شماره تماس : 02128426511

روابط با مشتری در قلب هر کسب و کاری قرار دارد. مهم نیست که چه اندازه یا نوع شرکتی دارید، هیچ جایگزینی برای ایجاد روابط پایدار و قوی با مشتری وجود ندارد.

این دیگر در مورد فروش نیست زیرا روزهایی که مشتریان مجبور به استفاده از محصول ساده هستند، گذشته است. تبلیغات و کاتالوگ های فروش. ارائه مستقیم یک محصول به مشتریان دیگر کار نمی کند، فقط به این دلیل که آنها تکامل یافته اند.

به حدی که این روزها مشتریان نسبت به نیازهای خود آگاهی بیشتری دارند و مراقب کلاهبرداری های بازاریابی، که مستلزم آن است که شرکت ها در راه خود بازتر و شفاف تر باشند.
به ویژه با رونق رسانه های اجتماعی به عنوان یک کل، که هر روز با ویژگی های جدیدی ارائه می شود که از طریق آن مشتریان می توانند مستقیماً با برندها در تماس باشند. انتظار خدمات شخصی و متناسب‌تر را داشته باشید.

به همین دلیل، مفهوم شخصی‌سازی نیز تغییر کرده است. این فراتر از مخاطب قرار دادن مشتریان با نام کوچک آنها در یک ایمیل یا ارسال برخی پیشنهادات و معاملات عمومی است. بیشتر در مورد تجزیه و تحلیل و درک عمیق مشتریان و پرداختن به نیازهای آنها فعالانه است. علاوه بر این، این در مورد پاسخ سریع به تلاش های ارتباطی آنها و خوشحال کردن آنها از هر راه ممکن است. به عبارت دیگر، به جای اینکه صرفاً یک برند باشد، همه چیز به این است که با آنها نزدیک شوید و برای آنها دوست باشید.

و همه اینها مستلزم داشتن داده های دقیق و دقیق است.

این جایی است که تجزیه و تحلیل CRM ارتباط خود را پیدا می کند. سطح عمیق تری از دانش و درک مشتریان را فراهم می کند که می توان از آن برای ارائه خدمات شخصی تر استفاده کرد.

شرکت‌ها معمولاً از راه‌حل‌های عالی CRM برای حفظ روابط با مشتری خود استفاده می‌کنند. تجزیه و تحلیل CRM ارائه شده توسط این راه حل ها به آنها کمک می کند تا داده های مورد نیاز را برای انجام این کار جمع آوری کنند.

تجزیه و تحلیل CRM، که به عنوان تجزیه و تحلیل مشتری نیز شناخته می شود، یک اصطلاح فراگیر است که برای توصیف فناوری ها استفاده می شود. و فرآیندهایی با هدف جمع‌آوری، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل انواع داده‌های مرتبط با مشتری و ارائه آنها در یک رابط کاربری آسان و کاربرپسند. هدف نهایی تجزیه و تحلیل مشتری ارائه اطلاعات لازم به بازاریابان برای درک مشتریان خود و تصمیم گیری مبتنی بر داده برای ارائه بهترین تجربه مشتری است. به خصوص برای B2B که ارزش هر فروش بالا است و در آن موارد بیشتر در خطر است، تجزیه و تحلیل CRM مهمترین هدف ارائه داده های مناسب در زمان های مناسب در قیف فروش را انجام می دهد. از آنجایی که چرخه‌های خرید در B2B طولانی‌تر است، با بیش از یک نفر درگیر در فرآیند تصمیم‌گیری، دستیابی به تحلیل‌های رفتاری مرتبط مرتبط با پیشرفت آن‌ها و انجام آن در زمان مناسب بسیار مهم است.

به این ترتیب، تجزیه و تحلیل CRM به طور موثر به پر کردن شکاف بین اعداد ساده و مشتریان کمک می کند و پنجره بزرگی را فراهم می کند. فرصتی برای کسب و کارها برای به دست آوردن مزیت رقابتی با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده به روش‌های هوشمندانه، می‌توانید به راحتی از رقبای خود برای ارائه خدمات به مشتریان خود پیشی بگیرید. این سطح هوش عمیق تری را برای دستیابی به چنین مزیتی پیشرو فراهم می کند.

و این امر توسط یک راه حل نرم افزار تحلیلی CRM کارآمد تسهیل می شود.

CRM چابک یکی از راه‌حل‌های CRM مملو از ویژگی‌هایی است که با ابزار غنی تجزیه و تحلیل CRM ارائه می‌شود. این بینش عملی در مورد رفتار و فعالیت احتمالی در وب سایت و برنامه تلفن همراه شما ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد تا علایق مشتری و همچنین سطوح تعامل در مورد وب سایت و همچنین رسانه های اجتماعی خود را به صورت همه در یک مکان جذب و تجزیه و تحلیل کنید. نه تنها این، بلکه گزارش‌های فعال، جدول زمانی و هشدارهای بی‌درنگ را ارائه می‌کند که با آن می‌توانید تصمیم‌گیری در زمان واقعی برای القای اقدام بگیرید. به همین ترتیب، به شما کمک می‌کند تا الگوهای خرید مشتری را زیر نظر داشته باشید و به شما اجازه می‌دهد تا حرکت‌های مناسبی را برای انجام اقدامات مطلوب انجام دهید. در تصویر بزرگ‌تر، به شما امکان می‌دهد همیشه در فعالیت‌های مشتری در تمام پلت‌فرم‌های دیجیتال خود وارد شوید.

در گذشته، قبل از ظهور فناوری‌های پیشرفته، شرکت‌ها اغلب بر فرضیات نادرست تکیه می‌کردند. و حدس و گمان برای شخصی سازی و سایر برنامه های بازاریابی. با این حال، حدس و گمان امروزه چندان موثر نیست.

نیازهای مشتریان باید به صورت پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد، نه دیگر به صورت واکنشی. فقط در این صورت می توانید از رقبا جلوتر بمانید.

شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای از سیستم‌های CRM هوشمند برای جذب سرنخ، توسعه و حفظ علاقه و نوبت استفاده می‌کنند. آنها را به مشتریان پرداخت کنند. این بدان معنی است که رقابت نیز روز به روز سخت تر می شود.

ماریا لتمن، کارشناس دیجیتال، 7 روش مهم را فهرست می کند که شرکت ها از طریق آن ها از تجزیه و تحلیل CRM مبتنی بر AL استفاده می کنند. بهبود فرآیند کسب و کار در این مقاله.

علاوه بر همه چیز، جلب توجه یک نسل هوشمند دیجیتالی نیز بسیار دشوار است. از مشتریان حدس و گمان برای تولید محتوا یا محصولات فعال و مرتبط به اندازه کافی خوب نیست.

این اعداد دقیق و روشنگری هستند که به دریافت تصویر واضح‌تر کمک می‌کنند. تجزیه و تحلیل‌ها به کل تیم بازاریابی جهت و هدف می‌دهند و به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا دقیقاً چه کاری انجام دهند تا جلوتر بمانند و روابط بهتری با مشتری برقرار کنند.

و به همین دلیل است که شما به تجزیه و تحلیل CRM نیاز دارید – برای تصمیم گیری بهتر و آگاهانه تری مبتنی بر داده جلوتر از رقابت.

گفتن کافی است، استفاده از داده‌های مناسب به روش‌های صحیح همه تفاوت را ایجاد می‌کند.

https://www.shutterstock.com/es/image-photo/hand-turning-knobs-texts-quality-service-636903151

فقط داشتن مشتریان راضی دیگر به اندازه کافی خوب نیست. اگر واقعاً می خواهید یک کسب و کار پررونق داشته باشید، باید طرفداران شیفتگی ایجاد کنید” ― کن بلانچارد<.>

تحلیل‌های CRM از بسیاری جهات به کسب‌وکارها کمک می‌کند. دید قدرتمند خاصی را فراهم می کند که فراتر از اعداد است. این به طور موثر به عنوان سگ چشم بینا برای رویکردی کور و حدس محور عمل می کند.

در اینجا چند مورد وجود دارد که تجزیه و تحلیل CRM را برای تجارت اجتناب ناپذیر می کند.

بخش‌بندی مؤثر
تحلیل‌های CRM اطلاعات دقیقی را درباره مشتری ارائه می‌دهند. جمعیت شناسی و رفتار در رابطه با کانال های دیجیتال مختلف، که به بازاریابان اجازه می دهد تا مشتریان را با عوامل مشترک گروه بندی کنند. با تقسیم مؤثر مشتریان بر اساس معیارهای مختلف مانند سن یا رفتار خرید، بازاریابان می‌توانند کمپین‌های بازاریابی مرتبط را برای هدف قرار دادن گروه‌های خاص و ایجاد تبدیل‌های بیشتر ایجاد کنند.

تجزیه و تحلیل سودآوری
تحلیل‌های CRM کمک می‌کنند تا ببینید کدام گروه یا انواع مشتریان بیشترین ROI را به ارمغان می آورند. به لطف تقسیم بندی، برای بازاریابان آسان تر است که مشتریان با ارزش های مشترک را تعیین کنند و به نوبه خود سودآورترین گروه را تعیین کنند. با معیارهای زمانی مانند ارزش طول عمر مشتری (CLV) و هزینه جذب مشتری (CAC) می توان برای اندازه گیری سودآوری ایجاد کرد، که همه اینها به بازاریابان اجازه می دهد تا میزان درآمدی را که مشتری احتمالاً برای شرکت به ارمغان می آورد را پیش بینی کنند. این بیشتر به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تصمیم بگیرند که چقدر برای حفظ مشتری سرمایه‌گذاری کنند.

تجربه و خدمات پیشگیرانه مشتری
تحلیل CRM کمک می کند تا ببینید جلوتر از نیازها و مشکلات مشتری این به کسب و کارها در رفع این مشکلات و ایجاد اعتماد و اعتبار دست بالا می دهد. این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با محتوا و همچنین محصولات و خدمات فعال‌تر باشند و به کسب‌وکارهایی که هیچ کانال دیگری ارائه نمی‌دهند، مزیتی می‌دهد.

بهینه سازی کمپین
تجزیه و تحلیل CRM گزارش های دقیق و روشنگری ارائه می دهد در مورد چگونگی عملکرد کمپین های بازاریابی مختلف خواه کمپین های بازاریابی ایمیلی یا کمپین های رسانه های اجتماعی شما باشد، تجزیه و تحلیل اطلاعات درونی در مورد مواردی مانند میزان استقبال کمپین های شما توسط مشتریان، کدام یک از کمپین های شما بیشترین تعامل را داشته است، کدام یک از کمپین های شما بیشترین تبدیل را داشته است و غیره به شما می دهد. این به شما امکان می‌دهد تصمیم بگیرید که در کدام یک از کمپین‌های خود بیشتر سرمایه‌گذاری کنید، از کدام کانال‌ها برای کمپین‌های آینده استفاده کنید و غیره.

شناسایی شکاف‌های بازار و فرصت‌های فروش جدید
CRM تجزیه و تحلیل ویژگی منحصر به فرد و قدرتمند گوش دادن اجتماعی را ارائه می دهد. این به تجزیه و تحلیل مکالمات و روندها در شبکه اجتماعی و صنعت شما کمک می کند و به شما امکان می دهد شکاف های بازار را شناسایی کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید رقبای شما چگونه هستند. با استفاده از این اطلاعات، می توانید محتوای فعال تولید کنید و به مشکلات مشتری که حتی به شما خطاب نمی شود رسیدگی کنید. همچنین می‌توانید محصولات و خدماتی را ایجاد یا به‌روزرسانی کنید تا به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهید.

مدل‌سازی پیش‌بینی‌کننده
تحلیل‌های CRM به مدل‌سازی پیش‌بینی کمک می‌کنند. خوب. پیش‌بینی‌های دقیق مبتنی بر داده‌ها در مورد درآمد، درک محصول و نگرانی‌های مشتری به شما امکان می‌دهد محصولات و خدمات جدید و بهبود یافته را در زمان واقعی مدل‌سازی کنید. در کنار گوش دادن اجتماعی دقیق، می‌توانید با ایجاد محصولاتی جلوتر از رقبای خود، به رهبری بازار دست پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل وب قابل اجرا برای بهبود تجربه دیجیتال
بر اساس وب سایت تجزیه و تحلیل CRM به مشاهده ناهنجاری های فنی در صفحات وب شما و همچنین اثربخشی عناصر مختلف وب سایت کمک می کند. این به شما نشان می دهد که آیا بازدیدکنندگان در پیمایش در وب سایت شما با مشکل مواجه هستند یا خیر، آیا هر یک از صفحات شما با پرش های فزاینده ای مواجه است یا خیر، هر بازدیدکننده چقدر در هر صفحه زمان می گذراند و بسیاری از این داده های روشنگری دیگر. این به شما کمک می کند تا تغییرات موثری در وب سایت خود ایجاد کنید تا تجربه دیجیتالی پویا و بهتری داشته باشید.

شخصی‌سازی پیشرفته
تحلیل‌های CRM بسیاری از موارد مفید را ارائه می‌کنند. اطلاعات مربوط به علایق و ترجیحات مشتری همچنین به شما امکان می دهد ببینید چه چیزی می تواند آنها را از خرید باز دارد. این نوع داده ها به شما کمک می کند تا از تاکتیک های شخصی سازی پیشرفته برای جلب توجه مشتری و ایجاد روابط بهتر با مشتری استفاده کنید. این یک بار دیگر به شما دانش لازم را می دهد تا بفهمید چه نوع محتوایی تصمیم به خرید را در مشتری شما القا می کند. با استفاده از تاکتیک‌های شخصی‌سازی، می‌توانید به مشتری احساس ارزشمندی و گوش دادن به او کنید، که اعتماد و وفاداری را بیشتر می‌کند.

ادغام تلاش‌های فروش و بازاریابی
بیشتر تجزیه و تحلیل‌های CRM راه حل ها بینش های جامع و دقیق مربوط به رفتار کلی مشتری را در کانال های دیجیتال ارائه می دهند. دسترسی آن را فقط به کانال های بازاریابی یا فقط وب سایت محدود نمی کند. به عنوان مثال، برای مشتری که قبلاً یک رهبر واجد شرایط بازاریابی (MQL) است و از قبل در قیف فروش قرار دارد، تجزیه و تحلیل های مرتبط را ارائه می دهد. با استفاده از اطلاعات مناسب، تجزیه و تحلیل به بازاریابان اجازه می دهد تا به طور موثر تلاش های بازاریابی و فروش را برای ارائه یک تجربه مشتری لذت بخش یکپارچه ترکیب کنند.

رویکرد جامع
تجزیه و تحلیل CRM به اتخاذ یک جامع‌تر کمک می‌کند. رویکرد به خدمات مشتری نیز – تجربه ای که فراتر از رسیدگی به موقع به سؤالات و شکایات مشتری است. این به اتخاذ یک رویکرد جامع Omnichannel برای ارائه یک تجربه مشتری پیشرفته و فراگیر کمک می کند.

همانطور که از 10 نکته بالا مشخص است، تجزیه و تحلیل CRM به کسب و کارها کمک می کند تا تجربه مشتری بهتر و غنی را ارائه دهند. از طریق ابزارهای مختلف برای استخراج بهترین تجزیه و تحلیل و استفاده از آن به بهترین شکل، مهم است که راه حل های تجزیه و تحلیل CRM هوشمند، انعطاف پذیر و غنی را انتخاب کنید. همچنین تقویت تجزیه و تحلیل مشتری با استراتژی‌های سریع و مؤثر ارتباط با مشتری برای به دست آوردن بهترین نتیجه بسیار مهم است.

تعداد بازید : 14

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02128426511
دفتر زنجان
آدرس : زنجان-سعدی شمالی-خیابان بهار-ساختمان نگار-طبقه4
Layer 1