شماره تماس : 02128426511

کدامیک برای شما مهمتر است: به دست آوردن مشتریان جدید یا حفظ مشتریانی که از قبل دارید؟ جذب مشتری بخش مهمی از رشد هر کسب و کاری است. همه ما این را می دانیم. اما اگر کسب و کاری مبتنی بر اشتراک دارید یا مشتریان مکرر دارید، حفظ مشتری نیز بسیار مهم است.

بنابراین، هر دو مهم هستند. اما چگونه می‌دانید هنگام شکل‌گیری استراتژی رشد، انرژی بیشتری را روی کدامیک متمرکز کنید؟ پاسخ پیچیده، ذهنی است و شامل متغیرهای مختلفی مانند هزینه جذب مشتری، اهداف بلندمدت تجاری شما، مدل کسب و کار شما و غیره است.

برای پاسخ به این سوال، باید موضوع را بررسی کنیم و در مورد اینکه چگونه هر تاکتیک می تواند به کسب و کار شما کمک کند یا به آن آسیب برساند، روشن کنیم.

کدام استراتژی برای شما مناسب است؟

از آنجایی که این موضوع پیچیده‌ای است و موارد زیادی را باید در نظر گرفت، ما باید هر رویکرد را بازگشایی کنیم و درک بهتری از اینکه چگونه هر استراتژی امروز بر تجارت شما تأثیر می‌گذارد و اینکه چگونه در آینده بر تجارت شما تأثیر می‌گذارد به دست آوریم. بیایید حفاری کنیم.

تحصیل مشتری: اصول اولیه

بیایید با بدیهیات شروع کنیم. بدون به دست آوردن مشتریان جدید نمی توانید یک کسب و کار موفق راه اندازی کنید. این امر به ویژه برای استارت آپ های نوپا و کسب و کارهای کوچک و در حال رشد صادق است.

ایمن سازی چند مشتری اولیه شما می تواند در اولین راه اندازی یک کسب و کار جدید چالشی بزرگ به نظر برسد. شما باید شهرت برند بسازید، اما این کار بدون هیچ مشتری بسیار دشوار است. شما می توانید تبلیغ کنید، اما اگر هنوز مشتری ندارید، مشتریان بالقوه در اعتماد به برند شما مردد خواهند بود.

اغلب، اولین مشتریان یک شرکت، مخاطبین موجود کسب و کار و ذینفعان آن هستند. همانطور که پایگاه مشتری شما رشد می کند و شما آگاهی از برند خود را افزایش می دهید (به طور فزاینده ای از طریق استفاده از رسانه های اجتماعی)، جذب مشتری به طور تصاعدی آسان تر می شود.

نحوه رویکرد شما به استراتژی فروش جذب مشتری تا حد زیادی به مدل کسب و کار و اهداف شما بستگی دارد. اما این یک بخش ضروری و ضروری برای رشد یک تجارت است. درباره ایجاد استراتژی فروش مناسب برای کسب و کار خود بیشتر بیاموزید. .

تحصیل مشتری: مشکلات احتمالی

همه ما موافقیم که برای رشد کسب و کار خود باید مشتریان جدیدی به دست آورید. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که منابع زیادی را به جذب مشتری اختصاص می‌دهند، و به اندازه کافی برای حفظ مشتری نیستند.

اگر مشتری جدیدی به دست آورید اما اقدامات لازم را برای اطمینان از موفقیت آنها در استفاده از محصول یا خدمات خود انجام ندهید، احتمالاً به سرعت آنها را از دست خواهید داد. این کلید ارائه یک تجربه مشتری کلاس جهانی از ابتدا است. این باعث کاهش ریزش مشتری و افزایش رضایت مشتری و نرخ تمدید می شود.

هزینه جذب مشتری را در نظر داشته باشید. طبق گزارش Invesp، هزینه جذب یک مشتری جدید پنج تا ده برابر بیشتر از حفظ مشتری موجود است. یک.

بنابراین، هنگامی که مشتری جدیدی به دست می آورید، این شانس شماست که اعتماد آنها را در توانایی خود برای حمایت از آنها و موفقیت آنها مستحکم کنید. اگر مشتری جدیدی را امضا کنید و سپس آنها را به حال خود رها کنید، مشتریان ناراضی خواهید داشت که احتمالاً شما را به خاطر یک رقیب ترک خواهند کرد.

وقتی مشتری جدیدی وارد کشتی می‌شود، اطمینان حاصل کنید که یک برنامه آموزشی با کیفیت بالا برای اطمینان از موفقیت او ارائه می‌کنید. و در نهایت، روی هر تاکتیکی که می توانید اجرا کنید که رضایت مشتری را افزایش می دهد تمرکز کنید. نکاتی را برای حفظ سطوح رضایت مشتری در کلاس جهانی بیاموزید.

حفظ مشتری: اصول اولیه

حفظ مشتری یک متغیر فوق‌العاده مهم است که اغلب در موفقیت یا شکست یک کسب‌وکار نادیده گرفته می‌شود. حفظ مشتریان فعلی آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. همه اینها به ارائه یک تجربه مشتری در سطح جهانی و خوشحال کردن مشتریان شما خلاصه می شود.

در اینجا چند نکته اساسی برای حفظ مشتریان فعلی آورده شده است:

  • با حصول اطمینان از اینکه مشتریان جدید از روز اول همه چیزهایی را که برای موفقیت نیاز دارند در اختیار دارند، با پای راست شروع کنید.
  • محتوای تولید کنید که مشکلات رایج مشتریان شما را حل کند. این باعث ایجاد اعتماد می شود و شما را به عنوان یک مرجع در فضای خود قرار می دهد.
  • به طور معمول با مشتریان تماس بگیرید تا بررسی کنید و ببینید کارها چگونه پیش می‌رود، به چه چیزی نیاز دارند که در حال حاضر ندارند، و غیره.
  • مشتریان را از پیشرفت‌های جدید مطلع کنید، مانند رفع اشکال، محصولات جدید، تغییرات پرسنل، برنامه‌های آینده‌نگر و غیره.
  • یک هیئت مشاوره مشتری ایجاد کنید تا به مشتریان خود نظری در جهت و تکامل خود داشته باشید. شرکت.
  • به طور مداوم نرخ های نگهداری مشتری را محاسبه کنید و پیشرفت خود را در طول زمان تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که حرکت سوزن در جهت درست.
  • در اولین تلاش روی حل مشکلات پشتیبانی مشتری تمرکز کنید تا تلاشی را که آنها باید برای حل یک مشکل انجام دهند به حداقل برسانید. یک راه عالی برای انجام این کار استفاده از گروه های میز کمک اختصاصی.

این فقط یک لیست کوچک از بسیاری از کارهایی است که می توانید انجام دهید تا مشتریان را راضی و وفادار نگه دارید، به طوری که آنها مدت طولانی تری در اطراف خود باقی بمانند و منبع درآمدی قابل اعتماد و تکرار شونده ای ارائه دهند. درباره استراتژی های موثر حفظ مشتری بیشتر بیاموزید.

حفظ مشتری: مزایا، نه مشکلات

واقعاً هیچ اشکالی برای تمرکز بر حفظ مشتری وجود ندارد. و آمارهای زیادی وجود دارد که این را تأیید می کند. به عنوان مثال:

به این فکر کنید: آیا ترجیح می‌دهید هر سال 40 مشتری جدید داشته باشید که بعد از آن سال آنها را ترک کنند یا 20 مشتری که برای چندین دهه با شما همراه باشند؟ پاسخ نسبتاً واضح به نظر می رسد. مشتریان جدید به مدیریت بیشتری نیاز دارند و منابع بیشتری مصرف می کنند. به علاوه، آنها هیچ نوع درآمد قابل اعتمادی را ارائه نمی کنند.

از سوی دیگر، مشتریان راضی و وفادار که در طولانی مدت با شما همراه هستند، به شما آرامش می‌دهند و به شما امکان می‌دهند درآمد دقیق‌تری را پیش‌بینی کنید. به علاوه، می‌توانید برای ایجاد اعتماد، روابط نزدیک‌تری با مشتریان ایجاد کنید که تضمین می‌کند آنها در دراز مدت راضی و وفادار می مانند.

آینده کسب و کار موفق به حفظ سطح بالایی از رضایت مشتری متکی است. و انجام این کار منجر به سطوح بالاتری از حفظ مشتری می شود، طرفداران برند ایجاد می کند، و معجزه ای برای شما انجام می دهد. تلاش‌های یک href=”https://www.agilecrm.com/blog/brand-reputation-management-best-practices/”>مدیریت شهرت برند.

نتیجه گیری

بنابراین، نتیجه اینجا چیست؟ آیا برای رشد کسب و کار خود و حفظ مزیت رقابتی باید بیشتر بر جذب مشتری یا حفظ مشتری تمرکز کنید؟

کسب و کارهای جدید برای ایجاد پایگاه مشتری باید بر جذب مشتری تمرکز کنند. اما هنگامی که یک مشتری جدید به دست می آید، حفظ مشتری بسیار مهم می شود.

هنگامی که پایه ای از مشتریان وفادار و راضی ایجاد کردید، آن اخبار دهان به دهان منتشر می شود و مشتریان بالقوه شروع به جستجوی شما خواهند کرد. خود را به عنوان یک رهبر و مرجع در فضای خود مستحکم کنید و مصرف کنندگان شما را جستجو خواهند کرد.

چشم انداز شرکت گزارش می دهد که حدود 80٪ از شرکت ها بیش از 70٪ از بودجه [بازاریابی] خود را صرف تلاش های تولید تقاضا و کمتر از 30٪ را برای ابتکارات حفظ مشتری می کنند.

من توصیه می‌کنم آن را وارونه کنید و حداقل 50 درصد از بودجه بازاریابی خود را صرف تاکتیک‌هایی برای حفظ مشتریان کنید. این بهترین استراتژی رشد کسب و کار بلند مدت تقریباً در هر موردی است.

آیا بینش یا حکایتی دارید که بخواهید با خوانندگان ما به اشتراک بگذارید؟ لطفاً آنها را در بخش نظرات زیر ارسال کنید!

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1