شماره تماس : 02128426511

اگرچه بازاریابی محتوا برای مدت طولانی وجود داشته است، اما واقعاً از زمان ورود دیجیتال به عنوان یک استراتژی بازاریابی موثر شناخته شده است. از زمانی که من به یاد دارم، مجلات داخل فروشگاه دستور العمل ها و نکات خانگی را منتشر می کنند که تجربه مشتری آنها را در حین تبلیغ محصولاتشان افزایش می دهد.

اما بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا نوعی تبلیغ غیرمستقیم است: به جای تبلیغ یک محصول از طریق تبلیغات، از بازاریابی محتوا برای موقعیت‌یابی محصول خود برای جذب مشتری استفاده می‌کنید. این باعث ایجاد آگاهی از برند، ارزش افزوده برای مشتری می شود و قدرت و تخصص شما را در این زمینه نشان می دهد.

Content Marketing Strategy

یک مثال ساده در اینجا آمده است:

فرض کنید محصول ما یک قوطی لوبیا پخته است. به جای اینکه فقط لوبیا را تبلیغ کنم، می توانم دستور العملی را منتشر کنم که شامل مارک لوبیای پخته و مقدار دقیق موجود در قوطی ما باشد. من ممکن است دستور غذا را در مجله فروشگاه خودمان ارائه کنم، اما ممکن است آن را در یک نشریه خارجی، به صورت چاپی یا آنلاین نیز قرار دهم.

بسته به دستور العمل، می‌توانم بخش خاصی از مشتری را هدف قرار دهم. برای مثال، اگر می‌خواهم خریدارانی که از بودجه‌شان آگاه هستند، لوبیاهای من را بخرند، دستور غذا ممکن است برای هش کورند بیف باشد. اگر می‌خواهم مشتریانی را با هزینه‌های بالاتر هدف قرار دهم، ممکن است دستور غذا برای فلفل‌های گیاهی باشد. حتی می‌توانم آن را یک قدم جلوتر بردارم و ویدیویی در مورد نحوه درست کردن ظرف اضافه کنم.

در اینجا، من مشتری را از برند خود آگاه کرده‌ام، حبوبات را تبلیغ کرده‌ام، با دستور غذا به مشتری ارزش افزوده داده‌ام و با نشان دادن نحوه استفاده شما از لوبیا، تخصص خود را نشان داده‌ام.

محتوای آنلاین

دلیل اینکه بازاریابی محتوا اکنون بسیار مهم است، به نحوه تعامل اینترنت و موتورهای جستجو بستگی دارد. امروزه تقریباً همه کسب‌وکارها یک وب‌سایت خواهند داشت و برای اینکه مشتریان محصول شما را پیدا کنند، از SEOاستفاده می‌کنیم. > (بهینه سازی موتور جستجو). سئو به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا وب‌سایت‌هایی را پیدا کنند که مرتبط با چیزی است که شخص آنلاین جستجو می‌کند. اگر آنها به دنبال ایده هایی در مورد اینکه چه چیزی برای شام بپزند، می گردند، ممکن است دستور ما را برای یک فلفل گیاهی بیابند، و شاید حتی لوبیاهای ما را بخرند.

ContentMarketing - SEO

بازاریابی محتوا چگونه کار می کند؟

ایده این است که مقالاتی ایجاد کنید که به نوع افرادی که ممکن است محصول شما را بخرند، مخاطبان هدف شما علاقه مند باشد . بنابراین، اگر من لوبیا می فروشم، یک مقاله یا دستور العمل در مورد پخت و پز با لوبیا می نویسم. اگر محصول من یونیفرم مدرسه است، شاید مقاله ای در مورد بهترین روش پاک کردن آدامس از یک شلوار بنویسم! و اگر سیستم‌های CRM را بفروشم، مقاله‌هایی در بهترین روش در فروش و بازاریابی بنویسم. .

مخاطبان هدف شما توسط این مقالات به وب سایت شما هدایت می شوند. آنها ممکن است در اولین باری که بازدید می کنند به دنبال خرید نباشند اما از برند و محصول شما آگاهی پیدا می کنند. اما انتظار پیروزی سریع نداشته باشید. بازاریابی محتوا یک استراتژی بلند مدت است و زمان می برد تا شما بازدهی را مشاهده کنید.

چگونه از محتوا در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید

برای استفاده مؤثر از بازاریابی محتوا، مهم است که مطمئن شوید مقالات مورد علاقه خود را ارائه می‌دهید که مشتریان بالقوه شما را در تمام مراحل سفر «خرید» آنها درگیر می‌کند. به همان روشی که ممکن است از مدل AIDA برای ارتباطات بازاریابی، هدف این است که چشم انداز را از حالتی که هیچ دانشی در مورد یک محصول ندارید تا نقطه خرید هدایت کنید.

مرحله 1 – آگاهی

مرحله اول درباره آموزش یا آگاهی است. مشتری هنوز آماده خرید نیست و احتمالاً از شرکت شما اطلاعی ندارد، اما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول است. برای بازار CRM، ممکن است از جستجوهایی مانند «CRM چیست؟» استفاده کنند، یا «منظور از CRM چیست؟ ارسال مقالات آموزنده که به پاسخ به این سؤالات کمک می کند، آنها را به وب سایت و محصول شما هدایت می کند.

مرحله 2 – راه حل

مرحله دوم در مورد یافتن راه حل است. هنگامی که خریدار تشخیص داد که نیازی دارد، برای یافتن راه حل تحقیق می کند. برای ما این ممکن است “آیا CRM برای من مناسب است؟، “آیا به CRM نیاز دارم؟، “مزایای CRM چیست؟” و همچنین جستجو برای بررسی همتایان. ایجاد مقالات بی طرفانه، به عنوان مثال. مقالات سفید، که در مورد این مسائل بحث می کنند، به افزایش محبوبیت وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند.

مرحله 3 – انتخاب

پس از تصمیم گیری که محصول برای آنهاست، مشتری بعدی به دنبال کمک برای انتخاب بهترین مناسب و ارائه دهنده برای آنها می گردد. آنها ممکن است «بهترین سیستم CRM برای مشاغل کوچک را جستجو کنند.، “سیستم CRM مقرون به صرفه که فهرستی از توصیه‌های وب‌سایت‌های شخص ثالث، بررسی‌های تحلیلگران و محتوای خود فروشنده را برمی‌گرداند. همانطور که خریدار بیشتر درک می کند، شروع به بررسی این می کند که چه معیارهایی نیازهای آنها را برآورده می کند و چه چیزی را برآورده نمی کند. آن‌ها می‌توانند شروع به حذف مواردی کنند که با نیازهایشان مطابقت ندارند و آن‌هایی را که مطابقت دارند، تقویت کنند.

مرحله 4 – مرور

پس از خرید محصول، مرحله نهایی فرآیند تشویق خریدار به بازخورد ارسال درباره تجربه‌شان که به سایر خریداران کمک می‌کند. بازاریابی دهان به دهان شما از مشتریان فعلی اغلب تأثیرگذارترین است، بنابراین مطمئن شوید که مسیرهایی را برای فعال کردن آن در نظر بگیرید.

Content Marketing - Writing content

Analytics & Keywords

ترفند این است که بین آنچه می خواهید در مورد محصول خود بگویید و آنچه مشتریان بالقوه شما می خواهند بخوانند و با آن تعامل داشته باشند، تعادل پیدا کنید. یک نقطه شروع خوب این است که بازدیدکنندگان وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه عباراتی را جستجو می کنند و کدام یک از صفحات وب شما محبوب ترین هستند. Google Analytics در اینجا انتخاب شماره یک است.

سپس می‌توانید از Google Ads برای اجرای جستجوی «کلمه کلیدی» استفاده کنید برای عبارات جستجویی که ممکن است به محصول شما و همچنین رقبای شما مرتبط باشد. سپس باید مطمئن شوید که محتوایی در وب سایت خود دارید که به این عبارت های جستجو پاسخ می دهد.

محتوای مؤثر

بهترین مقالات آنهایی هستند که داستانی را بیان می کنند. برای اینکه مشتری بالقوه خود را درگیر نگه دارید، مقاله باید آسان و غیر رسمی باشد. زمانی را صرف نوشتن چیزی کنید که ارزش خواندن داشته باشد، به جای ایجاد وبلاگ پشت سر هم برای رسیدن به اهدافتان.

خود یا کسب‌وکارتان را به‌عنوان متخصص در حوزه کاری خود قرار دهید، مرجع «برو به»، که باعث می‌شود مردم بارها و بارها به سایت شما بازگردند. و فراموش نکنید که فرصتی برای افراد فراهم کنید تا ثبت نام کنند تا مقالات شما را از طریق ایمیل دریافت کنند.

پیوندها و موارد بیشتر

با این حال، بازاریابی محتوا فقط مربوط به وب سایت شما نیست. انتشار مقالات در وب سایت های شخص ثالث که برای مشتریان شما تأثیرگذار است می تواند سطح بالایی از علاقه را ایجاد کند. به عنوان مثال، نشریات صنعتی یا مجلات مصرف کننده. شما به دنبال این هستید که پیوندهایی را به وب‌سایت خود اضافه کنید و در حالت ایده‌آل، این پیوندها باید پیوندهای «دنبال» باشند تا رتبه‌بندی وب‌سایت شما نیز مفید باشد. برای Really Simple Systems، محتوای شخص ثالث که بیشتر به دنبال آن است، از سوی تحلیلگرانی است که نرم افزار CRM را بررسی و مقایسه می کنند. فهرست شدن در گزارش “بهترین سیستم های CRM» سال به سال مشتریان جدیدی ایجاد می کند.

و اینجا متوقف نمی‌شود!

در صورتی که محصول شما در یک وبلاگ تاثیرگذار ذکر شده است، می توانید از آن برای ایجاد محتوای بیشتر استفاده کنید. وبلاگ هایی بنویسید که به مقاله مراجعه کرده و آن را از طریق رسانه های اجتماعی خود تبلیغ کنید. موتورهای جستجو آن را دوست دارند. هرچه پیوندهای بیشتری به محتوای خود ایجاد کنید، بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت و تأییدیه بیشتری برای محتوا و محصول شما ایجاد می‌شود.

این بازاریابی محتواست!

تعداد بازید : 17

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1