شماره تماس : 02128426511

در حالی که یک مکان سرگرم کننده برای کار است، هیجان در Really Simple Systems عموماً برای موقعیت های خارج از دفتر، یعنی کنفرانس کاربر، سفرهای تیم سازی، ناهار تیمی و جشن سالانه کریسمس! بنابراین رویدادهای دیروز کاملاً غیرعادی بود.

دیروز صبح وب سایت عمومی ما، www.reallysimplesystems.com، توسط آنچه به عنوان حمله DDoS شناخته می شود، انکار سرویس توزیع شده حمله DDoS یک حمله سایبری است که در آن مرتکب سایت مورد نظر را در تلاش برای خراب کردن آن سیل می کند. با استفاده از بیش از یک و اغلب هزاران آدرس IP منحصربه‌فرد، به نظر می‌رسد سیستم‌ها را بیش از حد بارگذاری می‌کند و استفاده مشروع از آنها را مسدود می‌کند.

به طور کلی، مهاجمان DDoS شرکت‌های پرمخاطب را هدف قرار می‌دهند، مانند بانک‌ها و شرکت‌های کارت اعتباری که اختلال در آنها تأثیر زیادی دارد. انگیزه به طور کلی اخاذی است.

بنابراین اوایل صبح دیروز، درست قبل از ساعت 7 صبح (BST)، حمله به وب‌سایت ما به این معنی بود که برای 15 دقیقه از کار افتاده بود. ایمیلی به مدیر عامل ما، جان پترسون، که ظاهراً از یک گروه هکر روسی است، مسئولیت آن را بر عهده گرفت. آنها خواستار پرداخت 600 دلار در عرض 6 ساعت شدند وگرنه دوباره سایت را از کار خواهند انداخت. این ایمیل حاوی جزئیاتی از ظرفیت آنها برای انجام یک حمله دیگر بود.

واقعاً هیجان انگیز است! آیا شهرت Really Simple Systems به حدی رسیده بود که زمان از کار افتادن وب‌سایت آن باید «با تأثیرگذاری بالا» تلقی شود؟ من به عنوان مدیر بازاریابی شرکت، مبلغ 600 دلار ناچیز را در نظر گرفتم. نه توهین! مطمئناً آنها باید حداقل 6000 دلار مطالبه کنند؟

به هر حال، در حالی که من در مورد این موضوع فکر می‌کردم، مدیر توسعه ما، کریس تری، و توسعه‌دهنده ارشد، مت ترگاس، از کار خود در CRM نسخه 5 برای رسیدگی به موضوع.

برای اطمینان از اینکه سایت ما کاملاً محافظت شده است، کریس و مت شروع به ساخت چندین سرور وب برای مدیریت تعادل بار و سپس نصب حفاظت DDoS کردند. در ساعت مقرر همه چیز سر جای خود بود اما هیچ اتفاقی نیفتاد. آیا دوست روسی ما بلوف می زد؟

تحقیقات بیشتر نشان داد که ایمیل هکر از یک آدرس IP در لس آنجلس ارسال شده است. این بدان معناست که پیام حوالی ساعت 11 شب ارسال شده است. همچنین به نظر می رسد که از یک حساب Outlook ارسال شده است، که نشان می دهد یک هکر بسیار پیچیده نیست. ممکن است کسی درست قبل از زمان خوابش از یک جنک بالا لذت ببرد؟

این ما را نسبتاً خالی کرد. اما پس از آن، با طلوع آفتاب در لس آنجلس، وب سایت ما دوباره از کار افتاد! کریس و مت وارد عمل شدند و محافظ را روشن کردند. بینگو! سایت دوباره با تشویق های همه جانبه دوباره بالا آمد!

بنابراین با شکست هکرهای نه چندان روسی ما، طبق معمول به کار خود بازگشته است.

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1