شماره تماس : 02128426511

چگونه یک بازدیدکننده وب سایت را به مخاطب تبدیل کنیم

شما ممکن است به تجزیه و تحلیل وب خود نگاه کنید، بنشینید و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. ممکن است شاهد افزایش تعداد جلسات و بازدید از صفحه در هر هفته باشید و فکر کنید که بالاخره استراتژی وب خود را در مسیر درست قرار داده اید. و در حالی که افزایش تعداد بازدیدکنندگان چیز خوبی است، می تواند مانند راه اندازی فروشگاهی باشد که در آن افراد زیادی برای جستجوی سهام شما می آیند. آنها به آنچه شما می فروشید علاقه مند هستند اما بدون خرید یا هیچ گونه تعاملی آن را ترک می کنند.

اگر می‌توانید برخی را تشویق کنید که دست از کار بکشند و اطلاعاتی درباره خودشان به شما بدهند و نشان دهند که آماده شنیدن بیشتر در مورد پیشنهاد شما هستند – این واقعاً بازاریابی شما را تغییر می‌دهد. به همین دلیل است که رشد کارت‌های وفاداری فروشگاه برای مشاغل خرده‌فروشی بسیار مهم بوده است.

Converting a visitor into a contact

اینکه بتوانیم به مشتریان در ازای اطلاعات تماسشان چیزی را که برایشان ارزش قائل هستند، بدهیم، نحوه خرید ما را تغییر داد، و این امر به صورت آنلاین نیز صادق است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، در راه تبدیل بازدیدکنندگان به مخاطبین هستید.

بنابراین چگونه می توانید آنها را متوقف کنید؟

به بازدیدکنندگان خود دلیلی برای توقف و وارد شدن به گفتگو با شما بدهید. مقاله‌های جالب را امضا کنید، چیزها یا تخفیف‌های رایگان، دانلود اطلاعات آموزشی یا سایر محتوای ارزشمند ارائه دهید.

به احتمال زیاد آنها در حال عبور از سایت شما هستند زیرا از یک موتور جستجو هدایت شده اند که یک کلمه کلیدی را از برخی از محتوای شما انتخاب کرده است، شاید یک ورودی وبلاگ جالب باشد. همانطور که آنها پست وبلاگ شما را مرور می کنند، فرصت شما برای ارائه چیزهای بیشتر است. چیزی که انتظارش را نداشتند، مثلاً چیزی که واقعاً مورد علاقه است، و چیزی که می‌توانند بعداً بارگیری کنند و بخوانند.

به عنوان مثال:

راهنمای رایگان خریداران CRM

اگر از این داستان لذت برده اید، چرا راهنمای خریداران رایگان CRM ما را دانلود نکنید که 5 گام ساده برای موفقیت را شرح می دهد.

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

Use call to actions

این «تماس‌ها برای اقدام» یا «تبلیغات» را می‌توان در نوار کناری یا در وسط یا پایین صفحه وب‌تان قرار داد و می‌تواند حاوی متن و تصویر باشد. حتی ممکن است از پیام های پاپ آپی استفاده کنید که پس از اینکه بازدیدکننده برای مدت زمان مشخصی در صفحه ماندگار شد، در صفحه ظاهر می شود.

با این وجود، زیاده روی نکنید، سعی کنید آن را در یک پیام و یک تبلیغ در هر صفحه نگه دارید و پیام خود را بسیار مرتبط با محتوای صفحه اصلی کنید. همچنین، در صورت امکان، نسخه‌های مختلف یک آگهی را امتحان کنید، آن‌ها را آزمایش کنید و از نسخه‌ای که بهترین کار را دارد استفاده کنید. به A/B Testing مراجعه کنید.

وقتی بازدیدکننده روی تبلیغ شما کلیک می‌کند چه باید کرد

بازدیدکننده‌ای که روی «آگهی» شما کلیک می‌کند نسبت به بازدیدکننده‌ای که فقط صفحه شما را می‌خواند و آن را ترک می‌کند، علاقه بیشتری به شما نشان می‌دهد. اما شما نمی خواهید فقط محتوای خود را به صورت رایگان ارائه دهید، بلکه می خواهید آنها با گذاشتن اطلاعات تماس خود را شناسایی کنند.

برای انجام این کار، بازدیدکنندگان خود را هنگامی که روی «آگهی» کلیک می‌کنند، به یک صفحه فرود (که به آن صفحه فشرده نیز می‌گویند) ببرید. راز در اینجا این است که به بازدیدکنندگان گزینه های کمتر و کمتری برای پرت کردن حواس آنها داده شود. برای انجام این کار، سعی کنید از یک صفحه ساده استفاده کنید که تمام پیمایش اصلی را پنهان کرده است، یک تقویت واضح از ارزش دانلود و یک فرم کوتاه برای تکمیل آنها.

دوباره، نسخه‌های مختلف صفحه و همچنین سرفصل‌ها و متن‌های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام بهتر جواب می‌دهد.

example landing page for creating a contact

اکنون که آنها را می شناسید

بنابراین بعدی چیست؟ خوب این بستگی به نوع محصولی دارد که می فروشید، اما به احتمال زیاد آنها به گرم کردن بیشتری نیاز دارند، بنابراین آنها را به لیست اشتراک خبرنامه خود اضافه کنید، جایی که آنها همچنان اطلاعات مرتبط و هدفمند را از شما دریافت می کنند. به بازاریابی ایمیل مراجعه کنید.

به طور خلاصه

  • کمپین خود را با دقت برنامه ریزی کنید
  • پیشنهادات، نسخه آزمایشی رایگان ایجاد کنید یا راهنماهای قابل دانلودی را برای ارائه بنویسید
  • یک Call-To-Action ایجاد کنید که پیشنهاد شما را تبلیغ کند و آن را در صفحه وب مربوطه قرار دهید
  • این آگهی‌ها را به صفحات فرود پیوند دهید که بازدیدکننده را تشویق می‌کند در ازای پیشنهاد شما، جزئیات خود را به شما بدهد
  • مجوز بازدیدکننده را برای ارسال مقالات بعدی مورد علاقه با درج چک باکس مشترک کسب کنید
  • از این جزئیات برای افزایش لیست مشترکین خود و ارسال پیام های هدفمند دیگر استفاده کنید

تعداد بازید : 18

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1