شماره تماس : 02128426511

روزهای خوب اوایل دهه 2000 را به یاد می‌آورم. این دوران قبل از مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نرم افزار و اتوماسیون محرک های اصلی رشد کسب و کار بود. همه چیز دستی و وقت گیرتر بود. به عنوان مثال، من یک جلسه تلفنی دارم، دیوانه‌وار یادداشت‌برداری می‌کنم، و سپس مجبور می‌شوم کارهای زیادی را بعد از تماس تکمیل کنم تا یک رکورد از تماس ایجاد کنم و هر کار بعدی را به صورت دستی انجام دهم.

این کار پس از تماس شامل سازماندهی یادداشت‌هایی بود که دیوانه‌وار یادداشت می‌کردم، ذخیره آنها، ارسال ایمیل‌های بعدی، علامت‌گذاری تقویم من با جلسات بعدی، و غیره. زمان درگیر باعث کاهش بهره‌وری من شد. فوربس این را تأیید می‌کند با بیان این جمله: “سیستم های آنلاین باعث صرفه جویی در زمان، انرژی، منابع و سردرد برای نمایندگان مراکز تماس شلوغ می شود و به آنها اجازه می دهد به سطوح بالاتری از بهره وری و کارایی برسند.”

سپس فن‌آوری جدیدی ظهور کرد که می‌تواند بسیاری از آن را پس از تماس خودکار خودکار کند. آن راه‌حل‌های نرم‌افزاری به تکامل خود ادامه دادند، و امروز ما به ابزارهایی دسترسی داریم که می‌توانند تقریباً تمام وظایف مربوط به مدیریت پس از تماس را خودکار کنند. اکنون، من بیشتر از همیشه سازنده هستم زیرا از ابزارهای اتوماسیون پست تماس برای انجام تمام کارهای خسته کننده و دستی استفاده می کنم. برای من.

آیا از اتوماسیون تماس پست برای ساده‌سازی کار بعد از تماس خود استفاده می‌کنید؟ اگر نه، باید از همین امروز شروع کنید. چه از اتوماسیون پس از تماس استفاده کنید یا نه، این مقاله به شما آموزش می دهد که چگونه بیشترین ارزش را از این ابزارها ایجاد کنید. بیایید حفاری کنیم.

اتوماسیون تماس پستی چیست؟

What is post call automation

احتمال این است که شما از یک راه حل CRM برای ساده کردن فعالیت های تجاری استفاده می کنید. بسیاری از شرکت‌ها به سمت یک CRM همه کاره مانند Agile CRM حرکت می‌کنند. این به این دلیل است که علاوه بر ارائه قابلیت‌های CRM سنتی، بازاریابی، فروش و میز ​​کمک.

این بدان معناست که ویژگی‌های اضافی زیادی دریافت می‌کنید و نیازی به سرمایه‌گذاری در چندین سیستم برای تکمیل عملکردهای مختلف تجاری ندارید. و ویژگی‌های اتوماسیون پس از تماس در مجموعه ویژگی‌های بسیار توسعه‌یافته گنجانده شده است که کار بعد از تماس شما را ساده می‌کند.

ابتدا، باید یک برنامه telephony – مانند Twilio – را با راه حل همه کاره خود ادغام کنید، که به شما امکان می دهد از CRM خود تماس بگیرید. پس از ادغام، می‌توانید تعداد زیادی از وظایف پس از تماس را خودکار کنید.

این چگونه به خودکارسازی کار بعد از تماس شما کمک می کند؟

How does this help automate your after call work

به‌طور خودکار کار پس از تماس، باعث صرفه‌جویی در زمان و افزایش بهره‌وری می‌شود.

توجه: قابلیت‌های شرح داده شده در زیر برای افرادی که از Agile CRM استفاده می‌کنند اعمال می‌شود، زیرا اکثر راه‌حل‌های CRM ویژگی‌های اتوماسیون پس از تماس را ارائه نمی‌کنند.

در اینجا چند مورد از کارهایی وجود دارد که می‌توانید با ابزارهای اتوماسیون پس از تماس انجام دهید:

ردیابی تاریخچه تماس

هنگامی که با استفاده از یک برنامه CRM یکپارچه تلفنی با شخصی تماس می گیرید، به سادگی به سوابق تماس یک شخص پیمایش می کنید و روی “تماس” کلیک می کنید. سپس سیستم به طور خودکار آن شماره را شماره گیری می کند. پس از پایان تماس، به طور خودکار به سابقه تماس آن مخاطب متصل می شود.

هر وقت می‌خواهید آخرین باری را که با آن شخص صحبت کرده‌اید بررسی کنید، کافی است به سابقه تماس او بروید و روی «سابقه تماس» کلیک کنید. فهرست کاملی از تمام تماس هایی که تاکنون با آن شخص برقرار شده است در یک لیست ظاهر می شود. هر رکورد تماس همچنین شامل جزئیاتی مانند تاریخ، زمان و مدت تماس خواهد بود.

یادداشت‌های تماس را ثبت کنید

از آنجایی که در CRM خود کار می کنید، می توانید در حین صحبت کردن روی صفحه یادداشت برداری کنید. این می‌تواند شامل وظایفی باشد که باید انجام دهید، درخواست‌های اطلاعات، ناامیدی‌هایی که مشتری شما تجربه می‌کند، نیازهای مهم مشتریان بالقوه و غیره.

وقتی تماس را کامل می‌کنید، همه آن یادداشت‌ها به‌طور خودکار به سابقه تماس در سابقه تماس آن مخاطب متصل می‌شوند. می توانید به راحتی به آن رکورد تماس اشاره کنید تا نکات مهمی را که در طول مکالمه یادداشت کرده اید به خود یادآوری کنید. به این ترتیب شما هرگز اطلاعات مهم تماس را فراموش نمی‌کنید یا به اشتباه می‌گذارید.

زمان‌بندی جلسات، وظایف و یادآوری‌های خودکار

پس از پایان تماس، صفحه ای با گزینه هایی ظاهر می شود که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این گزینه‌ها تعیین می‌کنند که چه چیزی برای آن تماس خاص خودکار می‌شود. فرض کنید با یک مشتری بالقوه یا مشتری صحبت می کنید و با یک جلسه بعدی موافقت می کنید. می توانید زمان و تاریخ آن جلسه را وارد کنید و سیستم شما به طور خودکار آن را به تقویم CRM شما اضافه می کند.

می توانید همین کار را با کارهایی که باید در تقویم خود وارد کنید انجام دهید. به سادگی جزئیات کار، زمان و تاریخ را وارد کنید تا کار به طور خودکار در تقویم شما ظاهر شود.

همچنین می‌توانید گزینه برنامه‌ریزی یک هشدار یادآور خودکار را انتخاب کنید که در یک زمان مشخص قبل از جلسه برای شما ارسال می‌شود. علاوه بر این، می توانید انتخاب کنید که یک ایمیل تأیید خودکار برای طرف دیگر درگیر ارسال کنید. این ایمیل می‌تواند شامل یک فایل تقویم باشد، بنابراین مشتری یا مشتری شما می‌تواند آن را به تقویم خود اضافه کند. به علاوه، می‌توانید انتخاب کنید قبل از جلسه یک ایمیل یادآوری خودکار برای طرف مقابل ارسال کنید. این را می توان یک روز قبل از جلسه، یک ساعت قبل یا هر زمانی که بخواهید ارسال کرد.

به‌علاوه، اگر تقویم Agile CRM خود را با تقویم Google خود ادغام کنید، اطمینان مضاعف خواهید داشت که جلسات را از دست نخواهید داد زیرا یادآوری‌هایی را از هر دو تقویم دریافت خواهید کرد. درباره ادغام Agile CRM و Google Calendar بیشتر بیاموزید.<.>

ضبط تماس های ضبط شده

را پیوست کنید

یکی دیگر از ویژگی های مفید موجود در مجموعه تلفنی پیشرفته – که در CRM همه کاره شما گنجانده شده است – خودکار ضبط تماس. وقتی تماسی را شروع می‌کنید، روی «ضبط تماس» کلیک کنید و CRM شما کل مکالمه را ضبط می‌کند. این به ویژه برای ارجاع به نکات کلیدی مکالمه که ممکن است از قلم افتاده یا فراموش کرده باشید مفید است.

اگر تماس‌های خود را ضبط می‌کنید، که توصیه می‌شود، ضبط‌ها به‌طور خودکار به رکورد تماس در فهرست سابقه تماس شما متصل می‌شوند. این بسیار مفید است زیرا به شما امکان می‌دهد با اطمینان به آنچه در تماس‌های بعدی گفته شد ارجاع دهید.

همچنین به کاهش هرگونه درگیری بین شما و مشتری کمک می کند. فرض کنید مشتری به صورت شفاهی موافقت می کند که اشتراک خود را در خدمات شما به سطح قیمت بالاتر ارتقا دهد. سپس فاکتور ماهانه خود را دریافت می کنند و از اینکه موجودی سررسید بالاتر از حد معمول است تعجب می کنند. زنگ می زنند شکایت کنند. اما شما یک فایل ضبط شده از تماس را در CRM خود ذخیره کرده اید. می توانید آن را با آنها به اشتراک بگذارید، که آنها را آرام می کند.

اگر آنها تصمیم گرفتند که بسته سطح قیمت بالاتر را نمی‌خواهند، می‌توانید با آرامش به آنها بگویید که تغییرات مناسب را اعمال می‌کنید و آنها را به بسته‌ای که قبلا داشتند برگردانید. اما حداقل آنها متوجه خواهند شد که این اشتباه آنها بوده و به مشتریان ناراضی تبدیل نمی شوند. همچنین آنها در رسانه های اجتماعی نمی روند تا شرکت شما را به خاطر ناصادق بودن و افزایش قیمت بدون اینکه از آنها بپرسند سرزنش کنند.

نتیجه گیری

وظایف زیادی در مدیریت کار پس از تماس وجود دارد. تکمیل همه آنها به صورت دستی، مقدار زیادی از زمان شما را می خورد، که می توانید آن را صرف کارهای با ارزش بالاتر کنید.

روزهای تکمیل دستی آن کارها به پایان رسیده است. این روزها، صاحبان کسب‌وکارهای هوشمند و مدیران بخش متوجه شده‌اند که هرچه فرآیندهای بیشتری را بتوانند خودکار کنند، سطح بهره‌وری آنها بالاتر خواهد بود.

یکپارچه‌سازی یک برنامه تلفن با CRM برای خودکار کردن فرآیند تماس و کار پس از تماس می‌تواند کارایی و بهره‌وری را بیش از آنچه که بیشتر تصور می‌شود افزایش دهد. من اخیراً با یکی از مشتری CRM چابک صحبت کردم که با استفاده از این یکپارچه سازی، بهره وری را تا 100٪ افزایش داد.

اگر هنوز از روش‌های سنتی و دستی برای مدیریت کار پس از تماس خود استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنم به دنبال پیاده‌سازی سیستمی با اتوماسیون پس از تماس. راه حل های مقرون به صرفه ای در دسترس هستند و افزایش بهره وری و رشد درآمد حاصل از آن بسیار بیشتر از هزینه سیستم ارزش دارد.

آیا نکات یا استراتژی هایی برای افزایش بهره وری با اتوماسیون پس از تماس دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1