستید بسیار دقیق باشید و به شما دسترسی عالی برای محصول یا خدماتتان بدهد. همچنین اندازه گیری موفقیت تبلیغات خود آسان است و ببینید کدام یک از کلمات کلیدی شما برای شما بهتر کار می کند. با Google AdWords می‌توانید کلیدواژه‌های خود را به‌خوبی تنظیم کنید، حجم کلیک‌هایی که از هر عبارت انتظار دارید را به شما نشان می‌دهد و کلمات کلیدی جدیدی را پیشنهاد می‌کند. همچنین می‌توانید کلمات کلیدی منفی را برای فیلتر کردن جستجوهایی که به محصول شما مرتبط نیستند تنظیم کنید.

تنوع تبلیغات

نکته واقعاً شسته و رفته این است که می‌توانید تبلیغات متعددی با تفاوت‌های ظریف ایجاد کنید تا تغییرات در رفتار مشتری را جلب کنید. تغییر یک کلمه ممکن است تفاوت چشمگیری در نرخ کلیک شما ایجاد کند. همچنین ممکن است از PPC برای ایجاد یک محیط آزمایشی برای تبلیغات خود استفاده کنید. با تنظیم چندین آگهی با محتوای مختلف و/یا صفحات فرود مختلف، می‌توانید آزمایش کنید که کدامیک در جذب مشتریان جدید موفق‌تر است. به A/B Testing مراجعه کنید.

در نقطه ضعف

علیرغم مزایای ارائه شده توسط PPC، فریب نخورید و فکر نکنید که این پاسخ به تمام رویاهای بازاریابی شما است. به عنوان مثال، نظارت و تنظیم دقیق کلمات کلیدی شما وقت گیر است – اما برای مدیریت موثر هزینه و قرار گرفتن در معرض آن ضروری است. اگر چشم خود را از توپ بردارید، می توانید به راحتی توسط رقیبی که آگهی شما را از فهرست صفحه اول حذف می کند، پیشنهادی را ارائه دهید یا ممکن است متوجه شوید که بیشتر از آنچه نیاز دارید پرداخت می کنید.

در حالی که PPC یک ابزار موثر است، اما جایگزینی برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نیست. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما کاملاً بهینه شده است و برای ایجاد پیوندهای خارجی ارزشمند با سایر سازمان های مربوطه وقت بگذارید. استفاده از کلمات کلیدی که از طریق PPC شناسایی کرده‌اید به شما کمک می‌کند بفهمید مشتریان شما به دنبال چه چیزی هستند و گنجاندن آن‌ها در صفحات وب شما زمان مناسبی را صرف می‌کند.

و اگرچه PPC می‌تواند آگهی شرکت شما را در بالای فهرست جستجو قرار دهد، فراموش نکنید که بسیاری از افراد این فهرست‌ها را نادیده می‌گیرند. پیوندها اغلب نامربوط هستند و بنابراین مشتریان فوراً به فهرست‌های «ارگانیک» که توسط موتور جستجو پیدا شده است حرکت می‌کنند.

نکات PPC

  • زمانی را صرف تنظیم دقیق کلمات کلیدی خود کنید – این به شما کمک می کند تا درک بهتری از اصطلاحات رایج و نحوه یافتن محصول شما توسط مشتریان پیدا کنید
  • به مبالغ پیشنهادی خود بسیار توجه کنید تا مطمئن شوید که مبلغ زیادی را پرداخت نمی‌کنید یا اینکه شخص دیگری شما را “لبه” نکرده است
  • مطمئن شوید که آگهی و کلمات کلیدی شما با محتوای صفحه فرود شما مطابقت دارند و آن را با آنچه مشتری در آن جستجو کرده است مرتبط می کند
  • تبلیغات خود را تغییر دهید و قالب‌های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی بهترین مشتریان را ایجاد می‌کند
  • با استفاده از تماس برای اقدام با مشتری خود در صفحه فرود تعامل برقرار کنید. اگر آنها مشتریان بالقوه هستند، این فرصت را برای آنها فراهم کنید تا با ثبت نام در خبرنامه، اطلاعات تماس خود را ترک کنند، از فرم تماس استفاده کنند، تماس بگیرند یا بلافاصله خرید کنند
  • از ردیابی تبدیل در Google Analytics استفاده کنید تا ببینید چه کلمات کلیدی بیشترین کسب و کار و همچنین تعداد کلیک ها را ایجاد می کنند.
تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1