شماره تماس : 02128426511

کسب و کارهای کوچک و تیم های فروش آن ها شاهد تغییر سریع تاریخچه نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) بوده اند. ما می توانیم ریشه های CRM را به تاریخچه ERP در دهه 60 ردیابی کنیم. بیست سال بعد، کسب‌وکارها شاهد استفاده از CRM مدرن بودند. امروزه، این راه حلی است که راه درازی را پیموده است، انتظار می رود به تنهایی در سال جاری به 36.5 میلیارد دلار بازار در سرتاسر جهان رشد کند.

بیایید به تاریخچه CRM نگاهی بیندازیم: تاریخچه ای که به 3 قسمت تقسیم شده است.

مرحله 1. ریشه ها

به اواسط دهه 80 میلادی، ایده پیام های بازاریابی شخصی سازی شده زمانی که ایمیل مستقیم به بازاریابی پایگاه داده تبدیل شد، به ثمر نشست. کمپین ها در نتیجه یک پایگاه داده سازمان یافته تر و در دسترس تر از سرنخ ها هدفمندتر شدند. ردپای کارآمدی تازه یافته شده تاکید بیشتری بر تحلیل ها و معیارها دارد. ، تیم های فروش را قادر می سازد تا مشتریان را در سطح 1:1 هدف قرار دهند.

مرحله 2. گسترش

با رشد انفجاری با ظهور رایانه های شخصی، مفهوم فعال سازی فروش (SE) مطرح شد. SE به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که تولید سرنخ و فرآیندهای پرورش خود را خودکار کنند و در زمان، تلاش و هزینه صرفه‌جویی کنند. به زودی نیاز به ادغام عملیات فروش و بازاریابی دنبال شد – و این اولین اشاره به بهترین روش استاندارد برای مشاغل پیشرو شد. نزدیک به پایان دهه، فروشندگان CRM ظهور کردند و نرم افزارهای اتوماسیون فروش شروع به کار کردند. پیشرفت‌های فناوری منجر به کارآمدی و همکاری قوی‌تر بین تیم فروش و نمایندگان فروش آن شد.

مرحله 3. CRM مدرن

انفجار تعداد بیشتری از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارها که به دنبال گسترش بودند، نیاز و تقاضا برای یک راه‌حل قوی CRM را خواستار شد. یک CRM سنگ بنای تکامل فروش شد. به عنوان یک پلتفرم مستقل، روشی کاملاً جدید برای انجام فروش ارائه کرد. این آغاز راهی به سوی ضرورت ادغام فرآیندهای تجاری بیشتر با یکدیگر بود. و به این ترتیب ادغام CRM با اتوماسیون بازاریابی (MA) متولد شد.

ادغام CRM و اتوماسیون بازاریابی

ضرورت نگه‌داشتن داده‌های مشتری در یک مکان واحد در مقابل استفاده از ابزارهای متعدد برای بخش‌های مختلف به زودی به چالشی برای کسب‌وکارها تبدیل شد. «چگونه می‌خواهیم از تمام فرآیندهایمان با رشد کسب‌وکارمان مراقبت کنیم؟ چگونه می‌خواهیم تجربه‌ای بی‌نظیر برای مشتریان خود در طول سفرشان در تصمیم‌گیری خرید ایجاد کنیم؟»

به زودی چالش یک مطرح شد ناتوانی در مقیاس با رشد کسب و کار. بخش های بازاریابی در نتیجه قابلیت های MA جدید در حال رشد بودند. فرآیندهایی مانند پرورش سرنخ، امتیازدهی به سرنخ، کمپین‌های چند کاناله و سایر فعالیت‌های کلیدی، مشتریان باهوش‌تر و باهوش‌تری ایجاد کردند که مدت‌ها قبل از رسیدن به یک نماینده فروش، در چرخه خرید بودند.

پیشرفت MA مستلزم ادغام به منظور انتقال یکپارچه سرنخ های واجد شرایط بازاریابی به خریداران آماده فروش است. MA به تیم های فروش این امکان را داد تا به جای دسترسی به داده های CRM، از نرم افزار MA برای نیازهای خود استفاده کنند. این امر بازاریابی را مؤثرتر، کارآمدتر کرد و آنها را قادر ساخت تا معاملات بیشتری را با درک سفر مشتری در سطح جدیدی ببندند.

مرز بعدی را وارد کنید: خدمات مشتری

نگاه واقعی 360 درجه از مشتری به قابلیتی حیاتی برای بازاریابی و فروش تبدیل می‌شود. اما، خدمات مشتری چطور؟ آیا این درست نیست که برای ایجاد یک تجربه مثبت مشتری، ادامه تعامل تا مدت ها پس از انجام فروش ضروری است؟ بستن قرارداد نیمی از کار است – حفظ مشتریان به همان اندازه که یک هنر است علم است. و به همین دلیل است که ادغام بخش خدمات مشتری برای مشاغل کوچک بسیار حیاتی است. و با اتوماسیون بازاریابی و CRM امکان پذیر شده است. ادغام.

یک پلت فرم اتوماسیون بازاریابی و یک CRM باید هر دو تجزیه و تحلیل وب را ارائه دهند. و سابقه مشتری. تمام نقاط تماسی که قبل از تبدیل شدن یک سرنخ به مشتری اتفاق افتاده اند باید برای خدمات مشتری قابل مشاهده باشند تا بهترین پشتیبانی را به مشتریان ارائه دهند.

اما آیا پلتفرمی در بازار وجود دارد که این سه بخش را با هم ادغام کند؟ آیا فروشندگان نرم افزار متوجه شده اند که این سه تیم حیاتی هستند که برای ایجاد یک تجربه مشتری یکپارچه باید به صورت هماهنگ کار کنند؟

تفاوت‌های بین CRM مستقل و CRM با اتوماسیون بازاریابی و خدمات داخلی مشهود است. Agile CRM این سه بخش را در اختیار گرفته و آنها را در تلاشی برای داشتن تمام داده ها، اطلاعات سرنخ و اطلاعات مشتری در یک مکان واحد ترکیب کرده است. هر زمان که فروش بخواهد سفر مشتری را ببیند، اطلاعات را در پلت فرم اتوماسیون بازاریابی مشاهده می کند. وقتی خدمات مشتری با مشتری سروکار دارد، آنها می‌توانند برای جمع‌آوری تاریخچه مشتری به پلتفرم CRM و اتوماسیون بازاریابی بروند.

در مقایسه با بازار، Agile CRM همه این قابلیت ها را با هزینه کمتری نسبت به سایر فروشندگان ارائه می دهد. فروشندگان دیگری که هنوز در این مرحله یکپارچه سازی هستند. با Agile، شما یک نقطه واحد دارید که در آن هر سه بخش ملاقات می کنند – ایجاد یک تجربه مشتری یکپارچه. در دنیایی که مشتریان در چشم‌انداز دیجیتال باهوش‌تر شده‌اند، باید اطمینان حاصل کنیم که نیازهای آنها را برآورده می‌کنیم تا کسب‌وکارشان را ببریم و سپس آن را حفظ کنیم.

76% از مصرف کنندگان می گویند که خدمات مشتری را به عنوان آزمونی واقعی از ارزش گذاری یک شرکت برای آنها می دانند. . آیا آماده اید که به مشتریان خود کمک کنید از انتخاب شما به عنوان فروشنده CRM خود راضی باشند؟ Agile CRM می تواند شما را به آنجا برساند – و با انجام کارهایی بیشتر از کمک به فروش، شما را به آنجا برساند. وقت آن است که تیم های خود را به سطح بعدی ببرید. زمان ادغام یکپارچه فرا رسیده است.

تعداد بازید : 15

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1