شماره تماس : 02128426511

1. از یک رویکرد فردی برای هر مشتری استفاده کنید

مطالعات نشان می دهد که 80 درصد از مصرف کنندگان با رویکرد شخصی بیشتر خرید می کنند. . آینده در اختیار خدمات است. هر مشتری متفاوت است، اما اولویت هایی وجود دارد که آنها به اشتراک می گذارند که می توانید از آنها برای ایجاد شخصیت مشتری استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید پنج شخصیت خریدار متشکل از اطلاعات جمعیت‌شناسی و روان‌شناختی ایجاد کنید و آنها را در سیستم CRM خود ادغام کنید. .

بنابراین، برای راضی کردن همه، باید مخاطبان هدف خود را کاملاً درک کنید و هر مشتری را به عنوان یک شخص ببینید نه یک عدد.

خوشبختانه، بازاریابی انبوه متعلق به گذشته است. سرویس را شخصی سازی کنید و برنده خواهید شد. اقدامات زیر به شما در این امر کمک می کند.

  • آنها را با نام خطاب کنید. با شروع یک گفتگوی دوستانه، فضایی آرام ایجاد کنید. همه می خواهند احساس مهم بودن کنند، استفاده از نام کوچک آنها جلوه مناسبی را ایجاد می کند.
  • با پیوست کردن یک کارت تشکر به هر سفارش، مشتریان را تشویق کنید یا یک ایمیل شخصی پس از آن.
  • از اطلاعات موجود برای شخصی سازی استفاده کنید. ثبت سفارشات، تجزیه و تحلیل آنها و ایجاد پیشنهادات فردی بر اساس آنها.
توسعه ارتباط با مشتری%0A%0A

%0A

2. فراتر از انتظارات

بهترین راه برای کسب شناخت فراتر از انتظارات است. این رویکرد تصویر یک شرکت قابل اعتماد را ایجاد می کند و مشتریان بارها و بارها به سراغ شما خواهند آمد. هنگام برنامه ریزی ضرب الاجل، بهتر است تاریخ را با حاشیه کافی مشخص کنید تا وعده های غیرواقعی.

با انجام این کار، خود را برای موفقیت تضمینی آماده خواهید کرد. اگر ضرب الاجل خود را انجام دهید، مشتریان خوشحال خواهند شد و اگر کالا یا خدمات را زودتر تحویل دهید، احساس سرعت و خدمات عالی خواهند داشت.

3. در تماس باشید

اگر کسب‌وکار شما در حال رونق است، قبل از ارتباط با مشتری، حواس‌پرتی و وظایف دیگری خواهید داشت. برای جلوگیری از این امر، باید وظایفی را محول کنید و فردی را استخدام کنید که به صورت روزانه با مشتریان شما تعامل داشته باشد. از این گذشته، همیشه حق با مشتریان است و همه نیازهای آنها باید فورا برطرف شود. اما خدمات مشتری خوب زمانی شروع کنید که شخصی از قبل مشتری پولی است، اولین تعامل شما به احتمال زیاد از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل خواهد بود، بنابراین مهم است که کمپین های خود را به خوبی برنامه ریزی کنید.

شبکه‌های اجتماعی

سعی کنید شبکه های اجتماعی تا جایی که می توانید کارآمد باشند. دنبال کنندگان شما در رسانه های اجتماعی انتظار هجوم روزانه اطلاعات جدید را دارند که به آنها چیز مفیدی می گوید. خواه این پست وبلاگ جدید شما باشد، اخبار صنعت یا چیزی مرتبط با فروش. حداقل از یک ماه قبل یک برنامه آماده داشته باشید. بسته به نوع کسب و کاری که دارید، فیس بوک و اینستاگرام بهترین پلتفرم ها برای دستیابی به یک رابطه خوب با مشتری هستند.

بازاریابی ایمیل

بهترین راه برای داشتن یک کمپین ایمیل سازماندهی شده استفاده از است.سیستم CRM و همه حساب های ایمیل خود را در یک مکان ادغام کنید. این به شما امکان می دهد بسیار کارآمدتر باشید. ترفند این است که محتوای مفید را با پیشنهادات شخصی ترکیب کنید که به حفظ توجه و مشارکت کمک می کند. اما اگر متوجه شدید که مشتریان شما پس از چند بار پیگیری پاسخ نمی دهند، زیاده روی نکنید، هیچ کس اسپم را دوست ندارد.

اگر هنوز از حداقل یکی از این روش‌ها استفاده نمی‌کنید، وقت آن است که آن را برطرف کنید. برای به دست آوردن کارایی بیشتر، بهتر است از آنها به صورت ترکیبی استفاده کنید. همیشه مرتبط بمانید، کانال های خود را گسترش دهید و موفق خواهید شد.

توسعه ارتباط با مشتری

4. کارکنان خود را به خوبی آموزش دهید

برای داشتن یک رابطه خوب با مخاطبان و مشتریان احتمالی، باید لحن صدای مناسبی داشته باشید. کارکنان شما نباید ماشین‌هایی باشند که بدون احساسات عمل کنند، اما نمی‌توانند خیلی شخصی باشند و اجازه دهند روحیه‌شان بر کارشان تأثیر بگذارد. واضح است که شما نمی توانید همیشه حال و هوای دلپذیری داشته باشید، اما باید همیشه صمیمی باشید.

مهمترین چیز این است که به کارکنان خود تعریفی از خدمات خوب به مشتریان ارائه دهید. به آنها نشان دهید که چگونه با مشتریان خود رفتار می کنید و یک استاندارد طلایی تعیین کنید که آنها برای رسیدن به آن تلاش کنند. همه باید بتوانند همان سطح خدماتی را ارائه دهند که مشتریان شما به آن عادت دارند.

سعی کنید و به اعتراضات مشتریان رسیدگی کنید در اسرع وقت!

همان‌طور که مهم است، این است که کارکنان پشتیبانی مشتری خود را در مورد محصولات و خدمات خود به‌روز نگه دارید. شما باید جلسات ماهانه را سازماندهی کنید تا آنها بتوانند در مورد هر چیز جدیدی که باید در مورد آن بدانند، یاد بگیرند.

آنها را ارزیابی کنید و به آنها بازخورد بدهید تا دوباره و دوباره مرتکب اشتباه نشوند.

طبق مطالعه، 66% از مصرف کنندگان احساس می کنند که ارزش گذاشتن زمان خود مهمترین چیزی است که یک شرکت باید انجام دهد. انجام دهید.

5. دریافت بازخورد

نظرسنجی‌ها فقط راهی برای دریافت نظرات جذاب نیست، بلکه فرصتی برای بهتر شدن است. به طور منظم با مشتریان خود درباره شرکت خود چک کنید. سخنان آنها همیشه خوشایند نخواهد بود، اما ممکن است آن چیزی باشد که شما نیاز دارید. مهمترین چیز این است که نظر واقعی را دریافت کنید. بنابراین، شما می توانید نیازهای واقعی مصرف کنندگان را درک کنید، آنها را در نظر بگیرید و بهبود بخشید.

هر بار که شخصی با شما خرید می‌کند، باید پیامی به‌طور خودکار ارسال کنید و از او بخواهید به کار شما نمره دهد.

به موقع به بازخورد پاسخ دهید. فورا تغییراتی ایجاد کنید، به مشتریان بفهمانید که کلمات آنها یک عبارت خالی نیست. مخصوصا برای نقدهای منفی. آنها بسیار ارزشمند هستند زیرا شما را به رشد و پیشرفت سوق می دهند. آنها را به سرعت پردازش کنید و ممکن است تجربیات منفی را به تجربیات مثبت تبدیل کنید.

توسعه ارتباط با مشتری

6. اجرای برنامه وفاداری

یکی از مهمترین وظایف هر کسب و کار، کار با مشتریان عادی است. طبق مطالعات، جذب مشتری جدید ۵ برابر گران‌تر نسبت به حفظ موجودی . علاوه بر این، مشتریان عادی 67 درصد بیشتر از مشتریان جدید خرج می کنند. می‌توانید ببینید که چرا داشتن یک استراتژی حفظ خوب مهم است. در جای خود.

به عنوان مشتریان قدیمی شما باید به برنامه وفاداری دسترسی داشته باشند. این می تواند شامل تبلیغات شخصی، کارت های وفاداری، ویژگی های جایزه، و غیره باشد. به مشتریان عادی خود نشان دهید که خاص هستند و آنها را تشویق کنید که با شما بمانند.

نتیجه گیری

مصرف‌کنندگان مدرن و بازار با زمان‌های گذشته تفاوت دارند. قبل از آن فقط کافی بود که یک محصول با کیفیت داشته باشید و این نیاز اساسی و به احتمال زیاد تنها نیاز مشتری شما را برآورده می کرد. حالا باید خیلی تلاش کنید تا به همان اثر برسید، زیرا گزینه های بسیار بیشتری برای انتخاب آنها وجود دارد. آینده در توسعه روابط قوی با مشتری و خدمات با کیفیت نهفته است. از توصیه های بالا برای ایجاد ارتباط موثر با مشتریان استفاده کنید.

درباره نویسنده

استیسی واندر یک نویسنده حرفه ای و یک بازاریاب محتوا است که برای انشا ببرها. علاوه بر این، او تیم کپی رایتر را مدیریت می کند. استیسی متقاعد شده است که به اشتراک گذاشتن تجربه و دانش خود با دیگران مهم ترین چیز و همچنین توسعه مهارت های حرفه ای است

تعداد بازید : 19

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1