شماره تماس : 02128426511

راهنمای بازاریابی Omnichannel و 3 مرحله برای پیاده سازی

شما شنیده اید یا جایی خوانده اید که بازاریابی همه کانالی کلید موفقیت بازاریابی است. و به همین دلیل است که شما اینجا هستید. اما چگونه کار می کند؟

اگر نگاه دقیق‌تری به استراتژی بازاریابی همه‌کانالی بیندازید، خواهید دید که این استراتژی به مشتریان اجازه می‌دهد به روش‌های مختلف با شرکت‌ها یا مارک‌ها به‌طور یکپارچه درگیر شوند.

مشتریان مدرن دیگر محدود به یک پلتفرم نیستند. آن‌ها به لطف فناوری و اینترنت در حال پیشرفت، از طریق کانال‌های مختلف خرید می‌کنند و با برندها تعامل دارند.

نمودار زیر آمار مصرف‌کنندگان ایالات متحده را در همه کانال‌ها در یک دوره ۶ ماهه نشان می‌دهد:

Omnichannel

بنابراین، شرکت‌ها باید اطمینان حاصل کنند که تمامی این تعاملات و تجربیات تا حد امکان برای مشتریان یکپارچه باشد.

اینجاست که روش‌های بازاریابی چند کاناله و چند کاناله و استراتژی ها وارد می شوند. Omnichannel به شما کمک می کند تا از همه کانال های خود برای ایجاد یک تجربه اساسی و یکپارچه برای مشتریان خود استفاده کنید.

مزایای بازاریابی Omnichannel

مزایای زیادی برای اجرای استراتژی بازاریابی همه‌کانالی در کسب‌وکار شما وجود دارد، از جمله:

 • جمع آوری و تجزیه و تحلیل بهتر داده ها
 • تقسیم بندی مشتریان بهبود یافته، طراحی کمپین برتر و هدف گیری
 • هم افزایی بیشتر در همه بخش ها و کانال ها
 • افزایش دیده شدن نام تجاری
 • مقرون به صرفه بودن
 • ROI بالاتر

نکته اصلی این است که بدانید چگونه استراتژی‌های بازاریابی همه‌کانالی را به‌طور مؤثر پیاده‌سازی کنید تا کسب‌وکار شما رونق بگیرد.

برندهایی که بازاریابی همه‌کانالی را درست انجام می‌دهند

بانک آمریکا

Bank of America یکی از بهترین نمونه‌های برندهایی است که استراتژی همه‌کانالی را به طور موثر اجرا می‌کنند.

این شرکت با ارائه تجربه‌ای بدون دردسر به مشتریان خود، چه در حال پرداخت صورت‌حساب‌های ماهانه، چه برنامه‌ریزی قرار ملاقات یا واریز چک، معیاری را تعیین کرده است. همه چیز به طور یکپارچه توسط برنامه های موبایل و دسکتاپ این شرکت مدیریت می شود.

Starbucks

بسیاری از فروشگاه‌ها دارای برنامه‌های پاداش هستند که به کاربران امکان می‌دهند کارت پاداش رایگان دریافت کنند. هر زمان که خرید می کنید می توانید از کارت استفاده کنید. اما استارباکس یک گام فراتر رفته و به کاربران امکان می‌دهد کارت‌های خود را از طریق تلفن، فروشگاه، وب‌سایت یا برنامه بررسی و بارگیری مجدد کنند. اگر تغییری در کارت یا نمایه ایجاد شود، کاربران بلافاصله در همه کانال‌ها به‌روزرسانی می‌شوند.

اگر انگیزه دارید استراتژی همه‌کانالی خود را برای کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنید، در اینجا ۳ مرحله مؤثر وجود دارد که می‌توانید امروز برای درست کردن استراتژی بازاریابی همه‌کانالی خود اجرا کنید.

1. یک سازمان مشتری محور بسازید

آیا سازمان شما از سطح بالایی از هماهنگی و چابکی بین بخشی برخوردار است؟ اگر نه، باید کار روی آن را شروع کنید.

تجربه مشتریان و مشتری باید بالاتر از هر چیز دیگری باشد. روی ساده و لذت بخش کردن سفر مشتری خود تمرکز کنید.

با این حال، سازمان‌ها در ایجاد سفری بی‌نظیر برای مشتریان خود با آن‌ها مواجه هستند. و به این دلیل است که بخش‌های درون یک سازمان همکاری با یکدیگر را دشوار می‌دانند.

درک اینکه هر بخش چه کاری انجام می دهد و چگونه به تجربه مشتری کمک می کند بسیار مهم است.

صدای کارکنان نیز به همان اندازه مهم است، و آنها باید تشویق شوند تا نظرات خود را در مورد نحوه مدیریت بهتر وظایف بیان کنند.

2. نقشه سفرهای مشتری

یکی دیگر از گام‌های حیاتی برای اجرای استراتژی بازاریابی همه‌کانالی مؤثر، ترسیم نقشه سفر مشتری است.

با ردیابی رفتار خرید مشتریان خود شروع کنید و سپس ایده ای در مورد نحوه پیمایش کانال های خود داشته باشید، از آجر و ملات تا آنلاین، یا شرکا برای مستقیم، تا از ترجیحات مشتری خود آگاه شوید.

وقتی مشترکات سفر در بخش‌های مشتری هدف را درک می‌کنید، می‌توانید برنامه‌های فروش و بازاریابی را برای کانال‌های مختلف بهتر اولویت‌بندی کنید.

در اینجا برخی از مراحلی است که باید برای نقشه‌برداری از سفر مشتری خود اجرا کنید:

 • شخصیت های خریدار خود را مشخص کنید
 • اهداف خریداران خود را درک کنید
 • نقاط تماس خریدار را ترسیم کنید (یعنی هر نقطه ای که مشتری با نام تجاری شما در تماس است)
 • نقاط درد مشتری خود را شناسایی کنید
 • اولویت بندی و رفع موانع موجود

3. پیام های خود را به درستی هدف قرار دهید

اگر هدف‌گذاری و شخصی‌سازی را درست انجام ندهید، در استراتژی بازاریابی همه‌کانالی خود موفق نخواهید شد. شخصی‌سازی کلید بازاریابی همه‌کانالی است.

با فرض اینکه داده‌های مشتری خود را جمع‌آوری کرده‌اید، می‌توانید خریداران یا دنبال‌کنندگان خود را به فهرست‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

ارسال پیام‌های شخصی‌شده به گروه‌های کوچک‌تر بر اساس ویژگی‌های مشابه آسان‌تر است. این ویژگی‌ها می‌تواند شامل داده‌های نمایه (اطلاعات مشتریان شما مانند جمعیت شناسی، سن، جنسیت، وضعیت تأهل، موقعیت مکانی و غیره)، تعامل کمپین یا رفتار خرید مشتریان شما باشد.

سپس می توانید اتوماسیون را تنظیم کنید تا هر زمان که خریدار اقدام خاصی را انجام دهد یا برای مدت زمان مشخصی هیچ اقدامی انجام ندهد از شما درخواست کند. هنگامی که این کار را انجام می دهید، می توانید پیام های شخصی سازی شده را برای مشتریان خود در هر زمان در سفر مشتری ارسال کنید. می‌توانید پیام‌های ایمیل را آزمایش کنید یا چگونه بازاریابی پیامکی کار می‌کند ببینید و تصمیم بگیرید که کدام برای شما بهتر است.

با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که پیام هایی که ارسال می کنید همیشه مرتبط هستند تا پاسخ مشتری بهتری داشته باشید.

پیدایش

این سه مرحله به سازمان شما کمک می کند تا یک استراتژی Omnichannel برنده را اجرا کند، فروش را بهبود بخشد و به اهداف بازاریابی دست یابد. تحول دیجیتال به سرعت نحوه تعامل مصرف کنندگان با برندها را در سراسر جهان شکل می دهد. آنچه شما نیاز دارید یک استراتژی بازاریابی موثر برای همتراز با رقبای خود یا تعیین یک معیار است.

به یاد داشته باشید، شخصی سازی کلیدی است! و هدف نهایی شما همیشه باید رضایت مشتری باشد که می توانید با دستیابی به اهداف مشتری محور خود به آن دست یابید.

 

تعداد بازید : 21

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1