شماره تماس : 02128426511

دوره‌های فروش به‌ویژه در محیط‌های B2B طولانی‌تر می‌شوند. اگرچه این لزوماً چیز بدی نیست – از آنجایی که خریداران اطلاعات بیشتر (و گزینه های بیشتری) بیش از هر زمان دیگری در اختیار دارند، می توانند تحقیقات گسترده ای انجام دهند تا مطمئن شوند که تصمیمات خرید واقعاً برای آنها مناسب است.

با این حال، چرخه فروش طولانی‌تر، کار بیشتری را برای فروشندگان ایجاد می‌کند. روند خرید متوسط ​​شما کمتر دودویی شده است “آیا آن را بخرم یا نه؟” طی سال‌ها، به سمت «مراحل» خشن علاقه خرید حرکت می‌کند. اینجاست که درک سفر خریدار شما به میان می آید.

سفر خریدار چیست؟

سفر خریدار به مسیری اطلاق می‌شود که خریداران از شناخت اولیه یک محصول یا ارائه‌دهنده تا خرید طی می‌کنند. معمولاً با آگاهی از یک شرکت یا نام تجاری شروع می‌شود، به سمت علاقه‌مندی بیشتر می‌رود، که سپس به خرید جدی‌تری تبدیل می‌شود، که سپس منجر به فروش می‌شود.

راه‌های زیادی برای تصور سفر خریدار وجود دارد – برخی طولانی‌تر، برخی کوتاه‌تر – اگرچه هر کدام تقریباً از یک الگو پیروی می‌کنند. در زیر، یک روش کلاسیک را بررسی خواهیم کرد، AICA: آگاهی، علاقه، توجه و اقدام.

What is the B2B buyers journey?

مرحله سفر خریدار 1: آگاهی

مرحله آگاهی نشان دهنده این است که مشتری در ابتدا از وجود شما آگاه می شود. خریدار ممکن است اولین قدم های متزلزل خود را برای یافتن محصولی مانند محصول شما برمی دارد و ممکن است دیده باشد که نام تجاری شما در نتایج جستجو یا در رسانه های اجتماعی ذکر شده است. از طرف دیگر، آنها ممکن است یک تبلیغ شما را در رسانه ها تجربه کرده باشند و اذعان داشته باشند که برای آنچه می فروشید در بازار هستند.

تاکتیک های بازاریابی که آگاهی را تشویق می کند

 • محتوا (وبلاگ‌ها، ویدئوها، اینفوگرافیک‌ها و غیره) درباره موضوعات مرتبط با مخاطبان شما
 • حضور در رسانه های اجتماعی برای باز کردن گفتگوی منفعلانه با طرف های ذینفع
 • تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) در موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات رسانه ای که دید شما را برای مخاطبان گسترده افزایش می دهد
 • راهنماهای خریدار” و اطلاعاتی که کل افراد تازه کار را سریعتر می کند
 • آهن‌ربای‌های سرب مانند کاغذهای سفید، کتاب‌های الکترونیکی، و منابع برای رشد فهرست ایمیل‌تان.

داده ها و معیارها برای درک مرحله آگاهی

صفحات فرود وب سایت – افراد معمولاً در چه صفحاتی وارد سایت شما می شوند؟ صفحه اصلی شما معمولاً رایج‌ترین صفحه ورودی است، اما وقتی افراد به سایت شما می‌آیند، در چه صفحات دیگری فرود می‌آیند؟ و چه چیزی آنها را به آن صفحه هدایت کرد؟ قصد آنها را در نظر بگیرید – آنها روی چه چیزی کلیک کردند تا آنها را وارد کنند؟ آنها ممکن است انتظار دیدن چه چیزی را داشته باشند؟

پرسمان‌های جستجو – افراد از چه عبارات جستجویی برای رسیدن به وب‌سایت شما استفاده کردند؟ چگونه این به کلمات کلیدی که وب سایت شما برای آنها بهینه شده است ترجمه می شود؟ اگر آگهی‌های جستجو را اجرا می‌کنید، چه عبارت‌های جستجویی منجر به نمایش آگهی شما («نمایش‌ها») شده است، و کدام یک تعداد کلیک ایجاد کردند؟

نرخ پرش وب سایت – نرخ پرش به صورت درصد بیان می شود و نشان می دهد که چند نفر یک سایت را بدون بازدید از صفحات مختلف ترک کرده اند. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید علاقه مردم به سایت خود را فراتر از یک صفحه نگه دارید، بنابراین نرخ پرش بالا ممکن است نشان دهنده ناامیدی، سردرگمی یا بی‌حوصلگی بازدیدکننده باشد.

صفحات خروج از وب‌سایت – صفحه خروج به سادگی آخرین صفحه‌ای است که بازدیدکننده قبل از خروج از سایت شما مشاهده می‌کند. دانستن اینکه افراد تمایل دارند از چه صفحاتی خارج شوند، ممکن است فرصت‌هایی را برای بهبود محتوای سایت و بالا نگه داشتن علاقه افراد نشان دهد.

نرخ‌های ثبت‌نام و باز کردن ایمیل‌های ایمیل – اساساً این نرخی است که افراد با آن در فهرست‌های پستی ایمیل شما ثبت‌نام می‌کنند و تعداد بازهایی که هر کمپین جداگانه دریافت می‌کند.

مرحله سفر خریدار 2: علاقه

این مرحله از سفر خریدار از آگاهی صرف گذشته است. اکنون، نام تجاری شما در ذهن مشتری بالقوه ثابت است. شما علاقه آنها را برانگیخته اید و آنها می خواهند بیشتر بدانند. آنها گزینه های خود را با جزئیات بیشتری بررسی می کنند، درباره صنعت شما بیشتر می آموزند و ایده ای از بازار شکل می دهند.

راز نگه داشتن آنها در این مرحله این است که به همه سؤالات آنها پاسخ دهید و به آنها در مورد ارزش ذاتی محصول یا خدمات خود اطمینان دهید.

تاکتیک های بازاریابی که علاقه را تشویق می کند

داده ها و معیارها برای درک مرحله علاقه

مدت بازدید از صفحه وب – دانستن مدت زمانی که افراد در کدام صفحات وب (به ویژه صفحات اطلاعاتی مانند وبلاگ ها و مطالعات موردی) صرف می کنند، می تواند به شما بینشی در مورد اولویت های آنها و اطلاعاتی که بیشتر دارند می دهد. معمولا به دنبال.

Heatmaps وب سایت – وب سایت « ابزار Heatmapping” می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. آنها بر روی یک “Heatmap” از وب سایت شما نشان داده می شوند، که نشان می دهد مردم کجا کلیک کرده اند، ماوس را روی آن قرار داده و به پایین اسکرول کرده اند. این کمک می کند تا به شما نشان دهیم افراد توجه خود را در کجا متمرکز می کنند.

جریان رفتار – این Google کمتر شناخته شده است گزارش Analytics می تواند نگاهی اجمالی جالب به نحوه استفاده مردم از وب سایت شما ارائه دهد. این یک نمودار بصری از نحوه ورود افراد به سایت شما و پیمایش به صفحات دیگر را ارائه می دهد. همچنین می‌توانید از اندازه هر قطعه نمودار نسبتاً متوجه شوید که چه مقدار ترافیک به کجا می‌رود.

وبینار زنده ثبت نام در مقابل حضور واقعی – ممکن است به نظر برسد معیارهای عجیب و غریب برای اندازه گیری، اما نشانه خوبی از تعهد مخاطبان شما به برند شما است. بله، آن‌ها در زمانی که موافقت می‌کنند در یک وبینار شرکت کنند، اما آیا به اندازه کافی علاقه‌مند هستند که در واقع به صورت زنده ظاهر شوند؟

آمار پادکست/ویدیو – اگر رسانه‌های قابل پخش را منتشر می‌کنید، بهتر است بدانید مشتریان بالقوه شما چگونه از رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌تان به حضور شما در پلتفرمی مانند YouTube یا Spotify جهش کرده‌اند. . همچنین ارزش آن را دارد که به داده‌های تعامل خود نگاهی بیندازید تا ببینید افراد چقدر برای مصرف آن محتوا می‌مانند.

آگهی بازاریابی مجدد تعامل – این تبلیغات کاربرانی را هدف قرار می دهد که قبلاً به برند شما علاقه نشان داده اند. تبلیغات شما چقدر در جلب مجدد علاقه از سرنخ های سردتر موفق هستند؟ وقتی مردم از طریق کمپین‌های بازاریابی مجدد به شما مراجعه می‌کنند، چگونه با شما ارتباط برقرار می‌کنند؟

B2B Buyer Data & Metrics

قیف فروش نشتی را برطرف کنید!

این مقاله تا حد زیادی بر چگونگی پیگیری سفر خریدار شما تا تکمیل تمرکز دارد. با این حال، یک عامل مهم دیگر وجود دارد که باید در نظر داشت – چگونه افراد از سفر خریدار خارج می‌شوند بدون خرید. پس کلاه کارآگاهی خود را به سر کنید و کشف کنید که مردم کجا، چرا و چگونه علاقه خود را از دست می دهند!

مرحله 3 سفر خریدار: بررسی

این جایی است که علاقه واقعاً شروع به افزایش می کند. خریدار شما می داند که باید راه حلی برای مشکل خود بخرد و حتی ممکن است فهرست کوتاهی از ارائه دهندگان داشته باشد. اما برای کاهش بیشتر این فهرست به تحقیقات بیشتری نیاز است.

خریداران شروع به مقایسه راه‌حل‌ها می‌کنند و تشخیص می‌دهند که کدام گزینه با نتیجه مورد نظرشان مطابقت دارد. آنها با دقت بیشتری در مورد واقعیت ها و توجیهات منطقی خرید فکر می کنند. در محیط‌های B2B، آنها ممکن است مجبور شوند انتخاب خود را برای مدیران یا هر کسی که مراقب کیف پول است، منطقی کنند.

تاکتیک های بازاریابی/فروشی که مشوق توجه است

 • بررسی و مقایسه محصولی که شما را ستایش می کند
 • ارائه دهید

 • ویدئوهای نمایشی، راهنماها و وبینارها برای ارائه طعم راه حل شما به مردم
 • مطالعات موردی و استفاده از مواردی که آنچه را که ارائه می‌دهید به صورت واقعی نشان می‌دهد
 • قیمت‌گذاری و گزینه‌های خرید را پاک کنید تا سرنخ‌ها بدانند هنگام خرید چه انتظاری دارند
 • ایمیل و کمپین های بازاریابی مجدد هدفمند برای تقویت حضور برند
 • هر داده ای که تصویر مثبتی از هزینه ها در مقابل منافع ارائه می دهد
 • فعالیت گسترش فروش برای تشویق دستی سرنخ ها به سمت فروش.

داده ها و معیارها برای درک مرحله بررسی

مدت بازدید از صفحه وب و نقشه‌های حرارتی – باز هم، دیدن مکان‌هایی که افراد معطل مانده‌اند می‌تواند به شما ایده دهد که چه عواملی برای آنها مهم‌تر است و چه افکاری ممکن است آنها را از خرید باز دارد.

جریان رفتار به صفحات تبدیل – مردم چگونه به صفحات تبدیل حیاتی شما می‌رسند؟ آیا آنها مستقیماً در آنجا پیمایش می کنند یا مسیر پر پیچ و خم بیشتری را در صفحات مختلف در پیش می گیرند؟ آیا آنها روی یک تبلیغ، پست اجتماعی، ایمیل کلیک می کنند یا از طریق مصرف محتوای دیگر به آنجا می رسند؟ مسیر آنها ممکن است کمی بر آنچه در ذهن آنهاست روشن کند.

داده‌های تعامل CRM – این احتمال وجود دارد که شما یا مشتری احتمالی‌تان داشته باشید در این مرحله با یکدیگر تماس برقرار کرده‌اند، بنابراین داده‌های تعامل CRM شروع به ایفای نقش خواهند کرد. چند تماس خروجی/ورودی برای هر مشتری انجام شده است؟ چند ایمیل بین مشتری بالقوه و تیم فروش برگشته و برگشته است؟ استفاده کامل از فرصت ها و پیش‌بینی عملکردها در CRM شما برای درک نحوه عبور سرنخ‌ها.

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی هدفمند – این آخرین و حیاتی‌ترین مرحله حقیقت‌یابی بالقوه است، بنابراین به جست‌وجوهایی که افراد را به سمت شما می‌آورند، به دقت توجه کنید. ممکن است کلمات کلیدی بسیار دقیقی وجود داشته باشد که نشان می‌دهد مردم به دنبال چه چیزی هستند، مانند «راهنمای [نام محصول]»، «نمایشی [نام محصول]»، «قیمت [نام محصول]»، یا «بررسی [نام شرکت]».

مرحله 4 سفر خریدار: اقدام

بخشی که همه منتظرش بودیم – خرید! اما قبل از اینکه «اکنون بخر» را بزنند، احتمالاً فقط به پول فکر نمی‌کنند. یک خریدار B2B احتمالاً سخت‌تر از همیشه درباره ورود به سیستم فکر می‌کند، دریافت خرید از تیم، کاربردهای اجرایی و به طور کلی نحوه انجام این انتقال تا حد امکان بدون درد.

بنابراین، همانطور که آنها واقعیت های همکاری با هر شرکت را در لیست کوتاه خود ارزیابی می کنند، باید به آنها اطمینان دهید که از هرگونه پشتیبانی پس از فروش که از شما برخوردار خواهند شد – به خصوص اگر این چیزی نباشد که آنها از رقابت دریافت کنند.

تاکتیک‌های بازاریابی/فروش که تشویق به اقدام می‌شوند

 • مقایسه محصولاتی که نقاط قوت نسبی راه حل شما را برجسته می کند
 • ویدیوهای نمایشی، راهنماها، و وبینارها تا سرنخ ها بدانند چه انتظاری دارند
 • تخفیفات و پیشنهادهایی برای وسوسه کردن افراد برای خرید به زودی
 • آزمایشی رایگان یا دسترسی محدود برای تجربه دست اول محصول
 • جمع آوری نظرات مشتریان راضی که تجارت جدید را تشویق می کند
 • کمپین‌های ایمیلی با تمرکز بر پیشنهادات و مزایای پس از فروش
 • اطلاعات فنی و پشتیبانی، به خصوص در مورد سوار شدن

داده‌ها و معیارها برای درک مرحله اقدام

شاخص‌های کلیدی عملکرد عمومی فروش، آمار تعامل CRM و داده‌های تبدیل – اینها احتمالاً ناگفته نماند! چگونه فروش در CRM و در نهایت نتیجه شما نشان داده می شود؟

مدت زمان بازدید از صفحه وب و نقشه‌های حرارتی در صفحات مهم – نقشه‌های حرارتی می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید که افراد در چه قسمت‌هایی در صفحات تبدیل و مقایسه تردید دارند، بنابراین می‌توانید سفر آنها را به سمت فروش آسان‌تر کنید.

نرخ‌های جذب برای اقدامات قیف پایین – افراد چقدر شما را با مواردی مانند نمایش‌های نمایشی زنده، کدهای تخفیف، و تخفیف‌های زمانی محدود آشنا می‌کنند؟ چرا ممکن است مردد باشند؟ آیا این پیشنهادها به اندازه کافی قابل مشاهده هستند – یا در واقع به طور مداوم به سرنخ ها ارائه می شوند؟

آمار بازاریابی ایمیلی و رسانه‌های اجتماعی پایین قیف – چقدر سرنخ‌ها شما را به پیشنهادات ارائه شده در کانال‌های ارتباطی شما برای «اکنون خرید» می‌برند؟ آیا آنها نسبت به نوع خاصی از پیام‌ها نسبت به سایرین واکنش بهتری نشان می‌دهند؟

بررسی‌های مشتری و رضایتمندی – سطح رضایت مشتری را از طریق نظرسنجی‌ها و بررسی‌های مشتری ثبت کنید. به یاد داشته باشید که نظرات فقط یک ابزار بازاریابی نیستند – آنها روشی ارزشمند برای شنیدن تجربه مشتری به زبان خودشان هستند.

CRM فروش که به تیم های B2B کمک می کند هوشمندتر کار کنند

همه سرنخ‌های خود را ردیابی کنید – هر کجا که ممکن است در سفر خریدار باشند! به بیش از 3000 کسب‌وکار بپیوندید که به CRM فروش بصری ما برای ایجاد روابط عالی، همکاری داخلی و تجزیه و تحلیل داده‌های فروش متکی هستند.

تعداد بازید : 24

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1