شماره تماس : 02128426511

کدام کلمات کلیدی برای کسب و کار شما بهترین هستند؟ تحقیق کلمات کلیدی حیاتی است…

اگر در تجارت بازاریابی هستید، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یکی از مهمترین محورهای بازاریابی دیجیتال و با گنجاندن کلمات کلیدی مناسب در محتوای شما بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی سئو است.

این جایی است که نه مرحله برای تحقیق کلمات کلیدی وارد می شود.

1. مخاطب هدف خود را تعریف کنید

مرحله اول تحقیق کلمات کلیدی شامل تعریف جایگاه خاصی است که محتوای شما در آن قرار دارد. برای انجام این کار، با مطالعه پایگاه مشتریان فعلی خود شروع کنید. از خود بپرسید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چرا آنها به محتوای شما علاقه مند هستند.

Keyword Research Stock Image

اگر لیست پستی دارید، از این فرصت برای انجام برخی تحقیقات درباره مصرف کنندگان استفاده کنید. حتی اگر خطوط ارتباط مستقیم محدودی با مشتریان خود دارید، هنوز اطلاعات زیادی وجود دارد که می توانید در این مرحله از تحقیق از آنها استفاده کنید. این شامل اطلاعات مربوط به الگوهای سبد خرید آنلاین، داده‌های کوکی وب‌سایت و سایر داده‌های مرورگر است که ممکن است جمع‌آوری کنید.

هنگامی که ایده خوبی از مخاطبین هدف خود و جایگاهی که نام تجاری شما در آن قرار دارد به دست آوردید، گام بعدی این است که از خود بپرسید چرا در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی هستید.

در حالی که همه تحقیقات کلیدواژه یک هدف اساسی دارند، شناسایی کلمات کلیدی که مخاطبان هدف شما به دنبال آن هستند، چندین چیز دیگر وجود دارد که باید فراتر از این هدف بسیار اساسی در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر می‌دانید که مخاطبان هدف شما ترجیحاتی برای جستجوی تلفن همراه دارند، ممکن است هدف شما شناسایی کلمات کلیدی باشد که اغلب در جستجوهای تلفن همراه رخ می‌دهند.

مدل کسب‌وکار خاص شما بر نحوه تعریف اهدافتان نیز تأثیر می‌گذارد. برای مثال، تکنیک‌های تخصصی برای وجود دارد. سئو برای بازاریابی وابسته. به همین ترتیب، inbound تجارت به کسب و کار بازاریابی مجموعه‌ای از بهترین شیوه‌های SEO دارد.

شما مخاطبان هدف خود را می شناسید و اهداف خود را مشخص کرده اید. در مرحله بعد، باید موضوعاتی را فهرست کنید که برای مخاطبان هدف شما جالب هستند، مرتبط با برند شما هستند و با اهداف شما همسو هستند.

اگر شما یک تولید کننده محتوا هستید، احتمالاً از قبل ایده خوبی در مورد موضوعات اصلی خود دارید، اما این بدان معنا نیست که هنوز نمی توانید از بیان واضح آنها سود ببرید زیرا می تواند به شما کمک کند. با مرحله بعدی تحقیق.

4. یک لیست اولیه از کلمات کلیدی

تهیه کنید

پس از تعریف موضوع یا موضوعات مورد علاقه خود، می توانید به ایجاد لیست کلمات کلیدی واقعی بروید. این فرآیند به طور مستقیم با فهرست کردن کلمات کلیدی عقل سلیم مرتبط با هر موضوع آغاز می شود. به آن فهرست اولیه می گویند زیرا در مراحل بعدی تحقیق به فهرست کامل کلمات کلیدی شما تبدیل می شود.

یک روش خوب این است که با گروهی از افراد طوفان فکری کنید تا طیف وسیع تری از دیدگاه ها را به دست آورید و کلمات کلیدی مهم را نادیده نگیرید.

Noting Keyword Research

لیست اولیه را طوری سازماندهی کنید که بازاریابان سئو گاهی اوقات آن را «سطل موضوع» می نامند که با هر یک از موضوعات مختلف شما مطابقت دارد.

برای مثال، در 8×8، محتوایی ایجاد می‌کنیم که موضوعات مربوط به سرویس تلفن اینترنتی. یکی از این موضوعات صف تماس است. ایجاد یک لیست اولیه برای این سطل موضوع با تغییرات ساده کلیدواژه اصلی، «صف تماس»، «صف تماس» و غیره شروع می‌شود. پس از تغییرات، سؤالاتی که با موضوع مطابقت دارند را می توان گنجاند، در این مورد، مواردی مانند “صف تماس چیست؟” و «چگونه یک تماس را در صف قرار دهیم».

5. از کاوشگر کلمات کلیدی برای گسترش فهرست بذر خود استفاده کنید

کاوشگر کلمه کلیدی یک ابزار SEO است که برای گسترش و گسترش فهرست کلمات کلیدی شما با استفاده از داده های جستجو استفاده می شود.

برای استفاده از کاوشگر کلمات کلیدی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عبارت جستجو را از لیست اولیه خود وارد کنید، و این ابزار فهرستی از کلمات کلیدی پیشنهادی را بر اساس رایج ترین جستجوهایی که افراد انجام می دهند، خروجی می دهد.

با استفاده از یکی از چندین کاوشگر کلیدواژه اختصاصی، می‌توانید فهرست گسترده‌ای از عبارت‌های جستجوی مرتبط را از میان چند ورودی اولیه ایجاد کنید.

6. بررسی تغییرات در کلمات کلیدی

پس از استفاده از ابزار کاوشگر کلمات کلیدی برای ایجاد فهرستی از عبارات جستجوی محبوب مرتبط با موضوع خود، باید فهرست را با افزودن تغییراتی بر روی عبارت‌ها گسترش دهید.

بسیاری از کاوشگرهای کلیدواژه این بخش از تحقیق را برای شما انجام می دهند، و اگر یک عبارت جستجو دارای چندین تنوع محبوب باشد، همه آنها باید در لیستی که به دست می آید ظاهر شوند. با این حال، حتی تغییرات نامطلوب که ممکن است توسط کاوشگر کلمه کلیدی شناسایی نشود نیز مفید است.

افراد مختلف همیشه از عبارات متفاوتی در جستجوهای اینترنتی خود استفاده می‌کنند، حتی اگر در نهایت به دنبال یک چیز باشند. به این ترتیب، بهینه سازی برای تمام تغییرات مختلف یک اصطلاح ضروری است.

چه چیزی بیشتر، از جمله تغییرات متعدد کلمات کلیدی و عبارات در محتوای شما نیز می تواند آن را خواناتر کند.

7. جمع آوری داده های حجم جستجو

در این مرحله از تحقیق، فهرست نسبتاً جامعی از کلمات کلیدی که می‌توانید به طور بالقوه هدف قرار دهید، خواهید داشت. اما قبل از شناسایی اهداف خود، باید حجم جستجوی ماهانه برای هر عبارت را جمع آوری کنید. می‌توانید از طریق .

این مرحله به شما کمک می‌کند بدانید افراد کدام کلمات و عبارات کلیدی را بیشتر جستجو می‌کنند. این اطلاعات تصمیم شما را در مورد اینکه کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید هدایت می کند.

بسیاری از کاوشگرهای کلیدواژه محبوب این عملکرد را در خود دارند و می توانند به طور خودکار لیست کلمات کلیدی شما را بر اساس حجم جستجو رتبه بندی کنند. گزینه دیگر استفاده از برنامه‌ریز کلمات کلیدی Google است.

هنگام جمع‌آوری داده‌های حجم جستجو، نکته‌ای را که باید در نظر داشته باشید این است که اگرچه گوگل به طور کلی محبوب‌ترین موتور جستجوی جهانی است، اما این به معنای برتری در هر کشوری نیست. برای مثال، فقط برای از تمام جستجوهای وب در چین.

در دوره قبلی سئو، اگر می خواستید در یک SERP مشخص ظاهر شوید، کافی بود محتوای خود را با کلمات کلیدی بارگذاری کنید و بک لینک های استراتژیک مناسب بسازید. این منجر به موجی از محتوای ضعیف و وضعیتی شد که در آن بسیاری از وب‌سایت‌ها صرفاً برای بک لینک‌ها پول پرداخت می‌کردند.

در نتیجه این تاکتیک‌ها، موتورهای جستجو در سال‌های اخیر تغییراتی در الگوریتم‌های خود ایجاد کرده‌اند به طوری که SERP کمتر در معرض هرزنامه کلمات کلیدی قرار می‌گیرند و بهتر منعکس‌کننده هدف واقعی جستجو هستند.

درک هدف جستجو به این معناست که افراد پشت عبارات جستجوی محبوب واقعاً به دنبال چه چیزی هستند.

درباره آن فکر کنید. شخصی در بازار مرکز تماس تماس نرم افزار ممکن است لزوماً از این عبارت دقیق در عبارت جستجوی خود استفاده نکند. در 8×8، ما این را درک می کنیم و محتوای خود را برای طیف کاملی از اصطلاحات بهینه می کنیم که ممکن است نشان دهنده تمایل به اطلاعات در مورد نرم افزار مرکز تماس باشد.

در این مثال، عبارت کلیدی مانند “بهترین خدمات تلفن همراه” » مشخص شده است که به نرم افزار مرکز تماس علاقه نشان می دهد، حتی اگر شامل کلمات «مرکز تماس» یا «نرم افزار» نباشد.

9. کلمات کلیدی هدف را شناسایی کنید

هنگامی که فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با موضوعات مرتبط با نام تجاری خود را تهیه کردید و هدف پشت عبارات جستجو را مطالعه کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید کدام کلمات کلیدی را بهینه کنید.

با رتبه‌بندی فهرست خود بر اساس حجم جستجو و بی‌توجهی به عباراتی که هدف جستجویی غیرمرتبط با موضوع یا موضوعات شما را نشان می‌دهند، شروع کنید.

برای نشان دادن تخصص خود و قرار دادن محتوای خود در زمینه مورد علاقه، اصطلاحاتی را در بالای لیست در نظر بگیرید. اما برای عباراتی که واقعاً می‌خواهید برای SERPها هدف قرار دهید، احتمالاً به پایین‌تر از فهرست نگاه خواهید کرد.

هنگام شناسایی کلمات کلیدی برای هدف گذاری با تلاش های سئو، به دنبال عبارات جستجوی خاص تری باشید که به عنوان کلمات کلیدی دم بلند شناخته می شوند.

کلیدواژه‌های دم بلند عبارات کلیدی طولانی‌تر و کمتر کلی هستند که معمولاً حجم جستجوی کمتری دارند، اگرچه ممکن است همچنان عبارات حجم جستجوی بالاتری را در خود داشته باشند. برای مثال، عبارتی مانند افزایش دید در یک محیط کار از راه دور شامل کلیدواژه‌های “Visiibility” و “Remote Work” است، اما اینها به تنهایی نمی‌توانند آنچه را که مقاله مورد نظر در مورد.

است

Keyword Research Search Demand Curve

کلیدواژه‌های دم بلند برای بازاریابان ضروری هستند، زیرا افراد تمایل دارند زمانی از آنها استفاده کنند که تحقیقات اولیه انجام داده‌اند و به نقطه خرید نزدیک می‌شوند.

در نهایت، جستجوی وب را برای هر یک از عباراتی که به‌عنوان بالقوه ارزشمند شناسایی کرده‌اید، انجام دهید. از خود بپرسید که آیا به طور واقع بینانه قادر خواهید بود با نتایج برتر رقابت کنید. اگر اولین SERP پر از دامنه های معتبر باشد، رتبه بندی دشوارتر خواهد بود و باید جایگزین های خاص تری را هدف قرار دهید.

تحقیق کلمات کلیدی یکی از ارکان اصلی سئو مدرن است. اگر شما یک بازاریاب دیجیتال هستید، اگر می‌خواهید مطالب شما توسط افراد مناسب دیده شود، باید کلمات کلیدی مناسبی را وارد کنید.

البته، کلمات کلیدی به تنهایی نمی توانند دیده شدن موتورهای جستجو را تضمین کنند و باید فرهنگ کیفیت در تیم تولید محتوا شما. همانطور که گفته شد، دانستن اینکه از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید برای اطمینان از یافتن محتوای شما ضروری است، و همانطور که دیدیم، اصلاً سخت نیست!

Richard Conn Keyword Research Specialist

درباره نویسنده

ریچارد کانمدیر ارشد تولید تقاضا در 8×8 است، یک پلت فرم ارتباطی پیشرو با مرکز تماس ابری، صدا، ویدیو، چت و سیستم‌های تلفن رایانه و عملکردها یکپارچه شده است. ریچارد یک رهبر بازاریابی دیجیتال تحلیلی و مبتنی بر نتایج است که سابقه ای در دستیابی به بهبودهای ROI عمده در محیط های سریع و رقابتی B2B دارد.  در اینجا LinkedIn.

تعداد بازید : 16

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1