شماره تماس : 02128426511

تحول دیجیتال چیست

روشی که بیشتر مردم تحول دیجیتال را توصیف می‌کنند این است که به آن به‌عنوان بهبود فناوری فعلی مورد استفاده یک تجارت نگاه کنند. که کاملاً اشتباه نیست، اما این اصل آن نیست.

برای دریافت تصویر کامل، باید تفاوت بین دیجیتالی شدن، دیجیتالی شدن و تبدیل دیجیتال را بدانیم.

  • رقومی سازی فقط تبدیل اطلاعات از فرمت فیزیکی به فرمت دیجیتال است. به عنوان مثال، اسکن یک سند و تبدیل آن به PDF.
  • دیجیتال‌سازی برای کوتاه کردن یک فرآیند خاص و صرفه‌جویی در هزینه شما وجود دارد. برای مثال، مناگر استخدام یک کارمند جدید که به تلفن همراه نیاز دارد، ممکن است فرآیند دریافت آن مدتی طول بکشد. اگر این فرآیند به صورت دستی انجام شود، آن کارمند ممکن است یک یا دو هفته دیگر گوشی خود را دریافت کند. برای کوتاه‌تر کردن این فرآیند، شرکت می‌تواند از یک API ارائه‌شده توسط یک شرکت مخابراتی استفاده کند که به‌طور خودکار همه چیز مورد نیاز را ارسال می‌کند و کارمند جدید می‌تواند بلافاصله شروع به کار کند.
  • تحول دیجیتال فرآیند پذیرش و اجرای فناوری‌هایی است که مشتریان شما در بخش‌های خاصی از کسب‌وکار شما به آن نیاز دارند. این بیشتر یک رویکرد فلسفی است تا یک رویکرد تکنولوژیک. بله، فناوری در اینجا مهم است، اما تمرکز اصلی روی مدیرعامل و نحوه استفاده آنها از فناوری برای بهبود شرکت و جلب رضایت مشتریان است.

شرکت‌ها بیش از هر زمان دیگری روی استراتژی‌های تحول دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند: در یک نظرسنجی از سال 2018، درباره 70% از شرکت ها تایید کرد که روی یکی کار می کنند یا از قبل آن را در اختیار دارند.

برای تجسم این تغییر اساسی، نگاهی به قانون Martec کمک می کند:

Digital Transformation for Sales: Martec's Law

همانطور که اسکات برینکر توضیح می دهد: “تکنولوژی به طور تصاعدی تغییر می کند، اما سازمان ها به صورت لگاریتمی تغییر می کنند.

با افزایش تصاعدی تغییرات در فناوری، اجازه دهید در مورد آنهایی صحبت کنیم که بیشترین تغییر را در فرآیند فروش داشته اند.

فناوری هایی که باید به آنها نگاه کرد

CRM مبتنی بر ابر

چند زمانی پیش، فرآیند فروش به اندازه امروز مشتری محور نبود. نیازهای واقعی مشتریان و مصرف کنندگان شما تمرکز اصلی تیم فروش نبود.

امروز بیش از هر زمان دیگری، مشتریان شما انتظار تجربه دیجیتالی یکپارچه و خدمات شخصی را دارند.

در سال 2008، 88٪ از کاربران سیستم CRM داخلی را ترجیح می دهند. در زمان انجام این تحقیق، جزر و مد تغییر کرده است و 87 درصد از کاربران از CRM مبتنی بر ابر استفاده می کنند. این به تنهایی تأثیری را که فناوری‌های ابری بر CRM گذاشتند به ما نشان می‌دهد، و نشان می‌دهد که مزایای CRM بیشتر از جنبه‌های منفی آن است. با اختلاف زیادی

در اینجا برخی از مزایا آمده است:

  • بدون هزینه نگهداری و راه اندازی
  • به‌روزرسانی‌های خودکار
  • همه داده‌های ذخیره شده در ابر با دسترسی آسان توسط تیم شما
  • سفارشی سازی آسان نرم افزار
  • ارائه‌دهنده Cloud از امنیت مراقبت می‌کند

با اجازه دادن به تیم شما برای دسترسی به داده‌ها از هر نقطه در هر زمان، آنها می‌توانند کارآمدتر باشند، که نتیجه مثبتی برای درآمد شما خواهد داشت.

ابزارهای مدیریت تیم

هر شرکتی فقط به اندازه تیم های سازنده آن خوب است. تحول دیجیتال با بهبود ارتباطات در همه سطوح، تأثیر زیادی بر این بخش دارد. با تراز کردن فروش، بازاریابی، و سایر تیم ها، به یک تطابق دیجیتالی لازم برای بهینه سازی عملیات خود دست خواهید یافت.

Digital Transformation for Sales

امروزه، بسیاری از شرکت ها وظایف مختلف را به تیم های دور از دفتر مرکزی خود برون سپاری می کنند و ارتباطات ضعیف اغلب به یک مشکل تبدیل می شود. برای حل این مشکل، فناوری با نرم افزار مدیریت وظیفه به شرکت ها کمک می کند.، ابزارهای همکاری، و پلتفرم های چت مبتنی بر پروژه. اینها به همه اعضای تیم شما و تیم های مختلف اجازه می دهد تا در یک صفحه باشند و نگران تکرار و اتلاف وقت نباشند.

فروش اجتماعی

شرکت‌ها به جای ارسال پیام‌های سرد و ایمیل‌های تبلیغاتی، به رسانه‌های اجتماعی روی آورده‌اند تا سرنخ‌های جدیدی پیدا کنند. و با 3.2 میلیارد نفر در سراسر جهان که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، دسترسی بالقوه شما بسیار زیاد است.

برای درک فروش اجتماعی، باید بدانید که با بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار متفاوت است. فروش اجتماعی به ایجاد روابط با مصرف کنندگان هدف شما به عنوان راهی برای تولید و پرورش سرنخ ها اشاره دارد، نه بازاریابی یا فروش محصول شما از طریق تبلیغات و سایر تبلیغات پولی.

اگر یک حساب کاربری در فیس بوک، لینکدین یا اینستاگرام دارید، در حال حاضر بطور منفعلانه درگیر فروش اجتماعی شده اید. 78٪ از فروشندگان می گویند که فروش بیشتری نسبت به همسالان خود دارند که فروش اجتماعی انجام نمی دهند.

اولین قدم شما برای فروش اجتماعی استفاده از Google Alerts و تنظیم آن به گونه‌ای است که اصطلاحات مرتبط با رقابت شما را فیلتر کند. به گروه های مشتریان در لینکدین بپیوندید و مشتریان، رهبران صنعت و رقبای خود را در توییتر دنبال کنید.

Digital Transformation for Sales: AI Growth

با فروشندگان که فقط حدود یک سومین زمان فروش‌ها را می‌بندند، تقریباً تمام فرآیندهای مورد نیاز برای رسیدن به آنجا را می‌توان با کمک هوش مصنوعی خودکار کرد.

هوش مصنوعی با بر عهده گرفتن بخش عمده ای از کارهای تکراری مانند یافتن و مرتب سازی سرنخ ها، نظارت بر سفارشات، و گاهی اوقات حتی صحبت با مشتریان، فروش را متحول می کند.

برخی از ابزارهای هوش مصنوعی حتی می‌توانند به شما کمک کنند الگوهای خرید مشتریان خود را با تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده‌ها در زمان بسیار کوتاه‌تری شناسایی کنید. با این داده‌ها، هوش مصنوعی می‌تواند بهترین پیشنهادات فروش و متقابل را ارائه دهد. و به فروشندگان اجازه دهید تا روی لحظه حساس – بستن معامله – تمرکز کنند.

چالش ها و نحوه غلبه بر آنها

وقتی شرکت شما تصمیم به پیاده سازی فناوری های جدید می گیرد، با مشکلات اجتناب ناپذیری مواجه خواهید شد. معمولی ترین موانع عبارتند از:

بودجه

این امر به ویژه برای شرکت های کوچک با بودجه بسیار محدود سخت خواهد بود. اما خبر خوب اینجاست که قرار نیست فرآیند تحول یک شبه اتفاق بیفتد.

با نظارت مداوم بر بودجه خود و سرمایه گذاری در فناوری هایی که قبلاً تحقیق و آزمایش کرده اید، خطر از دست دادن پول زیادی را محدود می کنید. با گذشت زمان، این سرمایه گذاری نتیجه خواهد داد – در نهایت، یکی از چیزهایی که قطعاً نمی توانید از عهده آن برآیید، منسوخ شدن است.

Digital Transformation for Sales: Employee Stats

انسانها در مورد تغییر بسیار محتاط هستند و هر نوع تغییر اجباری در عادات ما می تواند منجر به نارضایتی شود.

شفاف بودن و آگاه نگه داشتن کارکنان خود از مراحل بعدی شرکت می تواند به غلبه بر این دوره کمک کند. استراتژی خود را کاملاً برای آنها روشن کنید، به نقاط عطف قابل دستیابی اشاره کنید و همیشه برای تلاش اضافی که انجام می دهند به آنها پاداش دهید.

تخصص

همیشه مطمئن شوید که کارشناسان خود را نزدیک نگه دارید. تحول دیجیتال فرآیندی است که به افراد با استعدادی نیاز دارد که آگاه باشند و تحول در دست را درک کنند.

با سرمایه گذاری زودهنگام در تیم خود، می توانید زمان لازم برای اجرای تغییرات کلیدی را کاهش دهید. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که تیم شما آنقدر پیشرفته نیست که بتواند تغییرات را مشاهده کند، از استخدام کمک خارجی نترسید.

یک ساختار انعطاف پذیر حفظ کنید

تغییر نحوه عملکرد تیم شما ممکن است بزرگترین نگرانی شما نباشد. گاهی اوقات اگر استراتژی جدید ایجاب می کند، مجبور خواهید بود کل ساختار شرکت خود را سازماندهی کنید. در این فرآیند، مطمئن شوید که از همه بازخورد جمع آوری می کنید و از تکیه بر تیم منابع انسانی دریغ نکنید.

مزایا و معایب ساختارهای سلسله مراتبی، افقی و عملکردی، و بهترین آنها را پیاده سازی کنید.

نتیجه گیری

این رقص عجیب تکنولوژی و مدیریت چند قانون دارد که باید در نظر داشته باشید.

ابتدا، هرگز سعی نکنید تا آنجایی که می توانید فناوری های جدید را به طور همزمان به کار ببرید. اگر تیم شما به اندازه کافی چابک نباشد، ممکن است به یک فاجعه کامل منجر شود. به یاد داشته باشید که وضعیت طبیعی این رابطه این است که فناوری رهبری کند و سازمان از آن پیروی کند. سعی کنید استراتژی‌ای بسازید که فقط بر فناوری‌های خاصی تمرکز کند و آن‌هایی را که شرکت شما به آن نیاز ندارد کنار بگذارید.

در نهایت، برای تغییر طراحی کنید. سعی کنید تا حد امکان چابک باشید و ساختار شرکت خود را به اندازه کافی انعطاف پذیر کنید تا بتوانید تغییرات را جذب کنید و به تکامل ادامه دهید. اما به خاطر داشته باشید که فناوری با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سازمان‌ها در حال پیشرفت است، بنابراین همیشه برای تنظیم مجدد آماده باشید.

تعداد بازید : 20

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1