شماره تماس : 02128426511

طبق SoftwareAdvice.com، 53% از نمایندگان املاک مورد بررسی استفاده از صفحات گسترده، ایمیل یا دفترچه یادداشت برای مدیریت روابط با مشتری. این نشان می‌دهد که در زمینه املاک و مستغلات در مورد اینکه نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چقدر می‌تواند برای آنها مفید باشد، دانش کافی وجود ندارد. این وبلاگ دلایل زیادی را روشن می کند که چرا یک CRM املاک و مستغلات برای آژانس شما مفید است.

CRM املاک و مستغلات چیست؟

هر نوع موقعیت فروش از استفاده از CRM سود می برد. این بهترین راه برای نگه‌داشتن اطلاعات برای همه مشتریان بالقوه و موجود در یک مکان و سازماندهی با اطلاعات دیگر مانند تعاملات، شکایات، نظرات، چیزهایی است که می‌خواهید به خاطر بسپارید و غیره.  برای آژانس‌های املاک، این دلایل هنوز هم صادق هستند و حتی می‌گویند. به دلایلی مانند به خاطر داشتن انواع خانه هایی که خریداران شما به دنبال آن هستند یا شرایطی که فروشندگان شما در مورد ملک خود در هنگام فروش دارند و خیلی، خیلی بیشتر، مهم تر است.

مزایای استفاده از CRM املاک و مستغلات چیست؟

استفاده از CRM املاک و مستغلات می‌تواند به نمایندگان در بسیاری از فعالیت‌های روزانه‌شان مانند نمایش خانه، بازرسی، بسته شدن، پرداخت‌ها، خانه‌های باز و غیره کمک کند. این کار با گرفتن اطلاعات ورودی از فروشنده یا خریدار بالقوه و به طور خودکار آن را به CRM خود اضافه می کند. به‌علاوه، می‌تواند به شما کمک کند با چه کسی تماس گرفته شده است، چه کسی هنوز باید باشد، و می‌توانید پیگیری‌های خودکار را برنامه‌ریزی کنید.

نرم‌افزار مؤثر CRM املاک و مستغلات شامل یک نسخه تلفن همراه نیز می‌شود که برای نمایندگانی که دائماً در حال حرکت هستند بسیار سودمند است.

راه اندازی یک مشتری جدید چگونه است؟

یک CRM موثر املاک و مستغلات، هنگامی که مشتری جدید شما را در وب سایت شما ثبت نام می کند، به صورت خودکار اضافه می کند. می‌خواهید فیلدهای قابل تنظیمی داشته باشید تا بتوانید اطلاعاتی مانند تعداد اتاق‌خواب‌ها و حمام‌ها، حداکثر قیمت، نوع مسکن و غیره را جمع‌آوری کنید. این به شما امکان می‌دهد مشتریان خود را برای خدمات بهتر در هنگام جستجوی املاک تقسیم‌بندی کنید.

این یک یادآوری برای تماس با آنها برای پیگیری درخواست خود ایجاد می کند. سپس CRM باید به طور خودکار به شما هشدار دهد که خواصی که با آنچه مشتریان شما به دنبال آن هستند مطابقت داشته باشد. هر بار که با آنها در ارتباط با یک ملک بالقوه تماس می‌گیرید، در CRM گنجانده می‌شود، بنابراین شما تمام آن اطلاعات را مستند خواهید داشت، از جمله آنچه را که آنها در مورد ملک دوست داشتند یا دوست نداشتند.

سپس یک CRM املاک و مستغلات به شما کمک می کند تا همه اطلاعات را در یک مکان داشته باشید تا بتوانید به سرعت پیشنهادات را برای خریداران علاقه مند ارسال کنید یا به سرعت برای فروشندگان دریافت و پاسخ دهید. همچنین می توانید تاریخ هایی مانند تاریخ بسته شدن را اضافه کنید تا فراموش نکنید.

چگونه بهترین CRM املاک و مستغلات را انتخاب کنیم؟

Finances Online چندین راه مختلف را برای سازمان‌ها بررسی کرد تا بتوانند CRM مناسب را برای خود انتخاب کنند، از جمله انتخاب یکی بر اساس:

 1. کارکردهای فنی
  1. عملیات روزانه
  2. اتوماسیون
  3. تحلیلی
  4. مدیریت کمپین
  5. همکاری
  6. اجتماعی
  7. جمع سپاری
 2. اولویت ها
  1. مدیریت مخاطبین
  2. افزایش فروش
  3. پشتیبانی مشتری را بهبود بخشید
  4. ردیابی و اندازه گیری کمپین ها
 3. اندازه کسب و کار
  1. کوچک یا متوسط
  2. شرکت

این موارد را می‌توان هنگام تعیین CRM املاک و مستغلات ایده‌آل نیز در نظر داشت. ملاحظات دیگر شامل این است که آیا در حال حاضر در حد بودجه شما است یا خیر و با رشد فروش شما، آیا نسخه رایگان یا آزمایشی رایگان ارائه می دهند، و آیا با سایر برنامه های بهره وری که ممکن است به نفع آژانس شما باشد ادغام می شود.

چالش هایی که ممکن است متخصصان املاک و مستغلات با آن روبرو شوند

کارگزاران املاک ممکن است با چالش‌هایی مواجه شوند که در مقایسه با سایر حرفه‌ای‌های فروش منحصربه‌فرد هستند و برخی مشابه، اما مشکلات متفاوتی ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، بدون CRM، بسیاری از متخصصان فروش با نداشتن اطلاعات مورد نیاز خود در یک مکان متمرکز متضرر خواهند شد. برای یک مشاور املاک، این می‌تواند مشکل‌ساز باشد، زیرا به عنوان مثال، یکی از نمایندگان همکار شما ممکن است نیاز به حضور در بخشی از فرآیند فروش در زمانی که شما دور هستید، باشد. بعلاوه، اگر در هر یک از داده‌ها تکراری وجود داشته باشد، شاید دو نماینده از یک دفتر همان سرنخ را دنبال کنند. به علاوه، طبق Mashvisor، ساخت پایگاه داده یکی از بزرگترین چالش های پیش روی نمایندگان املاک.

کارگزاران املاک و مستغلات نیز در مواقعی از چیزی که به عنوان شغل ضیافت یا قحطی در نظر گرفته می شود، رنج می برند. گاهی اوقات بازار مسکن به خوبی زمان های دیگر نیست. یک CRM می‌تواند به پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل فروش کمک کند تا تعیین کند چه زمانی کمیسیون خود را پس‌انداز کنید و کدام یک را می‌توان برای خرید بزرگ خرج کرد، زیرا از کجا آمده است.

کارگزاران املاک و مستغلات نسبت به بسیاری از خریدارانی که برای اولین بار خانه می‌خرند و ممکن است در فناوری اطلاعات بیشتری داشته باشند، با تجربه‌تر و در نتیجه مسن‌تر هستند. ترکیب یک CRM که می تواند به شما در ادغام سایر وسایل ارتباط دیجیتال کمک کند، یک راه عالی برای حتی میدان بازی است.

یک کلمه نهایی

بسیاری از حرفه‌ها می‌توانند از CRMهای مؤثری که در کسب‌وکارشان پیاده‌سازی شده‌اند بهره ببرند. با این حال، مشاوران املاک و مستغلات ممکن است متوجه شوند که این یک تغییر دهنده بازی برای کمک به آنها برای حفظ ارتباط مداوم و به موقع با مشتریان خود است.

CRM چابک یک راه حل همه کاره است که می تواند به شما در خودکارسازی فرآیندهای فروش و بازاریابی خود کمک کند. . بعلاوه، مبتنی بر ابر است و برای موبایل آماده است تا نمایندگان شما بتوانند اطلاعات خود را از هر کجا وارد کرده و به آنها دسترسی داشته باشند.

اگر می‌خواهید یک CRM املاک و مستغلات را برای آژانس خود پیاده‌سازی کنید، به برخی از گزینه‌های موجود نگاهی بیندازید و اگر می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. این بهترین راه برای تعیین اینکه آیا برای شما و نمایندگان همکارتان مفید است یا نه.

Agile CRM را به صورت رایگان امتحان کنید برای 10 کاربر اول خود و تصمیم بگیرید که آیا برای تیم شما مفید است یا خیر.

>

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1