شماره تماس : 02128426511

در یکی از مقالات قبلی خود، در مورد ساختارهای تیم فروش صحبت کردیم. مزایا و معایب، و نحوه انتخاب بهترین مورد برای نوع کسب و کار خود. در این مقاله به وظایف روزانه تیم‌های شما، نحوه مدیریت صحیح آنها و اینکه چگونه می‌تواند به فروش شما کمک کند نگاه می‌کنیم.

نکته مهمی که در اینجا باید در نظر داشت این است که مدیریت پروژه و مدیریت کار یکسان نیستند.

به بیان ساده، پروژه ها از وظایف مختلفی تشکیل شده اند. کارها کوچکترین واحدهای کار هستند که هرکدام مهلت های تحویلی و ضرب الاجل خاص خود را دارند. موفقیت پروژه شما بستگی به این دارد که تیم شما تا چه حد وظایف روزمره مانند نظارت، آزمایش و گزارش را اجرا کند.

برای مدیریت بیشتر وظایف، اولویت بندی آنها به روش های مختلف ضروری است. چند روش رایج برای این کار وجود دارد، اما دو روش رایج عبارتند از:

بر اساس اولویت

مبتنی بر زمان

 • اکنون
 • امروز
 • فردا
 • این هفته
 • این ماه

شما باید وظایف خود را با سیستمی که از به‌روزرسانی‌های وضعیت پشتیبانی می‌کند طبقه‌بندی کنید، بنابراین تیم فروش شما می تواند همیشه پیشرفت خود را پیگیری کند. رایج ترین اصطلاحات مورد استفاده عبارتند از:

 • جدید
 • در حال انجام است
 • در انتظار
 • تمام شد

این نوع دسته بندی را می توان در خط لوله فروش شما نیز مشاهده کرد که در ادامه این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اساساً، اگر خط لوله فروش خود را از طریق این مراحل فروش تعریف شده مدیریت می کنید، می توانید پیشرفت هر سرنخ را دنبال کرده و فرآیند فروش را بهینه کنید.

اکنون که خطوط کلی مدیریت کار داریم است، بیایید نگاهی به نحوه مدیریت یک پروژه از طریق آن بیندازیم.

1. همه اطلاعات را جمع آوری کنید

چه در حال ساختن یک وب‌سایت یا فروش در محوطه باشید، هر پروژه با طوفانی از ایده‌ها، سؤالات و مشاهدات آغاز می‌شود.

برای مثال، فرض کنید در حال ساختن یک دوچرخه هستید. ابتدا، تمام اطلاعات مورد نیاز برای تحقق این پروژه را جمع آوری کرده و یادداشت می کنید: به عنوان مثال، قطعاتی که نیاز دارید، فروشگاه های مختلفی که باید از آنها بازدید کنید، و شاید متخصصان متخصص برای کمک به شما تماس خواهد گرفت

اگر در حال انجام یک پروژه تجاری هستید، قرار دادن چیزها روی کاغذ ممکن است کافی نباشد. کاری که باید انجام دهید این است که نمودارها و نقشه های ذهنی ایجاد کنید.

چند نکته را در این مرحله باید در نظر داشته باشید:

 • پروژه را به مراحل گسترده تقسیم کنید
 • از پروژه‌های گذشته به‌عنوان یک راهنمای ساده استفاده کنید
 • هر قدم بزرگ باید یک نتیجه قابل تحویل به آن متصل شود
Mind Maps

2. آشوب را به نظم تبدیل کنید

مرحله بعدی سازماندهی تمام اطلاعات و تقسیم آنها به سه دسته است:

 • فعالیت‌ها ‒ همه اقدامات مورد نیاز برای تکمیل یک کار
 • موارد تحویلی ‒ نتیجه نهایی یک کار تمام شده
 • نکات ‒ بینش از پروژه‌ها یا تجربیات قبلی‌تان که می‌تواند به شما کمک کند کارهایتان را سریع‌تر به پایان برسانید

در این مرحله، بسیار مهم است که مفهومی به نام وابستگی به کار.

در اینجا می‌توانیم رابطه وظایفی که فروشندگان شما روی آن‌ها کار می‌کنند، یا به‌طور دقیق‌تر، ترتیبی که آن کارها باید انجام شوند را ببینیم.

Tasks Dependencies

شما ممکن است در اینجا از خود بپرسید، چه کسی و چگونه وابستگی کار را تعیین می کند؟

برخی از کارها به طور طبیعی، زمانی که ایجاد می شوند، وابستگی آنها مشخص می شود. می‌توانیم این وابستگی‌های سخت را بنامیم، زیرا یک کار باید تمام شود تا دیگری شروع شود. به عنوان مثال، اولین قدم هنگام انجام هر نوع فروش، ارائه پیشنهاد به مشتری بالقوه است.

سایر وابستگی ها مبتنی بر منابع هستند، به این معنی که هر دو کار از یک منبع تامین می شوند. در این صورت می توانید تعیین کنید که کدام یک باید ابتدا تمام شود.

نکاتی برای افزایش کارایی

تا جایی که ممکن است به طور خودکار

با در دسترس بودن امروز ابزارهای اتوماسیون کار، دلیلی ندارید که آنها را اجرا نکنید و به تیم فروش خود کمک بیشتری کنید. افرادی که در حوزه فروش کار می کنند هر روز وظایف تکراری دارند. مواردی مانند ارسال ارتباط، پیگیری، به‌روزرسانی CRM و اشتراک‌گذاری محتوا در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، می‌توانند خودکار باشند.

تحقیقات اخیر تحقیقات اتوماسیون نیروی فروش نشان می دهد که می توانید به افزایش 30 درصدی در بسته شدن معاملات، 18 درصد کاهش چرخه فروش و کاهش 14 درصدی در زمان مدیریت دست پیدا کنید.

اجازه ندهید کارمندان شما چند کار کنند

این برای همه ما زمانی اتفاق می‌افتد که کار انباشته می‌شود – در تلاش برای جبران، در نهایت سعی می‌کنیم چند کار را همزمان انجام دهیم.

چندوظیفه زمانی می‌تواند مفید باشد که شامل کارهای پیش پا افتاده باشد، مانند زمانی که با تلفن خود صحبت می‌کنید و نان می‌برید. مطمئناً، تا زمانی که تماس خود را تمام کنید، نان را تکه تکه خواهید کرد … اما ممکن است در نهایت با یک برش مواجه شوید! اگر توجه خود را تقسیم کنید و همزمان دو کار را انجام دهید، کارایی شما کاهش می یابد. هرچه وظایف پیچیده تر باشند، تأثیر کمتری خواهید داشت.

تحقیقات جدید نشان می دهد که چند وظیفه یک افسانه است – حتی اگر فکر می کنید بیشتر کار می کنید، واقعیت این است که کیفیت کار شما بدتر می شود. با ایجاد یک محیط کاری که از تک وظیفه پشتیبانی می کند، تیم فروش شما کارآمدتر خواهد بود.

اجازه دهید کارمندان خود استراحت کنند

حتی اگر کارمندان شما با موفقیت از انجام چند کار اجتناب کنند، عملکرد آنها پس از مدت زمان معینی کاهش می یابد. هنگام برنامه ریزی کارها، به ویژه کارهای استرس زا، مطمئن شوید که فضای تنفسی کافی بین آنها برای از فرسودگی کارمندان جلوگیری کنید.

تقسیم پروژه خود به «sprints» و «breaks» نظریه اساسی پشت کار چابک و مدیریت پروژه است.

مادر همه ابزارها ‒ CRM

از آنجایی که ما در مورد اینکه مدیریت وظیفه چیست، جایگاه آن در پروژه به عنوان یک کل، و نحوه کارآمدتر کردن آن صحبت کردیم، بیایید نگاهی بیندازیم که نرم افزار CRM چه چیزی را می تواند به جدول مدیریت کار بیاورد.

با CRM ما می‌توانید وظایفی را تنظیم کنید، که می‌توانید از داشبورد خود دنبال و مدیریت کنید. همچنین می‌توانید یادآورهایی را در حساب‌های مشتری خود ایجاد کنید، که می‌توانند با تقویم شما همگام شوند.

کارهای تمام شده در جدول زمانی فعالیت مشتریان شما ظاهر می شود و کارهایی که تکمیل نشده اند به وضوح برای همه اعضای تیم شما قابل مشاهده است. در اینجا می‌توانید درباره فرایند مدیریت وظایف ما اطلاعات بیشتری کسب کنید. .

غیر از آن، فروش شما را فعال می‌کند این تیم با خودکارسازی برخی از وظایف اداری پیش پا افتاده‌تر که انجام می‌دهند کارآمدتر باشند. علاوه بر این، اتوماسیون فقط برای کارهای ساده اعمال نمی شود، بلکه در فرآیندهای پیچیده تری مانند . با اضافه شدن هر سرنخ جدید به خط لوله، وضعیت آنها به طور خودکار در طول چرخه فروش به روز می شود و وظایفی را که برای بهینه سازی فروش لازم است ایجاد می کند.

با استفاده از نرم افزار CRM به تکثیر داده ها، اتلاف وقت و بدرفتاری با وظایف پایان می دهید.

Task Management - Really Simple Systems

Trello

ابزارهای مدیریت کار و پروژه هرگز به این اندازه دلپذیر نبوده اند. Trello از سیستم کارت هایی استفاده می کند که هر کار را نشان می دهد. آنها در دسته های عمودی سازماندهی شده اند – تخته های Trello. کارت‌ها همچنین دارای یک سمت جلو با خلاصه کوتاه و یک سمت عقب با جزئیات هستند.

Trello Task Management

سیستم کارت برای فروشندگان عالی است زیرا هر کارت می تواند نشان دهنده یک سرنخ با تمام اطلاعات لازم باشد. همچنین وضعیت لید قابل مشاهده است که با انتقال کارت ها از «ورودی» به «برنده» تغییر می کند. یکی دیگر از ویژگی های خوب این است که می توانید فایل ها را به کارت هایی مانند SLA و قراردادها پیوست کنید.

Trello یک برنامه نیز دارد، بنابراین اگر روند BYOD، کارمندان شما قادر خواهند بود همه این کارها را در حال اجرا انجام دهند. .

Write Task Management

Wrike با ظاهری سنتی تر، به شما امکان می دهد پروژه ها و وظایف ایجاد کنید، پوشه ها بسازید و فایل ها را آپلود کنید. به لطف یک سیستم ویرایش بلادرنگ، می‌توانید فعالیت‌های تیم‌های خود را دنبال کنید و اگر از آخرین به‌روزرسانی‌ها راضی نیستید، می‌توانید نسخه قبلی را انتخاب کنید.

همچنین ارائه می‌شود با نمودارهای گانت، که به کاربر اجازه می‌دهد برنامه زمان‌بندی پروژه خود را مشاهده کند و وابستگی‌ها را برای وظایف تعیین کند. برای تسهیل برنامه ریزی و سرمایه گذاری، زمان، بودجه و منابع را نیز پیگیری می کند.

آسانا

این ابزار مدیریت کار چابک به شما امکان می دهد انواع پروژه ها را مدیریت کنید. برخی از ویژگی های قابل توجه عبارتند از ایجاد وظایف، اضافه کردن ضرب الاجل ها و صاحبان وظایف، و آپلود فایل ها.

آسانا رایگان برای حداکثر 15 کاربر، که آن را برای تیم های کوچک تا متوسط ​​عالی می کند.

با داشبورد، تعدادی کامل از وظایف تیم خود، وضعیت آن‌ها و میزان نزدیکی شما به تکمیل پروژه را دریافت می‌کنید.

Asana Task Management

با هر روز دوشنبه صبح، با خلاصه هفتگی از همه پروژه های خود استقبال خواهید کرد. از آنجایی که این گزارش‌ها خودکار هستند، نگرانی کمتری در مورد آن وجود دارد.

Task Management with ClickUp

ClickUp به عنوان یک برنامه داخلی شروع به کار کرد، اما اکنون یک برنامه با چشم انداز ایجاد مکانی است که می توانید همه این کارها را انجام دهید. با ویژگی‌هایی که کاملاً قابل تنظیم هستند، به تیم‌های مختلف اجازه همکاری می‌دهد. می توانید اسناد، یادآورها، رویدادها و زمان را ردیابی کنید. اگر در یک فضای مشترک، سایر اعضای تیم می توانند وظایف را با شفافیت کامل مشاهده کنند.

بنابراین، اگر تیم بزرگ‌تری دارید که روی پروژه‌های مختلف کار می‌کنند، این برنامه می‌تواند بسیار مفید باشد.

نتیجه گیری

مدیریت وظیفه می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد، اما برای هر پروژه ای صرف نظر از اندازه آن ضروری است.

با پیاده سازی دانش و نکات این مقاله، تیم فروش شما قادر خواهد بود تا در رأس هر کار و پروژه ای باشد که به آنها می پردازید. خوشبختانه، ابزارها و اتوماسیون های مختلفی نیز برای کمک به ساده سازی و ساده سازی مدیریت کار وجود دارد.

تعداد بازید : 23

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1