شماره تماس : 02128426511

تجارت الکترونیک در حال تغییر است و تجارت بدون سر نشان دهنده مرحله بعدی تکامل آن است.

مشتریان به مرور محتوا و خرید از طریق کانال‌های غیر سنتی – ساعت‌های هوشمند، دستگاه‌های اینترنت اشیاء، دستیارهای صوتی و غیره – عادت می‌کنند و کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک معمولی برای رسیدن به جایی که مشتری می‌خواهد مشکل دارند. بودن. به این موارد تسلط روزافزون آمازون در تجارت الکترونیک را اضافه کنید، و به راحتی می توان فهمید که چرا برندهای تجارت الکترونیک به دنبال کشف استراتژی های جدید فروش مانند تجارت بدون سر هستند.

برای کمک به شما در درک اینکه تجارت بدون هد چیست، چگونه کار می‌کند، چه فوایدی دارد و چرا باید از آن استفاده کنید، یک آغازگر کوتاه در مورد این موضوع ساختیم که می‌توانید در پاراگراف‌های زیر بیابید. پس از مطالعه، به دانش مورد نیاز برای ارتقای کسب و کار تجارت الکترونیک خود به سطح بعدی مجهز خواهید شد.

تفاوت بین تجارت الکترونیک بدون سر و سنتی

یک سیستم تجارت الکترونیک معمولی را می توان به دو بخش تقسیم کرد، قسمت جلویی و پشتیبان.

نمایش قسمتی از سیستم است که مشتری رو به رو است، معمولاً یک وب سایت یا یک برنامه. بخش ظاهری به نمایش محتوا و پیگیری اقدامات مشتری مانند قرار دادن اقلام در سبد خرید مربوط می شود.

Back-end بخشی از سیستم است که حاوی منطق تجاری است که معمولاً به عنوان یک برنامه کاربردی سرور مستقر می شود. پشتیبان به درخواست‌هایی که از قسمت جلویی می‌آیند پاسخ می‌دهد و اقدامات مناسب را در پاسخ انجام می‌دهد، مانند حذف یک مورد از پایگاه داده موجودی و ارسال ایمیل تأیید خرید به مشتری.

قسمت جلویی و باطن به گونه ای طراحی شده اند که به عنوان یک سیستم با هم کار کنند. اگر هر یک از قسمت ها را بردارید، قسمت باقی مانده به تنهایی نمی تواند کار کند. مشکل این است که وقتی یکی از بسیاری از ترکیب‌های ترکیبی frontend-backend موجود را انتخاب می‌کنید، در استفاده از هر دو گیر می‌کنید، حتی اگر یکی از آنها از نظر عملکرد کاملاً با نیازهای شما مطابقت نداشته باشد. این بدان معنی است که شما می توانید با سناریوهایی مواجه شوید که در آن ظاهر فروشگاه تجارت الکترونیک شما توسط منطق کسب و کار شما در باطن محدود می شود، حتی اگر این دو عملکرد کاملاً نامرتبط را انجام دهند.

تجارت بدون سر تلاشی برای حل این موضوع و مسائل مشابه است. این کار را با استفاده از راه حل های معماری سیستم بدون هد، که به سادگی به این معنی است که قسمت جلویی و باطن توسط طراحی جدا می شوند و فقط باطن به عنوان هسته سیستم. قسمت «بی سر» نام از این واقعیت ناشی می‌شود که بک‌اند دیگر برای کار کردن به «هد» یا فرانت‌اند خاصی نیاز ندارد و بالعکس.

تجارت بدون سر به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به طراحی و سفارشی‌سازی ظاهر و بک‌اند مستقل از یکدیگر بپردازند و در عین حال عملکردی مشابه راه‌حل‌های یکپارچه frontend-backend حفظ کنند.

تکامل فروش

جنبه های فنی تجارت بدون سر

از نظر پیاده سازی فنی، تجارت بدون سر و صدا اشتراکات زیادی با مدیریت محتوای هدلس دارد. در مدیریت محتوای بدون سر، سیستم مدیریت محتوا به عنوان یک پایگاه داده محتوا عمل می کند. محتوا را می توان با برقراری تماس API با هدف سیستم در هر دستگاهی نمایش داد. رابط REST. در زمینه تجارت الکترونیک، از همین رویه می‌توان علاوه بر نمایش محتوا، برای فعالیت‌هایی مانند ثبت سفارش، نمایش تبلیغات و غیره نیز استفاده کرد.

تجارت بدون سر به ریز خدمات به عنوان واحدهای اصلی عملکرد متکی است. میکروسرویس‌ها بخش‌هایی از منطق کسب‌وکار را در بسته‌های راحت و سبک‌وزن کپسوله می‌کنند که می‌توانند مستقل از یکدیگر کار کنند. میکروسرویس‌ها به جای داشتن یک پایگاه کد یکپارچه و وابسته به هم برای همه چیز از پردازش پرداخت‌ها گرفته تا مدیریت موجودی و سفارش‌گذاری، به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند تا روی هر عملکرد جداگانه کار کنند، بدون اینکه نگران باشند که آیا این کار بر کارهایی که توسعه‌دهندگان دیگر انجام می‌دهند یا خیر.<.>

</.>

چرا تجارت بدون سر برای تجارت مفید است

اجرای عملیات تجارت الکترونیک شما از طریق مدل headless مزایای فنی مشخصی دارد. اما همین را می توان برای مدل های سنتی تجارت الکترونیک گفت. چیزی که ما در اینجا به آن علاقه مندیم این است که تجارت بی سر و صدا از نظر نتایج تجاری چه چیزی می تواند ارائه دهد. در اینجا 7 نتیجه وجود دارد که می توانید امیدوار باشید با تغییر به تجارت بدون سر به دست آورید.

1. دسترسی همه‌کانالی بدون درد

یک ویترین تجارت الکترونیک بدون سر به شما اطمینان می دهد که می توانید به طور مداوم از طریق هر کانالی که آنها انتخاب می کنند با مشتریان تعامل داشته باشید، بدون اینکه نیازی به تطبیق محتوای خود داشته باشید. این بدان معناست که می‌توانید محتوای قدیمی را دوباره بهینه کنید

2. به روز رسانی و ارتقاء یکپارچه

به لطف معماری توزیع‌شده و مبتنی بر ریزسرویس، سیستم‌های تجاری بدون هد با در نظر گرفتن استقرار سریع ساخته شده‌اند. می‌توانید بدون ترس از به خطر انداختن سیستم خود، به‌روزرسانی‌ها را منتشر کنید – اگر چیزی خراب شد، می‌توانید به سادگی به‌روزرسانی‌ها را با هدف قرار دادن میکروسرویس‌هایی که مشکل ایجاد می‌کنند، لغو کنید. همچنین اگر نگران پشتیبانی قدیمی هستید، می‌توانید به‌روزرسانی‌های خود را انتخاب کنید، زیرا هر سرویس به عنوان یک واحد مستقل عمل می‌کند. در نهایت، شما واقعاً می‌توانید با طراحی ظاهری خود به شهر بروید و آن را بدون نیاز به لمس کردن قسمت پشتی خود انجام دهید.

3. بازاریابی چابک

رویکرد چابک در بازاریابی با چرخه‌های کوتاه توسعه محتوا و تکرار مداوم تعریف می‌شود – شما یک قطعه از محتوا را طراحی و منتشر می‌کنید، عملکرد آن را می‌سنجید، بازخورد جمع‌آوری می‌کنید، کمی تنظیم می‌کنید و دوباره منتشر می‌کنید. Headless Commerce با جدا کردن لایه محتوا و لایه ارائه از یکدیگر، از این استراتژی پشتیبانی می کند و به بازاریابان این فضا را می دهد تا انواع مختلف محتوا را امتحان کنند و بازخورد فوری در مورد اثربخشی آنها دریافت کنند. بازاریاب‌ها می‌توانند یک وب‌سایت کامل از محتوایی را طراحی کنند و سپس از آن در کانال‌های دیگر مانند ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی بدون نیاز به تطبیق مجدد آن استفاده کنند. این همچنین چرخه توسعه محتوا را با حاشیه قابل توجهی کوتاه می کند.

تکامل فروش

4. تجربه مشتری چند کاناله ثابت

تجربه مشتری ثابت در کانال‌ها و دستگاه‌های مختلف، اساس تجارت الکترونیک مدرن است. اساس هر استراتژی تجربه مشتری موفق خدمات مشتری ثابت است، یعنی توانایی شما به عنوان یک کسب و کار برای رفتار منصفانه و عادلانه با مشتریان صرف نظر از کانال یا پلتفرم انتخابی آنها. در سطح فنی، این بدان معنی است که همیشه در جایی باشید که مشتریان شما هستند و آنها را با بالاترین سطح محتوا و خدماتی که می توانید ارائه دهید، درگیر نگه دارید. Headless Commerce این رویکرد را با نگه داشتن تمام سیستم‌های روبه‌روی مشتری در بک‌اند و کاملاً تحت کنترل شما تسهیل می‌کند، در حالی که انتخاب فرانت‌اند به عهده خود مشتریان است. این امر باعث می‌شود مشتریان بتوانند نحوه ارائه اطلاعات و خدمات را انتخاب کنند، در حالی که backend یکنواختی را در پشت لایه‌های ارائه تضمین می‌کند.

5. ادغام انعطاف پذیر با سایر سیستم های تجاری

اگرچه پلتفرم‌های تجارت الکترونیک سنتی به‌عنوان سیستم‌های مستقل به بازار عرضه می‌شوند، اما واقعیت این است که اغلب به افزونه‌ها، افزونه‌ها و ادغام‌های شخص ثالث برای کارکرد قابل اعتماد نیاز دارند. مشکل این است که به دلیل ماهیت مستقل آنها، چنین سیستم هایی همیشه به خوبی با برنامه های افزودنی فوق الذکر ادغام نمی شوند. سیستم‌های تجارت بدون سر به لطف ماژولار، طراحی اول ادغام. با استفاده از معماری مبتنی بر انتقال پیام بین سرویس‌های مستقل از عملکرد و APIها، سیستم‌های تجاری بدون سر به همان اندازه با برنامه‌های افزودنی بومی و شخص ثالث کار می‌کنند. علاوه بر این، یک معماری مبتنی بر سرویس، به‌جای تکیه بر خطوط لوله از پیش تعریف‌شده با ویژگی‌هایی که هرگز از آنها استفاده نمی‌کنید، زنجیره‌سازی عملکردهای تجاری را که واقعاً به آن نیاز دارید، آسان‌تر می‌کند.

6. بهینه سازی نرخ تبدیل پیوسته

تجارت بدون سر این پتانسیل را دارد که تاکتیک های دیجیتالی مانند بهینه سازی نرخ تبدیل را متحول کند. به عنوان یک فرآیند تکراری، بهینه‌سازی نرخ تبدیل هرچه چرخه‌های بهینه‌سازی بیشتر باشد، نتایج بهتری ایجاد می‌کند. و به لطف جدایی بین ظاهر و باطن، تجارت هدلس می تواند بهینه سازی نرخ تبدیل مداوم را تسهیل کند. می‌توانید طراحی‌های ظاهری مختلفی را برای مواردی مانند فرم‌ها، بنرها، دکمه‌ها و غیره در حین اجرای یک بک‌اند سبک با تمرکز بر سرعت امتحان کنید، یا می‌توانید الگوریتم‌های جستجوی مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدامیک با عملکرد جستجوی وب‌سایت شما بهترین کار را می‌کند.

7. بهبود زمان به بازار

فروش، راه‌اندازی محصول، اجرای محدود محصول، و سایر تاکتیک‌های فروش، از کسب‌وکارها می‌خواهد که دائماً ویترین فروشگاه‌های تجارت الکترونیک خود را تغییر دهند تا با کمپین‌های در حال اجرا مطابقت داشته باشند، که می‌تواند زمان را برای بازاریابی با حاشیه قابل توجهی افزایش دهد، مگر اینکه شما آمازون باشید و می تواند هزینه ها را از نظر منابع و نیروی کار مدیریت کند. تجارت بدون سر راه دیگری برای کاهش زمان شما به بازار به لطف معماری جدا شده خود ارائه می دهد. یک پلت فرم تجارت بدون سر به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا تلاش‌های خود را بر ایجاد تجربیات ظاهری برای نقاط تماس مختلف متمرکز کنند، در حالی که محتوا و محصولات به‌طور مرکزی میزبانی می‌شوند و از طریق APIها به جایی که نیاز دارند تحویل داده می‌شوند. این امر زمان ورود به بازار را هنگام اتخاذ کانال‌های فروش جدید بهبود می‌بخشد.

به سوی آینده تجارت

اگر می‌خواهید یک تجربه برند قوی در کانال omni ایجاد کنید، اگر محصولات و خدمات را در کانال‌های متعدد می‌فروشید، و اگر می‌خواهید منابع و نیروی انسانی صرف شده برای ثابت نگه داشتن قیف فروش خود را کاهش دهید، تجارت بدون سر راه حلی است که شما به دنبال آن هستید. یک سیستم تجارت بدون سر به شما کمک می‌کند تا با راه‌حل‌های تکنولوژیکی بهینه‌شده، با تغییر تقاضای مشتری در زمان بی‌سابقه مقابله کنید. شما همچنین در موقعیتی خواهید بود که آزادانه عملیات خود را بدون نیاز به طراحی مجدد سیستم تجارت الکترونیک خود از ابتدا، یا تعقیب فروشنده سیستم دیگری افزایش دهید.

تعداد بازید : 22

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1