شماره تماس : 02128426511

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

همه موتورهای جستجوی اصلی مانند Google، Bing و Yahoo دارای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) هستند، که در آن صفحات وب و سایر محتواها بر اساس آنچه که موتور جستجو برای کاربران مرتبط می‌داند، نمایش داده و رتبه‌بندی می‌شوند.

تقریباً تمام سرنخ‌های فروش که برای سیستم CRM خود دریافت می‌کنیم، از طریق جستجوی Google، بدون هیچ هزینه‌ای برای خودمان، به دست می‌آیند. در این مقاله، به اصول بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و اینکه چگونه می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد، نگاه می کنیم.

صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)

وقتی جستجو می‌کنید، Google سایت‌هایی را که فکر می‌کند به بهترین نحو با درخواست شما مطابقت دارند را در نتایج جستجوی «ارگانیک» یا «طبیعی» برمی‌گرداند. گوگل همچنین تبلیغاتی را برای سایر سایت‌ها نشان می‌دهد، معمولاً سه مورد در بالای نتایج، قبل از نتایج طبیعی، و حداکثر هشت سایت دیگر در سمت راست. Google تلاش کوچکی برای متمایز کردن تبلیغات از نتایج طبیعی انجام می‌دهد، یا با داشتن پس‌زمینه کمی متفاوت برای آن‌ها یا نشان دادن یک علامت سبز رنگ کوچک در کنار آنها.

Google Search Results Results Page (SERPS)

با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که بین نتایج طبیعی و تبلیغات تفاوت وجود دارد. برای بهره مندی از تبلیغات گوگل، قانون اساسی این است که شما باید در صفحه یکی از نتایج جستجو باشید زیرا تعداد کمی از افراد به صفحات بعدی کلیک می کنند. برخی از مردم همه تبلیغات را نادیده می‌گیرند زیرا می‌دانند که آن سایت‌ها به دلیل خوب بودن به آنجا نرسیده‌اند، اما به این دلیل که پول پرداخت کرده‌اند.

انتخاب کلمات کلیدی SEO شما

کلمات کلیدی شما اصطلاحاتی هستند که وب سایت خود را برای آنها بهینه می کنید. آنها کلمات یا عباراتی هستند که وقتی کسی آنها را در گوگل جستجو می کند، می خواهید وب سایت شما در نتایج ظاهر شود. برای مثال، برای «سیستم‌های واقعاً ساده»، کلیدواژه‌های اصلی ما «CRM ساده»، «CRM رایگان» و سپس «CRM آنلاین»، «بهترین CRM» و «CRM کسب و کار کوچک» هستند. این کلمات کلیدی به عنوان “کلمات کلیدی دم کوتاه” شناخته می شوند و عباراتی هستند که فقط با یک یا دو کلمه جستجو می شوند. طول آنها جستجوها را کمتر خاص می‌کند، با این حال، بیشتر از جستجوهایی با کلمات بیشتر یا «کلمات کلیدی دم بلند» سطح ترافیک بالایی را ایجاد می‌کنند.

کلیدواژه‌های دنباله‌دار عباراتی هستند که از 3 کلمه یا بیشتر تشکیل شده‌اند که به دلیل خاص‌تر بودن جستجوهایشان، ترافیک کمتری دارند. چند نمونه از کلمات کلیدی دم بلند ما عبارتند از: “مدیریت ارتباط با مشتری چیست” یا “بهترین CRM برای صنعت مالی چیست”. اگرچه کلمات کلیدی دنباله دار ترافیک کمتری را هدایت می کنند، اما ترافیک مربوط به ترافیک است و تمایل به نرخ کلیک بالاتری دارند.

شما ممکن است فکر کنید که می دانید کلمات کلیدی شما چیست، اما آنچه فکر می کنید کلمات کلیدی شما هستند ممکن است آن چیزی نباشد که مشتریان بالقوه به دنبال آن هستند. به عنوان مثال، زمانی که ما برای اولین بار شروع به کار کردیم، سایت خود را برای “CRM آنلاین” بهینه کردیم. سپس از کلمه “Cloud” استفاده شد و صنعت ما شروع به استفاده از کلمات “Cloud CRM” کرد. بنابراین، ما بهینه‌سازی سایت را از «CRM آنلاین» به «Cloud CRM» تغییر دادیم. بعد از یک هفته فکر کردیم که بررسی کنیم و متوجه شدیم که ده برابر بیشتر از «Cloud CRM» برای «CRM آنلاین» جستجو انجام می‌شود و خیلی سریع آن را به آن بازگرداندیم.

همچنین ایده خوبی است که به سایت های رقبای خود نگاه کنید و ببینید از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند. به منبع HTML صفحه نگاه کنید تا ببینید برچسب‌های عنوان، متا توضیحات و H1 چیست.

Researching Business Keywords

از این الهام بگیرید اما مستقیماً آن را کپی نکنید، Google از سرقت ادبی متنفر است.

برای اینکه بفهمید افراد چه چیزی را جستجو می‌کنند، می‌توانید از ابزار کلمات کلیدی Google استفاده کنید. این به شما نشان می دهد که در ماه چند جستجو برای یک کلمه کلیدی وجود دارد و کلیدواژه های جایگزین را به شما پیشنهاد می کند تا به آنها نگاه کنید. این ابزار قبلاً به صورت رایگان در دسترس بود، اما اکنون تنها در صورتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید که حساب Google Ads داشته باشید.

می‌توانید با تایپ کردن کلمات کلیدی در جستجوی Google، عقل را بررسی کنید. اگر رقبای شما SEO خود را به درستی انجام داده اند، باید در نتایج ظاهر شوند!

هنگامی که تصمیم گرفتید کلمات کلیدی شما چه هستند، می توانید شروع به بهینه سازی سایت خود برای آنها کنید.

عوامل سئو

ما فاکتورهای کلیدی بهینه سازی را فهرست کرده ایم که باید هنگام شروع بهینه سازی وب سایت خود در نظر بگیرید. این عوامل شامل تأثیرگذارهایی برای نتایج جستجوی شما از طریق الگوریتم‌ها و همچنین تأثیرات تجربه کاربر می‌شود.

این عوامل باید در تمام صفحات وب شما اعمال شوند. با این حال، آنها به ویژه برای صفحات فرود کلیدی شما مانند صفحه اصلی شما مهم هستند:

برچسب‌های عنوان

برچسب عنوان شما همان چیزی است که به عنوان پیوند آبی قابل کلیک در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود. آنها هم برای بینندگان و هم برای الگوریتم های گوگل مهم هستند. موتورهای جستجو از آن‌ها برای کمک به رمزگشایی محتوای صفحه وب استفاده می‌کنند، در حالی که بیننده تصمیم می‌گیرد که صفحه شما چقدر با جستجوی خود مرتبط است و آیا باید روی پیوند شما کلیک کند.

SEO example: Title tags

یک تگ عنوان خوب، توصیفی دقیق و مختصر از محتوای صفحه خواهد بود، این کار را به خوبی انجام دهید و شاهد بهبود در میزان مشاهده و نرخ کلیک خواهید بود. بهترین روش Google توصیه می‌کند که طول تگ عنوان باید حداکثر 65 کاراکتر باشد.

به عنوان مثال، برچسب عنوان ما برای صفحه اصلی ما این است:

بهترین نرم افزار CRM برای مشاغل کوچک | سیستم های واقعاً ساده CRM

آنچه را که می‌خواهیم بدانند، نام تجاری ما را به بینندگان ما می‌گوید و آنها را تشویق می‌کند تا دریابند چرا بهترین نرم‌افزار CRM را ارائه می‌کنیم!

برچسب‌های متا توصیف

توضیحات متا متنی هستند که در زیر تگ عنوان شما نمایش داده می شوند و برای خلاصه کردن صفحه وب شما در SERP استفاده می شوند. سعی کنید توضیحات در حدود 160 کاراکتر باشد، با این حال Google طول بین 50 تا 300 کاراکتر را توصیه می کند.

توضیحات متا توسط الگوریتم های موتورهای جستجو استفاده نمی شود. با این حال، آنها برای بینندگان مهم هستند، بنابراین سعی کنید یک فراخوان برای اقدام برای تشویق کلیک ها در نظر بگیرید!

SEO example: Meta description

برچسب‌های عنوان: H1، H2، و غیره.

برچسب عنوان، خط کوچکی از کد در عنوان صفحه وب شما است که به الگوریتم‌ها اجازه می‌دهد بدانند صفحه درباره چیست. می توانید عناوین 1-6 را علامت گذاری کنید (مانند H1، H2). H1 عنوان اصلی شما است، H2 زیرنویس شما و غیره است. آنها باید حاوی کلمات کلیدی مورد نظر شما باشند و باید با محتوای صفحه وب شما مرتبط باشند.

برچسب‌های H2 عنوان‌های فرعی هستند و باید حاوی کلمات کلیدی مشابه با برچسب H1 شما باشند، این به Google کمک می‌کند ساختار محتوای شما را درک کند. شما می توانید تگ های عنوان بیشتری را اضافه کنید، با این حال موتورهای جستجو به طور کلی H1s-2 را در اولویت قرار می دهند. شما فقط می توانید یک تگ H1 داشته باشید، در حالی که می توانید چندین تگ عنوان دیگر (2-6) داشته باشید.

نمونه‌ای از یکی از برچسب‌های H1 ما این است: “CRM چیست؟”

SEO example: H1 title

اگر از ابزاری مانند وردپرس برای حفظ سایت خود استفاده می‌کنید، شاید با یک افزونه SEO، مطمئن شوید که به منبع HTML ایجاد شده نگاه کنید تا مطمئن شوید که همه برچسب‌ها به درستی ایجاد شده‌اند.

محتوا

متن روی صفحه باید شامل همه کلمات کلیدی شما باشد که به نحوی به انگلیسی طبیعی بافته شده اند تا صفحه به خوبی خوانده شود. می‌توانید چندین بار از کلمات کلیدی استفاده کنید، اما در این کار زیاده‌روی نکنید، زیرا Google «پر کردن کلمات کلیدی» را دوست ندارد و در صورت انجام این کار شما را جریمه می‌کند.

مطمئن شوید که محتوای شما مرتبط و آموزنده است تا کاوش بیشتر در وب سایت شما را تشویق کند. Google طول کپی 800 کلمه را برای بهترین نتایج SEO توصیه می کند.

متن تصویر جایگزین

ویژگی Alt Image خطی از متن است که اگر کاربر به دلایلی نتواند آن را مشاهده کند، اطلاعات جایگزینی را برای یک تصویر ارائه می‌کند. الگوریتم های گوگل نیز نمی توانند متن را در تصاویر بخوانند، بنابراین قرار دادن کلمات کلیدی در تصاویر تاثیری نخواهد داشت. اگرچه می‌توانید از متن جایگزین روی تصویر برای گنجاندن کلمات کلیدی استفاده کنید.

هنگامی که این فاکتورهای سئو را در صفحات فرود کلیدی خود قرار دادید، می توانید به اعمال آنها در سایر صفحات وب سایت خود فکر کنید. همه صفحات باید عناوین مختلف، توضیحات متا و تگ های H1 داشته باشند. در حالت ایده آل، هر صفحه باید بر روی یکی از کلمات کلیدی اصلی شما تمرکز کند. همچنین باید از آن کلمه کلیدی در URL صفحه استفاده کنید، برای مثال، https://www.reallysimplesystems.com/free-crm/

بهینه سازی مناسب برای موبایل

مطمئن شوید که وب سایت شما سازگار یا سازگار با موبایل ساخته شده است. الگوریتم‌های Google اکنون وب‌سایت‌های سازگار با موبایلرا بر آن‌هایی که در نتایج جستجو نیستند، اولویت می‌دهند. می‌توانید وب‌سایت خود را با استفاده از ابزار تست دوستانه برای تلفن همراه Google تست کنید.

Benefits of SEO info graphic

می‌خواهید پیشرفت‌های سئوی وب‌سایت خود را اندازه‌گیری کنید. خوشبختانه مجموعه عظیمی از ابزارها برای انجام این کار وجود دارد.

از آنجایی که هر کسب‌وکاری متفاوت است، می‌توانید داده‌هایی را برای ردیابی خود انتخاب کنید، با این حال، سه شاخص کلیدی عملکرد (KPI) وجود دارد که باید همیشه هنگام اندازه‌گیری فعالیت SEO خود در نظر گرفته شوند:

Measuring your SEO Strategy
  • رتبه بندی
  • ترافیک
  • تبدیل ها

اطلاعات جمع‌آوری‌شده از این سه شاخص کلیدی عملکرد نه تنها به شما امکان می‌دهد تا عملکرد سئوی وب‌سایت خود را به دقت اندازه‌گیری کنید، بلکه می‌توانند داده‌های عملی برای بهبود وب‌سایتتان در طول زمان در اختیار شما قرار دهند.

اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید، در کنسول جستجوی Google ثبت‌نام کنید (قبلاً با ابزارهای وب مستر تماس گرفته می‌شد). شما باید ثبت نام کنید، و سپس دریابید که رتبه سایت شما برای کلمات کلیدی شما کجاست. از جایگاه هر کلمه کلیدی یادداشت کنید و خواهید دید که آیا فعالیت SEO شما کار می کند یا خیر. همچنین می‌توانید برای ابزارهایی ثبت نام کنید که گزارش‌های عمیقی مانند Moz یا SEMrush به شما ارائه می‌دهند، و باید فعالیت ترافیک وب‌سایت خود را در Google Analytics نظارت کنید.

هشدار – به جستجوی خودتان تکیه نکنید تا ببینید کجا می‌روید. گوگل نتایج جستجو را شخصی‌سازی می‌کند و اگر فکر می‌کند که شما یک وب‌سایت را دوست دارید، شروع به نمایش آن در بالاترین نقطه فقط برای شما می‌کند. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، از یک مرورگر تمیز با سابقه و کوکی‌های حذف شده استفاده کنید.

خلاصه SEO

این یک راهنمای سریع برای شروع بهینه سازی سایت خود برای گوگل و سایر موتورهای جستجو است. مراحل بعدی شامل دریافت لینک های ورودی و افزودن مداوم محتوای جدید، به علاوه تکنیک های پیشرفته تر است. این موارد در مقاله بعدی پوشش داده خواهد شد.

تعداد بازید : 13

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1